Setari Cookie-uri

ten cu acnee

Buna!
Am si eu o intrebare, daca exista cineva care a avut sau stie ceva in legatura cu aparitia stafilococului auriu alfa hemolitic. Eu am 29 de ani si intotdeauna am avut un ten PERFECT. De 2 luni am o eruptie pe fata, mi s-a umplut fata de cosuri si chisturi sub piele (brobonele) oribile. Dupa ce am insistat cu tratamentele cosmetice si am vazut ca nu face altceva decat sa se extinda aria, am ajuns la dermatolog (Dr. Giurcaneanu - Bioderm). Mi s-au recoltat probe si rezultatul a fost Stafilococ auriu alfa hemolitic prezent. Tratamentul recomandat este UNIDOX - antibiotic si o crema preparata.

Stie cineva daca se scapa de aceasta forma de acnee????
Oare acest stafilococ l-am luat sau exista in mine? Am oare sistemul imunitar atat de slabit incat am declansat o infectie?
Daca cineva e familiarizat cu aceasta forma de acnee, astept raspunsuri!
Multumesc.
andruta_wsn
Postat pe 11 Iunie 2009 11:34
De la: andruta_wsn, la data 2009-06-11 11:34:52Buna!
Am si eu o intrebare, daca exista cineva care a avut sau stie ceva in legatura cu aparitia stafilococului auriu alfa hemolitic. Eu am 29 de ani si intotdeauna am avut un ten PERFECT. De 2 luni am o eruptie pe fata, mi s-a umplut fata de cosuri si chisturi sub piele (brobonele) oribile. Dupa ce am insistat cu tratamentele cosmetice si am vazut ca nu face altceva decat sa se extinda aria, am ajuns la dermatolog (Dr. Giurcaneanu - Bioderm). Mi s-au recoltat probe si rezultatul a fost Stafilococ auriu alfa hemolitic prezent. Tratamentul recomandat este UNIDOX - antibiotic si o crema preparata.

Stie cineva daca se scapa de aceasta forma de acnee????
Oare acest stafilococ l-am luat sau exista in mine? Am oare sistemul imunitar atat de slabit incat am declansat o infectie?
Daca cineva e familiarizat cu aceasta forma de acnee, astept raspunsuri!
Multumesc.


Buna,
eu am luat acest stafilococ de la un tratament cosmetic facut de o cosmeticiana,si bineinteles ca tratamentul alopat era antibioticul, dar l-am refuzat si o prietena de a mea pe care am rugat-o sa ma ajute mi-a dat o schema de tratament pe baza de aloe vera ,impreuna cu propolis(antibioticul natural) si alte capsule, iar extern am folosit lotiuni numai pe baza de aloe ,propolis ,vit. E ,colagen si elastina. Am facut acest tratament timp de 6 luni incontinuu,dupa care am ramas cu o fata curata ,si s-a distrus acel stafilococ.
De atunci ,eu folosesc doar produsele de aloe ,preventiv ,si permanent cremele de fata si lotiunile ,si nu am ramas cu acele cicatrici inestetice,dar de atunci cosmeticiana mea este aloe vera si am o gama diversificata de unde pot alege.
Daca esti interesata putem discuta pe adresa mea rodilantos@yahoo.com
rodilantos
Postat pe 11 Iunie 2009 20:36
fa o cura de detoxifiere si foloseste produse naturale pe baza de aloe vera.daca vrei sa discutam contacteaza-ma
http://mary.dlb.ro/
healthy001546
Postat pe 11 Iunie 2009 20:56
Pentru ten acneic problemele apar atat din interior cat si din ingrijirea necorespunzatoare sau folosirea excesiva si necorespunzatoare a cremelor.
Oferim consultatii gratuite cu solutii personalizate lacentrul nostru ,
Programari la tel 0722 544 445 sau 0768 298 780
danielavarghes
Postat pe 17 Iunie 2009 12:59
Buna
Va recomand argint coloidal. Argintul este folosit de sute de ani impotriva bacteriilor, ciupercilor si virusilor. Poate fi folosit atat intern cat si extern. Este de asemenea un puternic stimulator al sistemului imunitar.
In ceea ce priveste problema d-voastra, acneea, argintul ajuta in aceasta problema.

