Setari Cookie-uri

ten cu acnee

De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 19:56:19
De la: TF_, la data 2009-04-13 19:45:13
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 18:29:00www.foreverliving.com
eu am intrebat de o pagina de net unde ne dau si preturile,nu se vede corect???sau nu se citeste corect??? ca de vrajeala de pe foreverliving.com este satula lumea...

Maestre,am impresia ca esti prea neintelegator si rauvoitor.Nu primesc statistici cu firma dumitale de cartier.Nu sti sa citesti.Nu sti care este denumirea din "popor" a acidului ascorbic.Nu sti sa citesti romaneste.te deranjeaza o firma precum Forever,foarte bine ,ma bucur ca te deranjeaza,asta inseamna ca Forever este O companie pe langa buticul pe care-l reprezinti.Nu aduci argumente prin ceea ce spui sau scri.Ti-am dat detalii referitoare la compozitia a gelului de aloe vera dar nu am primit raspunsul tau neavizat in privinta actiunii sinergice a componentelor din gel,nu astept ca oricum habar nu ai ce este aia sinergie.In alta ordine de idei :esti un nimeni asa cum este si firma ta de 260 000 de distribuitori,Forever are mai multi angajati decat are 4life distribuitori ,asa ca am impresia ca esti bolnav.....adica nu judeci corect argumentele.
maestre,nu am nimic nici cu foever si nici cu persoana ta....imi sunteti egali cu O ...la fel si parerile tale expuse la adresa mea...se pare ca esti inca la inceput de drum in asemenea afaceri,pentru ca un adevarat profesionist in industria MLM nu recurge la asazisele "trucuri" pe care incerci tu sa le folosesti aici pe site....un adevarat profesionist in industria MLM este acela ce dezvolta retele de consumatori,nu unul care se chinuie sa vanda niste produse pe ici pe colo precum un comis vioajor.Acela care dezvolta retelele,aceva va face banii si isi va atinge scopul...restul raman simpli vanzatori care cauta un "venit suplimentar" pe langa ceea ce le arunca patronul de la job-ul full time pe care al au...ceea ce tu nu intelegi este urmatorul lucru: in loc sa iti bati capul sau sa-ti pierzi timpul cu unul ca mine care agita spiritele de dragul distractiei,daca vrei sa ai succes mai bine [pui mana pe pix si agenda,iti faci frumusel lista de persoane asa cum scrie la cartte si incepi sa dai telefoane sa programezi intalniri cu oamenii pentru a le arata planul de marketing...in fond asta este scopul oricarui om care face MLM in mod profesionist...daca tu te rezumi la a vinde produse,din pacate nu ai inteles nimic din toate afacerea FOREVER,care este una foarte buna doar pentru cine o intelege !!! si in final iti fac si niste recomandari,pune mana si citeste aceste carti: onducta de Milioane; Secretele Succesului(dale carnegie); Ce Optiuni Am(michael kerrigan); Valorifica-ti Potentialul(skipp ross--daca ai de unde sa o procuri); Cadranul Banilor: Inteligenta Financiara; Tata Sarac Tata Bogat;De Ce Vrem Sa Fi Bogat(robert kiyosaki); Psihologia Vanzarilor(brian tracy); Cele 17 Legi Ale Muncii In Echipa(john c. maxwell) si mai am inca vreo 20 titluri pe care ti le-as putea recomanda...apoi putem sta de vb de la egal la egal...In concluzie,daca vrei sa faci ceva cu aceasta afacere sau cu oricare in sistem MLM uita de vanzarea de produse cu sacosica si cu anunturi pe net...nu tine frate in astfel de afaceri...sti tot un vanzator care la un moment dat se va pierde in multime ca multi altii dinaintea ta !!!!si credema ca sunt sute de milioane la nivel mondial si vor fi la fel de multi in anii ce vor urma...asa ca spor la aratat planuri de marketing si la prospectat oameni...ca de acolo vor veni castigurile,nu din disputele cu unul ca mine care sta in pat si se distreaza pt ca are acum piciorul fracturat....asta ca un sfat prietenesc
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:24
De la: TF_, la data 2009-04-13 20:24:11
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 19:56:19
De la: TF_, la data 2009-04-13 19:45:13
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 18:29:00www.foreverliving.com
eu am intrebat de o pagina de net unde ne dau si preturile,nu se vede corect???sau nu se citeste corect??? ca de vrajeala de pe foreverliving.com este satula lumea...

