Setari Cookie-uri

extensii pentru par - ce parere aveti, merita?

Imi creste foarte greu parul, poate si de la vopsit, insa de un an are aceeasi lungime: pana la umeri. M-am gandit sa apelez la extensiile de par, ce parere aveti despre ele?
dibu_iulia
Postat pe 3 Octombrie 2008 17:15
Si eu am aceeasi problema, doar ca nu imi creste parul greu, ci trebuie mereu sa ii iau varfurile. De o viata imi doresc par lung si niciodata nu am reusit sa il am, ba e prea rar, ba cade, ba degradat.... si nu pot spune ca il agresez cu multe cosmetice sau coafat in exces. Asta mi-e gena.Insa niciodata nu as apela la extensii,decat poate daca m-ar da banii afara din casa, dar nici atunci parul meu nu ar merita asta. Am prietena care a facut experimentul asta de doua ori si a renuntat, a ramas tot la parul ei natural.Depide acum de motivele fiecareia, dar am observat ca nici macar pe vedete nu le tine mult "nebunia" asta. Din ce am vazut la amica despre care iti vorbeam, a pierdut mult par de la aceste extensii cand le-a dat jos, plus ca mereu ii cadea cate una si trebua sa mearga sa i-o lipeasca la loc. e incomod, orice ar fi, tin prea mult la parul meu ca sa ii fac una ca asta... te pup si iti doresc un par frumos de la natura !
alina_tincovici
Postat pe 21 Octombrie 2008 09:25
De la: alinaiulia, la data 2008-10-03 17:15:39Imi creste foarte greu parul, poate si de la vopsit, insa de un an are aceeasi lungime: pana la umeri. M-am gandit sa apelez la extensiile de par, ce parere aveti despre ele?

iubita mea daca iti creste atat de greu de ce nu incerci o data sau de 2 ori pe sapt sa-ti aplici masca cu ustroi,zeama de ceapa si ulei de ricin?? sa vezi api ce podoaba incepe sa-ti creasca. am experimentatsi eu deci nu-ti spun povesti. de 3 luni imi fac in fiecare sapt 1-2 ori si continui sa imi aplic masca pana consider eu ca e suficient. incearca, nu ai ce pierde
kattuka
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:53
ptr. Deni. Usturoiul cum trebuie sa fie.....macinat si stors sau pisat si stors?
nicole2679
Postat pe 28 Octombrie 2008 11:56
De la: deni_golumbina, la data 2008-10-23 09:53:46
De la: alinaiulia, la data 2008-10-03 17:15:39Imi creste foarte greu parul, poate si de la vopsit, insa de un an are aceeasi lungime: pana la umeri. M-am gandit sa apelez la extensiile de par, ce parere aveti despre ele?

iubita mea daca iti creste atat de greu de ce nu incerci o data sau de 2 ori pe sapt sa-ti aplici masca cu ustroi,zeama de ceapa si ulei de ricin?? sa vezi api ce podoaba incepe sa-ti creasca. am experimentatsi eu deci nu-ti spun povesti. de 3 luni imi fac in fiecare sapt 1-2 ori si continui sa imi aplic masca pana consider eu ca e suficient. incearca, nu ai ce pierde

