Setari Cookie-uri

patile eficiente pentru slabit

De la: petricpatricia, la data 2009-03-30 18:00:02
De la: mada212005, la data 2009-03-30 15:07:57cate kg ai? si cate mai ai de dat jos? care sunt efectele pe care le-ai simtit?? stau cu pastilele astea in geanta si nu stiu daca sa le iau sau nu...am nevoie de niste pareri...mersic.


Am inceput de la 70 de kg, dupa 6 zile slabisem 2,5 kg...si de atunci nu m-am mai cantarit (sunt la a 15-a pastila) - vreau sa am o surpriza la cantar...oricum o sa continui pana la o luna. Rezultatele se vad vizibil, burta a scazut f mult, senzatie de foame nu am mai avut de 2 sapt, dar totusi mananc cat de cat si apa trebuie respectata- neaparat 2 l/zi .Acum 2 nopti am facut o insomnie faina...nu ma stresez- oricum am de lucru pt licenta In rest toate bune, poate sunt putin mai ametita decat de obicei, dar asta poate fi si din cauza incalzirii vremiii. La recomandarea farmacistei am luat si niste tablete de calciu, deoarece se elimina mult prin urina si de acolo au fost cazuri cu lesin.
Eu sunt foarte incantata, nu ma asteptam sa vad rezultate asa repede


oki...mersic..am sa le iau si eu..insa de ieri am inceput si sala...chiar sunt curioasa...calciu oricum iau pentru ca am lipsa in organism...am sa incerc si daca ma simt rau de la ele nu mai iau si gata...oricum multumesc mult!
mada212005
Postat pe 31 Martie 2009 15:15
Mada sa ai grija sa nu te fortezi prea tare la sala...faci fitness sau aerobic? Ca nu o sa ai asa multa energie ca de obicei...si sa nu iti fie rau
petricpatricia
Postat pe 31 Martie 2009 19:14
De la: petricpatricia, la data 2009-03-31 19:14:12Mada sa ai grija sa nu te fortezi prea tare la sala...faci fitness sau aerobic? Ca nu o sa ai asa multa energie ca de obicei...si sa nu iti fie rau


fac fitness o luna dupa care trec pe tae bo...dupa care iar revin la fitness (ca sa nu ma plictisesc). In mod ciudat, am mai multa energie..ma simt bine...deocamdata nu-mi este rau...sa vedem...
mersic de sfat!!! pooop u!
mada212005
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:14
Spor la treaba
petricpatricia
Postat pe 2 Aprilie 2009 02:28
draga healthy000377,nu iti afecteaza glanda tiroida.matusa mea are hipotiroidie si a luat produse herbalife pt slabit.e adevarat ca dupa ce slabesti trebuie sa te mentii cu produsele atatea luni cate ai slabit,k organismul sa se obisnuiasca cu greutatea normala...si gata poti sa revii la NOUL mod de viata,e clar k o sa-ti schimbi modul de alimentatie.o zi buna!
deeasweetgirl
Postat pe 10 Aprilie 2009 14:58
Eu iau de doua saptamani reductil ..si ma simt bine,nu am reactii adverse doar senzatia de sete tot timplu...inca nu m-am cantarit ..cand am inceput avem 64kg...
Dea03
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:01
eu am incercat cu regenon....contine amfetamina ce`i drept si e pericul dar eram dispusa sa fac orice sa slabesc....am luat 3 pastile pe zi cate 1 inainte de masa si efectiv nu mai aveam pofta de mancare....erau zile in care nu mancam nimic pentru nu puteam....si am slabit dar m`am ales cu dependenta si cu niste crize de nervi ingrozitoare.....regenonul e bun pentru slabit dar nu fara supravegherea medicului
liquidshugar
Postat pe 14 Mai 2009 10:34
Da fetelor cea mai buna solutie pt slabit este capsula pt slabit !in 2 luni jumatate am slabit 14 kg.Cine vrea aceste pastile sa ia legatura pe iulialupes@yahoo.com si va explic detaliile va pot trimite produsul prin posta.....Va pup si succes la slabit!
healthy001807
Postat pe 24 Mai 2009 11:47
buna
eu i-au reductil nu am avut reactii adverse la el am slabit 20 de kg si mancand sanatos nu m-am ingrasat ....eu cred ca indiferent de dieta folosita sau pastile daca nu iti faci un stil de viata sanatos automat pui pe tine kg date jos
kudika103053
Postat pe 7 Iunie 2009 17:20
tarot_healthy
Postat pe 29 Iunie 2009 13:35
eu am luat reductil fara reteta,timp de doua luni de zile nu mancam decat masa de pranz ,si atunci mancam carne de vita fiarta ,am slabit in jur de 10 kg,asta acum exact un an,vreau sa zis ca la ora actuala nu mai iau reductil si mananc foarte putin dar m-am ingrasat foarte mult,zic eu ca din cauza ca am luat reductil si lindaxa.Eu cred ca am incercat aproape tot in materie de slbit,totul este sa ai vointa si sa mananci cat sa traiesti
mariaclara
Postat pe 30 Iunie 2009 08:52
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 13:29
Am incercat si eu pastila de slabit timp de o luna de zile si nu am reusit sa slabesc mai mult de 2 kg. Sincer, cele 2 kg in minus, nu cred ca sunt meritul capsulei ci mai degraba efectelor adverse ale acesteia - palpitatii si insomnie pe toata perioada. Insomniile nu m-au deranjat atata vreme cat am avut energie din plin cu 2-3 ore de somn pe noapte, am mai avut si eu timp de ale mele , palpitatiile m-au cam speriat intrucat am o inima perfect sanatoasa (controale anuale din cauza jobului) dar nu suficient de tare cat sa opresc "tratamentul". Nu m-am ingrasat dupa terminarea lor, in timpul administrarii am avut un apetit normal (mentzionez ca mananc cantitativ si caloric sub medie de cand ma stiu) si nu mi-a fost sete exagerat,cum a fost cazul altor persoane. Pacat ca nu au avut efect.
kudika019285
Postat pe 16 Iulie 2009 14:44
cele mai bune produse de slabit sunt produsele herbalife eu leam incercat si in 4 luni am dat jos 20 de kg. care vor detalii sa ia lg cu mne pe mess black_rocker91@yahoo.com
black_rocker91
Postat pe 3 August 2009 19:28
Buna fetelor!am slabit cu capsula de slabit 15 kg in 2 luni de la 85 la 70 kg dupa care am facut pauza 1 luna si vreau sa va spun ca mananc orice si in aceasta luna nu am pus nici macar 0,100 gr am mentinut greutatea .Varul meu in 2 luni a dat 13 kg,matusa mea in 1 luna 6 kg.Acum am inceput din nou pentru inca 10 kg.Va pup si va tin la curent!Succes la slabit.Gasiti capsula de slabit la orice farmacie naturista!
healthy001807
Postat pe 4 August 2009 21:16
Si eu am luat, numai o luna, am slabit 7 kg si a trecut deja ceva timp bun si nu m-am ingrasat
petricpatricia
Postat pe 11 August 2009 16:51
am luat si eu 0 saptamana. am slabit pt. k iti inhiba pofta de manacare dar cu pretul insomniilor, sete si cu depunerea la loc a acelor kg pierdute dupa intrerupere.
alcedo
Postat pe 17 August 2009 20:05
pastilele nu fac altceva decat sa iti distruga sistemul imunitar, sa il slabeasca..au efecte secundare, te slabesc pe moment , iar apoi?? pui la loc tot ce ai slabit si in + mai bn mananci sanatos, adopti un regim adecvat, practici un sport care iti place.. si ai rezultate mai bune baftaa pastilele ar fi ultima solutie...
m_geani
Postat pe 6 Septembrie 2009 00:43
Buna,ma numesc Alex am 20 de ani, am folosit super slim timp de 14 zile timp in care am scapat de 8 kg...(cantaream 98 de kg la inaltiea de 1.90m),momentan am 90 de kg...
Am gasit pe internet un anunt,am citit ca totul este 100% natural si am dat comanda...am inceput tratamentul,iar la cateva ore ma simteam foarte ciudat...enorm de multa energie la care se adaugau palpitatii destul de puternice...bineinteles deschid netul si in cateva minute descopar ca superslim contin amfetamina:
"sunt droguri, medicamente care mãresc viteza de reacþie a corpului. Ele fac inima sã lucreze mai repede ºi pompeazã adrenalina în sistem. Iniþial sintetizate între cele douã rãzboaie mondiale, au fost folosite ca drog militar pentru a le da soldaþilor mai multã energie ºi a le mãri viteza. Cum aratã un tânãr sub influenþa lor: energic, euforic, cu pupilele dilatate, vorbãreþ, atent, sigur de sine, superior."

