Setari Cookie-uri

in legatura cu candidoza!!

Buna

Aici gasiti amanunte despre Argintul coloidal si despre cum poate infrange candidoza:

www.argint-coloidal.ro

Mai departe depinde de voi

Sanatate va doresc
Beni_healthy
Postat pe 8 Iulie 2009 21:35
De la: , la data 2009-01-28 14:41:03
De la: carmendaya, la data 2008-12-10 11:36:30pe linkul acesta puteti gasi mai multe iformatii despre candida si mai ales despre alimentatia care previne dezvoltarea ei in organism http://www.damaideparte.ro/?p=591

Multa sanatate,

Carmen


Foarte interesant articolul recomandat de tine! Mai ales partea asta:

"Experimentele doctorului Simoncini arata ca 99% din cazurile de cancer la san si vezica se pot vindeca in doar 6 zile, folosind doar un cateter care spala tumoarea cu solutie de bicardonat de sodiu.

Evident, interesele financiare din industria farmaceutica au facut ca doctotul Simoncini sa fie marginalizat, iar teoria sa sa fie prea putin cunoscuta."

Eu ma spal extern cu apa si bicarbonat de fiecare data cand imi reapar mancarimi si dupa doua spalari imi trece...dar...e un tratament temporar... incepe sa ma ingrijoreze f mult situatia asta, sincer m-am cam saturat... Am citit multe pe acest subiect....sunt foarte multe posibile cauze dar pe a mea/ale mele nu reusesc sa o/le identific... Am fost si la ginecolog, dar nu a facut decat sa imi dea un tratament...pe care l-am urmat corect...dar care a fost tot temporar...ce sa mai...boala asta e naibii rau... Eu una m-am saturat si de medici si as putea sa insirui o gramada de motive si mi-ati da dreptate....
In fine...ce vroiam eu sa va intreb e apropo de bicarbonat ca de aici am inceput... articolul asta nu m-a facut decat sa am si mai multa baza in el... E suficient sa ma spal extern sau trebuie sa introduc si in vagin cu un irigator?... Eu din cate am mai citit am inteles ca spalaturile vaginale nu prea ar fi recomandate... Daca ma puteti lamuri in privinta asta va multumesc.
Multa sanatate!


Draga mea, cand ai candidoza si faci eventual un tratament e bine ca inainte de a-ti pune ovulul sa faci si o spalatura vaginala cu ceai de galbenele in care aii dizolvat bicarbonat de sodiu o lingurita-doua. Dupa ce te vindeci poti face aceste spalaturi cel mult de doua ori pe saptamana. Poti sa adaugi si putin pelin pentru dezinfectare. Dar trebuie mare atentie la felul in care dezinfectezi canula pe care o introduci in vagin. Fie cu cloramina daca aceasta este din material plastic, fic cu bromocet daca mai exista, fie e fierbi. Se recomanda un regim usor fara ducluri si lactate. Nu te spala cu sapun . Exista geluri speciale la plafar sau la farmacie.
O seara buna
kudika028076
Postat pe 9 Iulie 2009 19:16
draga mea ,

intra pe www.bestlife-naturiste.ro si cauta un produs care se numeste FORMULA CANDIDA si citeste despre el ,se face tratament 27 zile dupa care continui cu ACTIVE ACIDOPHILUS si dai si partenerului tau ,fiecare cu tratamentul lui

Faceti in acelasi timp tratamentul si o sa vezi ca scapi de tot . La mine a functionat extraordinar .Si eu eram disperata , de ani de zile ma chinuiam cu tot felul de antibiotice si tratamente date de ginecolog pana le-am gasit pe astea .Incearca nu o sa-ti para rau .

jeanetta
Postat pe 9 Iulie 2009 19:46
De la: healthy000866, la data 2009-07-09 19:46:57draga mea ,

intra pe www.bestlife-naturiste.ro si cauta un produs care se numeste FORMULA CANDIDA si citeste despre el ,se face tratament 27 zile dupa care continui cu ACTIVE ACIDOPHILUS si dai si partenerului tau ,fiecare cu tratamentul lui

Faceti in acelasi timp tratamentul si o sa vezi ca scapi de tot . La mine a functionat extraordinar .Si eu eram disperata , de ani de zile ma chinuiam cu tot felul de antibiotice si tratamente date de ginecolog pana le-am gasit pe astea .Incearca nu o sa-ti para rau .

