Setari Cookie-uri

Acneea si problemele ginecologice

Buna.am si eu nevoie urgent de aajutor.am 21 de ani si am o acnee vulgara pe barba si pe gat.in acelasi timp am si o scurgere vaginala branzoasa,alba,dar fara un miros urat.in schimb am amncarimi si senzatie de discomfort.din ce am vb cu prietenele mele,cu farmacistii este o legatura intre acste 2 pb ale mele.mi s-a recomandat sa iau diane35.mentionez de asemenea ca am unele firicele de par pe burtica si in jurul sfarcurilor.rog pe cineva sa-mi de aun sfat.nu mai stiu ce sa fac.stiu ca trebuie sa merg la doctor dar orcicum astept pareri sau experiente asemanatoare traite.va multimesc.viata sexuala am.

Postat pe 29 Octombrie 2008 19:47
buna
stiu ca a trecut ceva timp de cand ai postat mesajul tau..dar acum l am vazut ...
draga mea...e cam grava situatia si sincer nu ti as recomanda sa te tratezi dupa ureche sau dupa farmacista..
din cate am citit ..au si nu au legatura
primul lucru e sa mergi la ginecologie sa ti faci o analiza a secretiei vaginale si un test pap nicolau ..acestea sunt mai mult decat importante mai ales ca ai viata sexuala..scurgerile au mai multe naturi...si mancarimile..si ..ar trebui sa vb cu un dr ginecolog..e posibil sa ai ceva si degeaba iti spun eu cum e la mine pt ca nu se aplika..
e posibil sa ai o infectie vaginala...sau Doamne fereste te ai pricopsit cu o boala ceva..so, de urgenta fa ti testele...
eu am avut ani de zile scutgeri, dar de lata naatura..am facut des candida..ceea ce nu e grav dar de la dr am luat tratamente f bune ..e posibil sa ai o rana pe col si de aceea colul sa secrete...nu stiu ce sa ti zis..
in legatura cu pilozitatea pe corp..nu stiu cada sati faci probleme pt 2, 3 fire..daca e mai grav poti vb cu dr, poate ai o dereglare hormonala..si cu siguranta diane35 nu sunt o rezolvare buna deoarece acestea au hormoni si din rau poti da in mai rau..
iar cu acnea poti vb cu un dermato bun..si sa incerci anumit eproduse mai profi pt ten..
sper ca ti am putut fi de folos..
disimulateangel
Postat pe 21 Martie 2009 18:34
Am incercat mai multe tratamente la doctori dermatologi care din pacate nu au functionat si am descoperit un tratament naturist care este printre putinele recomandate in US si anume uleiul de manuka (manuka oil) pe care l-am procurat de pe site-ul http://www.harmonicskintones.com/ desi mai exista si ale site-uri. Poate fi comandat ca ulei concentrat (strong oil) care este amestecat cu ulei de migdale dulci si ca ulei pur care trebuie amestecat cu ulei de migdale dulci in proportie de o zecime ulei de manuka si noua zecimi ulei de migdale dulci. Acest tratament functioneaza si nu este atat de agresiv ca cele alopate.
healthy007
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:18
Iti recomand un tratament cu ulei de arbore de ceai(tea tree) pentru acnee si pentru zona genitala. Eu am fost la doctor si mi-a dar un tratament cu gel medicinal cu 100% ulei pur arbore de ceai si demachiant si lotiune tonica special concepute pentru acnee cu 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Tratamentul m-a ajutat foarte mult si mi-a distrus toata acnee.
Pentru zona genitala iti recomand un sapun cu 100% ulei pur de arbore de ceai.
Uleiul de arbore de ceai este foarte puternic si se utilizeaza pentru tratarea: acnee, ciuperca piciorului, infectii fungice minore, candidoze vaginale
Alina_Stamate_1
Postat pe 3 Februarie 2014 02:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 15:49
contraceptivul nu mai ingrasa 51 De la: ligia22 19 Martie 2010 13:25
probleme de obizita 1 De la: ele0586 1 Mai 2010 01:58
Se mai pot folosi daca sant expirate? 29 De la: kudika142512 15 Ianuarie 2011 14:45
cam cati parteneri sexuali ar trebui sa aibe o femeie? 287 De la: andrei68 1 Iunie 2010 13:17