Setari Cookie-uri

Bancuri cu doctori

Pentru cei care sunt avizi de astfel de bancuri, Ceainaria Deniplant va pune la dispozitie un link:
http://psoriazis-deniplant.myforum.ro/bancuri-vt476.html
giurgiu_healthy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 10:32
- Mama mi-a spus doctorul ca n-o sa am copii !
- Ereditatea fiica mea . Nici tatal tau n-a avut.
gabipop
Postat pe 18 Februarie 2009 09:54
Un barbat se duce la medic si ii spune:
-Domnule doctor vreau sa ma castrati!
-Ma omule ,esti sigur?Vad ca esti tinar si puternic...
-Sigur domnule.
-Bine ,semneaza aici...asa si aici.Nu am timp acum sa discutam mai mult. Dupa operatie,doctorul vine la pacient si-l intreaba:
-Spune-mi si mie de ce ai facut-o ?
-Pai m-am imprietenit cu o fata evreica si stiti la ei e un obicei mai ciudat ...
-Da ma dar asta e circumcizie.
-Pai eu cum am zis...
gabipop
Postat pe 18 Februarie 2009 09:57
Nu ºtiu ce sã mã fac, domnule doctor. Cãsãtoria mea a intrat într-un impas.
- Cum aºa?
- Pãi, soþia mea nu mã poate suferi cînd sînt beat, iar eu n-o pot suferi cînd sînt treaz.
gabipop
Postat pe 18 Februarie 2009 09:59
La o mare reuniune de doctori, organizatorul ii pune pe fiecare sa le povesteasca cea mai mare inventie a lor. In finala ajung un doctor din Romania si unul din Ungaria.

Incepe ungurul: Eu i-am pus lu' maica-mea un ochi din sticla. Dupa cateva zile a inceput sa vada cu el si de atunci a ramas cu acel ochi pana in ziua de azi.

Romanul: Eu i-am pus unui pacient in loc de p*** un deget de la picior si dupa cateva zile a avut erectie si apoi a inceput sa f***.

La care unguru: Ba, cine a mai vazut asa ceva?

Romanul: Ma-ta, cu ochiul ei de sticla.
gabipop
Postat pe 18 Februarie 2009 10:02
Intr-un salon de reanimare, toti conectati la aparate de mentinere a vietii.

Electricianul baga capul pe usa:

- Baieti, luati o gura mare de aer ca schimb o siguranta!
gabipop
Postat pe 18 Februarie 2009 10:04
Domnule doctor, am urmat tratamentul cu sfinþenie. N-am mai fumat, n-am bãut, n-am mîncat cu sare. Dar picioarele mã dor la fel ca înainte. Abia mai merg. Ce-ar trebui sã iau?
- Autobuzul, metroul, tramvaiul..
gabipop
Postat pe 18 Februarie 2009 10:06
annya_852004
Postat pe 21 Mai 2009 23:16
ei bine mau distrat
kudika186410
Postat pe 10 Iulie 2009 08:15
O gacica merge la doctor.
Dom`n doctor am o problema,am sinii prea mici si as vrea sa -mi fac mai mari,ce imi propuneti?
Doctorul:Pai ar fi siliconul, dar avem si o metoda mai naturala;Va alegeti o ora, care vreti dumneavoastra, si o poezie, si in timpul asta va masatz sinii.
Zis si facut.Isi alege gacica ora 21:00, poezia trei iezi...
Si intro zi trebuie sa mearga in delegatie cu trenu, seara la vagon de dormit.Se face ora 21:00 si gacica incepe sa se descheie la bluza si sa cinte Trei iezi...
La un momendat gagiu de deasupra se apleaca si intreaba:Nu va suparati, nu sititi cit este ceasul?
Gacica zice ca ora 21:02,si isi cere scuze ptr ca l-a deranjat.
La care gagiul se intinde pe spate se descheie la slitz si isi scoate P..A afara si incepe melc, melc cotobelc.... :) lool.
alexandra082571
Postat pe 24 Februarie 2010 00:10
healthy013474
Postat pe 3 Martie 2010 16:34
- Aþi urmat recomandarea mea? întreabã doctorul. O pastilã înainte de masã ºi un coniac mic la desert?

- Da, doar cã la pastile am rãmas cu 3 sãptãmâni în urmã, pe când la coniac am o lunã avans.
ElenushC
Postat pe 17 Iunie 2010 06:28
La înmormântarea unui cardiolog. Sicriul în formã de inimã este aºezat într-o groapã în formã de inimã, pe care sunt puse coroane în formã de inimã, pe o muzicã divinã. Un om începe sã râdã.

- De ce râzi, eºti nesimþit? Cum poþi sã râzi la înmormântarea unui asemenea om?