Pentru mai multe detalii accesati site-ul:

www.argint-coloidal.ro

Toate cele bune


Beni_healthy
Postat pe 22 Iunie 2009 12:01
daca esti interesata prin detoxifiere si tratametn naturist contacteaza-ma
http://mary.dlb.ro
healthy001546
Postat pe 22 Iunie 2009 15:33
De la: healthy001546, la data 2009-06-22 15:33:51daca esti interesata prin detoxifiere si tratametn naturist contacteaza-ma
http://mary.dlb.ro
nu merge cu aloe ca au mai incercat oamenii si nu tine !!!
4Life
Postat pe 22 Iunie 2009 15:44
De la: TF_, la data 2009-06-22 15:44:47
De la: healthy001546, la data 2009-06-22 15:33:51daca esti interesata prin detoxifiere si tratametn naturist contacteaza-ma
http://mary.dlb.ro
nu merge cu aloe ca au mai incercat oamenii si nu tine !!!
Ha ,ha,esti penibil,aloe vera este cel mai puternic detoxifiant natural si cel mai bun prebiotic.Mai citeste ,ti-au scazut vanzarile de colastra si ti-ai propus sa minti despre aloe vera?
enemgabriel
Postat pe 22 Iunie 2009 20:55
De la: Beni, la data 2009-06-22 12:01:22Buna
Va recomand argint coloidal. Argintul este folosit de sute de ani impotriva bacteriilor, ciupercilor si virusilor. Poate fi folosit atat intern cat si extern. Este de asemenea un puternic stimulator al sistemului imunitar.
In ceea ce priveste problema d-voastra, acneea, argintul ajuta in aceasta problema.

Pentru mai multe detalii accesati site-ul:

www.argint-coloidal.ro

Toate cele bune


Am pus si eu o intrebare pertinenta,esti buna sa raspunzi sau te ti de publicitate fara argumente?Care este doza zilnica recomandata de argint si cum ajuta el sistemul imunitar?
enemgabriel
Postat pe 22 Iunie 2009 20:56
De la: enemgabriel, la data 2009-06-22 20:56:45
De la: Beni, la data 2009-06-22 12:01:22Buna
Va recomand argint coloidal. Argintul este folosit de sute de ani impotriva bacteriilor, ciupercilor si virusilor. Poate fi folosit atat intern cat si extern. Este de asemenea un puternic stimulator al sistemului imunitar.
In ceea ce priveste problema d-voastra, acneea, argintul ajuta in aceasta problema.

Pentru mai multe detalii accesati site-ul:

www.argint-coloidal.ro

Toate cele bune


Am pus si eu o intrebare pertinenta,esti buna sa raspunzi sau te ti de publicitate fara argumente?Care este doza zilnica recomandata de argint si cum ajuta el sistemul imunitar?
dupa cum sustin unii oameni de stiinta doza zilnica necesara ar fi de 0.09mg...si cum ajuta sistemul imunitar ??? foarte simplu,argintul coloidal actioneaa asupra cca 650 tipuri de bacterii,virusuri,fungi sau paraziti...in felul acesta poate degreva sistemul imunitar de anumite sarcini...este ceva logic pe care tu din pacate nu ai sa-l intelegi niciodata !!!!!
4Life
Postat pe 22 Iunie 2009 22:10
Tinere,unde exista aceste studii si cine le-a facut?Unde scrie acest lucru?Iar explicatia cu sistemul imunitar este de-a dreptul hilara si fara argumente.Faptul ca inteleg cum functioneaza organismul imi da dreptul sa pun aceste intrebari iar faptul ca tu nu cunsoti organismul uman si nutritia te face sa postezi aberatii.Daca ma contrazici sa aduci argumente atestate stiintific si nu presupuneri fara nicio doza de adevar.Argintul nu este element de nutritie ba din contra este neurotoxic indiferent de cantitate,cantitatea mai mare sau mai mica va da nastere unor probleme grave de sanatate,cum ar fi:alzheimer.
enemgabriel
Postat pe 22 Iunie 2009 22:23
De la: enemgabriel, la data 2009-06-22 22:23:50Tinere,unde exista aceste studii si cine le-a facut?Unde scrie acest lucru?Iar explicatia cu sistemul imunitar este de-a dreptul hilara si fara argumente.Faptul ca inteleg cum functioneaza organismul imi da dreptul sa pun aceste intrebari iar faptul ca tu nu cunsoti organismul uman si nutritia te face sa postezi aberatii.Daca ma contrazici sa aduci argumente atestate stiintific si nu presupuneri fara nicio doza de adevar.Argintul nu este element de nutritie ba din contra este neurotoxic indiferent de cantitate,cantitatea mai mare sau mai mica va da nastere unor probleme grave de sanatate,cum ar fi:alzheimer.
tinere esti mare idiot...asa ca nu ai cum sa intelegi aceste lucruri...ai creierul imbibat de aloe vera de aiai de la forever...spor la pus intrebari idioate in continuare !!!
4Life
Postat pe 22 Iunie 2009 22:27
De la: TF_, la data 2009-06-22 22:27:19
De la: enemgabriel, la data 2009-06-22 22:23:50Tinere,unde exista aceste studii si cine le-a facut?Unde scrie acest lucru?Iar explicatia cu sistemul imunitar este de-a dreptul hilara si fara argumente.Faptul ca inteleg cum functioneaza organismul imi da dreptul sa pun aceste intrebari iar faptul ca tu nu cunsoti organismul uman si nutritia te face sa postezi aberatii.Daca ma contrazici sa aduci argumente atestate stiintific si nu presupuneri fara nicio doza de adevar.Argintul nu este element de nutritie ba din contra este neurotoxic indiferent de cantitate,cantitatea mai mare sau mai mica va da nastere unor probleme grave de sanatate,cum ar fi:alzheimer.
tinere esti mare idiot...asa ca nu ai cum sa intelegi aceste lucruri...ai creierul imbibat de aloe vera de aiai de la forever...spor la pus intrebari idioate in continuare !!!