fugi tare cu aceasta formula candida,eu cunosc vreo 8-10 persoane care au dat banii degeaba pe aceste produse....nu au fost de niciun ajutor...multa reclama pentru atat de putin
4Life
Postat pe 9 Iulie 2009 21:42
buna....am si eu o intrebare.....daca e posibil sa ma aceasta boala....si ma duc la medic sa ma tratez.....nu trebuie sa se trateze si iubitul meu daca am intretinut relatii sexuale fara sa ne protejam???? va multumesc anticipat....
fluturassweet
Postat pe 28 August 2009 11:40
De la: TF_, la data 2009-04-02 11:29:29
De la: laly_3l, la data 2009-01-18 15:34:33Candida se instaleaza pe un teren cu o imunitate scazuta...Germenele exista la noi toti , doar ca nu prolifereaza...daca nu are si mediul de asa natura
foarte corect !!!

Te rog spune-mi daca problema s-a rezolvat total, nu mai ai probleme?
mihaela_baldea
Postat pe 12 Septembrie 2009 12:31
De la: ccseduard, la data 2009-03-20 17:26:41si eu am avut o candidoza bucala,am tratat-o cu nistatin
Te rog spune-mi daca s-a rezolvat complet aceasta "incintatoare bolicica" cu nistatin, ma intereseaza foarte tare.
mihaela_baldea
Postat pe 12 Septembrie 2009 12:36
Eu sunt asistenta medicala si va spun din proprie experienta ceea ce vad la cabinetul de ginecologie unde lucrez.NU MAI INCERCATI PRODUSE NATURISTE PT CA NU AU NICI UN EFECT,cea mai sigura metoda este ca atunci knd ai o jena sau o scurgere sau vreo durere sa va duceti la medicul ginecolog,se mai poate ascunde ceva in spatele unei candida sau a unui miros neplacut.In ziua de azi infidelitatea e pe primul loc ca drept urmare tb safolosesti prezervativul si odata pe an sa iti faci BABES PAPANICOLAU,SECRETIA VAGINALA si CULTURI DIN COL.Candida este o "boala" sa ii spunem care se face imediat vizibia prin scurgei si miros neplacut la care seadauga si acea jena.Pentru linistea fiecarei femei este normal ca odata la 2-3 zile sa faca spalaturi intravaginale cu irigatorul (SEPTOVAG -plic care se gaseste la orice farmacie , in 500 de ml de apa fiarta si racita se dizolva si se face cu irigatorul sau pompita.

http://sites.google.com/site/prestariserviciimedicale/candidoza-genitala
asistenta_medicala
Postat pe 22 Septembrie 2009 08:43
De la: asmed_anca, la data 2009-09-22 08:43:00Eu sunt asistenta medicala si va spun din proprie experienta ceea ce vad la cabinetul de ginecologie unde lucrez.NU MAI INCERCATI PRODUSE NATURISTE PT CA NU AU NICI UN EFECT,cea mai sigura metoda este ca atunci knd ai o jena sau o scurgere sau vreo durere sa va duceti la medicul ginecolog,se mai poate ascunde ceva in spatele unei candida sau a unui miros neplacut.In ziua de azi infidelitatea e pe primul loc ca drept urmare tb safolosesti prezervativul si odata pe an sa iti faci BABES PAPANICOLAU,SECRETIA VAGINALA si CULTURI DIN COL.Candida este o "boala" sa ii spunem care se face imediat vizibia prin scurgei si miros neplacut la care seadauga si acea jena.Pentru linistea fiecarei femei este normal ca odata la 2-3 zile sa faca spalaturi intravaginale cu irigatorul (SEPTOVAG -plic care se gaseste la orice farmacie , in 500 de ml de apa fiarta si racita se dizolva si se face cu irigatorul sau pompita.

http://sites.google.com/site/prestariserviciimedicale/candidoza-genitala
Deocamdata organismul uman a fost creat sa se hraneasca si nu sa ingere medicamente de sinteza.Vreau doar sa intreb daca la facultate se invata nutritie si cat timp din anii de facultate?
ene_m_gabriel
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:02
Cauzele care duc la aparitia candidozei