Maestre,am impresia ca esti prea neintelegator si rauvoitor.Nu primesc statistici cu firma dumitale de cartier.Nu sti sa citesti.Nu sti care este denumirea din "popor" a acidului ascorbic.Nu sti sa citesti romaneste.te deranjeaza o firma precum Forever,foarte bine ,ma bucur ca te deranjeaza,asta inseamna ca Forever este O companie pe langa buticul pe care-l reprezinti.Nu aduci argumente prin ceea ce spui sau scri.Ti-am dat detalii referitoare la compozitia a gelului de aloe vera dar nu am primit raspunsul tau neavizat in privinta actiunii sinergice a componentelor din gel,nu astept ca oricum habar nu ai ce este aia sinergie.In alta ordine de idei :esti un nimeni asa cum este si firma ta de 260 000 de distribuitori,Forever are mai multi angajati decat are 4life distribuitori ,asa ca am impresia ca esti bolnav.....adica nu judeci corect argumentele.
maestre,nu am nimic nici cu foever si nici cu persoana ta....imi sunteti egali cu O ...la fel si parerile tale expuse la adresa mea...se pare ca esti inca la inceput de drum in asemenea afaceri,pentru ca un adevarat profesionist in industria MLM nu recurge la asazisele "trucuri" pe care incerci tu sa le folosesti aici pe site....un adevarat profesionist in industria MLM este acela ce dezvolta retele de consumatori,nu unul care se chinuie sa vanda niste produse pe ici pe colo precum un comis vioajor.Acela care dezvolta retelele,aceva va face banii si isi va atinge scopul...restul raman simpli vanzatori care cauta un "venit suplimentar" pe langa ceea ce le arunca patronul de la job-ul full time pe care al au...ceea ce tu nu intelegi este urmatorul lucru: in loc sa iti bati capul sau sa-ti pierzi timpul cu unul ca mine care agita spiritele de dragul distractiei,daca vrei sa ai succes mai bine [pui mana pe pix si agenda,iti faci frumusel lista de persoane asa cum scrie la cartte si incepi sa dai telefoane sa programezi intalniri cu oamenii pentru a le arata planul de marketing...in fond asta este scopul oricarui om care face MLM in mod profesionist...daca tu te rezumi la a vinde produse,din pacate nu ai inteles nimic din toate afacerea FOREVER,care este una foarte buna doar pentru cine o intelege !!! si in final iti fac si niste recomandari,pune mana si citeste aceste carti: onducta de Milioane; Secretele Succesului(dale carnegie); Ce Optiuni Am(michael kerrigan); Valorifica-ti Potentialul(skipp ross--daca ai de unde sa o procuri); Cadranul Banilor: Inteligenta Financiara; Tata Sarac Tata Bogat;De Ce Vrem Sa Fi Bogat(robert kiyosaki); Psihologia Vanzarilor(brian tracy); Cele 17 Legi Ale Muncii In Echipa(john c. maxwell) si mai am inca vreo 20 titluri pe care ti le-as putea recomanda...apoi putem sta de vb de la egal la egal...In concluzie,daca vrei sa faci ceva cu aceasta afacere sau cu oricare in sistem MLM uita de vanzarea de produse cu sacosica si cu anunturi pe net...nu tine frate in astfel de afaceri...sti tot un vanzator care la un moment dat se va pierde in multime ca multi altii dinaintea ta !!!!si credema ca sunt sute de milioane la nivel mondial si vor fi la fel de multi in anii ce vor urma...asa ca spor la aratat planuri de marketing si la prospectat oameni...ca de acolo vor veni castigurile,nu din disputele cu unul ca mine care sta in pat si se distreaza pt ca are acum piciorul fracturat....asta ca un sfat prietenesc

