Setari Cookie-uri

tuse seaca , posibil si alergica, diagnosticata ca bronsita

Buna, va rog mult sa ma ajutati si pe mine. De doua luni am o tuse seaca care a aparut din senin in drum spre serviciu( fac naveta cu microbuze si e posibil sa fi facut alergie la praf sau sa fi contractat vreo bacterie). A doua zi tusea asta a dat in raceala, care a trecut dupa 3 zile , dar tusea a persistat si tot nu trece. Dupa o sapt jumate am fost la medicul de familie care mi-a spus ca la plamani nu se aude nimic, dar mi= adat zinnat. am luat zinnat, codeina, ambroxol, bronhexin, ceaiuri peste ceaiuri...nimic...
Apoi, dupa alte cateva sapt cand am vazut ca nu e nicio imbunatatire am fost sa imi fac radiografie. Ramificatii evidentiate iar medicul a zis bronsita. Am facut analize la sange..viteza sangelui si fibrinogenul..f bune au iesit si am primit tratament cu bronhovaxon 3 luni 10 zile pe luna si cu amoksiklav pe care l=am terminat acum 2 sapt. Ce sa va spun..e o imbunatarie , dar spun eu minora avand in vedere ca tusea persista de doua luni. Mentionez ca nu tusesc noaptea sau cand stau linistita in pat, dar este evident ca nu poti face asta tot timpul.
Daca cineva a trecut prin ceea ce trec eu va rog sa ma ajutati. ( stiu ca probabil nu e nimic grav la plamani, data fiind radiografia si analizele de sange care au iesit bine) dar este ff suparator si epuizant sa tusesti sec zi de zi.

Multumesc sin suflet!!!!!
marina107147
Postat pe 30 Decembrie 2008 15:09
asa am patit si eu anul trecut, am tusit de din decemrie pana in martie, medicul spunea ca nu am nimic la plamani dar nu se mai putea, tuseam ziua si noaptea, intr-un final mi-a dat tratament cu antibiotic : klacid 500mg, timp de 14 zile dupa ultima pastila tusea s-a oprit. acum am patit la fel numai ca mi-am aplicat singura tratamentul si nu am mai ajuns sa tusesc la nesfarsit.sanatate multa
cristinaolivia
Postat pe 8 Ianuarie 2009 07:58
De la: alessia25, la data 2008-12-30 15:09:31Buna, va rog mult sa ma ajutati si pe mine. De doua luni am o tuse seaca care a aparut din senin in drum spre serviciu( fac naveta cu microbuze si e posibil sa fi facut alergie la praf sau sa fi contractat vreo bacterie). A doua zi tusea asta a dat in raceala, care a trecut dupa 3 zile , dar tusea a persistat si tot nu trece. Dupa o sapt jumate am fost la medicul de familie care mi-a spus ca la plamani nu se aude nimic, dar mi= adat zinnat. am luat zinnat, codeina, ambroxol, bronhexin, ceaiuri peste ceaiuri...nimic...
Apoi, dupa alte cateva sapt cand am vazut ca nu e nicio imbunatatire am fost sa imi fac radiografie. Ramificatii evidentiate iar medicul a zis bronsita. Am facut analize la sange..viteza sangelui si fibrinogenul..f bune au iesit si am primit tratament cu bronhovaxon 3 luni 10 zile pe luna si cu amoksiklav pe care l=am terminat acum 2 sapt. Ce sa va spun..e o imbunatarie , dar spun eu minora avand in vedere ca tusea persista de doua luni. Mentionez ca nu tusesc noaptea sau cand stau linistita in pat, dar este evident ca nu poti face asta tot timpul.
Daca cineva a trecut prin ceea ce trec eu va rog sa ma ajutati. ( stiu ca probabil nu e nimic grav la plamani, data fiind radiografia si analizele de sange care au iesit bine) dar este ff suparator si epuizant sa tusesti sec zi de zi.

