Setari Cookie-uri

bancuri ff bune :D

Un barbat se uita la tv si se trezeste cu o tigaie in cap de la sotie:
-Asta pentru ce este,draga?
-Ce e cu numele Laura, scris pe biletu ala?
-A,e numele unui cal pe care am pariat la cursele de cai! Sotia pleaca linistita..... A doua zi ,barbatu se trezeste cu o tigaie si mai zdravana in cap.
-Asta pentru ce mai e, draga?
-Te-a sunat calul!
criszoe
Postat pe 6 Aprilie 2012 20:43
Un parlamentar roman invita cativa prieteni in Parlament sa asiste la un discurs tinut de el. Incepe el discursul si in timp ce vorbea mai lua cate o gura de apa.
Dupa o ora coboara la prietenii lui si ii intreaba:
- Ei, cum a fost? V-a placut?
La care unul din prieteni ii zise:
- Mai, la cat rahat ai mancat, ai baut cam putina apa...
serpico_
Postat pe 6 Aprilie 2012 20:51
Ploua torential.Un betiv se impiedica si cade intr-una dintre multele si marile baltoace de pe trotuar.Cineva ,vazind-ul in dorinta de a-l ajuta vrea sa-l ridice .Betivul spune ,lasati-ma pe mine ,eu stiu sa inot !Salvati mai intii femeile si copii.
kudika_3939
Postat pe 5 Mai 2012 23:40
-Iubito,tu ai blocat computerul?
-Da...
-ªi care este parola?
-Ziua nunþii noastre...
-Pfff....iar trebuie sã instalez Windows-ul...
criszoe
Postat pe 9 Mai 2012 00:19
Greierul isi sarbatoreste ziua de nastere in poiana .Toate insectele padurii sint invitate ,printre care si miriapodul.Petrecerea este in toi ,toti invitatii sint prezenti ,mai putin miriapodul.Dupa citeva ore soseste gafaind si miriapodul,urlind nervos :Cine a scris la intrare ca Folosirea presului este obligatorie ?
kudika_3939
Postat pe 22 Mai 2012 20:52
O tinara doamna blonda ,opreste masina in fata semaforului la culoarea rosu.Se aprinde galben doamna sta pe loc ,verde doamna iarasi sta .Se aprinde rosu, din urma claxoneaza celelalte masini.De ea se apropie un politist care o intreaba : Doamna doreste ala culoare ?
kudika_3939
Postat pe 28 Mai 2012 13:54
De la: kudika_3939, la data 2012-05-28 13:54:10O tinara doamna blonda ,opreste masina in fata semaforului la culoarea rosu.Se aprinde galben doamna sta pe loc ,verde doamna iarasi sta .Se aprinde rosu, din urma claxoneaza celelalte masini.De ea se apropie un politist care o intreaba : Doamna doreste ala culoare ?

scuze alta culoare
kudika_3939
Postat pe 28 Mai 2012 13:56
De la: kudika_3939, la data 2012-05-22 20:52:32Greierul isi sarbatoreste ziua de nastere in poiana .Toate insectele padurii sint invitate ,printre care si miriapodul.Petrecerea este in toi ,toti invitatii sint prezenti ,mai putin miriapodul.Dupa citeva ore soseste gafaind si miriapodul,urlind nervos :Cine a scris la intrare ca Folosirea presului este obligatorie ?



vai,piciorusele lui
Titanika
Postat pe 28 Mai 2012 14:08
Merge sotia cu sotul in SUA ,se cazeaza intr-un hotel ,la un moment dat ,sotia vede un soarece in camera ,speriata urla si ii zice sotului :suna repede la receptie ca tu stii mai bine engleza si zile ca la noi in camera este un soarece .
Sotul :Hello!
Receptia : Hello
Do you know Tom & Gerry ?
Yes
Jerry is here!
kudika_3939
Postat pe 31 Mai 2012 20:32
hahaha, who's awesome? mersi pt portia de ras
kudika_12175
Postat pe 9 Septembrie 2012 17:13

Se uita Ion peste gard si il vede pe Vasile jucand tenis cu Federer.
- Ba Vasile, domnu’ ala nu-i Federer?
- Ba da, mai Ioane.
- Si tu stii tenis, ma?
- Stiu ma Ioane, mai bine n-as sti. No, ca iara l-am batut.
- Apoi cum sa face ma, ca nu te-am vazut niciodata jucand tenis?
- Du-te in fundu’ gradinii, acolo-i un broscoi ce-ti indeplineste orice dorinta, numa vezi de vorbeste mai tare cu el, ca-i cam surd.
Gaseste Ion broscoiul si-i spune ca vrea mult aur. Dar cand ajunge acasa, constata ca in batatura avea un taur. Se plange la Vasile:
- Surd tare broscoiul, am vrut mult aur si mi-a dat un taur…
- Si tu crezi ca eu am vrut sa fiu tare-n tenis?
rondina
Postat pe 19 Octombrie 2012 14:39

O calugarita se duce la maica stareta:
- Maica stareta, am fost violata, ce sa fac?
- Bea un ceai de pelin fara zahar, ii raspunde aceasta.
- Si-mi voi recapata cinstea si puritatea?
- Nu, dar iti va disparea satisfactia de pe chip.
rondina
Postat pe 19 Octombrie 2012 15:46
Razboi cu nemtii. Bula se ascunde intr-o fantana, iar un neamt il descopera. Neamtul striga in fantana, iar Bula face pe ecoul.
- E cineva acolo?
- E cineva acolo?
- Mai bine ma duc in padurice….
- Mai bine ma duc in padurice…
- Mai bine arunc o grenada …
- Mai bine te duci in padurice!

