Setari Cookie-uri

cele mai frumoase urari de Craciun!

Fie ca acest Craciun sa invaluie in sufletul tau numai iubire pe care s-o daruiesti prietenilor tai. Sa traiesti acest Craciun cu inima pentru ca astfel pruncul sa se nasca si in sufletul tau. Sarbatori fericite si La Multi Ani.


Fie ca sarbatoarea sfanta a Craciunului sa va umple casa de dragoste, lumina, fericire si liniste sufleteasca!

Sarbatorile de iarna sa va aduca multe bucurii, surprize si indeplinirea tuturor dorintelor.

Sper ca iarna asta va fi asa cum iti place tie: cu ninsoare, cu o casa plina de lume, cu bradul de Craciun impodobit. Sa te bucuri de aceste sarbatori si de ceea ce iti ofera viata. Iti urez cele mai fericite sarbatori si multa sanatate si iti trimit imbratisare de departe!

De Craciun, un inger poate primi in dar doar un alt inger...

Imi doresc cu ardoare de Craciun, si in toate clipele vietii mele, sa am in preajma, cu trup si suflet sau macar cu gandul, persoane fericite, iar tu, oricine ai fi, esti una dintre acestea.

Ar fi extraordinar daca in aceste momente de tihna deplina si moment al bilantului ne-am gandi si la cei nepastuiti de soarta, la cei ce n-au hainute si nici n-au cui sa-i spuna mama!! Oamenii au devenit indiferenti la problemele semenilor, dar cred ca acest flagel al nepasarii si ignorantei nu v-a atins.
Pace, fericire, implinire - pana la adanci batranete, alaturi de cei dragi!

Mos Craciun cu suflet bun, Sa va aduca in Ajun, Carduri VISA Diamant, Carnavaluri pe la Rio, Brazilience-n custodie, Haide, gata cu VISAtul, S-a mai ars si cozonacul!
***
Mos Craciun mi-a promis ca-mi va aduce anul acesta ceva frumos si nostim daca voi fi cuminte. Am fost cel mai cuminte baiat din lume si acu te voi avea in sfarsit

sarbatorile cand vin,sa va fie cosul plin,sa aveti pe saturate,casa plina,sanatate.punga sa geama de bani,mult noroc si l-a multi ani!

Pacea sa va fie-n inimi si-n casa Bunatati alese pe masa Vise si dorinte,domnul sa vi le-nplineasca Bucurie si belsug sa aveti, Caci Mintuitorul o sa se nasca.... Craciun fericit alaturi de cei dragi...
***
reteta de craciun: se ia binecuvantare se adauga un strop de soare si o pulbere de stele se amesteca-ntre ele se mai pune bunatate si iertare de pacate iar iubire cat cuprinde si de la Iisus Hristos s-aveti un craciun frumos
***
reteta de craciun: se ia binecuvantare se adauga un strop de soare si o pulbere de stele se amesteca-ntre ele se mai pune bunatate si iertare de pacate iar iubire cat cuprinde si de la Iisus Hristos s-aveti un craciun frumos.


Un batranel cu chipul drag V-a calcat al casei prag Sa nu jigniti , e mos Craciun Si va aduce un An mai bun CRACIUN FERICIT
***
Lumina sfanta venita in Ajun sa va aduca in suflet un vesni Craciun. Sarbatori de vis alaturi de cei dragi

Sper ca Mos Craciun sa fie cat mai generos, pentru ca acest Craciun sa fie unic intre toate, copii canta colinde,brazii, casele si strazile se ornamenteaza ,luminile toate se aprind pentru ca Pruncul Iisus s-a nascut pentru tine, oricine ai fi tu...




