Setari Cookie-uri

produse pe baza de acid hialuronic pentru frumusete

Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:12
intra pe www.pandor.ro
Si pe pagina de contact poti sa intrebi de preturile la acid hialuronic sau la fillerele de lunga durata (Aphrodite Gold, Remake).
Eu mi-am cumparat direct de la ei, fiind importatori pretul este mult mai bun, mi-au facut programare la medic, am inteles ca ei colaboreaza cu medici din toata tara.
kudika323958
Postat pe 1 Octombrie 2010 19:02
Produse naturiste de la Calivita, pt orice problema Calivita vine cu un tratament
delyiutza_p@yahoo.com
delyiutza_p
Postat pe 3 Octombrie 2010 13:28
WWW.romedic.ro/andrei-collagen-srl
healthy001487
Postat pe 28 Octombrie 2010 08:15
Buna ziua, eu iau colagen de vreo 5 luni acum si ma simt cu totul altfel sunt foarte multumita de suplimentul pe care il iau si pot spune ca am incercat multe , eu il iau pe cel de la Euro Form e frantuzesc si asta se vede, vi-l recomand cu incredere il gasiti pe siteul lor la www.euro-form.ro
kudika_984811
Postat pe 7 Aprilie 2015 14:40
Cel mai bun tratament cu acid hialuronic este injectarea lui, nu doar aplicarea pe ten, deoarece nu are o putere mare de a patrunde in piele.
poate fi aplicat pe ten, insa ca si tratament de mentinere, asta nu insemana ca scapam hocus pocus de ridurile profunde.
medeeadea
Postat pe 14 Decembrie 2015 17:31
Eficacitatea unui supliment lichid/oral al acidului hialuronic a fost oarecum controversat la inceput. Conform sutdiilor 2,3 s-a observat ca acidul hialuronic ar fi extrem de eficient, ca supliment lichid. Teoriile abundã dacã acidul hialuronic afecteazã, în mod direct rezultatul, sau acesta este doar un efect indirect datorat cantitati mai mari de sange si a determinat organismul sã rãspundã prin generarea de aprovizionare proprie de acid hialuronic (dovedite ca urmare a suplimentãrii).

S-a dovedit astfel ca, acidul hialuronic reprezinta un mare avantaj atunci când este aplicat topic și/sau luat ca un supliment oral/lichid, ajutand in legarea celulelor ca agent de umplere.

2. Sato T, Sakamato O, Odanaka W, Yoshida K, and Urishibata, O: Clinical Effects of dietary hyaluronic acid on dry,rough skin. J. Aesthetic Dermatology Vol. 12 109-120, 2002
3. Kajimoto O, Odanaka W, Sakamoto W, Yoshida K, Takahashi T.: Clinical Effects of Hyaluronic acid diet for dry skin. J. New Rem & Clin: 90-102, 2001.
htbogdan
Postat pe 17 Februarie 2016 12:11
Din pacate, in Romania nu exista in momentul de fata acid hialuronic simplu, sub forma de ser. Am gasit mai multe produse ce contin in mare parte colagen si "adaos de acid hialuronic", dar intr-o cantitate infima si majoritatea sunt pastile.

Absorbtia oricarei substante in organism se realizeaza cel mai bine sub forma lichida, existand riscul ca la pastile, o parte sa fie eliminate inainte de a fi prelucrate de organism.

Din cate am inteles, urmeaza sa apara pe piata noastra trei produse marca Versace 19.69, produse sub forma de ser si crema, extrase din somon.

http://e-production.gr/?lang=en

Sa nu va ganditi la acel "Versace", sau la preturile de lux. Aceste produse sunt comercializate in exclusivitate de o companie greceasca. Poate va ganditi ca acest Alessandro Versace, se foloseste de confuzia de nume pentru a-si promova produsele, dar nu este asa. El este nepotul indepartat al celebrei familii, iar compania pe care o detine produce cosmetice, articole vestimentare si accesorii.
htbogdan
Postat pe 17 Februarie 2016 12:37
Buna,ai facut vreodata tratemente cu acid hialuronic?Daca da,unde anume?Recomanzi un anumit medic sau o clinica?Multumesc
kudika_997629
Postat pe 7 Aprilie 2016 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
crema de fata pentru varsta de 18 ani 5 De la: kudika_pudika 18 August 2011 12:24
cate femei isi doresc sa le tina barbatul 4 ore in actiune? 246 De la: kudika_929658 2 August 2013 16:09
celulita 49 De la: ddfpunctro 10 Iunie 2011 13:48
parul vopsit - colorare si ingrijire 34 De la: kudika007253 2 Ianuarie 2014 16:01
Lipoaspiratia cu ultrasunete 1 De la: kudika468272 9 Noiembrie 2011 08:58