A,asa reactionezi cand nu ai argumente,pai eu zic sa te tratezi.Nesimtirea dumitale scoate la iveala frustrarea si ura pe o firma cu oameni de calitate(nu toti,dar sunt multi).Vezi tu poate sunt idiot ca pun intrebari potrivite dar tu esti idiot ca nu raspunzi ?
enemgabriel
Postat pe 22 Iunie 2009 22:30
De la: enemgabriel, la data 2009-06-22 22:30:59
De la: TF_, la data 2009-06-22 22:27:19
De la: enemgabriel, la data 2009-06-22 22:23:50Tinere,unde exista aceste studii si cine le-a facut?Unde scrie acest lucru?Iar explicatia cu sistemul imunitar este de-a dreptul hilara si fara argumente.Faptul ca inteleg cum functioneaza organismul imi da dreptul sa pun aceste intrebari iar faptul ca tu nu cunsoti organismul uman si nutritia te face sa postezi aberatii.Daca ma contrazici sa aduci argumente atestate stiintific si nu presupuneri fara nicio doza de adevar.Argintul nu este element de nutritie ba din contra este neurotoxic indiferent de cantitate,cantitatea mai mare sau mai mica va da nastere unor probleme grave de sanatate,cum ar fi:alzheimer.
tinere esti mare idiot...asa ca nu ai cum sa intelegi aceste lucruri...ai creierul imbibat de aloe vera de aiai de la forever...spor la pus intrebari idioate in continuare !!!

A,asa reactionezi cand nu ai argumente,pai eu zic sa te tratezi.Nesimtirea dumitale scoate la iveala frustrarea si ura pe o firma cu oameni de calitate(nu toti,dar sunt multi).Vezi tu poate sunt idiot ca pun intrebari potrivite dar tu esti idiot ca nu raspunzi ?
fi sigur ca am argumente,dar nu-ti dau tie argumentele acestea deoarece pui niste intrebari de-a dreptul idioate....pentru ca asta esti,un om caruia ii place sa se contrazica din orice,cu oricine si oricand...nu are rost sa-mi racesg gura pentru specimene idioate precum esti tu...numai merge afacerea cu aoleu vara si esti disperat ca nu-ti mai incasezi bonusul de la forever ??? lasa ca te intorci la meseria de electrician,nu este rusine sa muncesti cinstit pentru o bucata de paine...am priteni cu firme de constructii,iti pun o pila buna si te angajeaza baietii !!! ce tot ii dai inainte cu aceste idiotenii care tot le debitezi pe aici ?? ia pune-ne tu la dispozitie studiile stiintifice care sunt facute vis-a-vis de aloe vera sa vedem cine le face si ce rezultate au acestea...hai sa te vad acuma,de unde le scoti...uite,pune la dispozitie un studiu in care sa arate oamenii de stiinta ca aloe vera trateaza HEPATITA dupa cum sustii tu pe acest forum si nu numai il asteptam cu nerabdare !!! o zi placuta si spor la cautat pe google ...poate,poate dai de asa ceva,dar imi este tare greu sa cred
4Life
Postat pe 23 Iunie 2009 09:09
Unde sunt argumentele?Ca eu sunt idiot si nu stiu.Bai baiete,nu am lucrat niciodata electrician si nci nu am sa lucrez vreodata,mai ales la prietenii tai ,imi dau seama ce prieteni ai dupa limbaj.Pai mai baietica,am scris un artico vis a vis de eficienta gelului de aloe vera dar tu erai ocupat cu scrisul despre colastra si nu ai vazut.In plus vad ca-mi urezi o zi placuta dupa ce ma jignesti,esti tare nesimtit,sa-ti fie rusine.Si pentru ca intotdeauna ne-ai indrumat sa citim pe google asta te sfatuiesc sa faci tu cand este vorba de aloe vera,deci,iti raspund cu aceiasi moneda.
enemgabriel
Postat pe 23 Iunie 2009 13:14
De la: enemgabriel, la data 2009-06-23 13:14:03Unde sunt argumentele?Ca eu sunt idiot si nu stiu.Bai baiete,nu am lucrat niciodata electrician si nci nu am sa lucrez vreodata,mai ales la prietenii tai ,imi dau seama ce prieteni ai dupa limbaj.Pai mai baietica,am scris un artico vis a vis de eficienta gelului de aloe vera dar tu erai ocupat cu scrisul despre colastra si nu ai vazut.In plus vad ca-mi urezi o zi placuta dupa ce ma jignesti,esti tare nesimtit,sa-ti fie rusine.Si pentru ca intotdeauna ne-ai indrumat sa citim pe google asta te sfatuiesc sa faci tu cand este vorba de aloe vera,deci,iti raspund cu aceiasi moneda.
dane mincinosule studiile prin care se arata ca aoleu vara vindeca hepatita...MINCINOS !!! scoate-le la vedere baietica sa vada lumea ca nu esti un vorba lunga fara rost !!! iti garantez eu ca nu si-a batut capul nimeni cu asta pana acuma,sa faca studii stiintifice asupra aloe vs hepatita...asta este numai vrajeala...ia zine prietene cum face aceasta aloe de multiplica de 7 ori celula hepatica ???parca ai zice ca suntem la XEROX dupa mintea ta de elecrtician...acuteste-ne de idioteniile trale legate de treburi serioase...Ai creierul tare spalat cu aloe vera dupa cate se pare ...o zi buna iti doreste un nesimtit...P.S. pentru acnee incercati cu incredere ARGINT COLOIDAL...detalii despre el le dau pe mail la cerere...!!!
4Life
Postat pe 23 Iunie 2009 18:14
Se scrie "da-ne" si nu "dane",am avut impresia ca vorbesti cu vreun tip pe nume "Dan".Nu am scris mai acid ascorbic ca vindeca hepatita sau nu sti sa citesti?Da am creierul spalat de ineptiile care le spun oamenii ca tine defapt sunt imun.Ia uite domne oferi consultanta pe mail,pai aici de cine iti este frica sau numai pe mail mai poti sa minti?
enemgabriel
Postat pe 23 Iunie 2009 18:56
De la: enemgabriel, la data 2009-06-23 18:56:26Se scrie "da-ne" si nu "dane",am avut impresia ca vorbesti cu vreun tip pe nume "Dan".Nu am scris mai acid ascorbic ca vindeca hepatita sau nu sti sa citesti?Da am creierul spalat de ineptiile care le spun oamenii ca tine defapt sunt imun.Ia uite domne oferi consultanta pe mail,pai aici de cine iti este frica sau numai pe mail mai poti sa minti?
nu ocoli subietul si spune-ne cum multiplica aloe vera celula hepatica de 7 ori ??? asta este cea mai mare idiotenie pe care am putut sa o aud in ultimul an !!!!! " enemgabriel