Amice,nu primesc sfaturi de la unul neavizat ca tine.Fac afacerea FLP de 5 ani,vrei sa-ti demonstrez unde sunt acum ?Cauta-ma.Cat despre carti,am citit mai intai carti de dezvoltare personala si mai apoi carti de specialitate MLM,eu fata de tine am facut un singur lucru:am pus in practica cele citite.Nu ma consider un om bogat dar ma simt ca un om LIBER.Intalinirile mele legate de produse si afacere dureaza pe zi cel mult3 ore,nu am servici,nici nu caut,am un tel:OAMENII SA FIE MAI SANATOSI SI MAI PROSPERI CU FOREVER LIVING PRODUCTS.Si nu uita un lucru :pe mine nu ma intereseaza BANII in prima faza ,ci bucuria celor care primesc afacerea forever sau produsele,asta ma multumeste, daca oamenii sunt mai sanatosi au chef si de afaceri.Nu am inscris niciodata in afacere pe cineva care-l cunosc pe internet ,eu am inscris pe cei ce au vrut sanatate si prosperitate,dar numai in urma muncii in echipa si mai intai de toate in urma informatiilor corecte si complete date.Nu ma consider un profesionist dar simt ca pot deveni mult mai bun si mai eficient.
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:38
cu astfel de conduita si cu astfel de exprimari si jigniri cred ca vei ajunge unde trebuie....si pe langa asta,ma intreb ce fel de exemplu dai tu oamenillor din reteaua foemata de tine??? ca deh,astfel de afaceri se bazeaza pe duplicare,nu?
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:43
De la: TF_, la data 2009-04-13 20:43:57cu astfel de conduita si cu astfel de exprimari si jigniri cred ca vei ajunge unde trebuie....si pe langa asta,ma intreb ce fel de exemplu dai tu oamenillor din reteaua foemata de tine??? ca deh,astfel de afaceri se bazeaza pe duplicare,nu?

Pai in primul rand in reteaua mea sunt fiinte umane,nu oameni ca tine.In al doilea rand afacerea se bazeaza pe multiplicare.
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:51
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 20:51:01
De la: TF_, la data 2009-04-13 20:43:57cu astfel de conduita si cu astfel de exprimari si jigniri cred ca vei ajunge unde trebuie....si pe langa asta,ma intreb ce fel de exemplu dai tu oamenillor din reteaua foemata de tine??? ca deh,astfel de afaceri se bazeaza pe duplicare,nu?

Pai in primul rand in reteaua mea sunt fiinte umane,nu oameni ca tine.In al doilea rand afacerea se bazeaza pe multiplicare.
uite ca iarasi esti in ceata rau...care ar fi diferenta intre oameni si fiinte umane???asta ca sa inteleg si eu ce ai vrut a spune in mesajul de mai sus....
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:27
De la: TF_, la data 2009-04-13 21:27:13
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 20:51:01
De la: TF_, la data 2009-04-13 20:43:57cu astfel de conduita si cu astfel de exprimari si jigniri cred ca vei ajunge unde trebuie....si pe langa asta,ma intreb ce fel de exemplu dai tu oamenillor din reteaua foemata de tine??? ca deh,astfel de afaceri se bazeaza pe duplicare,nu?