Multumesc sin suflet!!!!!


dupa atata tratament s-ar putea sa se fi lipit si o micoza... tusea s-ar putea sa fie si alergica... asa ca bine ar fi sa faci un tratament pentru detoxifiere, antimicotic, apoi un imunomodulator. daca nu ai nimic impotriva, as fi de parere sa discutam pe mess pt a-mi da mai multe detalii. camelia_focsani@yahoo.com e adresa mea... sanatate!
camiflorea
Postat pe 8 Ianuarie 2009 09:25
te salut!
sa ai foarte mare grija cu tusea asta, asa a debutat astmul meu bronsic pe fond alergic, acum fiind sever...du-te la un alergolog bun, stabileste-ti precis toate alergiile inclusiv la medicamente-antibiotice si treci neaparat pe naturiste...hrean macerat in miere de albine naturala cel putin 3 lingurite pe zi, sau pus pe paine prajita, ceai de busuioc si trei frati patati, ultimul pt alergii..si HOMEOPATIE.. e sfanta...
altfel treci pe bronhodilatatoare, cortizon - one way ticket...
dupa ce afli la ce esti alergica, pt ca alergia la polen nu apare niciodata singura, e secondata de mucegai si acarieni, evita mediile ce contin acesti alergeni..verifica si lactatele, multi fac forme alergice la enzimele din aceste produse..
mult succes si nu uita ...leacurile sunt pe Pamant si in stare naturala...
niro
Postat pe 8 Ianuarie 2009 09:35
exact asta e...astm bronsic:(
marina107147
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:18
fetelor dar remedii naturiste ati incercart? Eu va recomand remediu naturist cu care sa scapati definitiv de aceasta problema, detalii la www.caraghiaur.ro
lucian_rich
Postat pe 11 Ianuarie 2009 09:33
Buna. Eu am de ani de zile o tuse seaca cand racesc.. Adica dupa ce se trateaza raceala raman cu acea tuse seaca ce ma apuca si noaptea,e ingrozitor. Am facut cand eram mica tratament cu bronhovaxom dar nu l-am dus pana la capat,adica dupa prima folie am intrerupt si cred ca asta a fost o probl,am ramas cu traume pana in ziua de azi. Am luat un spary pt gat se numeste Bioparox si ma dau cu el cand tusesc sau inainte preventiv pt a putea dormi. Calmeaza gatul imediat,cred ca e vb de aceeasi tuse. Il poti incerca,bafta.
GabrielaCri
Postat pe 12 Ianuarie 2009 00:06
De la: GabrielaCri, la data 2009-01-12 00:06:59Buna. Eu am de ani de zile o tuse seaca cand racesc.. Adica dupa ce se trateaza raceala raman cu acea tuse seaca ce ma apuca si noaptea,e ingrozitor. Am facut cand eram mica tratament cu bronhovaxom dar nu l-am dus pana la capat,adica dupa prima folie am intrerupt si cred ca asta a fost o probl,am ramas cu traume pana in ziua de azi. Am luat un spary pt gat se numeste Bioparox si ma dau cu el cand tusesc sau inainte preventiv pt a putea dormi. Calmeaza gatul imediat,cred ca e vb de aceeasi tuse. Il poti incerca,bafta.


nu reusesti decat sa indepartezi temporar simptomele, nu si cauza
camiflorea
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:38
Draga Alessia, sfatul meu este sa-ti faci un examan la sputa.Nu lua tratamente dupa ureche,viziteaza mai multi medici,trebuie sa gasesti cauza..Multa sanatate

Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:15
am fost la alergolog.. m=a pus sa suflu in acel tub..nu am putut mai mult de 67 la suta, si apoi m=a controlat la plamani..diagnostic..astm bronsic.. mi-a dat trat cu seretide si ventolin la nevoie.plus injectii dexamed cinci zile. problema e ca de cand am inceput injectiile simt ca nu am aer in plamani.. casc tot timpul..si adorm f greu..tusea s=a oprit, dar am aceste manifestari f suparatoare. mie dr mi-a zis de alte reactii posibile nu de asa ceva. ce ma sfatuiti sa fac? multumesc
marina107147
Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:15
draga alessia,la alergolog, te zgarie pe manuta cu o lama usoara, in vreo 10 locuri, nu doare deloc, si-ti pune niste picaturi...dupa 15-15 minute, se uita la mana ta si acolo unde se umfla sau se inroseste, e depistata alewrgia la picatura respectiva....nu intrerupe medicamentatia cu seretide si ventolin, dar incearca la primavara, in aprilie, sa mergi la Pride in mina, sa-ti intaresti sistemul imunitar la alergii
eu personal sunt de 10 luni pe seretide si ventolin, faza mea e momentan stabila, dar astmul meu e grav infecto-alergic, de vreo 6 ani.Sper ca nu fumezi, evita si mediile astea, iar alcoolul e ff nociv, de multe ori si cafeaua ma strange de gat.Sa nu exagerezi cu ventolinul, eu am abuzatsi am ajuns la spital ff grav...respecta doza spusa de medic.Incet, incet, documenteaza-te despre boala, accept-o deocamdata in corp , cunoaste-o, iar apoi da-o afara...CA POTI!!ai rabdare, vezi ce te deranjeaza - alimente - si evita...boala poate evolua, se poate opri sau agrava...depinde de tine..
mai vorbim...
niro
Postat pe 13 Ianuarie 2009 21:08
multumesc pentru raspuns, dar nu seretide=ul ma deranjeaza , ci acele injectii cu dexamed...azi le=am intrerupt, am facut doar 3 din cele 5 care mi=au fost prescrise si deja ma simt mai bine. nu mi=a facut acele teste de care spuneai pentru ca nu am reusit sa suflu in acel tub mai mult de 67 la suta... a amanat peste o luna.
Mentionez ca eu am fost profesoara si e posibil ca si asta sa ma fi afectat, dar nu am avut simptome de alergie...decat acea tuse seaca..care acum s=a oprit...dar de la racelaa..aveam o respiratie ff grea, cascam tot timpul si simteam nevoia sa trag aer in plamani. mi=a zis cineva ca se poate sa fie de la glanda tiroida, dar as vrea sa merg tyoyusi pe retete naturiste...sunt prea tanara, am 25 de ani, pt toate problemele astea,,,as vrea sa nu le mai bag in seama, atat cat se poate si sa incep sa tratez si altfel.
marina107147
Postat pe 13 Ianuarie 2009 22:01
PT. ALESSIA25,
AM SI EU O FETITA DE 6 ANI CARE A LUAT FLIXOTIDE TIMP DE UN AN DUPA CARE A TRECUT PE SERETIDE INCA UN AN.
AM DESCOPERIT UN MEDIC NATURIST CARE MI-A DAT INCREDERE CA PRIN PRODUSELE NATURISTE PE CARE MI LE RECOMANDA EL COPILUL MEU SE VA FACE BINE 100%,DAR CU MARE RABDARE SI SA II ASCULT SFATURILE(SA URMEZ ACEST TRATAMENT CUM TRBUIE)
LE-AM CUMPARAT(NU SE GASESC IN FARMACII)SI AM AVUT BUCURIA REUSITEI,ASTFEL FETITA MEA A SCAPAT SI DE SERETIDE SI DE ASTM.
PT. MAI MULTE INFIRMATII SCRIE-MI LA ADRESA DE EMAIL:ivanescu.daniela@yahoo.com
ivanescu
Postat pe 25 Ianuarie 2009 10:32
De la: ivanescu, la data 2009-01-25 10:32:47PT. ALESSIA25,
AM SI EU O FETITA DE 6 ANI CARE A LUAT FLIXOTIDE TIMP DE UN AN DUPA CARE A TRECUT PE SERETIDE INCA UN AN.
AM DESCOPERIT UN MEDIC NATURIST CARE MI-A DAT INCREDERE CA PRIN PRODUSELE NATURISTE PE CARE MI LE RECOMANDA EL COPILUL MEU SE VA FACE BINE 100%,DAR CU MARE RABDARE SI SA II ASCULT SFATURILE(SA URMEZ ACEST TRATAMENT CUM TRBUIE)
LE-AM CUMPARAT(NU SE GASESC IN FARMACII)SI AM AVUT BUCURIA REUSITEI,ASTFEL FETITA MEA A SCAPAT SI DE SERETIDE SI DE ASTM.
PT. MAI MULTE INFIRMATII SCRIE-MI LA ADRESA DE EMAIL:ivanescu.daniela@yahoo.com