In aceasta perioada am fost in sesiune si aceasta a fost singurul motiv pentru care am contianuat sa le iau:Aveam energie si pofta de invatat...am avut 6 restante,le-am luat pe toate cu note foarte bune(nici acum nu-mi vine sa cred).

Efecte negative:in primele 2 zile am avut palpitatii destul de puternice,insomnii( ma simt odihinit dupa numai 4 ore de somn pe noapte),ma simt mai plin de viata.Am foarte multa energie indiferent de ora dupa ce mananc(circa 5 ore dureaza efectul)...apoi treptat ma simp mai obosit,cei care vor sa urmeze tratamentul,neaparat sa nu manance peste ora 4,altfel nu o sa reuseascasa doarma deloc noaptea.
Acestea banuiesc ca nu sunt toate efectele negative...in timp probabil sunt mai multe sau sunt unele de durata.
I
n conditiile in care nu beau,nu fumez,am zis ca nu o sa imi risc sanatatea foarte mult dacc termin aceasta luna sa le iau...ei spun ca 3 luni,insa dc mai dau in ca 5 kg jos e suficient.
Singura mea problema este sa nu cumva sa devin dependent,intrucat ma simt f bine cu ele...iar pentru invatat,nu stiu cums a va spun,dar pentru cei care au mult de invatat intr-un timp scurt e aur.

Rog toti cei care citesc acest comment sa se gandeasca bine la sanatatea lor,inainte sa inceapa tratamente cu pastile "naturale" pentru ca nu exista asa ceva!

As vrea o mana de ajutor in ceea ce priveste modul in care sa opresc tratamentul in urmatoarele 2 saptamani.Va multumesc
healthy006432
Postat pe 14 Septembrie 2009 13:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
candida 1 De la: healthy012227 22 Iunie 2010 16:56
Parodontoza 1 De la: Swing 8 Februarie 2009 14:00
ProResvera, pentru a slabi sanatos dar si pentru incetini procesul de imbatranire, 149,9 lei 1 De la: promovare_sanatate 6 Mai 2011 14:06
Clubul anorexicelor 65 De la: RoxyRoxx 24 Iunie 2011 18:08
Buna, 1 De la: Barbie_forever 22 Iunie 2011 10:05