Pai in primul rand in reteaua mea sunt fiinte umane,nu oameni ca tine.In al doilea rand afacerea se bazeaza pe multiplicare.
uite ca iarasi esti in ceata rau...care ar fi diferenta intre oameni si fiinte umane???asta ca sa inteleg si eu ce ai vrut a spune in mesajul de mai sus....

asta vroiam sa mai vad,nivelul tau informational este zero ,nu forever nu produse nu eu,TU.Cand ai sa afli care este diferenta ,o sa fii foarte surprins,deci, iti las placerea de a afla.
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:37
Buna

Nu va mai certati va dau eu reteta sigura utilizata de mine si cu rezultate garantate
utilizati cremele Bruno vassari pentru tenul accneic .
Eu am facut tratament in salonul unde ma duc la corporal si mi-au recomandat trei creme care chiar au avut rezultat:
Cleansing Gel - este un gel de curatare
Corective Cream - crema corectoare. Aceasta e fantastica o aplici seara pe accne si pana dimineata se usuca
balance Fluid - o crema normala pt tenul gras

Toate sunt din gama Bruno vassari . la mine sa stiti ca rezultatele sunt vizibile si foarte bune si am vazut ca sunt multe persoane multumite de aceste produse asa ca incercati si o sa-mi multumimti
kudika012172
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:31
De la: roxanica, la data 2009-04-17 19:31:02Buna

Nu va mai certati va dau eu reteta sigura utilizata de mine si cu rezultate garantate
utilizati cremele Bruno vassari pentru tenul accneic .
Eu am facut tratament in salonul unde ma duc la corporal si mi-au recomandat trei creme care chiar au avut rezultat:
Cleansing Gel - este un gel de curatare
Corective Cream - crema corectoare. Aceasta e fantastica o aplici seara pe accne si pana dimineata se usuca
balance Fluid - o crema normala pt tenul gras

Toate sunt din gama Bruno vassari . la mine sa stiti ca rezultatele sunt vizibile si foarte bune si am vazut ca sunt multe persoane multumite de aceste produse asa ca incercati si o sa-mi multumimti

Nu ,multumesc,nu folosesc creme cu substante chimice obtinute prin sinteza.
enemgabriel
Postat pe 17 Aprilie 2009 20:10
Eu am mare incredere in produsele cu aloe vera. Folosesc Dr. Harris`Original Dermal Magic(exfoliant si gel hidratant ) care are o concentratie fff mare in aloe vera si nu mai am probleme cu acneea, petele si cicatricile inestetice pe care le aveam de la aceasta.
valy_cy
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:42
La ce dermatolog ai ales sa mergi? Mai mergi o data si intreaba-l daca a facu acest tratament. Eu iti zic ca am folosit si este foarte bun, la mine a avut efect. Si ce ti-a recomandat dermatologul? Sa te dai cu mii de creme care sa te imbatraneasca si sa iti atace pielea daca ai un ph sensibil?
kudika006707
Postat pe 23 Aprilie 2009 19:59
...raspuns pentru merascu:D
kudika006707
Postat pe 23 Aprilie 2009 20:00

Te rog sa imi scrii care este solutia pt tratarea acneei la talyna28@yahoo.com.

Multumesc.
alinuttzzaa
Postat pe 27 Aprilie 2009 13:45
incearca produse naturale pe baza de aloe vera de la Forever
maria.frumuzaiche@yahoo.com
http://mary.dlb.ro/
healthy001546
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:29
din cate stiu eu nici un prous nu are cum sa fie natural 100 % ... asa ca interesati-va inainte de a accepta "vrajeli" de astea de marketing ...
tot ce e natural nu poate rezista mai mult de 3-4 zile logic nu ..... daca storci o portocala si o lasi asa in 3 zile putrezeste ....
uitati de astia care spun de produse naturale ... incercati-le pe toate si vedeti ce vi se potriveste
eu tot ce am aratat este ca la mine au avut efect aceste produse bruno vassari si atat poate la altii nu au ... nu am de unde sa stiu daca la altii au aceelasi efect .... mi-am dat si eu cu parearea

