Setari Cookie-uri

vreau sa scap de culoarea din cap

dar sunt vopsita... blonda, si natural sunt saten inchis. am incercat sa ma vopsesc saten, dar nu prea nimeresc culoarea nat a parului meu... aveti alta idee?

Postat pe 31 Octombrie 2008 16:19
Da. Sa te duci la un salon profesionist. Ei cu siguranta or sa iti gaseasca culoarea naturala. E adevarat, dai un ban la inceput insa dupa aceea nu mai ai probleme!
Gaby211081
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:41
si daca parul meu e foarte lung si vopsit negru de ani buni...oare exista un salon care sa-mi pastreze lungimea dar sa schimbe culoarea?
stella_m
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:57
la parul negru nu au ce face pt ca e f greu de scos vopseaua din par.te decoloreaza cu pudra careti arde paru si nimic
131981
Postat pe 11 Ianuarie 2009 17:43
eu cred ca exista saloane care pot face asta si eu am fost bruneta si am devenit aproape blonda....iar dupa din blonda satena....si nu m-am tuns deloc.Am facut-o la un salon si folosesc produse KERASTASE bain mirror....iti garantez ca vei reusii sa te faci ce culoare vrei...mult succes
chance
Postat pe 12 Ianuarie 2009 09:56
Gaby211081
Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:13
why?
chance
Postat pe 13 Ianuarie 2009 18:59
eu am o pietena care a fost neagra si sa facut blonda la un salon renumit la noi in oras prin decapaj adica decolorare intrun cuvant.ia bagat fel si fel de tratamente in par de arata super dar cand sa spalat la cap arata paru ca matasea de porumb.era super ars.eu nu as sfatui pe nimini sa sara de la negru la blond.asta se face in timp prin suvite dar asta e alegerea fiecaruia.eu una nu mas risca
131981
Postat pe 13 Ianuarie 2009 23:23
Nici eu nu recomand....
Gaby211081
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:49
EU MAI TOT TIMPUL AM FOST BLONDA.
AM O PRIETENA CU CARE AM FOST LA UN SALON DE FITA SI CHICI?
NU IA IESIT CULOAREA DORITA
SI ATUNCI CAND AM AJUNS ACOLO IA PROMIS CA O SA IASA CULOAREA PE CARE A ALESO
SI NU A DAT DECAT 4MIL JUMATE
ACUM 2 ANI
IA COAFAT PARUL DAT I-AU RAMAS SUVITE IAR PARUL ERA IN ZECI DE MII DE NUANTE.
EU DUPA BLOND M-AM FACUT O NOANTA DE CIOCOLATIU , APOI L-AM LASAT SA CREASCA PARUL MEU NATURAL.
EU NICIODATA NU AS AVEA INCREDERE INTR-UN COAFOR.
mlupascu92
Postat pe 9 Februarie 2009 10:05
noanta care a prins este 14/5 de la londa color naturals
mlupascu92
Postat pe 9 Februarie 2009 10:18
ok
sana_revnic
Postat pe 24 Martie 2009 14:42
pana acum am constatat foarte multe greseli de ortografie si nu sfaturi utile... stiu ca e off topic, dar, fratilor si surorilor, limba romana nu are nici o vina ca v-ati mutilat parul.
camiflorea
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:20
cami draga, mai incetati cu greselile de ortografie ca nu suntem toti pruteanu. sunt unii care stau doar sa le vaneze si penalizeze in detrimentul ideilor. acesta nu este un site academic si nu e deloc elegant sa stai sa corectezi greselile altora.
eleain
Postat pe 3 Aprilie 2009 15:30
E adevarat ca nu suntem toti Pruteanu dar toate ati trecut prin scoli (platite ssau nu),ati dat examene (platite sau nu) si daca nu v-a ramas in cap nici macar cum se scrie corect limba voastra natala ,inseamna ca nici alte valori nu aveti.Halal natie romana!!! Nici propria limba nu si-o stie....
sea_shell
Postat pe 11 Iunie 2009 16:47
eu mi-am facut decapaj si nu are parul mai nimic ! depinde si ce iti pune, eu m-am facut cu pudra wella profesionala si oxidant 6 :D ideal e sa te duci la salon ! bafta ! se mai usuca dar mai rau il face placa in timp :D nimic iesit din comun !
sab628
Postat pe 7 Iulie 2009 07:37
eu mi-am facut decapaj si nu are parul mai nimic ! depinde si ce iti pune, eu m-am facut cu pudra wella profesionala si oxidant 6 :D ideal e sa te duci la salon ! bafta ! se mai usuca dar mai rau il face placa in timp :D nimic iesit din comun !
sab628
Postat pe 7 Iulie 2009 07:37
Daca chiar ai atat de mult curaj sa scapi de culoarea ''din'' cap de ce nu te tunzi la un cm sau chiar sa te razi pe cap?