Imi pare rau sa va dezamagesc,dar astmul e o boala cronica=nu se vindeca.Astmul se trateaza,poate parea ca a disparut dar poate sa revina oricand.Va spun ca sunt astmatica de 10 ani si m-am documentat despre boala in tot timpul asta.
loretta
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:46
nu comtest ca te-ai documentat, dar asta nu inseamna ca tusea d-nei nu se va vindeca. in afara de documentare, terapii complete ai urmat? poate si pentru ca nu te-ai tratat corespunzator nu te-ai vindecat. eu garantez ca exista solutii, dar pt a le gasi trebuie cercetate cauzele.. d-na spune ca a lucrat in invatamant, probabil caile respiratorii ii arata ca la mineri numai ca sunt tapetate cu praf de creta si nu de carbuni... pe fondul acesta raceala a fost mai agresiva decat la alte persoane. raman la parerea ca trebuie intai o detoxifiere apoi un tratament imunomodulator... daca doriti mai multe relatii , site-ul imi va remite mesajele d-voastra.
camiflorea
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:49
De la: camiflorea, la data 2009-01-25 15:49:51nu comtest ca te-ai documentat, dar asta nu inseamna ca tusea d-nei nu se va vindeca. in afara de documentare, terapii complete ai urmat? poate si pentru ca nu te-ai tratat corespunzator nu te-ai vindecat. eu garantez ca exista solutii, dar pt a le gasi trebuie cercetate cauzele.. d-na spune ca a lucrat in invatamant, probabil caile respiratorii ii arata ca la mineri numai ca sunt tapetate cu praf de creta si nu de carbuni... pe fondul acesta raceala a fost mai agresiva decat la alte persoane. raman la parerea ca trebuie intai o detoxifiere apoi un tratament imunomodulator... daca doriti mai multe relatii , site-ul imi va remite mesajele d-voastra.


daca o sa cititi cu atenie,am afirmat ca asmul ca boala cronica nu se vindeca,despre tuse,bronsita etc nu am spus ceva..o zi cat mai frumoasa
loretta
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:58
Copilul meu avea aceeasi problema ca si tine,dar mult agravata! Am facut greseala sa-i ascult pe medicii de la acea vreme, si i-am dat antibiotice: cca.3 ani ne-am chinuit asa...Cu antibiotice din ce in ce mai tari, produse pe baza de cotizon cand a facut soc anafilactic...etc.
Am fost si eu cu copilul la mai multi medici, inclusiv alergolog. Trebuie sa mergi sa-ti faci testele SPECIFICE DE ALERGIE!!!!!!!!!!! Se fac din sange, nu e nimic complicat,dar sunt sigure 100% ca si diagnostic (CU CONDITIA SA NU FI LUAT ANTIHISTAMINICE IN ULTIMELE 4-6 SAPTAMANI!) pt. ca altfel, testele nu sunt concludente! Vei primi rezultatele la sange, in care vei vedea f. precis la ce esti alergica (probabil la praf). Fiind accentuate si favorizate simtomele de diferentele de temperatura (ai grija cu frigul si umezeala)! A apa4rut un vaccin f. nou,si f. eficace - l-am luat si eu la copil, se administreaza timp de 3-5 ani, la copii e si sub forma de picaturi (cred ca se poate si la adulti) sub limba...in fine e un protocol de administarre; costa 390,00 - 430,00 Ron/ doza/ la 3 luni, timp de 3-5 ani. Se cheama ITS.
P.S. TESTELE CRED CA SE POT FACE IN ORICE ORAS, UNDE AU REPREZENTANTA CEI DE LA "TOTAL TEST": cauta pe net in ce orase au cabinet de recoltare. Analiza se face la Bucuresti,la Cantacuzino! Sau mergi direct acolo! (costa cca.250 ron!