Imi poti da mai exact reteta?
iti multumesc
nicole2679
Postat pe 29 Octombrie 2008 16:09
Poti sa incerci extensiile daca ai parul suficient de des si rezistent la rupere. Extensiile distrug mai mult sau mai putin parul. Daca sunt f. bine puse, de calitate si corect intretinute (de preferat la salon) atunci stricaciunile aduse parului se minimalizeaza. Parul creste mult mai repede cu extensii. Le poti tine max 6 luni. F. important este cum le indeparteaza coafeza. Se pot da jos cu solutii speciale si multa rabdare fara a strica parul natural. Eu am avut de mai multe ori, prima oara a fost un dezastru. A doua oara le-am pus in alta parte si a fost ok. Mi-a crescut considerabil parul pana la indepartarea lor cu daune minime. Iti recomand extensii din par natural si atentie la ce vopsele si styling aplici dupa aia. Si f. important nu ai nici o sansa sa le intrtii carespunzator singura acasa.
oroles2007
Postat pe 20 Noiembrie 2008 11:05
Am probleme cu caderea parului de acum 5 ani...cam de cand am inceput liceul.Nu stiu daca era de la stres...sau de la faptul ca am inceput in aceeasi vreme sa ma si vopsesc....intai suvite...apoi complet. Acum 1 luna nu am mai rezistat si m-am dus la dermatolog. Dintr un par fffff bogat si sanatos....a ajuns un par rar....cu firul subtire, ars...si despicat. Mi-a recomandat urmatoarele: vitamine EXTREM VIT ...sa fac o cura timp de 3 luni, cate 10 pastile pe luna si sa folosesc un spray, HAIR GROW. Deasemenea, mi a zis sa nu l usuc cu foehnul DELOC, sa nu l vopsesc, si sa nu l prind strans. Am luat doar vitaminele, inca fac cura. Am luat doar 10, acum pauza...si iar luna viitoare. SURPRIIIZAA !!! Nu-mi mai cad decat cateva fire.... nu stiu daca sunt chiar asa bune vitaminele, sau daca a mers la mine deoarece aveam o carenta de vitamine. Oricum, cautati si Google despre extrem vit si documentati-va. Va doresc un par cat mai des, sanatos si lung !!!
MarseVintila
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:35
Oferta!!! Oferta!!! pun si vand extensii cu keratina la cel mai bun pret ....blonde si brunete!!Doar 5 lei noi suvita!!!contact: ID: hair_extensy
vipera_healthy
Postat pe 30 Noiembrie 2008 23:18
Oferta!!! Oferta!!! pun si vand extensii cu keratina la cel mai bun pret ....blonde si brunete!!Doar 5 lei noi suvita!!!Contact : hair_extensy@yahoo.com sau 0726 831 330
vipera_healthy
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:11
sincer nu vad de ce trebuie sa-ti extensie de par, o solutie ar fi sa remedii naturiste de crestere a parului detalii la www.caraghiaur.ro
lucian_rich
Postat pe 6 Ianuarie 2009 05:55
eu am extensii din par natural cu cheratina. sunt foarte multumita de ele. le puteti vedea in poza. daca va intereseaza achizitionarea acestora contactati-ma. 100 extensii doar 400 de lei.
ana_kiss_28
Postat pe 7 Ianuarie 2009 00:23
alinaiulia, mie nu mi se par igienice. am auzit ca nu-ti poti spala parul cand vrei, in orice caz nu se poate spala des. in afara de faptul ca deterioreaza parul tau.
eleain
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:28
Eucred ca ar trebui sa-ti ingrijesti parul cat mai sanatos posibil ca sa nu chelesti, nu cred ca extensiile, vopsitul etc sunt solutia; am avut o colega care avea un par ok cu extensii , cand si le-a dat jos am vazut ca avea un par foarte rar-avea spatii de piele mai goale, acum nu stiu daca de la extensii i-0a cazut parul dar oricum...o persioada dupa ce nu a mai purtat si nu si-a mai vopsit parul parca arata mai bine , pe bune. Cred ca parul trebuie ingrijit , trebuie sa mancati sa sanatos, sa incercati sa nu-l rupeti prin diverse mijloace mecanice: pieptanat dur si in graba; cand este foarte frig sau foarte cald sa incercati sa-l acoperiti , sa-l protejati cumva, perna pe care dormiti sa fie acoperita cu o husa din material moale gen saten, matase etc. De asemenea eu cred ca nu trebuie spalat chiar in fiecare zi , eu il spal la 2 zile , asa observ ca-si mai revina , se ingrasa putin , dar si sebumul acela are rolul lui, spalat chiar in fiecare zi risca sa devina tern si incercati sa folositi cat mai des masti de par-la mine cea cu masline si putin ulei de ricin chiar da rezultate. Sa incercati sa nu-l rupeti cu elastice dure, sau sa-l prindeti foarte strans -pt ca slabeste radacina, mai lasa-ti-l desfacut sa respire , iar in casa eventual imletit intr-o coada lejera.
