Setari Cookie-uri

cel mai bun si rapid remediu pentru parul gras

Cel mai bun remediu, este bineinteles cel mai rapid :D. Ce paote fi mai grav decat sa te trezesti ca ai o intalnire si nu ai destul timp pentru a iti spala si aranja parul. dar nu dispera!!

Cel mai rapid mod de a masca radacinile uleioase este de a aplica pudra de talc( eu folosesc Brotalco) sau orice pudra(pulbere) de fata, Se aplica ori direct cu mana, oi cu o pensula. Da volum instanmtaneu parului, si arata foarte proaspat. Am mai observat, ca daca folosesc produse pentru par cum ar fi spuma sau fixativul, parul nu se ingrasa asa de repede, si se aranjeaza mai bine a doua zi, nu pare asa lipsit de viata. Oricum, nu stiu ce remediu este permanent asa ca incerca doar in ziua spalarii parului sa il porti desfacut, eventual maxim si a doua zi, iar din a 3 a sa ti l prinzi in moduri cat mai interesante, pentru a ii da alt look.

Postat pe 31 Octombrie 2008 16:16
o spalare frecventa sa nu fii surprinsa cu parul cleios e cea mai buna solutie, nu crezi?
daca ai parul gras trateaza problema nu o ascunde!
stella_m
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:24
pai...datimi un sfat/va rog..nuhs dc mi se unge asa de repede paru':((...de ex...dak imi spal azi paru'pe maine deja mi'e uns..nuhs dc?nici nu folosesc...fixativ,sau spuma..doar imi intind cateodata paru cu placa..?ce sa fac?...trim un msj la email'nephertithi_2oo7@yahoo.com ..multumesc':D

Postat pe 19 Decembrie 2008 00:31
daca stiti vreun remediu impotriva ingrasarii parului cred ca toate suntem interesate sa aflam deci impartasiti`ne si noua secretele voastre ....mersi mult !
kudika194699
Postat pe 26 Decembrie 2008 20:46
Stiti cum se spune:cui pe cui se scoate. Va recomand sa va masati pielea capului cu ulei de masline extravirgin (presat la rece). Va infasurati capul intr-un prosop si dormiti o noapte asa. Dimineata va spalati si folositi la clatire otet de mere in apa. Veti vedea rezultatele.
getutza1975
Postat pe 30 Decembrie 2008 09:11
Butterfly08
Pentru mine e foarte usor sa-ti recomand un remediu, numai ca trebuie sa stiu daca esti o persoana stresata ,de aici ar putea veni si cauza problemei tale!!!!!
ivanescu
Postat pe 30 Decembrie 2008 12:06
nu, nu pot sa spun ca sunt o persoana stresata dar cred ca fiecare dintre noi are momentele lui mai dificile si se streseaza in general sunt o persoana activa si optimista
kudika194699
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:18
salut! incercati tonicul capilar de la plafar, este foarte bun atat ptr parul gras cat si ptr regenerare.
Mari_O
Postat pe 2 Ianuarie 2009 12:53
Otetul nu decoloreaza parul vopsit si nici mat nu'l face...din contra ii da o stralucire si un luciu.
doareu_healthy
Postat pe 2 Ianuarie 2009 12:57
De la: nephertithi_2oo7, la data 2008-12-19 00:31:27pai...datimi un sfat/va rog..nuhs dc mi se unge asa de repede paru':((...de ex...dak imi spal azi paru'pe maine deja mi'e uns..nuhs dc?nici nu folosesc...fixativ,sau spuma..doar imi intind cateodata paru cu placa..?ce sa fac?...trim un msj la email'nephertithi_2oo7@yahoo.com ..multumesc':D