474 mesaje
Membru din: 6/03/2009 Postat pe: 22 Iunie 2009, ora 20:53
Citeaza Raspunde

Uite ca iar te bagi unde nu-ti fierbe oala.Pai daca este antiviral nu este buna la hepatita?Pai daca regenereaza celulele hepatice sau multiplica celulele hepatice sanatoase de aproximativ 7 ori/celula se numeste ca nu ajuta in aceasta boala? " citam pe enemgabriel !!!
4Life
Postat pe 23 Iunie 2009 19:03
Normal ,icultii nu au cum sa inteleaga,da un serch pe google sau cauta pe forum unde am postat eu acest articol.Ca sa-i facci omul mai uita dar tu esti mai mult decat uituc.
enemgabriel
Postat pe 23 Iunie 2009 19:07
Si ca sa te dumiresc cine a demonstrat acest lucru ,este vorba de:Dr. Ivan Danhoff .Search la prietenul tau google.
enemgabriel
Postat pe 23 Iunie 2009 19:23
TF si enemgabriel cred ca cel mai bine ar fi sa va intalniti pentru ca vad ca sunteti nevorbiti. Poate va si imprieteniti.

Din ce postati nu cred ca are cineva ceva de invatat.

propun ... sa va intalniti la o bere ca baietii
valy_cy
Postat pe 24 Iunie 2009 10:06
pt andruta_wsn. Am fot si eu la dl prof. Giurcaneanu, si am urmat acelasi tratament cu unidox, si in paralele anticonceptionale, pt conditionarea tenului si pt fetele care nu au probleme cu chisturi ovariene cele mai bune anticonceptionale sunt laurina. In fine, eu am stafilococ de foarte multi ani, am urmat tratamentul domnului doctor si dupa terminare mi-au reaparut cosurile, acneea. Eu sunt un caz disperat, am incercat tot ce se putea incerca antibiotice, vaccinuri, autovaccinuri, tot felul de tratamente, inclusiv de la dl dr. ciuhrii, creme (le-am testat pe toate), si nimik, acneea continua sa imi reapara. Exista si o mostenire genetica la mine, tatala meu este asa si chiar si la varsta de 53 de ani tot mai are acnee. Nu vreau sa ajung asa. Imi fac iar un autovaccin acum....si mai incerc in paralel si cu acupunctura. Sper sa reusesc intr-o zi sa inving acneea, dar speranta la mine a cam murit. Ideea e ca tratamentul domnului prof Giurcaneanu e bun, sa te tii de el si poate tu avand o forma mai usoara vei scapa. Te pup si sanatate tuturor
florina_toma22
Postat pe 12 Iulie 2009 11:03
AJUTOR! www.apa-vie-romania.ro
Etapele tratamentelor naturiste cu diferite tipuri de apa inclusiv si apa vie GAV.