parca aici pe forumuri ne sfatuim impreuna si aflam unii de la altii despre ce a facut unul si altul .... nu ?
kudika012172
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:59
fati masti cu argila este foarte buna
anakiss_26_yahoo_es
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:23
sunt creme speciale pentru acnee.contacteaza-ma si iti voi da detalii.
http://mary.dlb.ro/
maria.frumuzaiche@yahoo.com
healthy001546
Postat pe 3 Mai 2009 13:46
De la: roxanica, la data 2009-04-28 19:59:44din cate stiu eu nici un prous nu are cum sa fie natural 100 % ... asa ca interesati-va inainte de a accepta "vrajeli" de astea de marketing ...
tot ce e natural nu poate rezista mai mult de 3-4 zile logic nu ..... daca storci o portocala si o lasi asa in 3 zile putrezeste ....
uitati de astia care spun de produse naturale ... incercati-le pe toate si vedeti ce vi se potriveste
eu tot ce am aratat este ca la mine au avut efect aceste produse bruno vassari si atat poate la altii nu au ... nu am de unde sa stiu daca la altii au aceelasi efect .... mi-am dat si eu cu parearea

parca aici pe forumuri ne sfatuim impreuna si aflam unii de la altii despre ce a facut unul si altul .... nu ?
vezi ca esti intr-o mare eroare...exista si conservanti naturali....lactoferina spre exemplu...si mai sunt multi altii,asa ca se pot face preparate 100% naturale cu ajutorul acestor conservanti
4Life
Postat pe 3 Mai 2009 15:13
Buna.M-am confruntat si eu cu accneea timp de sapte ani,am epuizat toti medicii dermatologi din Constanta
Am ajuns si la Colentina pentru un set de analize complete,dar fara rezultat.Aveam cosuri in piele(in profunzime) gen furunculi, fara,varf si cand incercam sa le storc,ma dureau foarte rau si ramaneam cu pete.De 2 ani folosesc produsele de la Artistry(Amway) si acum am un ten de invidiat.Am devenit si distribuitor apoi,dupa ce m-am convins de calitatea produselor.Pentru relatii,sunati la 0723 56 72 76 sau email:gafarmerdan@yahoo.com
gafarmerdan
Postat pe 8 Mai 2009 09:22
scrie-mi ca doresti sa participi, si eu te invit sa asculti in direct de la persoanele care au folosit produse naturiste si au avut rezultate excelente

http://mary.dlb.ro/
























healthy001546
Postat pe 27 Mai 2009 21:55
Buna
Si eu am avut pb cu tenul, intr-o luna am avut plina fata si nu stiam ce sa fac. La mine a fost o dereglare hormonala si m-am tratat cu Diane35 dupa multe incercari cu multe creme prescrise de doctori dermatologi.Un doctor care doar isi arunca o privire la tine si-ti scrie ceva creme si medicamente e indoielnic. Poate fi o dereglare hormonala, chist ovarian o disfunctie hapitica etc.O crema care a fost buna unei prietene nu inseamna ca-ti poate fi buna si tie.
Si nu uitati alimentatia si 2l de lichide(fara carbogazoase colorate).
healthy002900
Postat pe 9 Iunie 2009 08:55

Buna
Va recomand argint coloidal. Argintul este folosit de sute de ani impotriva bacteriilor, ciupercilor si virusilor. Poate fi folosit atat intern cat si extern. Este de asemenea un puternic stimulator al sistemului imunitar.
In ceea ce priveste problema d-voastra, acneea, argintul ajuta in aceasta problema.

Toate cele bune



Beni_healthy
Postat pe 9 Iunie 2009 09:49
De la: Beni, la data 2009-06-09 09:49:35
Buna
Va recomand argint coloidal. Argintul este folosit de sute de ani impotriva bacteriilor, ciupercilor si virusilor. Poate fi folosit atat intern cat si extern. Este de asemenea un puternic stimulator al sistemului imunitar.
In ceea ce priveste problema d-voastra, acneea, argintul ajuta in aceasta problema.