Voi ce idei mai aveti?
buculeiro
Postat pe 19 Decembrie 2008 14:24
tari
m_geani
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:01
tarot_healthy
Postat pe 12 Noiembrie 2009 04:47
De Craciun este bine sa fim toti cu sufletul curat, sa nu existe in inima noastra nici un pic de ura, sa ne rugam cu toti la bunul Dumnezeu sa ne de-a sanatate, bucurii, multa fericire alaturi de ce-i dragi.
Si acum am un mesaj pentru Mos Craciun:
Mos Craciun cu barba alba
Mos Craciun cu traista plina
Vechi stapan atat de darnic
Al copilariei mele
Sa cobori si-n seara asta
Sol batran de ganduri bune
Toti te asteapta acas' la mine
Dute, Dute Mos Craciune!
alexandra082571
Postat pe 24 Februarie 2010 00:08
www.missjulietta.com
dea_odeen
Postat pe 24 Noiembrie 2010 00:41
I-a mers mintea lui Merlin asta...


-




John era un viteaz cavaler al regelui Arthur dar avea si el o obsesie pentru frumosii sani ai reginei!

Stia bine ca, daca i-ar fi atins, ar fi fost condamnat la moarte.Intr-o zi, John nu mai rezista si isi face cunoscuta dorinta lui secreta magului Merlin.

Baiat orientat, magul gaseste o solutie pentru a satisface dorinta acestuia dar numai contra a 1000 monede de aur. John accepta fara sa ezite.

In dimineata urmatoare, magul Merlin prepara o pulbere urticanta si o pune in sutienul reginei, in timp ce ea isi facea dusul. Imediat ce regina se imbraca incepe sa simta o mancarime din ce in ce mai mare.

Regele Arthur il convoaca imediat pe vrajitor, pentru a-i cere un remediu, iar acesta ii spune ca doar o saliva speciala, aplicata timp de 4 (patru) ore ar putea trata aceasta teribila urticarie.

A mai mentionat ca din testele efectuate in laborator, a observat ca doar saliva lui John ar avea aceste caracteristici speciale.

Regele il convoaca imediat pe John, care deja isi luase antidotul pentru pulberea urticanta.

Asa se face ca John are ocazia de a saruta (la ordinul regelui) pentru cateva ore bune, sanii pe care ii visase dintotdeauna si pe deasupra vine sarbatorit de curte ca un erou.

Inainte de a se intoarce la mosia lui, John este oprit de vrajitor, care ii reaminteste datoria de 1000 demonede de aur.

Surpriza,insa, John, deja satisfacut,refuza sa plateasca, mizand pe faptul ca magul nu s-ar fi putut confesa, fiind complice la ce s-a intamplat.

In dimineata urmatoare, insa, magul Merlin pune aceeasi pulbere urticanta in chilotii regelui........

Morala fabulei: PLATITI-VA FACTURILE LA TIMP!

BEL_AMY1
Postat pe 26 Noiembrie 2010 14:28
De la: alexandra082571, la data 2010-02-24 00:08:53De Craciun este bine sa fim toti cu sufletul curat, sa nu existe in inima noastra nici un pic de ura, sa ne rugam cu toti la bunul Dumnezeu sa ne de-a sanatate, bucurii, multa fericire alaturi de ce-i dragi.
Si acum am un mesaj pentru Mos Craciun:
Mos Craciun cu barba alba
Mos Craciun cu traista plina
Vechi stapan atat de darnic
Al copilariei mele
Sa cobori si-n seara asta
Sol batran de ganduri bune
Toti te asteapta acas' la mine
Dute, Dute Mos Craciune!
Ce urat
Valy90
Postat pe 26 Noiembrie 2010 14:35
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:35:20
De la: alexandra082571, la data 2010-02-24 00:08:53De Craciun este bine sa fim toti cu sufletul curat, sa nu existe in inima noastra nici un pic de ura, sa ne rugam cu toti la bunul Dumnezeu sa ne de-a sanatate, bucurii, multa fericire alaturi de ce-i dragi.
Si acum am un mesaj pentru Mos Craciun:
Mos Craciun cu barba alba
Mos Craciun cu traista plina
Vechi stapan atat de darnic
Al copilariei mele
Sa cobori si-n seara asta
Sol batran de ganduri bune
Toti te asteapta acas' la mine
Dute, Dute Mos Craciune!
Ce urat
unde sa seduca in spatiu cosmic?
Valy90
Postat pe 26 Noiembrie 2010 14:35
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:35:49
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:35:20
De la: alexandra082571, la data 2010-02-24 00:08:53De Craciun este bine sa fim toti cu sufletul curat, sa nu existe in inima noastra nici un pic de ura, sa ne rugam cu toti la bunul Dumnezeu sa ne de-a sanatate, bucurii, multa fericire alaturi de ce-i dragi.
Si acum am un mesaj pentru Mos Craciun:
Mos Craciun cu barba alba
Mos Craciun cu traista plina
Vechi stapan atat de darnic
Al copilariei mele
Sa cobori si-n seara asta
Sol batran de ganduri bune
Toti te asteapta acas' la mine
Dute, Dute Mos Craciune!
Ce urat
unde sa seduca in spatiu cosmic?