Am luat si eu Extrem Vit din cauza ca am avut o boala care mi-a scazut imunitatea, red ca au fost bune pt ca mi-ar revenit destul de bine incat iarna aceasta nu am suferit nici macar o viroza, iar pt ca incepuse sa-mi cada parul mi-am luat de la wallmarkt Ca+ Mg+ Zn , am schimbat samponul-care cred ca nu era potrivit pt mine si observ ca nu mai cade chiar asa. Sper sa va ajute ce am scris. Succes!
lara007_healthy
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:36
Iubita,parul tau nu creste greu,doar ca nu-l ingrijesti tu,spui ca de un an ai aceeasi lungime,mutumestete ca nu e mai scurt,doarece procesul de rupere e mai accelerat decit cel de crestere daca ti-ai taia virfurile o data la 2 luni cel mult si ai folosi frecvent o masca si balsam nu ai mai avea aceste probleme,iar produsele folosite trebuie sa ai grija sa fie adecvate parului tau,incearca si ai sa vezi o frumoasa schimbare in citeva luni,nu te gindi ca dca-l tai asa de des nu mai creste pt ca daca ii cureti virfurile frecvent,il regenerezi.....
justforme
Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:16
mai eu nu stiu de faza asta cu tunsul la 2 luni....eu nu m-am mai tuns de un an si 5 luni, deloc, doar in fata, bretonul mi-l aranzej eu.....parul imi creste foarte repede, ultima data m-am tuns scurt scurt , si acuma e la jumataea spatelui...dar am gria de el, nu il tin in elastice strans, prins lejer tot timpul, cate o masca de ricin...nu manc prostii.....dar e si gena...happy me
girl
Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:46
poti sa-ti cumperi mese nu-ti strica paru deoarece se prind cu clipsuri. am mai multe prietene care au si ma gandesc sa-mi iau si eu. le pui dimineata si seara le dai jos asa ca at cand te saturi de parul lung il poti purta iar scurt iar apoi le poti pune din nou mie mi se par mult mai bune mesele decat extensiile si poti trage de ele ca nu-ti cad jos deci poti merge linistita oriunde cu ele ca nu-ti vor cadea.
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 10 Ianuarie 2009 13:45
daca nu ai un par des si frumos nu se merita sa il porti lung... crede-me ca nu se vede bine. Mai bine te duci la un stilist care sa iti recomande exact tunsoarea potrivita pt tine. Bafta :)
zinao
Postat pe 10 Ianuarie 2009 13:54
Nu stiu daca merita, doresc,in schimb, sa va impartasesc o reteta minunata care va va indesi parul si va creste repede:in masuri egale-ulei de ricin,alcool de 70 grade(coniac),gaz;toate acestea se amesteca intr-o sticla goala de sampon,pana devine ca un lapte si se frictioneaza pielea capului prin miscari circulare(5 min.),apoi se intinde pe suvite,toate aceste manevre-cu un tampon de vata care va fi stors usor de gatul sticlei de fiecare data cand se inmoaie in lotiune,dar nu uitati sa agitati tot timpul.Se aplica cu 3-4 ore inaintea spalarii parului.Dupa aplicarea lotiunii,se acopera parul cu un fes.Se va evita uscarea cu foenul,si se vor rari spalarile pana se va ajunge la o spalare pe saptamana.Mult succes!
fanamorariu
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:17
eu am salon si mi am pus extensii,trebuie sa am grija de ele,dar sint super,ma u costat 8lei bucata sint super,sunama 0720060157
izabell_beauty
Postat pe 10 Ianuarie 2009 19:22
sweat_dreams, de unde se pot procura mese?exista cumva magazine de unde se pot realiza mese din par natural, ori...unde pot gasi asa ceva? te rog, am mare, mare nevoie de o asemenea informatie ; iti multumesc anticipat dk ma poti ajuta
danicos
Postat pe 10 Ianuarie 2009 22:08
de unde se procura gaz?
danicos
Postat pe 10 Ianuarie 2009 22:09
De la: deni_golumbina, la data 2008-10-23 09:53:46
De la: alinaiulia, la data 2008-10-03 17:15:39Imi creste foarte greu parul, poate si de la vopsit, insa de un an are aceeasi lungime: pana la umeri. M-am gandit sa apelez la extensiile de par, ce parere aveti despre ele?