* profilaxia si tratarea ulcerului la stomac (profilaxia si tratarea ulcerului gastric, ulcer stomacal) - primul ciclu de tratament dureaza 5 - 6 zile. Aciditatea scade din ziua a 2-a. In ziua a 4-a se observa ameliorari simtitoare. Dupa o mica pauza se va face al doilea ciclu de tratament. Per toatal sunt necesare 24-27 zile pentru tratarea completa a bolii fara efecte secundare negative asupra celorlalte organe.
* profilaxia si tratamentul ulcerului duodenal - primul ciclu de tratament dureaza 6 - 7 zile. Durerile scade din ziua 3 a tratamentului. Aciditatea scade din ziua a 2-a. Ameliorari esentiale incepind cu ziua 5 a tratamentului. Dupa o mica pauza se va prelungi tratamentul pentru evitarea recidivei. Partea a doua a tratamentului va consta din intarirea sanatatii intregului organism. La fel se va pune accent pe marirea imunitatii organismului.
* profilaxia si tratarea colecistitei / profilaxia si tratarea inflamarii vezicii biliare - partea intiia a tratamentului dureaza 5 zile. Dispar durerile din regiunea inimii, durerile abdomenului si durerile de spate localizate de obicei in regiunea omoplatului drept. Dispare gustul de fiere (jigareala) din cavitatea bucala. Dispare senzatia de voma. Partea a doua a tratamentului se efectuiaza dupa o mica pauza de citeva zile. Accentul se face pe detoxifierea organismului si intaririi ficatului. La fel se va pune accent pe ameliorarea starii generale de sanatate si intarirea imunitatii organismului.
* profilaxia si tratarea eroziunii fusului uterin - eroziunea fusului uterin necesita un tratament de 4 - 5 zile. In ziua 3 - 4 semnele eroziunii uterine sunt slab vizibile. Tratamentul va fi prelungit pina la disparitia completa a semnelor eroziunii. La fel se va pune accent pe ameliorarea starii generale de sanatate si intarirea imunitatii organismului.
* profilaxia si tratarea eczemelor si pecinginelor - Pecingine (Impetigo) - piodermita streptococica - dermatita - tratamentul dureaza 7-8 zile. Zonele de piele afectate in ziua 4 - 5 sunt deja in etapa finala a tratamentului. In faza a doua a tratamentului punem accent pe deparazitarea organismului si intarirea sanatatii generale prin inarirea imunitatii.
* profilaxia si tratarea indigestiilor, profilaxia si tratarea tractului gastro-intestinal - tratamentul gastro-intestinal tine 20 de zile. Ameliorarile de sanatate se simt din ziua 2. Pielea pacientului devine mai sanatoasa la culoare. Creste pofta de mincare. In ziua 14-17 practic dispar toate problemele de digestie sau cele legate de tractul gastro-intestinal.
* tratarea acneelor, tratarea cosurilor / profilaxia si tratarea exfolierii pielii / reducerea ridurilor - tratamentul se poate produce si in conditii casnice fara intreruperea activitatilor cotidiene. Dupa 3 - 4 zile de proceduri curative pielea devine mai moale. Pielea se netezeste. Dispar excoriatiile, juliturile, jupuiturile, zdreliturile, zgaibele. Acneea dispare. Dispar cosurile. Exfolierea pielii dispare. Daca tratamentul se prelungeste scade adincimea ridurilor de pe fata. E posibila chiar disparitia ridurilor.
* profilaxia si tratarea stomatitei - tratamentul stomatitei tine 4 - 5 zile. Procedurile curative se pot face si in conditii casnice fara a se intrerupe activitatea cotidiana. Stomatita simptomatic dispare din primele 2 -3 zile. Se va stabili un mod de alimentare sanatos si se va revizui modul de viata. Se va pune accent pe intarirea imunitatii organismului.
* profilaxia si tratamentul bolilor de pancreas / tratarea diabetului zaharat / tratarea pancreasului - tratarea bolilor de pancreas in deosebi diabetul zaharat (diabetul zaharos) necesita ingrijiri permanente. Tratamentul se va intrerupe periodic. In conditii de casa fara intreruperea activitatilor cotidiene la prescriptia medicului tratamentul poate dura 3 - 6 luni pina la insanatosirea completa. Pe perioada tratamentului incomoditatile legate de pancreas se micsoreaza in intensitate chiar din primele 3 - 4 zile. Pe perioada tratamentului se va face detoxifierea organismului si in particular detoxifierea ficatului. La fel se va pune accent atit pe intarirea imunitatii la boli cit si pe ameliorarea sanatatii complete a organismului.
* profilaxia si tratarea dilatarii venelor si a fisurilor / ranilor sangerinde - tratamentul dilatarii venelor se poate executa in conditii casnice fara intreruperea activitatilor cotidiene obisnuite. Durata tratamentului va fi de 7 zile. Ameliorarile se observa din primele doua zile de proceduri. Durerile scad in intensitate. Discomfortul de la nivelul locului afectat dispare si el. Se pune accent pe intarirea imunitatii organismului.
* tratamente radiculita, tratare reumatism / profilaxie radiculita si reumatism - partea intia a tratamentul radiculitei dureaza 7 zile. Durerile de la nivelul incheieturilor afectate dispar din primele 1 - 2 zile. Partea a doua a tratamentului va consta in stabilirea si inlaturarea carentelor organismului. Se va intari sanatatea generala a organismului uman.
* tratatarea psoriasis (psoriazis) , pecingine cu solzi, chelbe, lichen - treatment psoriasis e mai anevoios decit in cazul altor deficiente de sanatate. Tratamentul psoriasis poate dura de la 2 la 3 luni. Din ziua 5 - 6 locurile afectate de psoriasis, chelbe sau lichen incep sa se curete. Incep sa apara portiunile de piele roza. Treptat chelbea si lichenul dispar complet. Tratamentele pentru psoriasis, chelbe si lichen se fac in citeva cicluri pina la restabilirea completa a sanatatii. Se face accent pe intarirea imunitatii organismului. In dependenta de caz va fi aplicat tratament complex. Tratamentul nu e extenuant ci dimpotriva invigorant.
* profilaxia si tratarea bolilor respiratorii acute, racelilor in perioada epidemiilor - tratarea bolilor respiratorii si racelilor se poate face in conditii de casa fara shimbarea radicala a modului de viata. Tratamentul tine 2 - 3 zile. Chiar din prima zi se observa efectele benefice ale tratamentului. Dispare oboseala cauzata de boala. Creste rezistenta la epidemie a organismului.
* profilaxia si tratarea oboselii cronice, sporirea capacitatii de munca, imbunatatirea starii generale a organismului - tratamentul se poate face in conditii de casa fara a fi modificat prea mult programul zilei. Durata tratamentului e de 3 - 4 zile. Efectele benefice se simt din ziua 1 -2 a tratamentului. Starea generala a organismului se imbunatateste.
* profilaxia lipsei de somn - tratarea sau mai bine zis imbunatatirea calitatii somnului presupune un ciclu de proceduri de 3 - 4 zile. Sanatatea somnului creste. Scade sforaitul. Insomniile practic dispar.