nu ma fata frumoasa...sa mearga acas la ea in lipsa ei...ei se intilnisera pe strada si ea ii dete adresa...ce nu intelegi...?
BEL_AMY1
Postat pe 26 Noiembrie 2010 14:38
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-26 14:38:42
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:35:49
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:35:20
De la: alexandra082571, la data 2010-02-24 00:08:53De Craciun este bine sa fim toti cu sufletul curat, sa nu existe in inima noastra nici un pic de ura, sa ne rugam cu toti la bunul Dumnezeu sa ne de-a sanatate, bucurii, multa fericire alaturi de ce-i dragi.
Si acum am un mesaj pentru Mos Craciun:
Mos Craciun cu barba alba
Mos Craciun cu traista plina
Vechi stapan atat de darnic
Al copilariei mele
Sa cobori si-n seara asta
Sol batran de ganduri bune
Toti te asteapta acas' la mine
Dute, Dute Mos Craciune!
Ce urat
unde sa seduca in spatiu cosmic?

nu ma fata frumoasa...sa mearga acas la ea in lipsa ei...ei se intilnisera pe strada si ea ii dete adresa...ce nu intelegi...?
Daca ar citi Mosu asta ar fuge de ar manca pamantu
Valy90
Postat pe 26 Noiembrie 2010 14:40
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:40:24
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-26 14:38:42
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:35:49
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:35:20
De la: alexandra082571, la data 2010-02-24 00:08:53De Craciun este bine sa fim toti cu sufletul curat, sa nu existe in inima noastra nici un pic de ura, sa ne rugam cu toti la bunul Dumnezeu sa ne de-a sanatate, bucurii, multa fericire alaturi de ce-i dragi.
Si acum am un mesaj pentru Mos Craciun:
Mos Craciun cu barba alba
Mos Craciun cu traista plina
Vechi stapan atat de darnic
Al copilariei mele
Sa cobori si-n seara asta
Sol batran de ganduri bune
Toti te asteapta acas' la mine
Dute, Dute Mos Craciune!
Ce urat
unde sa seduca in spatiu cosmic?

nu ma fata frumoasa...sa mearga acas la ea in lipsa ei...ei se intilnisera pe strada si ea ii dete adresa...ce nu intelegi...?
Daca ar citi Mosu asta ar fuge de ar manca pamantu

pai ce nu ma fac io bine pina atunci si ii pun frina la sanie... da pina la el mai e mos Nicolae...daca nu ai fost cuminte stii ce primesti...?
BEL_AMY1
Postat pe 26 Noiembrie 2010 14:44
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-26 14:44:39
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:40:24
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-26 14:38:42
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:35:49
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:35:20
De la: alexandra082571, la data 2010-02-24 00:08:53De Craciun este bine sa fim toti cu sufletul curat, sa nu existe in inima noastra nici un pic de ura, sa ne rugam cu toti la bunul Dumnezeu sa ne de-a sanatate, bucurii, multa fericire alaturi de ce-i dragi.
Si acum am un mesaj pentru Mos Craciun:
Mos Craciun cu barba alba
Mos Craciun cu traista plina
Vechi stapan atat de darnic
Al copilariei mele
Sa cobori si-n seara asta
Sol batran de ganduri bune
Toti te asteapta acas' la mine
Dute, Dute Mos Craciune!
Ce urat
unde sa seduca in spatiu cosmic?