Toate cele bune




Macar sti substantele sau elementele de care are nevoie pielea pentru a se regenera?Ca ,din cate stiu eu ,cu argint in niciun caz.Fie el de care vrei tu:coloidal.patrat,coaxial,3D,s.a(ca o gluma).
enemgabriel
Postat pe 9 Iunie 2009 14:50
Buna enemgabriel
Corpul are singur capacitatea de a se regenera.
Cand nu se mai regenereaza moare.
Pielea tot asa se regenereaza (vindeca) singura. Argintul omoara virusii, bacteriile si ciupercile care impiedica si ingreuneaza acest proces. Argintul de asemenea tine rana sterila ferita de infectii.
Bye
Beni_healthy
Postat pe 9 Iunie 2009 15:14
De la: Beni, la data 2009-06-09 15:14:16Buna enemgabriel
Corpul are singur capacitatea de a se regenera.
Cand nu se mai regenereaza moare.
Pielea tot asa se regenereaza (vindeca) singura. Argintul omoara virusii, bacteriile si ciupercile care impiedica si ingreuneaza acest proces. Argintul de asemenea tine rana sterila ferita de infectii.
Bye

Mda,corect,partial.Corpul uman are nevoie de "combustibil" pentru a se putea "hrani".Deci,singur,singur,dar ajutat de elementele necesare unei bune functionari,In concluzie el se poate reface si fara agint,mai ales ,fara argint.Degeaba folosesc eu motorina euro 5 la masina daca incerc sa-l repar cu un ulei de proasta calitate,in plus ,organismul are nevoie si de un combustibil recunoscut ca fiind BIODISPONIBIL.Ceea ce, nu se poate intampla si cu argintul.
enemgabriel
Postat pe 9 Iunie 2009 15:21
intrebuintare argint


Fiind un bun conducãtor de electricitate, este folosit în electrotehnicã ºi electronicã, fie ca atare, fie sub formã de depuneri galvanice. Deoarece este foarte ductil, se pot realiza prin tragere fire extrem de subþiri, iar prin turnare ºi ambutisare, conectori ºi pastile pentru contacte electrice. Desi se oxideazã cu uºurinþã, stratul de oxid nu este aderent, drept pentru care mulþi ani a fost principalul metal folosit în conecticã. Cu toate acestea, odatã cu progresul tehnologic din ultimii ani, conectica de înaltã calitate se realizeazã din aur sau argint aurit.

Se mai întrebuinþeazã la baterea monedelor, în giuvaergerie, precum ºi în medicinã. Deoarece elibereazã spontan ioni negativi (care au acþiune germicida), multe decenii a fost întrebuinþat la confecþionarea de instrumente medicale ºi proteze. În stomatologie, din argint se realizeazã cu succes pivoþi endodontici. Nu poate fi folosit ca atare la confecþionarea de proteze dentare, ci numai în aliaje, împreunã cu celelalte metale nobile.
enemgabriel
Postat pe 9 Iunie 2009 15:27

Buna.

In tratarea bolilor se foloseste argint coloidal. Un coloid are dimensiunea cuprinsa intre 1-500 nm (nanometri). Deci prin acest produs nu ingerezi metalul propriu-zis ci o apa curata,bidistilata care contine nanoparticule de argint (cu dimensiunea mai mica ca a unei celule). In general produsele de argint coloidal au concentratia de 10-50 ppm (parti per milion). Adica la o particule de argint 1000000 de particule de apa.
Deci sa nu se inteleaga ca bei nu stiu ce substanta argintie sau prizezi ceva praf . Pai chestia asta si pe mine m-ar ingrozi.
Nu vorbim aici de aplicatiile argintului sub forma sa bruta de metal ci de argint sub forma de particule obtinute prin electroliza.

Argintul coloidal, ajungând în contact cu organismele unicelulare (bacterii, ciuperci, viruºi), stopeazã funcþiile vitale ale acestora, astfel încât în scurt timp acestea sunt distruse . Distrugând structura înveliºului viruºilor le împiedicã acestora înmulþirea, contribuind astfel la distrugerea lor. În ceea ce privesc ciupercile ºi bacteriile, particulele de argint blocheazã funcþionarea unei enzime vitale din componenþa acestora, în scurt timp realizându-se distrugerea lor.
La o concetraþie de 10 ppm (parts per million) are deja o putere de nimicire a bacteriilor mai mare decat majoritatea antibioticelor din comerþ, ce pot fi gãsite sub formã de medicament. Pânã azi avem informaþii despre 650 de specii de bacterii, ciuperci ºi viruºi pe care Argintul coloidal le distruge eficient. (sursa : Revista Science Digest, 1978 martie).
În condiþii de laborator, într-un interval de 6 minute, Argintul coloidal distruge orice germen patogen. În acest timp nimiceºte ºi renumita bacterie Staphylococcus Aureus, cunoscutã sub denumirea de ,,bacteria spitalelor”.