* profilaxia iritabilitatii sporite, scaderea irascibilitatii la situatiile de stress - tratarea iritabilitatii si tratamentrul stressului presupune proceduri de tratament naturist pe baza de apa cu durata 3 - 4 zile. Incepind cu ziua 2 a tratamentului iritarea de la stress scade.
* tratamente raceala la nivelul gitului - apa vine in ajutor si la racelile de la nivelul gitului. Folosind tratamentul cu dozare stricta pe baza de apa timp de 2 - 3 zile se inlatura complet raceala. Dispar durerile gitului. Mobilitatea gitului creste. Se imbunatateste starea generala a sanatatii.
* tratamente naturiste rani, taieturi, vinatai, zgirieturi (tamaduirea ranilor, taieturilor, zgirieturilor) - durata tratamentului e de 3 - 4 zile. Apa special prelucrata isi face efectul din zilele 2 - 3 a tratamentului. In ziua a 4 -a ranile sunt practic cicatrizate complet.
* profilaxia si tratarea diareei - tratarea diareei tine 1 zi. Deshidratarea organismului se opreste.
* profilaxia si tratarea poliartritei, artritei, osteohondroza - durata tratamentului e de 25 -27 de zile. Procedurile se pot efectua fara modificare radicala a programului zilei obisnuit. Folosind apa special tratata durerile de la nivelul incheieturilor trec. Datorita apei special tratate se va imbunatati somnul si starea generala a sanatatii organismului.
* tratarea tensiunii scazute - tratarea tensiunii scazute se efectuiaza cu apa special preparata. Durata tratamentului e de 3-4 zile. Din ziua 2 - 3 tensiunea se normalizeaza. Sanatatea sporeste.
* tratarea tensiunii marite - folosindu-se apa special preparata (apa e preparata diferit de la caz la caz) se efectuiaza propriu-zis tratarea tensiunii marite. Tratamentul dureaza 3-4 zile. Din ziua 2 - 3 a tratamentului tensiunea se normalizeaza. Sistemul nervos e mai calm.
* tratament pentru umflarea picioarelor sau mainilor - tratamentul umflarii picioarelor sau miinilor tine 3 - 4 zile. Incepind cu ziua a 3-a de tratament se imbunatateste starea de sanatate si umflarea scade pina la disparitia completa.
* profilaxia si tratamentul arsurilor - terapia arsurilor tine 5 zile. Incepind cu ziua a 3-a arsurile incep sa se inchida. In ziua a 5-a a tratamentului arsurile practic sunt inchise complet.
* profilaxia paradontozei si tratarea durerilor de dinti - in majoritatea cazurilor durerea de dinti dispare imediat. Paradontoza treptat, timp de 7 zile se trateaza.
* indepartarea tartrului pe dinti - tartrul dentar dispare daca sunt urmate indicatiile noastre. Indepartarea tartrului de pe dinti se face in conditii de casa fara proceduri neplacute.
* profilaxia si tratarea constipatiilor frecvente - constipatia e un fenomen foarte daunator pentru sanatate. E foarte bine masa fecala sa fie eliminata zilnic din organism. In caz contrar are efect toxic asupra singelui ceea ce in timp poate duce la o gama foarte larga de boli incepind cu ficatul si terminind cu calitatea vederii. Constipatia se trateaza timp de 2 zile atit la maturi cit si la copiii mici.
* profilaxia mirosului urat al picioarelor - terapia pentru mirosul urit al picioarelor dureaza 3 zile. Mirosul picioarelor dispare incepind cu ziua a 2 - a. Transpiratia picioarelor scade.
* profilaxia si tratarea galbinarelor / icterului (tratament icter si galbenari) - terapia pentru galbenari si icter dureaza 4 zile. Pentru a se intari efectul tratamentului se mai poate prelungi inca 2 - 3 zile.
* profilaxia si tratarea hepatitei - tratamentul pentru hepatita dureaza 5 zile. Incepind cu ziua a 3-a se restabileste culoarea sanatoasa a obrajilor si se restabileste pofta de mincare. Pentru a se intari efectul tratamentului procedurile se mai pot continua timp de 2 -3 zile.
* profilaxia lipsei poftei de mincare / profilaxia apetitului scazut - pofta de mincare se restabileste timp de 3 zile tratament pentru dezinterie - tratamentul pentru dezinterie dureaza 1 zi.
* profilaxia si tratarea diatezelor - tratamentul diatezei dureaza 3 zile.
* profilaxia si tratarea gripei - tratamentul gripei dureaza 2 zile.
* profilaxia si tratarea micozei / micozelor - tratamentul pentru micoza dureaza 5 zile. Pentru a se intari efectul se mai poate prelungi tratamentul antimicotic inca 2 zile.
* profilaxie / tratarea durerilor de cap - in majoritatea cazurilor durerile de cap le tratam in mai putin de 40 - 50 de minute. Oricum se recomanda o consultatie pentru a se stabili cauza durerilor de cap pentru a o inlatura.
* profilaxia / tratarea ranilor purulente, tratarea fistulelor, tratarea ranilor postoperatorii, profilaxia si tratarea plagilor trofice, profilaxia si tratarea abceselor - ranile se curata si incep sa se prinda. In 4 - 5 zile ranile se ichid complet. Tratamentul pentru plagi trofice dureaza mai mult.
* tratarea herpesului - tratamentul pentru herpes dureaza 3 - 4 zile. Mancarimea si senzatia de usturime dispare chiar din primel 3 -4 ore de la inceperea tratamentului.
* profilaxia si tratarea hemoroizilor si fisurilor anale / ale orificiului anal - tratamentul pentru hemoroizi dureaza 4 -5 zile. In timpul tratamentului se va evita folosirea mincarurilor picante. La fel se va evita mincarea prajita.
* tratarea gastritei - tratamentul pentru gastrita dureaza 4 -5 zile. Scade aciditatea din stomac. Creste pofta de mincare si starea generala de sanatate.
* tratament inflamare intestin gros / profilaxia si tratarea colitei - tratamentul pentru inflamarea intestinului gros dureaza 4 - 5 zile. Durerile cauzate inflamarii intestinului gros dispar din ziua a 2-a. Prima zi se va renunta la mincare.
* tratarea inflamarii ficatului - tratamentul pentru inflamara ficatului dureaza 4 zile. Durerile din cauza inflamarii ficatului dispar din primele 2 zile. Procesul de inflamare a ficatului se opreste si ficatul se restabileste.
* tratarea astmului bronsic (bronsic), tratarea bronsitei - tratamentul pentru astm si bronsita dureaza 5 zile pina la insanatosirea completa.
* tratarea durerilor la nivelul incheieturilor miinilor si picioarelor.
* profilaxia si tratarea depunerilor de saruri - tratamentul pentru depunerile de saruri dureaza 3 - 4 zile. Durerile dispar din primele 2 zile.
* tratarea anginei si catarului cailor respiratorii superioare, tratarea bolilor respiratorii acute - febra scade din prima zi. Tratamentul dureaza 3 zile sau chiar mai putin.
* profilaxia si tratarea alergiilor - tratamentul pentru alergii dureaza 3 -4 zile.
* profilaxia si tratarea adenomului de prostata - tratamentul adenomului de prostata dureaza 8 zile. Pentru a se intari efectul se poate repeta ciclul de tratament.
* tratarea problemelor de potenta (tratament deficiente medii si minore) - tratamentul problemelor de potenta dureaza 3 - 4 zile. Se recomanda si o perioada profilactica de 14 zile.