nu ma fata frumoasa...sa mearga acas la ea in lipsa ei...ei se intilnisera pe strada si ea ii dete adresa...ce nu intelegi...?
Daca ar citi Mosu asta ar fuge de ar manca pamantu

pai ce nu ma fac io bine pina atunci si ii pun frina la sanie... da pina la el mai e mos Nicolae...daca nu ai fost cuminte stii ce primesti...?
Stiu,stiu
Valy90
Postat pe 26 Noiembrie 2010 14:45
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:45:55
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-26 14:44:39
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:40:24
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-26 14:38:42
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:35:49
De la: valy90, la data 2010-11-26 14:35:20
De la: alexandra082571, la data 2010-02-24 00:08:53De Craciun este bine sa fim toti cu sufletul curat, sa nu existe in inima noastra nici un pic de ura, sa ne rugam cu toti la bunul Dumnezeu sa ne de-a sanatate, bucurii, multa fericire alaturi de ce-i dragi.
Si acum am un mesaj pentru Mos Craciun:
Mos Craciun cu barba alba
Mos Craciun cu traista plina
Vechi stapan atat de darnic
Al copilariei mele
Sa cobori si-n seara asta
Sol batran de ganduri bune
Toti te asteapta acas' la mine
Dute, Dute Mos Craciune!
Ce urat
unde sa seduca in spatiu cosmic?

nu ma fata frumoasa...sa mearga acas la ea in lipsa ei...ei se intilnisera pe strada si ea ii dete adresa...ce nu intelegi...?
Daca ar citi Mosu asta ar fuge de ar manca pamantu

pai ce nu ma fac io bine pina atunci si ii pun frina la sanie... da pina la el mai e mos Nicolae...daca nu ai fost cuminte stii ce primesti...?
Stiu,stiu

e clar deci nu ai fost cuminteeeeeee..... deja merg sa pregatesc cadoul....pina nu da zapada in padure...
BEL_AMY1
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:08
eu prefer un simplu Sarbatori fericite, macar stiu sigur ca persoana nu a luat mesajul de pe net, si poate chiar s-a gandit la mine, chestiile siropoase luate de pe net ma lasa rece, iar la urari de acest gen raspund doar din politete
visan_georgiana
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:13
eu i-am scris lui sefu si uite ce mi-a raspuns:

SCRISOARE DE LA MOSU!


De apreciat modul sincer si afectuos prin care isi cere scuze pentru indisponibilitatea din acest an :)

Dragul mosului ANGAJAT ,
Iti spun clar si raspicat:
Am primit scrisoarea ta,
Dar m-am sters la c.r cu ea.
Si ma p.s pe ce-ti doresti,
Nici in vis n-ai sa primesti!
Si daca-mi mai scrii vreodata,
Iti rup gura cu-o lopata!
Nu-l mai cauta pe mosu'
Ca iti face c...` rosu.
Mosu` a plecat din tara ,
Ca-i criza financiara!



visan_georgiana
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:14
De la: TIGRA, la data 2010-11-26 15:14:38eu i-am scris lui sefu si uite ce mi-a raspuns:

SCRISOARE DE LA MOSU!


De apreciat modul sincer si afectuos prin care isi cere scuze pentru indisponibilitatea din acest an :)

Dragul mosului ANGAJAT ,
Iti spun clar si raspicat:
Am primit scrisoarea ta,
Dar m-am sters la c.r cu ea.
Si ma p.s pe ce-ti doresti,
Nici in vis n-ai sa primesti!
Si daca-mi mai scrii vreodata,
Iti rup gura cu-o lopata!
Nu-l mai cauta pe mosu'
Ca iti face c...` rosu.
Mosu` a plecat din tara ,
Ca-i criza financiara!