bafta
alf66
Postat pe 4 Februarie 2009 12:05
m-am uitat pe site-ul recomandat ( www.caraghiaur - parca). Ai grija, sa nu faci alergie si la unele produse naturale! maica-mea, eu si fiica-mea suntem alergice la miere, polen, ENELE produese pe baza de aloe etc. Am patit-o, asa ca ai grija: inavata din greselile altora!
bafta
alf66
Postat pe 4 Februarie 2009 12:10
si eu am avut tuse uscata cateva luni
nu mi-atrecut cu nimic, ba de atata tuse mi se inflamase si un ganglion la gat. am fost la orl si de acolo m-au trimis lagastroenteorologie. si intr-adevar problemaera din cauza bolii de reflux gastro-esofacian. nu aveam nici un alt simptom. dupa tratam,ent mi-a trecut si nu am mai avut probleme.
multa sanatate

Postat pe 19 Februarie 2009 16:24
eu iti recomand sa-ti cumperi miere de albina cu propolis sa iei de 2 ori pe zi cate o lingurita dupa care jumate de ora sa nu iei nimic nici un fel de lichid sa lasi sasi faca efectul
kudika123671
Postat pe 25 Februarie 2009 14:02
Si eu am avut o tuse seaca, dupa o raceala si nu mi-a trecut cu nimic, tot asa m-au pus sa iau antibiotice, inclusiv augmentin. Si am intalnit o doctorita care mi-a zis sa iau urmatorul tratament: iarba de scai vanat(de la magazine naturiste), tei si un mar. se pune apa la fiert, se taie marul in 4 cu tot cu samburi si coaja si se fierbe un pic, apoi se adauga un plic de tei si apoi scai vanat. Si se lasa la macerat 10 minute, apoi se strecoara si se bea pe parcursul zilei, eventula indulcit un pic cu miere. Mie mi-a trecut cu acest tratament, cam in 2 saptamani, dar am baut cam 3 cani pe zi. Incearca , pentru ca nu pierzi nimic. Si mereu il folosesc, atunci cand tusesc. Nu e bine lasata tusea sa persiste, pentru ca ramai cu ea toata viata si nu o mai poti trata cu nimic, daca se cronicizeaza! Succes! Si eu am bronsita, pentru ca m-au tratat doctorii aiurea! Asa ca tuse voi avea, de cate ori racesc, dar singurul remediu este acest ceai.Unii mai folosesc ridichea neagra scobita si pun miere in ea, dar eu nu pot folosi ridichea .
floare_de_crin
Postat pe 28 Februarie 2009 10:47
asa am inceput si eu, cu tuse, rebela la orice tratament. Facusem dependenta de codeina, care e un opioid, nu putem dormi decat cateva ore noaptea din cauza tusei,ma trezeam in tuse violenta si nu mai puteam dormi. A fost un cosmar. Dupa numeroase investigatii in diferite specialitati, si multi orelisti cu scoala profesionala de orl la baza, care habar nu aveau de mai nimic, am nimerit la un orelist particular (care bineinteles ca nu avea pile sa fie angajat intr-un spital, acolo erau numai pilosii) dar care din pacate nu avea prea mare posibilitate de investigatie, totusi, mi-a dat un diagnostic: polipi sinusali. Am urmat si celelalte sfaturi ale lui, era sigur ca am si astm bronsic si s-a si adeverit, baiatul stia. A fost bine ca a stiut unde sa ma trimita, am ajuns la CLuj si m-am operat. Imediat dupa operatie nu am mai stiut ce e aia tuse. Doar ca polipii se refac si daca, va trebui sa-i mai operez. iti trebuie pentru asta endoscopie sinusala, ceea ce nu poate face orice orelist.
corina51
Postat pe 28 Februarie 2009 22:02
alessia,si eu patesc iarna la fel,e naspa,incepe gatul si apoi tusea si eu iau doar parcetamol si bomboane de plante,am si spray de tantum verde si miere pura,cand inghit mierea deja simt cum ma ajuta.Pupici,Claudia
aromena33
Postat pe 28 Februarie 2009 22:20
buna.Ptr.sinuzita stiu un leac f.bun care a fact bine la multa lume.Trebuie sa stai peinfuzie de brad,el te ajta sa elimini toate reziduurile ,fa chestia asta 2 zile la rand si rezolvi prolema.mama mea a fost in sital si a luat tratament dar cu chestia asta a scapat in 2 zile.Pupici,claudia
aromena33
Postat pe 28 Februarie 2009 22:35
BUNA
Fetelor tusea seaca nu ii numai o raceala s-au o alergie ci poate fi si sinuzita.Cel ai bine este faci un cosult la un medic de specialitate.Nici antibioticul luat la intamplare nu ii bun.
roxy_ela
Postat pe 2 Martie 2009 16:31
De la: loretta, la data 2009-01-25 11:46:33
De la: ivanescu, la data 2009-01-25 10:32:47PT. ALESSIA25,
AM SI EU O FETITA DE 6 ANI CARE A LUAT FLIXOTIDE TIMP DE UN AN DUPA CARE A TRECUT PE SERETIDE INCA UN AN.
AM DESCOPERIT UN MEDIC NATURIST CARE MI-A DAT INCREDERE CA PRIN PRODUSELE NATURISTE PE CARE MI LE RECOMANDA EL COPILUL MEU SE VA FACE BINE 100%,DAR CU MARE RABDARE SI SA II ASCULT SFATURILE(SA URMEZ ACEST TRATAMENT CUM TRBUIE)
LE-AM CUMPARAT(NU SE GASESC IN FARMACII)SI AM AVUT BUCURIA REUSITEI,ASTFEL FETITA MEA A SCAPAT SI DE SERETIDE SI DE ASTM.
PT. MAI MULTE INFIRMATII SCRIE-MI LA ADRESA DE EMAIL:ivanescu.daniela@yahoo.com


