Setari Cookie-uri

Dragoste cu iubitul in zilele de Craciun

De la: darksukkubus69, la data 2009-03-15 17:47:58Sa vorbesc cu un preot???? Eu?! Imi pare rau, cred ca tu traiesti intr-o mare eroare! Eu nu am avut si nu am nevoie de intermedierea unui preot pt a ajunge la Dumnezeu! Pot ajunge oricand la el, chiar crezi ca nu ma primeste? Te inseli amarnic! Nu ai decat sa te duci tu la slujbe religioase si sa asculti minciunile unor alti oameni, eu nu am facut-o si nu o voi face niciodata! Tu nu vorbesti niciodata cu El? Tu personal, fara sa stie nimeni, fara sa auda nimeni, asa pentru tine? Crezi cumva ca nu-ti va raspunde, de ai nevoie sa vorbesti cu preoti?!
rebeca69
Postat pe 29 Ianuarie 2010 21:26
DUMNEZEU ESTE PESTE TOT SI ORIUNDE SI NU AVEM NEVOIE DE PREOTI CA SA NE RUGAM SAU SA-I VORBIM IN PRIMUL RIND ISUS NICI NU SA NASCUT LA 25 DE ACEASTA DATA A FOST PUSA DE PREOTI ASA CA DACA CITITI BIBLIA VA DATI SEAMA CA ISUS NU SA NASCUT IN DECEMBRIE
rebeca69
Postat pe 29 Ianuarie 2010 21:38
si totusi biserica e o particica din rai. nu te simti linistita si impacata cand pasesti in biserica? daca nu e nevoie de preot in relatia ta cu dumnezeu de ce nu-ti ingropi mortii in gradina casei si de ce te mai imbraci in alb si te duci in biserica sa te casatoresti? de ce-ti duci copilul sa-l boteze? de ce astepti pastele, de ce inrosesti oua si de ce faci cozonaci? ca doar poti inrosi oua in fiecare zi !
daca insemna asa de putin? cunosc preoti deosebiti, persoane exceptionale, intelepte, culte si modeste. este un job ce fac ei, dar atata vreme cat il fac cu daruire si ajuta chiar si o mica parte din oameni sa gaseasca solutii si speranta si lumina, inseeamna ca nu exista degeaba. nu sunt super oameni, sunt umani si de aceea supusi greselilor.

uneori paradoxal vorbil de o revista sau de un film sau adorati o carte de proasta calitate si va lasati influentati de toate trendurile lipsite de orice bine pentru suflet, dar va deziceti de valori fundamentale care inca mai tin speranta oamenilor in bine in picioare. daca n-o aveti voi ca ati pierdut-o sau pentru ca n-ati avut-o niciodata de ce vreti sa o luati si celorlalti? ce le dati in schimb? aroganta si superficialitate?
eleain
Postat pe 29 Ianuarie 2010 22:11
kudika098645
Postat pe 29 Ianuarie 2010 22:23
eleain
Postat pe 29 Ianuarie 2010 22:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu imi vine menstruatia 23 De la: healthy016824 2 Iunie 2010 01:50
dureri in timpul actului sexual 19 De la: alice88 16 Martie 2011 11:21
Tratarea impotentei 2 De la: healthy005744 23 Decembrie 2009 19:53
grup dezvoltare personala 1 De la: Ioana_Flavia_1 18 Septembrie 2012 21:16
te,peratura bazala 2 De la: MissRainbow 18 Februarie 2012 11:27