Ce tare
Valy90
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:22
De la: TIGRA, la data 2010-11-26 15:14:38eu i-am scris lui sefu si uite ce mi-a raspuns:

SCRISOARE DE LA MOSU!


De apreciat modul sincer si afectuos prin care isi cere scuze pentru indisponibilitatea din acest an :)

Dragul mosului ANGAJAT ,
Iti spun clar si raspicat:
Am primit scrisoarea ta,
Dar m-am sters la c.r cu ea.
Si ma p.s pe ce-ti doresti,
Nici in vis n-ai sa primesti!
Si daca-mi mai scrii vreodata,
Iti rup gura cu-o lopata!
Nu-l mai cauta pe mosu'
Ca iti face c...` rosu.
Mosu` a plecat din tara ,
Ca-i criza financiara!




tigrule...fiti-ar politica sa-ti fie...te dai cu astia...
BEL_AMY1
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:24
De la: TIGRA, la data 2010-11-26 15:13:22eu prefer un simplu Sarbatori fericite, macar stiu sigur ca persoana nu a luat mesajul de pe net, si poate chiar s-a gandit la mine, chestiile siropoase luate de pe net ma lasa rece, iar la urari de acest gen raspund doar din politete

indiferent de unde este luat mesajul...trebuie sa fii constient ca acea persoana care iti trimite s-a gindit la tine...asta trebuie apreciat intotdeauna...parerea mea.
BEL_AMY1
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:27
eu tuturor va urez, de pe acum, ca noul an sa va aduca:
fericire de uimit trecutul, sanatate de paguba doctorilor si prosperitate de innebunit fiscul
visan_georgiana
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:38
De la: TIGRA, la data 2010-11-26 15:38:14eu tuturor va urez, de pe acum, ca noul an sa va aduca:
fericire de uimit trecutul, sanatate de paguba doctorilor si prosperitate de innebunit fiscul

tigrule sa nu crezi ca ai scapat de sarbatori...
BEL_AMY1
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:42
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-26 15:42:56
De la: TIGRA, la data 2010-11-26 15:38:14eu tuturor va urez, de pe acum, ca noul an sa va aduca:
fericire de uimit trecutul, sanatate de paguba doctorilor si prosperitate de innebunit fiscul

tigrule sa nu crezi ca ai scapat de sarbatori...


visan_georgiana
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:38
SUPER TARE!!!!
KADE
Postat pe 5 Decembrie 2010 11:59

prea tare scrisoarea,am ras cu lacrimi
hillary
Postat pe 28 Decembrie 2010 17:52
De la: TIGRA, la data 2010-11-26 15:14:38eu i-am scris lui sefu si uite ce mi-a raspuns:

SCRISOARE DE LA MOSU!


De apreciat modul sincer si afectuos prin care isi cere scuze pentru indisponibilitatea din acest an :)

Dragul mosului ANGAJAT ,
Iti spun clar si raspicat:
Am primit scrisoarea ta,
Dar m-am sters la c.r cu ea.
Si ma p.s pe ce-ti doresti,
Nici in vis n-ai sa primesti!
Si daca-mi mai scrii vreodata,
Iti rup gura cu-o lopata!
Nu-l mai cauta pe mosu'
Ca iti face c...` rosu.
Mosu` a plecat din tara ,
Ca-i criza financiara!





Ce tare!!!
Barbie30_
Postat pe 28 Decembrie 2010 18:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut amanta in arad, curat si discret 22 De la: kudika_14445 18 Septembrie 2012 18:24
cele mai frumoase urari de Craciun! 24 De la: Barbie30_ 28 Decembrie 2010 18:06
Incercare de a trece peste 14 De la: franziska_eu 24 Decembrie 2011 07:27
se mai intoarce 14 De la: broscoiu 15 Decembrie 2011 16:55
Gemantanul! 309 De la: IrisDenisse 4 Iulie 2012 22:19