Eu am facut-o de cateva ori in decursul ultimilor 20 ani si totdeauna am impresionat FRUMOS
Simply_i
Postat pe 9 August 2009 23:54
MMMMMDA,POATE TU AI VOPSIT CREIERUL IN CULORILE DRAPELULUI ROMAN SI MAI "SOCOATE" SI CELE 12 STELE EUROPENE....HMMM ATUNCI CHIAR CA NU VEI MAI SCAPA DE CULOARE DIN CAP???? POATE DE PE PAR!HEI,HEI DE ASTA NU ARE URSUL COADA
healthy005562
Postat pe 23 August 2009 23:30
De la: stella_bella, la data 2008-11-21 09:57:33si daca parul meu e foarte lung si vopsit negru de ani buni...oare exista un salon care sa-mi pastreze lungimea dar sa schimbe culoarea?

da,se poate face decapaj. nu numai cu pudra,aia chiar arde parul. Decapajul e mai scump,dar garantat te scapa. Si eu am avut parul negru negru si dupa decapaj si revopsire am fost roscat deschis,portocaliu.
GreenBubbles
Postat pe 24 Noiembrie 2009 15:43
Buna,sunt Angi din Ploiesti,de la salon Anjolie.Ptr ca partea naturala a parului tau e saten si partea vopsita este pe un nivel deschis,trebuie sa intelegi ca orice culoare ai pune pe par,datorita sampoanelor care au un efect de curatare, de degresare in profunzime culoarea se curata (evita samponul ptr par normal),asadar foloseste o sampon ptr par vopsit deoarece contine stabilizator de culoare si masca hidratanta sau ptr par vopsit.Culoarea de par pe care o pui pe parul blond trebuie sa fie cu doua tonuri mai inchisa decat culoarea ta naturala,atentie trebuie sa stai mai mult de 20 min deoarece abia in acel moment intra in cortex ,in interiorul firului de par,asadar 30 min.si foloseste un oxidant extrem de mic ,de preferat sa mergi la salon ,ptr ca numai acolo gasesti oxidant de 3% sau revelator 2,2 si nu oxidant de 6 %pe care il gasesti in orice vopsea de pe piata deoarece acela are rolul de a deschide un ton sau un ton si jumatate si tie iti trebuie sa-l inchizi,iar pe lungimea naturala de par poti sa pui exact culoarea apropiata de culoarea ta de par si deasemenea sa folosesti acel oxidant ton pe ton de 1,5% sau revelator de 2,2 sau 3%.De unde esti?Daca esti din Bucuresti sa stii ca am clente din Bucuresti care vin la mine.....
kudika064008
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:16
Sigur ca da!Se poate pastra lungimea parului...trebuie sa stiu daca acolo pe lungimi sunt depozite de vopsea care au fost de un an sau doi pe aceeasi nuanta de par....daca esti vopsita cu aceeasi culoare sau alta.daca esti negru poti singura sa te decolorezi,dar sa incepi doar cu lungimile,cu pudra amestecata cu oxidant de 6% apoi dupa 30 min te speli ,pui o masca extrem de hidratanta si apoi aplici inca odata pudra cu oxidanmt de 6% dar stai 20 min,poti sa mergi cu aplicatul decoloratului pana sus dar in partea adoua a tehnicii de decolorare,asadar dupa masca, ,acolo unde este doar vopsea pe par.nu ai voie sa pui in situatia care te afli pudra pe parul tau natural,ptr ca se deschide la galben si atunci nu v-a mai fii echilibru.Asadar trebuie sa intelegi ca daca esti neagra la par ,te vei face maron sau castaniu mediu sau violet sau orice nivel de de 3,4,5, chiar si aramiu daca ai folosit vopsea fara saruri metalice.e important sa-mi spui ce fel de game de vopsea ai folosit.....intreaba-ma orice pe salon_angi@yahoo.com.Sunt din PLoiesti.
