Setari Cookie-uri

ten cu acnee

fetelor, faceti o cura de vitamine: vit. C, vit. B complex, Zn.
Vit. C sa fie de putere f. mare 1000 sau chiar mai mare si nu luati multivitamine si 3 pastile pe zi pentru 2 saptamini.
E bine sa aveti grija si ce mincati in timpul asta
(fainoase, zahar rafinat si grasimi cit mai putine sau de loc).
Local, pe fata aplicati zeama de lamiie (toe pentru vit, C) si spalati-va fata dupa cca 20 min. cu ceai de galbenele.
Daca nu aveti alte probleme ci doar acnee sigur o sa va ajute.
micabis
Postat pe 8 Martie 2010 18:31
eu am 19 ani si de un an o jum de an ma spal p fata cu ceai de tei este f bun si am scapat de acnee
madyyy_healthy
Postat pe 9 Martie 2010 14:17
De la: florina_toma22, la data 2010-03-08 15:25:33Si dupa ce nu le mai iei ce se intampla? Recidiveaza?

Eu am tinut un tratament de 4 luni cu Acnezine de la Revitol si nu mai am nimic acum.
kudika133439
Postat pe 10 Martie 2010 15:54
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 14 Martie 2010 16:16
Si eu ma confrunt cu aceeasi problema deja mai bine de 2 ani.Ca si multi dintre voi am incercat aproape orice: antibiotice, creme scumpe etc. Insa de o luna am inceput un tratament naturist si vad ca situatia se imbunatateste pe zi ce trece. Acest tratament consta: zilnic dimineata si seara beau cate o cana de ceai de urzica, si cate o cana de ceai de marar, si oricat de mult ceai verde imi doresc, inainte de culcare beau o lingura de ulei de masline, plus zilnic 2-3 litri de apa si excluderea zaharului din alimentatie. Extern zilnic seara fac masca cu argila albastra, dupa aplic un strat de ulei de ricin (care deschide porii) si de asupra inca un strat de ulei de arbore de ceai(care trateaza acneea) inainte de culcare (dupa aplicarea uleiurilor nu se spala fata, plus parul mil acopar cu un prosop, si zilnic schimb fata de perna).Deja o luna il folosesc si fata mea arata cu mult mai bine, cosurile sau redus in proprtie de 80 procente si continua sa dispara. Am hotarat ca voi continua acest tratament si dupa disparitia lor, oricum nici unul din produse nu face rau organismului sau pielii.
didina86
Postat pe 23 Martie 2010 17:29
COSMETICE DE LUXcream antiride jour clarins 50 ml pret 70 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 50 ron
serum lift botanical clarins 30 ml pret 60 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 25 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 25 ron
masca raifermisant multi regenerate 50 ml clarins pret 35 ron
cream regenerare de zi super calitativ protejeata fata de frig si intemperi clarins 50 ml 50ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 135RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594

ocaziebuna
Postat pe 1 Aprilie 2010 09:49
De la: , la data 2008-11-10 18:18:20Am un ten acneic si gras. Am incercat tot felul de retete, dar in zadar. Ce produse ati putea sa imi recomandati? multumesc, pur si simplu nu stiu incotro sa o iau...


Buna,
exista foarte multe asa-zise remedii impotriva acneei, insa acestea depind si de varsta si de functionarea organismului. Iata mai multe informatii despre acnee si cateva solutii posibile:
http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=16&sid=d3bbc933fd87310e342bd24d21fe50b6


Monicamm85
Postat pe 17 Mai 2010 11:46
eu am folosit produsele bruno vassari pentru a trata acneea si acum folosesc creme de intretinere si sunt foarte multumita.mai ales ca am descoperit ca mi le pot comanda online de pe www.luxbeauty.ro chiar ca e foarte bine
simply_me_bia
Postat pe 28 Mai 2010 10:22





----------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 4 Iunie 2010 09:37
Eu una am folosit o gramada de creme,lotiuni fara efect.Acum ultima data cand am fost la medic mi-a prescris doxicilina timp de o luna plus Eryfluid si o lotiune de curatare de la Bioderma .Azi sunt la a 12-a zi de tratament si efectele sunt foarte vizibile . Nu stiu daca se potriveste tratamentul oricui ,dar mie mi-a folosit enorm. Tin sa precizez ca am acnee juvenila ,pe obraji. :) sper sa te ajute cu ceva.
kudika_945312
Postat pe 6 Decembrie 2013 22:13
Eu cred ca intr-adevar, si produsele care trataeaza problemele de tipul acneei, sunt eficiente de la caz la caz - sunt o gramada de factori care pot influenta. Pentru mine au fost eficiente produsele Murad. Bioderma nu am incercat, dar am auzit doar pareri bune despre aceste produse.
kudika_946948
Postat pe 27 Decembrie 2013 16:14
NU MAI DATI BANII PE CREME SCUMPE!!!Exista ceva mai simplu si foare eficient si mai ales fff ieftin!Drojdia cruda ,mai copii ,in fiecare dimineata sa luato o biluta mica cat o pastila sa o inghititi si abia peste o jumatate de ora puteti papa!Sa vedeti voi cum in o luna doaa,.....depinde cat este de extinsa accnea......veti vedea ce bune rezultate se va vedea!
Titanika
Postat pe 27 Decembrie 2013 17:01
Am fost ajutat de un dermatolog bun. Tratamentul depinde de severitatea acneei, în cazurile severe se pot prescrie retinoizi sub formă de capsule sau extern sub formă de cremă.
kudika_1045226
Postat pe 27 Martie 2023 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pistruii 3 De la: ylk 8 Mai 2011 00:22
masca par 21 De la: kudika_491 7 Martie 2012 14:53
HEPATITA C 2 De la: Tharr 14 Aprilie 2011 09:01
Roscat -> Blond - Cum? 2 De la: Valy90 15 Mai 2011 14:30
ce stiti despre pastilele de slabit XL-S???? 12 De la: cosmeticiana 3 August 2010 08:22