Beni_healthy
Postat pe 9 Iunie 2009 15:47
De la: Beni, la data 2009-06-09 15:47:55
Buna.

In tratarea bolilor se foloseste argint coloidal. Un coloid are dimensiunea cuprinsa intre 1-500 nm (nanometri). Deci prin acest produs nu ingerezi metalul propriu-zis ci o apa curata,bidistilata care contine nanoparticule de argint (cu dimensiunea mai mica ca a unei celule). In general produsele de argint coloidal au concentratia de 10-50 ppm (parti per milion). Adica la o particule de argint 1000000 de particule de apa.
Deci sa nu se inteleaga ca bei nu stiu ce substanta argintie sau prizezi ceva praf . Pai chestia asta si pe mine m-ar ingrozi.
Nu vorbim aici de aplicatiile argintului sub forma sa bruta de metal ci de argint sub forma de particule obtinute prin electroliza.

Argintul coloidal, ajungând în contact cu organismele unicelulare (bacterii, ciuperci, viruºi), stopeazã funcþiile vitale ale acestora, astfel încât în scurt timp acestea sunt distruse . Distrugând structura înveliºului viruºilor le împiedicã acestora înmulþirea, contribuind astfel la distrugerea lor. În ceea ce privesc ciupercile ºi bacteriile, particulele de argint blocheazã funcþionarea unei enzime vitale din componenþa acestora, în scurt timp realizându-se distrugerea lor.
La o concetraþie de 10 ppm (parts per million) are deja o putere de nimicire a bacteriilor mai mare decat majoritatea antibioticelor din comerþ, ce pot fi gãsite sub formã de medicament. Pânã azi avem informaþii despre 650 de specii de bacterii, ciuperci ºi viruºi pe care Argintul coloidal le distruge eficient. (sursa : Revista Science Digest, 1978 martie).
În condiþii de laborator, într-un interval de 6 minute, Argintul coloidal distruge orice germen patogen. În acest timp nimiceºte ºi renumita bacterie Staphylococcus Aureus, cunoscutã sub denumirea de ,,bacteria spitalelor”.