In cazul multor alte boli se poate obtine imbunatatirea starii generale a pacientului sau chiar tratarea completa

Sa fiti sanatosi !
www_apa_vie_romania_ro
Postat pe 26 August 2009 08:53
aoleuuuuuuuu!!!!!!!!!!!11 ne doare capul prietene...gata,ajunge cu acest copy/paste ....devine stresant !!!!!!!!!!!!!!!!
4Life
Postat pe 26 August 2009 09:31
De la: TF_, la data 2009-06-22 15:44:47
De la: healthy001546, la data 2009-06-22 15:33:51daca esti interesata prin detoxifiere si tratametn naturist contacteaza-ma
http://mary.dlb.ro
nu merge cu aloe ca au mai incercat oamenii si nu tine !!!
cine a incercat,mata?
enemgabriel
Postat pe 26 August 2009 12:20
De la: TF_, la data 2009-08-26 09:31:13aoleuuuuuuuu!!!!!!!!!!!11 ne doare capul prietene...gata,ajunge cu acest copy/paste ....devine stresant !!!!!!!!!!!!!!!!
ce s-a intamplat cu colastra,s-a acrit pe drum?
enemgabriel
Postat pe 26 August 2009 12:21
De la: , la data 2008-11-10 18:18:20Am un ten acneic si gras. Am incercat tot felul de retete, dar in zadar. Ce produse ati putea sa imi recomandati? multumesc, pur si simplu nu stiu incotro sa o iau...
Dorys_healthy
Postat pe 28 August 2009 22:07
De la: , la data 2008-11-10 18:18:20Am un ten acneic si gras. Am incercat tot felul de retete, dar in zadar. Ce produse ati putea sa imi recomandati? multumesc, pur si simplu nu stiu incotro sa o iau...[/quo
te]