Una dintre ele o reprezinta excesul de antibiotic, care distruge atat bacteriile daunatoare, cat si bacteriile inofensive. Acest lucru permite candidei sa se multiplice.
Consumul necontrolat de anumite alimente si lipsa altora (dezechilibru alimentar) are acelasi efect.
Cum micoza are ca mediu propice de dezvoltare unul acid (cu PH redus), sarcina, pe parcursul careia se secreta substante acide, pare sa favorizeze si ea infectia.
Stresul poate influenta aparitia unor dezechilibre care duc la candidoza, cand organismul are imunitatea scazuta.
Imediat dupa menstruatie, cand organismul a pierdut fier si calciu, fiind mai slabit, lupta mai greu impotriva inmultirii candidei.
S-a constatat ca apare mai frecvent dupa menopauza.
Consumul de steroizi, anticonceptionale si alte medicamente pe baza de hormoni poate influenta procesele chimice din corp.
Raspandirea sporilor se poate face si prin toaletele publice.
ene_m_gabriel
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:05
De la: asmed_anca, la data 2009-09-22 08:43:00Eu sunt asistenta medicala si va spun din proprie experienta ceea ce vad la cabinetul de ginecologie unde lucrez.NU MAI INCERCATI PRODUSE NATURISTE PT CA NU AU NICI UN EFECT,cea mai sigura metoda este ca atunci knd ai o jena sau o scurgere sau vreo durere sa va duceti la medicul ginecolog,se mai poate ascunde ceva in spatele unei candida sau a unui miros neplacut.In ziua de azi infidelitatea e pe primul loc ca drept urmare tb safolosesti prezervativul si odata pe an sa iti faci BABES PAPANICOLAU,SECRETIA VAGINALA si CULTURI DIN COL.Candida este o "boala" sa ii spunem care se face imediat vizibia prin scurgei si miros neplacut la care seadauga si acea jena.Pentru linistea fiecarei femei este normal ca odata la 2-3 zile sa faca spalaturi intravaginale cu irigatorul (SEPTOVAG -plic care se gaseste la orice farmacie , in 500 de ml de apa fiarta si racita se dizolva si se face cu irigatorul sau pompita.

http://sites.google.com/site/prestariserviciimedicale/candidoza-genitala
daca lucrezi la cabinet,sa intelegem ca esti personal medical ??? sau decat lucrezi si tu pe acolo ceva...? daca esti personal medical,mai bine ne-ai spune DIN CE CAUZA se face CANDIDOZA ??? ca pe viitor oamenii sa se poata proteja...este mult mai simplu sa prevenim decat sa tratam,nu ??? te astept cu raspunsuri lamuritoare...multumiri anticipate.
4Life
Postat pe 22 Septembrie 2009 17:16
De la: TF_, la data 2009-09-22 17:16:13
De la: asmed_anca, la data 2009-09-22 08:43:00Eu sunt asistenta medicala si va spun din proprie experienta ceea ce vad la cabinetul de ginecologie unde lucrez.NU MAI INCERCATI PRODUSE NATURISTE PT CA NU AU NICI UN EFECT,cea mai sigura metoda este ca atunci knd ai o jena sau o scurgere sau vreo durere sa va duceti la medicul ginecolog,se mai poate ascunde ceva in spatele unei candida sau a unui miros neplacut.In ziua de azi infidelitatea e pe primul loc ca drept urmare tb safolosesti prezervativul si odata pe an sa iti faci BABES PAPANICOLAU,SECRETIA VAGINALA si CULTURI DIN COL.Candida este o "boala" sa ii spunem care se face imediat vizibia prin scurgei si miros neplacut la care seadauga si acea jena.Pentru linistea fiecarei femei este normal ca odata la 2-3 zile sa faca spalaturi intravaginale cu irigatorul (SEPTOVAG -plic care se gaseste la orice farmacie , in 500 de ml de apa fiarta si racita se dizolva si se face cu irigatorul sau pompita.

http://sites.google.com/site/prestariserviciimedicale/candidoza-genitala
daca lucrezi la cabinet,sa intelegem ca esti personal medical ??? sau decat lucrezi si tu pe acolo ceva...? daca esti personal medical,mai bine ne-ai spune DIN CE CAUZA se face CANDIDOZA ??? ca pe viitor oamenii sa se poata proteja...este mult mai simplu sa prevenim decat sa tratam,nu ??? te astept cu raspunsuri lamuritoare...multumiri anticipate.