Dar ,tot argint,chiar daca nu este un baton de argint.
enemgabriel
Postat pe 9 Iunie 2009 16:42
Am un ten gras, pe care imi apar, o data pe luna, cosuri, se vindeca greu, lasa urme. Dermatologii doar mi-au prescris anticonceptionale, care mi-au facut rau si creme costisitoare, de care nu ma pot apropia. Asa ca, renuntand la pretioasele lor sfaturi, m-am informat singura, in revistele naturiste, si cred ca principala cauza a aparitiei acneelor este dezechilibrul hormonal. Mai poate fi asociat cu diverse alergii, intoxicatii,
(personal, lucrez intr-un muzeu, deci toxicitate cat cuprinde), virusi, bacterii, ciuperci, etc. alimentatie nesanatoasa si neglijenta in demachierea de mai multe ori pe zi, asa cum ar fi necesar, intr-un mediu poluat. Am renuntat la produse cosmetice, cu exceptia rujului si a pudrei (doar seara), folosesc pentru tratament doar produse naturale:argila "Algo", intern si extern (masti), ceai KOMBUCHA, intern si extern (bun pentru cosuri, dar si pentru riduri, cearcane, etc.), ceai verde (zilnic), intern
+extern, ceaiuri de plante, in general,pentru baut si clatit fata, lamaie, de consumat si de folosit ca masca. Sunt bune suplimentele de vitamine: vit. C, fara arome, vit.E forte+vit.A forte. Se recomanda si o alimentatie dietetica:legume, zarzavaturi, cereale, carne slaba, doar fiarta,renuntarea la cofeina, prin consumarea, eventual, de cafea decofeinizata, produse lactate nefermentate, etc. E foarte eficient si peeling-ul cu sare de mare. Eu il folosesc zilnic, dimineata, apoi ma clatesc cu ceai Kombucha. Pielea ramane incredibil de fina si ridurile se netezesc. Nu mai folosesc decat ocazional crema din comert, eventual ceva pe baza de fructe (vit. C), ceai verde sau cofeina, care impiedica oxidarea tesutului, aparitia cosurilor si a ridurilor. Se poate folosi, pentru cine isi permite, vit.C in fiole, intinsa pe fata cu un tampon, zilnic. Este cel mai pretios "elixir" de tinerete a pielii. In lipsa banilor pentru farmacie, folositi zilnic o lamaie, cu care frecati porii si lasati sa actioneze cat mai mult. Succes si frumusete tuturor!
Blues
Postat pe 9 Iunie 2009 22:19
IN 2004 AM FOST INFECTATA LA UN SALON DE COSMETICA FACANDUMI-SE UN TRATAMENT COSMETIC ,CU STREPTOCOC, FATA DUPA DOUA ZILE DE LA TRATAMENT A FOST ACOPERITA CU BUBE CU PUROI IN INTERIOR ,CARE MA DUREAU ,DECI NICI GAND SA POT SA LE STORC, AM URMAT UN TRATAMENT INTERN SI EXTERN NUMAI CU PRODUSELE DE LA FOREVER PE BAZA DE ALOE .
DIN CAUZA STREPTOCOCULUI ,SISTEMUL IMUNITAR MI-A SLABIT FOARTE MULT SI M-am ales si cu o frumusete dureroasa de cistita (infectie urinara).
Ma speriasem, la ideea ca imi vor ramane urme pe fata, dar am constatat pe parcursul tratamentului ca pielea mea incepe sa-si revina foarte frumos,fara urme,mi s-a normalizat sistemul imunitar, am scapat de acea urata infectie si de cistita, si de constipatia care ma tot supara de ceva vreme. Tratamentul pe care l-am tinut, a durat 6 luni de zile ,si atunci mi-am dat seama ca organismul meu nu e accelerat ,ci lent.
Intr-adevar ceea ce poate sa faca produsele de la Forever e uimitor si surprinzator, dar mi-am dat seama ca organismul lupta si se echilibreaza datorita compusilor si substantelor pe care aceasta planta aloe vera le contine.Va recomand din suflet si cu incredere sa le folositi,daca pe mine m-au ajutat si pe multi altii de ce nu v-ar ajuta si pe dvs cele care aveti probleme.E foarte important sa vrei sa te faci bine si atunci cand ai gasit ceva ce intr-adevar te-a ajutat ,ajuta si tu la randul tau pe altii.
Folosesc aceste produse, si ma ajuta foarte mult atunci cand se iveste vreo problema ,iar in cosmetica am o gama larga si am de unde alege si combina.
Decizia va apartine. Multa sanatate si sa fiti frumoase!!!
rodilantos
Postat pe 9 Iunie 2009 23:45
Fetelor acneea mai apare si din cauza stresului.Eu cind trec prin perioade de stres imi apare cosuri cind trec de aceasta perioada dispar. ............
zgherea_elena
Postat pe 10 Iunie 2009 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
marire sani 8 De la: Monicamm85 14 Mai 2010 11:07
Margo Cosmetics 1 De la: kudika324139 7 Decembrie 2011 19:48
produse de par antiage 2 De la: kudika327086 5 Noiembrie 2010 15:19
tratament acnee!super 12 De la: alf66 11 Iulie 2012 16:23
Cursuri unghii false si extensii gene 2 De la: alexa_ph 5 Iulie 2011 11:02