- Râd, omule. Mã gândesc la înmormântarea mea. Eu sunt ginecolog...
ElenushC
Postat pe 17 Iunie 2010 06:30
Un ginecolog vrea sã se reprofileze, auzind cã ar câºtiga mai bine ca mecanic auto…

Învaþã individul ºi se duce la un service auto sã dea test de angajare. La rezultate, stupoare: tipul luase nota 15…

Se duce ºi-l întreabã pe mecanicu’ ºef:

- Bine dom’le, cum se poate aºa ceva: asta a luat 5, ala 7... eu 15?! Este cumva o eroare?

- Nu, dom’le, nu este nici o eroare… Hai sã vedem: ti-am dat sã desfaci carburatorul, l-ai deschis corect: 5 puncte. Te-am pus sã-l închizi ºi l-ai închis corect: 5 puncte.

ªi þi-am mai dat 5 puncte de la mine cã ai fãcut totul prin þeava de eºapament.
ElenushC
Postat pe 17 Iunie 2010 06:34
Doctorul american spune: "La noi, in America, medicina e asa de avansata, ca scoatem un rinichi de la unu', il transplantam la altu' si dupa 6 saptamani ala deja isi cauta de lucru!"
Doctorul german raspunde: "E nimica toata; la noi, in Germania, scoatem un plaman de la unu', il transplantam la altu' si dupa 4 saptamani ala deja isi cauta de lucru!"
Doctorul rus spune: "Nici asta nu-i mare scofala; la noi, in Rusia, scoatem 1/2 de inima de la unu', o transplantam la altu' si dupa 2 saptamani amandoi deja isi cauta de lucru!"
Se ridica doctorul roman si raspunde: "N-avem ce sa comparam, toti sunteti inapoiati fata de noi; la noi, in Romania, am luat unul fara creier si fara inima, l-am pus ministru de finante si acum toti isi cauta de lucru
M_L
Postat pe 17 Iunie 2010 11:34
Vine o tipa timida la ginecolog. Bate incet la usa si, nimic. Baga usor capul pe usa si vede doi oameni imbracati in alb.
- Nu va suparati, pot sa intru?
- Desigur!
- Pot sa ma dezbrac?, zice femeia cam tematoare.
- Bineinteles!
- Pot sa ma asez pe masa?
- Da, da!
Dupa vreo 10 minute de stat pe masa in care cei doi nu au bagat-o in seama, individa isi face curaj si intreaba: "dar nu veniti sa va uitati la mine?"
- Ba da, doamna.
Vin cei doi se uita si exclameaza foarte tare: "OOOAAAAUUUU!!!"
- E chiar asa de grav dom' doctor?
- Nu stim, doamna. Noi suntem zugravii!
M_L
Postat pe 17 Iunie 2010 11:39
Doi medici psihiatri coboara scarile. Unul se impiedica, cade si isi rupe piciorul. Celalalt se repede la el si il intreba:
- Vrei sa discutam despre asta?
M_L
Postat pe 17 Iunie 2010 11:44
se scie m-au
mariana.vladu
Postat pe 17 Iunie 2010 13:25
Pe usa unui medic era un afis pe care scria: " NU BEAU FLORI SI BOMBOANE!" !!!!
spidie
Postat pe 17 Iunie 2010 17:34
De la: mariana.vladu, la data 2010-06-17 13:25:23se scie m-au



stim si noi...
ina_valentina
Postat pe 17 Iunie 2010 18:28
super, asta mi se pare cel mai bun si mai actual...
kudika072027
Postat pe 17 Iunie 2010 22:01
ramona_onea
Postat pe 20 Iunie 2010 01:17
Bulã aºteaptã ca doctorul sã iasã din operaþie ºi sã îi spunã cum se simte soþia lui, care suferise un grav accident de masinã.
Doctorul iese ºi e întrebat de cãtre Bulã:
-Domnule doctor, cum se simte soþia mea?
-Pãi, ºtiþi, nu o sã mai poatã merge, o sã trebuiascã sã cumpãraþi un scaun cu rotile, ca sã o duceþi peste tot.
-Vai de capul meu, dom’ doctor! se vaitã Bulã.
-Asta nu e tot, continuã doctorul, nu se poate hrãni singurã, va trebui sã o hrãniþi ca pe un bebeluº.
-Dom’ doctor, dar e grav, zice Bulã alb la faþã.
-Staþi, cã mai e. κi va face nevoile pe ea, va trebui sã facã la oliþã, sã o spãlaþi.
-Aoleu, dom’ doctor, ce o sã ma fac?
-Staþi liniºtit, cã am glumit, zice doctorul. Soþia dumneavoastrã a murit..