kudika064008
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:25
ESTE INTERZISA DECOLORAREA PARULUI CU PUDRA PLUS OXIDANT DE 12% SAU 9%...TREBUIE FACUTA DECOLORAREA LENT SI NU RAPID,ORI PRIN SUVITE ORI PRIN DECOLORAREA CU 6%.....EU AM MULTE CLIENTE MULTUMITE CARORA NU LE-AM ARS PARUL....TREBUIE STIUT DEASEMENEA CE GAME DE VOPSEA SUNT PUSE PE PAR DEOARECE SUNT UNELE VOPSELE CARE CONTIN SARURI METALICE SI SUNT DEPOZITE MARI DE VOPSEA CARE NU SUNT PUSE UNIFORM SI DE ACEEA NU IESE UN ECHILIBRU.CU RESPECT ANGI DE LA PLOIESTI!
kudika064008
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:29
ASA-I AI MARE DREPTATE,INAINTE DE DECOLORARE TREBUIE FACUTA O CONSILIERE,DACA ESTI MOACA SI NU SPUI CA AI MAI FOST INCERCATA CU UN DECOLORAT SI APOI AI PUS IAR NEGRU,SAU AI FOST DECOLORATA CU OXIDANT MARE (SUVITE SA ZICEM)SAU FOLOSIM PRODUSE CU PUTINE SUBSTANTE DE HRANIRE...SAU AI UN PAR SUBTIRE SI FIN,RAR SAU CASANT,E IMPORTANT SA PURTAM UN DIALOG ,SA NE CONVINGEM CAT DE MULT NE DORIM O SCHIMBARE,SI CE RISCURI SUNT...DEPINDE DE MULTI FACTORI..INSA DACA MERGEM LA COAFORUL DE CARE NU AM AUZIT NIMIC SI MA DUC PUR SI SIMPLU PTR CA ARATA BINE SALONUL......NU-I DEAJUNS.DEPINDE DE COAFEZA,CE CARACTER ARE...CAT E DE INSTRUITA...CE O INTERESEAZA BANII CLIENTEI SI ATAT SAU SA FIE PLATITA PTR MUNCA EI SI DEASEMENEA SA MULTUMEASCA CLIENTA...?DECOLORAREA CA SI PERMANENTUL DETERIOREAZA PIGMENTUL NATURAL AL FIRULUI DE PAR DAR DACA STII CUM SA PROTEJEZI SCALPUL SI PARUL ESTI O COAFEZA CARE-TI PASA...TREBUIE SA FOLOSESTI PRODUSE DE CALITATE BOGATE IN SUBSTANTE HRANITOARE CU KERATINA CARE IN TIMP POATE REPARA ACELE PORTIUNI ALE FIRULUI DE PAR CARE DATORITA REACTIIEI CHIMICE POATE RUPE PARUL SAU IL POATE ARDE CUM SPUI TU ,DAR DOAR DACA GRESESTI COMPOZITIA.......ASADAR NUMAI IN ANUMITE CONDITII SE FACE ACEASTA DECOLORARE SAU DECAPAJ.CU BINE!
kudika064008
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:46
Buna ,Angi ma numesc,sunt din PLoiesti!Dupa parerea ta toate coafezele sunt dobitoace?Nu conteaza fitele si nici luxul si nici daca costa mult ci conteaza creierul si talenntul coafezei.........si norocul tau peste ce meserias dai....
kudika064008
Postat pe 25 Noiembrie 2009 00:00
CORECT RASPUNS ,BRAVO!
kudika064008
Postat pe 25 Noiembrie 2009 00:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Povesti adevarate despre viata si moarte. 17 De la: AnoOtza 1 Februarie 2010 18:03
GENE FALSE FRUMOASE 11 De la: alexa_ph 6 Iulie 2011 17:08
Vanatai de la masajul anticelulitic 92 De la: mhteodora 21 Iulie 2014 22:25
salut 2 De la: ilumax_76 18 Decembrie 2011 16:45
help me 2 De la: M_Geany 1 Noiembrie 2009 20:43