Setari Cookie-uri

O.R.L. Ganglioni (gat),ORTOPDIE Menisc.

De vreo 3 luni am probleme cu gatul si cu ganglionul drept care nu imi trece, de la aspirina amorteste un pic dar pe urma tot apare durerea, gatul ma doare daca vorbesc putin simt ca sunt iritata.Am urmat tratament cu antibiotice, fromilid, ciprinol, cexyl, si antiinflamator ketonal, cand am luat antibioticele am simtit ca e mai bine in timpul tratamentului 2 zile .In gat am stafilococ auriu dar medici spun ca toata lumea are, numai ca eu am putin mai mult. La analize am VSH si FIBROCEN mai mare care arata infectie, dar alte probleme nu am avut, acuma ma doare genunchiul am facut un RMN si am ruptura de menisc intern, dar nu cred ca are legatura cu infectia. Daca nu imi trece ganglionul trebe sa il operez, ca si meniscul. DACA ATI AVUT ASEMENEA PROBLEME SAU ATI AUZIT DE LA CINEVA, PUTETI SA IMI DATI NISTE SFATURI. ganglionul ma deranjeaza.
lacrimioara_88
Postat pe 12 Noiembrie 2008 11:29
pt. problema cu gatul se rezolva pe cale naturista cu produse ce nu au reactii adverse si sunt 100%naturale.scrie-mi daca te intereseaza!!!email:
ivanescu.daniela@yahoo.com
ivanescu
Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:03
De la: ivanescu, la data 2008-11-20 13:03:12pt. problema cu gatul se rezolva pe cale naturista cu produse ce nu au reactii adverse si sunt 100%naturale.scrie-mi daca te intereseaza!!!email:
ivanescu.daniela@yahoo.com
lumiburciu
Postat pe 31 Decembrie 2008 08:38
Dra/Dna Ivanescu,
Anul 2009 sa fie un an excelent pentru dumneavoastra pe toate planurile! Am o mare rugaminte: Ce produse naturiste puteti sa-mi recomandati pentru un ganglion la gat care ma deranjeaza la frig, curent, aer conditionat? O doctorita ORL mi-a recomandat Augmentin, dar nu vreau sa apelez la antibiotice.
La multi ani!
Cu mii de multumiri

PS Adresa mea e-mail este: mlumib@yahoo.com
lumiburciu
Postat pe 31 Decembrie 2008 08:40
De la: ivanescu, la data 2008-11-20 13:03:12pt. problema cu gatul se rezolva pe cale naturista cu produse ce nu au reactii adverse si sunt 100%naturale.scrie-mi daca te intereseaza!!!email:
ivanescu.daniela@yahoo.com
lumiburciu
Postat pe 31 Decembrie 2008 08:42
BUNA ZIUA, sunt nicoleta din timisoara.iti recomand sa o cauti pe dna doctor Bucuras Dana din Timisoara,endocrinolog, cabinetul medical Revimed din cladirea din piata 700, una din caldirile identice nou construite. nrde telefon 0731 024 892. Multa sanatate! nu mai sta pe ganduri!
nicoletaeremie@yahoo.com
Postat pe 4 Mai 2009 09:20
Lacramioara, ai doua probleme serioase pe care nu trebuie sa le rezolvi "dupa ureche", adica pe acest forum. Dute la medic. Despre ruptura de menisc iti pot impartasi din experienta mea. Am consultat 3 medici pt. a fi sigura pe diagnostic si apoi am acceptat sa ma internez pt. operatie.Simptomele mele erau un mers schiopatat, cu dureri,nu mai puteam conduce masina. In ziua operatiei, mi-a fost asa de frica incat m-am razgandit si am refuzat sa ma duc la sala de operatie.Pt. ca ai platisem doctorului anticipat operatia,s-a simtit obligat sa faca ceva pt banii aceia(deloc putini). Imi facea injectii in genunchi cu diprofos si fizioterapie cu masaj timp de 12 zile. M-am externat tot schioapa,dar am observat ca pe paarcurs lucrurile se imbunatateau . Am continuat cu alte serii de fizioterapie si am ajuns dupa jumatate de an om normal. Acum cred ca am facut o alegere buna.
parker
Postat pe 22 August 2009 09:41
Buna,copilasul meu de pe la 7 luni ea esit 3 ganglioane pe gat le are separate unul intro parte a gatului si celelalte doua pe partea cealalta,acum are 5 ani si tot le are,am fost la doctori si mi-au spus ca nu e nimic grav si ca o sa-i treaca dar nu iau trecut,nu mia spus copilu niciodata ca l-ar deranja ceva la gat sa il doara sau altceva.Ce imi puteti spune,va rog raspundeti-mi.multumesc
camelia2985
Postat pe 30 Martie 2010 22:59


Buna Lumi,

Din pacate pentru tine eu trebuie sa iti cam dau o veste proasta.. Si anume ca "ganglionul" cu pricina este un organ limfatic cu rol de autoaparare a organismului si nu creeaza de obicei probleme daca nu avem prezenta o infectie in organism. Daca aceste probleme mai sunt si sezoniere sau legate de temperatura sau vreme.. Cu atat mai mult avem de a face cu un proces inflamator declansat de un factor infectios. Motiv pentru care iti recomand calduros sa consulti un medic O.R.L`ist. Nu poti trata cu ceai si cu tincturi o infectie. Poti creste oarecum imunitatea insa infectia trebuie tratata cu un antibiotic, adica trebuie omorat microbul. Si nu dupa ureche cu Augmentin ci conform unei analize care se numeste ANTIBIOGRAMA. Operatiunea este simpla. Medicul iti recolteaza din gat niste exudat pe care il va trimite unui laborator si va testa din mai multe antibiotice care anume este cel care omoara microbul. In lipsa unei antibiohgrame poate incerca eventual cu Azitromicina care are spectrul de actiune mai larg decat Augmentinul si cu care ar fi sanse mai mari de reusita.

Deci lasa ceaiurile si salatele de zarzavat si urgent la medic!

Mult succes!
Kyiutza
Postat pe 4 August 2010 20:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PULSUL 8 De la: tarot 19 Mai 2010 13:02
bronzare naturala organica dha la domiciliu 2 De la: tarot 19 Mai 2010 12:47
Parodontoza 5 De la: healthy002141 8 Mai 2009 23:20
anitaglodeanu 2 De la: marse 14 Martie 2009 15:06
abdominoplastie 3 De la: kudika_1015607 12 Septembrie 2016 10:53