Imi pare rau sa va dezamagesc,dar astmul e o boala cronica=nu se vindeca.Astmul se trateaza,poate parea ca a disparut dar poate sa revina oricand.Va spun ca sunt astmatica de 10 ani si m-am documentat despre boala in tot timpul asta.
draga loreta,te inseli ca astmul nu se poate vindeca...astmul este o forma de alergie,cauzata de o disfunctie a sistemului imunitar....la unii,ce-i drept la foarte putine persoane,aceasta afectiune poate trecei de la sine...dar sunt putine cazurile astea fericite....pentru a putea educa sistemul imunitar sa numai reactioneze asa violent cand este cazul,putem folosi TRANSFER FCATOR....ce sunt acesti factori de transfer?este mijlocul creeat de natura prin care se transfera informatie imunitara de la mama catre nounascut prin intermediul colastrei,sau in cazul pasarilor factorii de trasnefr se regasesc in galbenusul oualelor...www.4life-romania.ro sau www.4life.com
irina4life
Postat pe 15 Martie 2009 18:48
De la: TF_, la data 2009-04-02 20:58:09
De la: irina4life, la data 2009-03-15 18:48:10
De la: loretta, la data 2009-01-25 11:46:33
De la: ivanescu, la data 2009-01-25 10:32:47PT. ALESSIA25,
AM SI EU O FETITA DE 6 ANI CARE A LUAT FLIXOTIDE TIMP DE UN AN DUPA CARE A TRECUT PE SERETIDE INCA UN AN.
AM DESCOPERIT UN MEDIC NATURIST CARE MI-A DAT INCREDERE CA PRIN PRODUSELE NATURISTE PE CARE MI LE RECOMANDA EL COPILUL MEU SE VA FACE BINE 100%,DAR CU MARE RABDARE SI SA II ASCULT SFATURILE(SA URMEZ ACEST TRATAMENT CUM TRBUIE)
LE-AM CUMPARAT(NU SE GASESC IN FARMACII)SI AM AVUT BUCURIA REUSITEI,ASTFEL FETITA MEA A SCAPAT SI DE SERETIDE SI DE ASTM.
PT. MAI MULTE INFIRMATII SCRIE-MI LA ADRESA DE EMAIL:ivanescu.daniela@yahoo.com