Buna, pot sa va recomand sa mergeti la cabinetul Sanador din Bucuresti, la medicul Carmen Salavastru. pe mine m-a facut bine de acnee, care mi-a aparut la varsta de 23 ani. Mi-a dat tratament cu isotrexin aplicat seara dupa curatare si crema si dimineata dupa spalare, apoi isotrexin si apoi crema. este important sa fie folosit cu crema pentru a nu usca fata. cosurile mai apar daca fata nu e hidratata si curatata. telefonul se gaseste pe adresa de Sanador, pe internet.
Succes!
Dorys_healthy
Postat pe 28 August 2009 22:13
sal sunt Alina din Timisoara si ma confrunt si eu cu aceasi problema ca si voi si nu mai stiu ce sa fac. Anul acesta in iunie am nascut si de atunci pot sa spun ca mai rau m-a apucat damblaua. Adevarul este ca in timpul sarcinii am luat niste hormoni Duphaston si de atunci am inceput sa ma transform ,defapt am facut o alergie f puternica si de atunci nu mai imi trece cu nik.Am incercat tot felul de produse si de la Avon,Vichy nici nu mai stiu cate nu am luat si tot degeaba. Acuma mi-am facut din sapun de copii si bicarbonat de sodiu o pasta cu care ma spal pe fata si se vede ceva efect in sensul ca se usuca mai repede si se trag de pe fata....acuma incerc cu asta si sa vad daca merge.....daca nu....la doftor cu mine ca deja sunt disperata. va pup si daca aveti ceva sfaturi pt mine va rog sa ma ajutati.
alysa_alex
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:19
Alina, du-te deja la doctor. Ce mai astepti? Du-te la Dr. Darie. Mie mi pare super profesionist. Il gasesti atat la spitalul de Dermato-Venerice, dar mai bine emrgi prima data la Policlinica Dr. Catu. Faci programare si consultatie te costa cam 500000 vechi. Asa era acum vreo 2 ani.
Bafta!
merascu
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand parfumuri originale din Italia 9 De la: deeadeeas 29 Aprilie 2010 17:28
Estetician cu experienta sector 4 2 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:18
tratament la dr iancu morad? 3 De la: kudika405787 31 Mai 2011 21:01
tatuaj 31 De la: valentina_v 18 August 2010 12:58
cosmetice de firma.. 1 De la: denisadarius 30 Ianuarie 2011 21:10