Doua vecine se intalnesc intr-o dimineata.
- Ce-i cu tine, draga, esti bolnava?
- Nu, de ce intrebi?
- Am vazut azi dimineata doctorul iesind din apartamentul tau.
- Si ce? De la tine au iesit trei soldati. Te-am intrebat eu daca a izbucnit razboiul?

http://glumeo.ro/wp-content/uploads/2012/02/glumeo-invata-rapid-italieneste.jpg
rondina
Postat pe 19 Octombrie 2012 15:51
De la: rondina, la data 2012-10-19 14:39:46
Se uita Ion peste gard si il vede pe Vasile jucand tenis cu Federer.
- Ba Vasile, domnu’ ala nu-i Federer?
- Ba da, mai Ioane.
- Si tu stii tenis, ma?
- Stiu ma Ioane, mai bine n-as sti. No, ca iara l-am batut.
- Apoi cum sa face ma, ca nu te-am vazut niciodata jucand tenis?
- Du-te in fundu’ gradinii, acolo-i un broscoi ce-ti indeplineste orice dorinta, numa vezi de vorbeste mai tare cu el, ca-i cam surd.
Gaseste Ion broscoiul si-i spune ca vrea mult aur. Dar cand ajunge acasa, constata ca in batatura avea un taur. Se plange la Vasile:
- Surd tare broscoiul, am vrut mult aur si mi-a dat un taur…
- Si tu crezi ca eu am vrut sa fiu tare-n tenis?




Ame_li
Postat pe 19 Octombrie 2012 16:10
De la: i_larisa, la data 2009-03-24 15:55:07Ce sunt parintii tai Bula?
Mama e gladiatoare si tata procuror!
- Cum asa?
- Pai mama vinde gladiole si tata le procura!


kudika544357
Postat pe 26 Noiembrie 2012 15:58
De la: andradit, la data 2011-01-14 19:22:45Moare un gamer si, dupã moarte, ajunge în Iad. Dupã o sãptãmînã, sunã Satana la Dumnezeu:
- Doamne, ce nebun mi-ai trimis, a distrus toate cazanele, a ucis toti dracii, aleargã prin tot Iadul si strigã în gura mare "Unde-i iesirea spre nivelul 2?".




kudika544357
Postat pe 26 Noiembrie 2012 16:19
De la: rashela, la data 2010-07-22 04:10:35

O blonda isi cumpara un Porsche ultimul tip, rosu... misto ce mai. Pe drum i se strica masina si ca orice sofer deschide capota si vede ca nu mai are motor (astea au motorul in spate). Speriata, nu stie ce sa faca, dar cand colo opreste alt Porsche rosu, alta blonda. Intreaba:
-Ce ai patit?
-Nu stiu, cred ca mi-am pierdut motorul pe drum...
-Nu-ti fa griji ca am eu unul de rezerva in portbagaj.



kudika544357
Postat pe 26 Noiembrie 2012 16:29
Doctorul spune cã fiecare om trebuie sã bea un pahar de vin...dar dupã primul pahar esti alt om!!
mia2123
Postat pe 26 Noiembrie 2012 16:37
:)(
kudika550454
Postat pe 30 Ianuarie 2013 06:37
elenajuliana2006
Postat pe 30 Ianuarie 2013 07:52
Scriitorul Honore de Balzac iubea viata frumoasa. Cand un unchi batran si zgarcit a murit, lasandu-i o mare mostenire, Balzac a comunicat vestea astfel :
-"Azi, la ora 5 dimineata, unchiul meu si cu mine am pasit intr-o lume mai buna !"
kudika_970291
Postat pe 6 Iulie 2014 17:15
Trei ingineri: unul electronist, unul mecanic si unul programator mergeau cu o Dacie. La un moment dat, se strica masina. Se da jos electronistul, se uita la instalatia electrica si nimic.., apoi mecanicul se uita la carburator, pompa de benzina etc. NIMIC! Stau toti trei in masina si nu stiu ce sa-i faca. Programatorul gaseste solutia: "Ne dam toti trei jos si apoi ne urcam din nou!!!"
kudika_970291
Postat pe 6 Iulie 2014 17:20
De la: umblataprinlume, la data 2009-03-24 15:16:54Un om în deºert vede o fîntînã ºi strigã:
- Apã, apã, apããããããã!
Imediat iese unu' din fîntînã ºi zice:
- Unde, unde?
NEGRUTTTT
Postat pe 10 Septembrie 2014 22:40
Barbatul potent:

La o farmacie se prezinta un barbat si ii spune farmacistei:
- Doamna, am o problema, 'jucaria' imi sta tot timpul in sus, chiar si daca fac dragoste 12 ore pe zi. Ce imi puteti oferi ?

Farmacista se duce in spate, se sfatuieste cu colegele apoi se intoarce si ii spune tipului :

- Cazare, mancare si 300 de euro e bine???
kudika_976341
Postat pe 13 Noiembrie 2014 11:35
Heeey nu trebuie sa fim rai cu glumele legate de greutate
taja609
Postat pe 6 Martie 2015 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Definitii 12 De la: The_Exile 10 Septembrie 2014 22:45
banc 67 De la: kudika487475 9 Martie 2014 17:59
mega bancuri 155 De la: AdrianaR 26 Martie 2013 14:53
FOTOTAPET PERSONALIZAT TABLOURI PERSONALIZATE 1 De la: pdkraft 12 Martie 2011 12:19
Gemantanul! 309 De la: IrisDenisse 4 Iulie 2012 22:19