poate fi un deficit mineral.. trebuie actionat si la suprafata, clatirea cu otet functioneaza, si administrarea unui supliment naturist cu seleniu si zinc poate fi benefica. mai multe detalii pe camelia_focsani@yahoo.com
camiflorea
Postat pe 6 Ianuarie 2009 14:43
da recomand remedii naturiste-aloe vera detalii : www.caraghiaur.ro
lucian_rich
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:27
Este nomrmal ca parul sa se mai ingrase...eu de felul meu am piele/ten uscat , dar parul se ingrasa destul de rpd, cam a 2-a zi il spal si e ok...cred ca spalat in fiecare zi, devine tern, dar a doua zi deja a reusit sa primeasca putin sebum- si e numai bun de spalat...ca sa nu aveti probleme de genul gras la radacina , uscat la varfuri , puneti putin balsam sau o masca-eu fol. doar masca pt ca balsamul mi-l face prea moale, de la ceafa in jos , nu direct pe scalp...atunci veti avea si niste varfuri hidratate si nu se va vedea asa o diferenta mare. Sunt sampoane potrivite pt parul gras, este Dove pt par gras- era foarte bun, l-am folosit mai demult.
lara007_healthy
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:49
parul trebuie spalat des, este la fel de expus ca si tenul. exista fete care-si spala parul odata pe saptamana de incepe sa miroase urat in jurul lor, a scalp nespalat. chiar daca aparent nu au parul gras. foarte neplacut de stat cu o astfel de persoana, darmite s-o saruti. in schimb ele dorm cu bigudiuri in cap "sa aiba parul aranjat".
trebuie ingrijit cu balsam si masti si sa se ia vitamine de doua ori pe an cel putin,de acord, dar sa-si torni talc in cap mi se pare o exagerare. n-avem 90 ani si nu zacem in pat de trebuie sa ne curatam plagile. apa si samponul sunt minunate.
eleain
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:17
Si eu am probl cu paru,mi se unge ffff rpd,la 2 zile tre`sa`l spal,nu stiu ce sa`i mai fac.Am trecut pe un sampon cik bun,dar..degeaba.Un sfat..:)
deni_healthy
Postat pe 20 Ianuarie 2009 23:54
Eu zic ca uleiul de masline si otetul de mere e foarte bun... Si e foarte simplu de aplicat... nici nu e nevoie de o noapte intreaga pt . a tine uleiul de masline pe cap.. ci doar de doua ore.. Dar nu uitati!! Parul se spala inainte cu sampon si pe urma se aplica uleiul de masline . Se tine uleiul doua ore dupa care se limpezeste parul cu apa si otet de mere si nu se mai aplica sampon.. O ZI BUNA
gabipop
Postat pe 17 Februarie 2009 08:39
oare parul tau nu se ingrasa prea repede din cauza unui ten mult prea gras ? www.dermaviatl-med.ro
mcornelia19
Postat pe 17 Februarie 2009 09:34
incearca sa te speli cu tinctura de brusture amestecata cu galbenus de ou. Atat. Se curata parul chiar daca nu crezi, si usuca destul de mult.In plus, evita sampoanele care contine Linalol si Limonene, sunt niste compusi sintetici pe baza de uleiuri care au rolul de a face parul mai moale, dar ingrasa f mult. Sa va mai zic si de Sodium Laureth Sulfate ce e continut de majoritatea sampoanelor de pe piata si care este un spumant foarte ieftin pe baza de acid sulfuric?
beatricea
Postat pe 17 Februarie 2009 11:06
De la: mcornelia19, la data 2009-02-17 09:34:24oare parul tau nu se ingrasa prea repede din cauza unui ten mult prea gras ? www.dermaviatl-med.ro


E cazul meu. Mie mi se ingrasa foarte tare si fata, si, desigur, si pielea capului si din cauza asta ma spal o data la 2 zile. Dar uneori, cand trebuie sa merg undeva, trebuie sa ma spal zilnic.
Sarah_healthy
Postat pe 17 Februarie 2009 21:21
pai si nu ramane parul mai gras dupa dk nu mai dai cu sampon?
nikocioco29
Postat pe 28 Februarie 2009 11:35
nu ramane parul gras daca il limpezesti bine cu apa si otet
gabipop
Postat pe 28 Februarie 2009 23:05
De la: beatricemenghes, la data 2009-02-17 11:06:14incearca sa te speli cu tinctura de brusture amestecata cu galbenus de ou. Atat. Se curata parul chiar daca nu crezi, si usuca destul de mult.In plus, evita sampoanele care contine Linalol si Limonene, sunt niste compusi sintetici pe baza de uleiuri care au rolul de a face parul mai moale, dar ingrasa f mult. Sa va mai zic si de Sodium Laureth Sulfate ce e continut de majoritatea sampoanelor de pe piata si care este un spumant foarte ieftin pe baza de acid sulfuric?