iubita mea daca iti creste atat de greu de ce nu incerci o data sau de 2 ori pe sapt sa-ti aplici masca cu ustroi,zeama de ceapa si ulei de ricin?? sa vezi api ce podoaba incepe sa-ti creasca. am experimentatsi eu deci nu-ti spun povesti. de 3 luni imi fac in fiecare sapt 1-2 ori si continui sa imi aplic masca pana consider eu ca e suficient. incearca, nu ai ce pierde


Imi spui te rog mai exact retea care ai zis`o mai sus cum se face si cum se foloseste mai detaliat plz plz plz astept raspuns urgent
AnaCristi
Postat pe 17 Ianuarie 2009 19:29
te rog mult spune-ne si noua reteta cu usturoi cum se prep[ara te rog muuuuult
miruta89
Postat pe 18 Ianuarie 2009 13:05
De la: sweet_dreams, la data 2009-01-10 13:45:30poti sa-ti cumperi mese nu-ti strica paru deoarece se prind cu clipsuri. am mai multe prietene care au si ma gandesc sa-mi iau si eu. le pui dimineata si seara le dai jos asa ca at cand te saturi de parul lung il poti purta iar scurt iar apoi le poti pune din nou mie mi se par mult mai bune mesele decat extensiile si poti trage de ele ca nu-ti cad jos deci poti merge linistita oriunde cu ele ca nu-ti vor cadea.

de unde se pot cumpara mese?
randunika
Postat pe 9 Februarie 2009 15:36
buna ..vand extensii clip on foarte utile par 100% natural pt info....biancam225@yahoo.com va astept
fata_fynutza
Postat pe 13 Februarie 2009 16:55
da sweet_dreams sunt super ...ti le pui si le dai jos cand doresti ....
fata_fynutza
Postat pe 13 Februarie 2009 16:55
vand si aplik extensi super pret 6.5 lei extensia cu montat cu tot plus tratament la ele am toate nuantele si toate dimensiunile drepte crete sau undulate cu cate luati mai multe cu atata se va face discount daka doriti decat aplikatul 2 lei suvita la mine akasa sau la domiciliul clientelor pt mai multe detali contactatima pe mess ID dana_sik2002 sau la nr de tel0766 469 627 dana
dana_sik2002
Postat pe 22 Martie 2009 23:28
Vindem si aplicam extensii din par 100% natural la cel mai mic pret din tara. Produsele noastre sunt de buna calitate oferindu-va de asemenea si o garantie. Dispunem de o gama variata de culori pentru extensii cu keratina, microring si clipsuri. Pretul este de 3,5 RON/ suvita + montare gratuita pentru keratina /4ron microring si 300 ron clipsuri full head.0754906417 sau corina_ext@yahoo.com Sunt persoana fizica autorizata si putem distribui in toata tara!
zelda10
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:42
Vindem si aplicam extensii din par 100% natural la cel mai mic pret din tara. Produsele noastre sunt de buna calitate oferindu-va de asemenea si o garantie. Dispunem de o gama variata de culori pentru extensii cu keratina, microring si clipsuri. Pretul este de 3,5 RON/ suvita + montare gratuita pentru keratina /4ron microring si 300 ron clipsuri full head.0754906417 sau corina_ext@yahoo.com Sunt persoana fizica autorizata si putem distribui in toata tara!
zelda10
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:55
uite id meu dana_sik2002 si vb acolo despre mese
dana_sik2002
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosmetice de lux 1 De la: ocaziebuna 3 Noiembrie 2010 08:26
Crema antirid Zoeevolution 2 De la: Diva_style 23 Februarie 2011 09:14
tratamemt cu celule stem adulte 15 De la: karlla57 1 Octombrie 2012 23:50
Ce parere aveti despre extensiile de gene false??? 6 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 23:47
HEPATITA C 4 De la: Traluk 29 Decembrie 2009 22:32