Imi pare rau sa va dezamagesc,dar astmul e o boala cronica=nu se vindeca.Astmul se trateaza,poate parea ca a disparut dar poate sa revina oricand.Va spun ca sunt astmatica de 10 ani si m-am documentat despre boala in tot timpul asta.
draga loreta,te inseli ca astmul nu se poate vindeca...astmul este o forma de alergie,cauzata de o disfunctie a sistemului imunitar....la unii,ce-i drept la foarte putine persoane,aceasta afectiune poate trecei de la sine...dar sunt putine cazurile astea fericite....pentru a putea educa sistemul imunitar sa numai reactioneze asa violent cand este cazul,putem folosi TRANSFER FCATOR....ce sunt acesti factori de transfer?este mijlocul creeat de natura prin care se transfera informatie imunitara de la mama catre nounascut prin intermediul colastrei,sau in cazul pasarilor factorii de trasnefr se regasesc in galbenusul oualelor...www.4life-romania.ro sau www.4life.com
are mare dreptate irina....de unde cunosti aceste produse irina???sunt chiar exceptionale !!!imi poti lasa o adresa de mess sa discutam pe tema 4life???


Extraordinar , scrie irina la irina !!!tare frate!ma` ce-ti e cu naturisti astia !
magnolia_healthy
Postat pe 3 Aprilie 2009 08:17
De ce nu incercati sa folositi un purificator de aer salin? Ati incercat asa ceva? Stiti pentru ce e benefic in afara de a curata aerul?
kudika006707
Postat pe 6 Mai 2009 16:52
DOMNLE TE ROG DACA VREAI SA NE EXPLICI CUM PUTEM SA SCAPAM DE ACEASTA BOALA,, VA MULTUMIM,,
gogu1938
Postat pe 7 Mai 2009 16:28
astmul nu poate fi "reparat" cu una cu doua.insa, exista unele metode care ne ajuta sa scapam cat de cat de acest chin. eu spre exemplu folosesc un purificator de aer salin in casa. Are multe caracteristici, precum:
- mãrirea rezistenþei generale a organismului la rãceli;
- acþiune generalã desensibilizantã in probleme alergice;
- de mare ajutor in rinite, sinuzite, laringite;
- rezultate favorabile in astm bronºic, bronºite astmatiforme, bronºite, bronºectazii, silicoze, recuperãri in TBC, mucoviscidozã;
- somn liniºtit, odihnitor, stare de confort psihic;
- scãderea problematicii sforãitului;
- reducerea problemelor respiratorii ale fumãtorilor;
- ajutor natural in renunþarea mai uºoarã la fumat;
- calitate deosebitã a aerului care devine proaspãt si plãcut respiraþiei, cu asigurarea unui ambient interior plãcut.
http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Purificator-de-aer-SALIN-S2 este site-ul de unde mi l-am comandat eu. merita
kudika006707
Postat pe 12 Mai 2009 11:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Strabism 1 De la: Adrian1988 20 Ianuarie 2011 20:05
buna 27 De la: steffy91 29 Ianuarie 2012 00:56
Expunerea la prea multe radiatii (radiografii, tomografii) 9 De la: mimy75 10 Iunie 2016 08:47
Mai are cineva alergii de vara? 19 De la: ionelaela 11 August 2010 00:25
atelier interactiv cu tema grupul in situatie de conflict- dezvoltare personala 1 De la: mjij 22 Octombrie 2009 20:10