Asistentele medicale sunt cele mai incapabile persoane de pe Pamant asa ce decat da le ascult mai bine nu. Dau si ele o injectie si cred ca le stiu pe toate dar are dreptate ca primul drum tebuie sa fie la doctor.
Sorry daca jignesc pe cineva, dar ce mai conteaza.
Se pactica pe acest forum.

Bye
Beni_healthy
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:47
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 05:29
Din pacate se dezvolta si consumand antibiotice, si pupatul fara sens a mii de oameni, unul dupa altul a icoanelor.Nu degeaba este ce mai mare raspandire a gripei in Iasi.Biserica ar trebui sa interzica aces t fel de manifestare medievala, care genereaza boli.PENTRU CANDIDA SE POATE FOLOSI SOLUTIA DE BICARBONAT DIN COMERT, FOARTE BUN SI LA INDEMANA OERICUI.
elsopotyi
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:22
eu ma lupt cu candidoza,sa-i zic asa,ca practic niciun doctor nu mia dat un diagnostic precis,de f multi ani,sa zic ca sunt vreo 9.am incercat toate remediile,tratamente,spalaturi interne cu bicarbonat la recomandarea ginecologului,fara niciun rezultat insa.nu am mancarimi,nici usturimi,insa am o scurgere destul de urat mirositoare,aproape incolora.problema mea cea mai mare este insa,ca imediat dupa contactul sexual,dupa ce ma spal,apare din nou scurgerea,dar mult mai abundenta.curge o materie alba,am auzit ca este normal sa ai o mica scurgere dupa raport,dar la mine este abundenta.ajutati-ma,va rog,cu un sfat,fetelor care a-ti mai trecut prin asa ceva. thnx
kudika069558
Postat pe 8 Ianuarie 2010 19:01

Uite cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
alicemihai
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:44
Ce medicamente recomandati pentru candidoza?
elenagavrila
Postat pe 29 Ianuarie 2010 15:25
si eu am candida iar doctora mia dat ovule fluomizin,viviflor,nizoral pastilute si spalaturi cu tantum rosa care sunt foarte bune iar pt sot crema lomexin si pastilute nizoral,apropo majoritatea femeilor au asa ceva asa ca nu va mai vaitati atat
kudika191094
Postat pe 9 Martie 2010 08:48
De la: elenagavrila, la data 2010-01-29 15:25:56Ce medicamente recomandati pentru candidoza?
TRANSFER FACTOR PLUS !!!!! 100% natural si fara niciun fel de reacitii adverse !!!
4Life
Postat pe 9 Martie 2010 10:18
De la: 4Life, la data 2010-03-09 10:18:50
De la: elenagavrila, la data 2010-01-29 15:25:56Ce medicamente recomandati pentru candidoza?
TRANSFER FACTOR PLUS !!!!! 100% natural si fara niciun fel de reacitii adverse !!!
dar fara efecte benefice,deci,apa de ploaie cu colastra,normal ca e vorba de lapte poluat, ca vacile alea nu pasc in desert?
ene_m_gabriel
Postat pe 9 Martie 2010 22:00
Am facut candida in urma unui tratament cu antibiotice...asta dupa ce nu mai luasem antibiotice de 6 ani.Am mers la medic , mi-a prescris un tratament..dar am refuzat sa-l urmez pt ca ma feresc sa iau pastile cat pot de mult. M-am spalat cu apa si bicarbonat de sodiu alimentar si in cateva zile eram complet vindecata.
oana_laura
Postat pe 16 Martie 2010 16:03
Te poti trata definitiv de condilomatoza?
Rebe_healthy
Postat pe 18 Martie 2010 11:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce este escherichia coli? 10 De la: andreeaB1 4 Iulie 2013 22:41
M-am vindecat de cancer de col uterin rapid! 98 De la: kudika_1012859 12 Decembrie 2016 12:02
Nu am avut niciodata orgasm 76 De la: FiFericita 30 Noiembrie 2009 17:51
donez 27 De la: diana1981 7 Martie 2011 18:24
Sex in timpul menstruatiei 13 De la: Alexandra2404 27 August 2014 10:10