si cat trebuie sa stau cu amestecul asta pe cap? dupa cat timp trebuie sa clatesc parul?
floare_de_colt
Postat pe 9 Martie 2009 16:28
Eu ma tratez cu masti de argila, sunt superbe, parul nu se mai ingrasa, paru arata bine 3 zile. Pana sa descopar aceasta argila eram disperata, acum sunt distribuitor pentru ea si v o recomand cu drag, este foarte eficienta si o poti folosi si pentru ten, celulita, albirea dintilor.
lover_woman
Postat pe 9 Martie 2009 22:27
Amestecul cu tinctura de brusture se tine o ora, chiar mai mult. Nu exista o perioada anume stabilita, dar ajuta foarte mult.
beatricea
Postat pe 10 Martie 2009 15:47
Buna
Soare Mirela nu vrei sa ne spui si noua mai multe despre aceste masti cu argila pentru par ,de unde se pot achizitiona si un pret aproximativ? Multa sanatate!
kudika194699
Postat pe 10 Martie 2009 17:08
buna

te rog sa imi dai o adresa de mail/ a mea este :talyna28@yahoo.com
as dori sa incerc si eu sa folosesc acesta argila
merci
alinuttzzaa
Postat pe 25 Martie 2009 10:28
De la: elena70, la data 2008-10-31 16:16:34Cel mai bun remediu, este bineinteles cel mai rapid :D. Ce paote fi mai grav decat sa te trezesti ca ai o intalnire si nu ai destul timp pentru a iti spala si aranja parul. dar nu dispera!!

Cel mai rapid mod de a masca radacinile uleioase este de a aplica pudra de talc( eu folosesc Brotalco) sau orice pudra(pulbere) de fata, Se aplica ori direct cu mana, oi cu o pensula. Da volum instanmtaneu parului, si arata foarte proaspat. Am mai observat, ca daca folosesc produse pentru par cum ar fi spuma sau fixativul, parul nu se ingrasa asa de repede, si se aranjeaza mai bine a doua zi, nu pare asa lipsit de viata. Oricum, nu stiu ce remediu este permanent asa ca incerca doar in ziua spalarii parului sa il porti desfacut, eventual maxim si a doua zi, iar din a 3 a sa ti l prinzi in moduri cat mai interesante, pentru a ii da alt look.


Buna! suna interesant ce zici tu acolo. Poti sa ne dai mai multe detalii? de unde cumperi pudra de talc? si ce faci cu talcul dupa ce absoarbe seboreea?(ma gandesc k se vede cam aiurea...ca matreata sau alte kestii ) cata pudra pui??
k mie una mi se ingrasa foarte repede parul si nu am timp sa il spal la 3 zile.
morphina
Postat pe 25 Martie 2009 16:30
De la: alinuttzzaa, la data 2009-03-25 10:28:32buna

te rog sa imi dai o adresa de mail/ a mea este :talyna28@yahoo.com
as dori sa incerc si eu sa folosesc acesta argila
merci


Buna,

Adresa mea este soare_mirela@yahoo.com
lover_woman
Postat pe 25 Martie 2009 23:09
buna fetele
mie mi-a recomandat medicul sapun cu sulf pt a ma spala pe cap cica e foarte bun pt parul gras
budurea_mihaelaliliana
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:36
insa dupa spalare nu are parul un miros neplacut ? sapunul cu sulf nu miroase deloc bine...
kudika194699
Postat pe 24 Mai 2009 19:01
Degeaba postam diferite remedii pentru par deoarece difera tipurile de par.Pentru a avea un par sanatos nu trebuie sa folosim diferite produse ca asa vedem noi in reclame pentru ca ele defapt ne deterioreaza parul.Pentru a nu se ingrasa parul este bine sa il clatesti cu apa rece.Eu nu am astfel de probleme dar daca imi schimb samponul patesc asa.

Postat pe 16 Iunie 2009 00:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
REGASIRE DUPA 5 ANI 33 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 16:10
DIABET 1 De la: romdesimed 3 Februarie 2009 09:04
operatiile estetice 6 De la: ioanabobocea 23 Octombrie 2009 14:47
cresterea in inaltime 26 De la: kudika355640 13 Septembrie 2013 14:33
hairstylist 5 De la: grace009161 20 Ianuarie 2011 06:46