O femeie batuta rau se duce la doctor.
Doctorul:
-Ce s-a intamplat ?
-Nu stiu ce sa ma mai fac. De fiecare data cand sotul meu vine acasa baut, ma bate de ma rupe.
-Am un leac foarte bun pentru asta. Cand sotul tau vine acasa baut, tu
imediat iei o cana de ceai de musetel si faci gargara si tot faci gargara.
Doua saptamani mai tarziu, femeia, aratand proaspata si renascuta, se
intoarce la doctor.
-A fost o idee stralucita. De fiecare data cand sotul meu venea acasa
baut, eu faceam doar gargara cu ceai de musetel, si el nici macar o data nu m-a atins.
-Vezi daca-ti tii gura ?
dragon_fly88
Postat pe 26 Iulie 2010 21:09
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-26 21:09:43Bulã aºteaptã ca doctorul sã iasã din operaþie ºi sã îi spunã cum se simte soþia lui, care suferise un grav accident de masinã.
Doctorul iese ºi e întrebat de cãtre Bulã:
-Domnule doctor, cum se simte soþia mea?
-Pãi, ºtiþi, nu o sã mai poatã merge, o sã trebuiascã sã cumpãraþi un scaun cu rotile, ca sã o duceþi peste tot.
-Vai de capul meu, dom’ doctor! se vaitã Bulã.
-Asta nu e tot, continuã doctorul, nu se poate hrãni singurã, va trebui sã o hrãniþi ca pe un bebeluº.
-Dom’ doctor, dar e grav, zice Bulã alb la faþã.
-Staþi, cã mai e. κi va face nevoile pe ea, va trebui sã facã la oliþã, sã o spãlaþi.
-Aoleu, dom’ doctor, ce o sã ma fac?
-Staþi liniºtit, cã am glumit, zice doctorul. Soþia dumneavoastrã a murit..

O femeie batuta rau se duce la doctor.
Doctorul:
-Ce s-a intamplat ?
-Nu stiu ce sa ma mai fac. De fiecare data cand sotul meu vine acasa baut, ma bate de ma rupe.
-Am un leac foarte bun pentru asta. Cand sotul tau vine acasa baut, tu
imediat iei o cana de ceai de musetel si faci gargara si tot faci gargara.
Doua saptamani mai tarziu, femeia, aratand proaspata si renascuta, se
intoarce la doctor.
-A fost o idee stralucita. De fiecare data cand sotul meu venea acasa
baut, eu faceam doar gargara cu ceai de musetel, si el nici macar o data nu m-a atins.
-Vezi daca-ti tii gura ?
RUY_BLAS
Postat pe 3 August 2010 15:46
O problema stanjenitoare

O batrana intra in cabinetul medicului si-i marturiseste o problema stanjenitoare. “Fac asta tot timpul, domnule doctor, insa nu se aud si nu miros. De fapt, de cand sunt aici, am facut-o de nu mai putin de 20 de ori. Ce ma fac?”
“Uitati reteta doamna. Luati aceste pastile de trei ori pe zi timp de o saptamana, dupa care veniti la un nou consult.”
Saptamana urmatoare batrana se intoarce la medic. “Domnule doctor, nu stiu ce era in acele pastile dar problema nu e mai grava! O fac la fel de des, doar acum au un miros teribil. Ce aveti de spus in apararea dumneavoastra?”
Calmati-va, spuse medicul. Acum ca am rezolvat problema sinusurilor, trebuie sa va vindecam si auzul.
carla10
Postat pe 16 August 2010 17:55
carla10
Postat pe 16 August 2010 17:56
De la: ElenushC, la data 2010-06-17 06:28:32- Aþi urmat recomandarea mea? întreabã doctorul. O pastilã înainte de masã ºi un coniac mic la desert?

- Da, doar cã la pastile am rãmas cu 3 sãptãmâni în urmã, pe când la coniac am o lunã avans.


...
carla10
Postat pe 16 August 2010 17:56
De la: carla10, la data 2010-08-16 17:56:56
De la: ElenushC, la data 2010-06-17 06:28:32- Aþi urmat recomandarea mea? întreabã doctorul. O pastilã înainte de masã ºi un coniac mic la desert?

- Da, doar cã la pastile am rãmas cu 3 sãptãmâni în urmã, pe când la coniac am o lunã avans.


...
RUY_BLAS
Postat pe 18 August 2010 11:29
De la: mariana.vladu, la data 2010-06-17 13:25:23se scie m-au

Nu se "scrie" m-au? sau ai vrut altceva sa transmiti?
kokean
Postat pe 18 August 2010 13:51
La psihiatru. - Domnule doctor eu de cate ori beau cafea mananc ceasca!
- Si mananci si toarta?
- Nu!
- Pai de ce? Sau nu stii ca toarta e cea mai buna?
kokean
Postat pe 18 August 2010 13:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bncuri ;;) 354 De la: oanamerfea 29 Iunie 2013 15:31
Vrei sa faci bani in comfort? Indiferent de varsta, o poti face, la tine acasa:) 4 De la: _oktober_ 4 Februarie 2011 21:23
Help 2 De la: Deea_Kitty_Girl 24 Octombrie 2010 13:38
FOTOTAPET PERSONALIZAT TABLOURI PERSONALIZATE 2 De la: kudika_pudika 27 Ianuarie 2011 16:24
bancuri ff bune :D 535 De la: Chriisuu 6 Martie 2015 17:29