Setari Cookie-uri

cum sa scap de anexita ?

as avea si eu nevoie de ajutor...as vrea sa stiu cum pot scapa de anexita deoarece anul trecut(2008) am facut 3 tratamente si tot nu pleaca:(...dispare vreo luna si revine iar ..deja numai gandul de a merge la ginecolog ma ingrozeste ..as vrea un tratament naturist dak se poate...
cretzulina06
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:53
uff..si eu am aceeasi problema ca si tine de f multi ani..intr-un timp luam Neoxazol recomandat de farmacist dar care poate avea efecte adverse ..fiind un antibiotic..in anexita trebuie sa ai grija sa nu i-ei frig la picioare si sa nu stai cu mana in apa rece..spalaturi locale ar fi bune cu ceai de musetel si coada-soricelului pe care nu stiu daca le-am aplicat mai mult de odata sau de doua ori..mai tot timpul beau ceva cald pe perioada frigului ...
Sanatatea nu e totul dar totul fara sanatate e nimik"!
Angelyka
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:38
adolorena!!
Pot sa-ti recomand un tratament naturist foarte bun,daca te intereseaza!!!!
Georrgy
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:08
si eu am avut si multumesc lui d-nezeu de vreo 2 ani nu mai am probleme.am baut in fiecare zi timp de 3 luni ceai de cretisoara si coada soricelului aprox. 2 cani pe zi,una dimineata si una seara inainte de culcare.apoi saptamanal am facut baie de sezut cu coada soricelului infuzie de 1 pachet la o oala mare de ceai,se pune in cada in apa calda si stai cat poti pana ce nu mai este asa calda.eu asa am scapat v-o recomand cu incredere dar cel mai important este ca un tratament naturist necesita timp si rabdare.sanatate multa.
melia1980
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:58
multumesc pentru raspunsuri :)...da steven,m-ar interesa :)
cretzulina06
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:38
Buna Adolorena!Cel mai bun tratament esti tu si psihicul tau.Totul depinde de tine,iar organismul tau este medicul tau.Daca nu reusesti sa iti impui ca esti perfect sanatoasa,curajoasa....mergi la un psiholog.Iti recomand sa citesti neaparat,CATRE CULMILE SUCCESELOR de PAVEL CORUT.Vei invata sa te vindeci singura.ai incredere.
51160
Postat pe 4 Februarie 2009 13:43
eu am fost la medicul ginecolog si mi-a recomandat niste injectii. am facut 5 injectii ( foarte puternice trebuie sa va spun) diluate cu xilina ( daca vreti intramuscular). dar chiar si asa doare foarte rau. dupa prima injectie, abia puteam merge. si acum chiar ma simt super bine, dar si am grija sa nu mai imi dea vreodata injectiile alea. sanatate.
danyielle
Postat pe 13 Februarie 2009 10:12
Buna! Si eu am avut si multumesc lui Dumnezeu, am scapat! Am facut timp de 5 luni, exact in timpul ciclului, cate 5 injectii - a cate 2 fiole fiecare - de polidin. Tot in acest timp, am baut multe ceaiuri speciale pt anexita - luasem dintr-un Plafar din Brasov un amestec special foarte bun. In plus, spalaturi vaginale - daca esti femeie/daca esti fata, nu poti - cu ceauri dar nu amestecate - de coada-soricelului, musetel, si altele-intreaba la Plafar. Uite, din retetele Valeriu Popa - Anexita

Se face un aluat din 200 gr faina, 100 ml otet si 100 ml ulei. Coca obtinuta se aseaza pe partea de jos a abdomenului, se acopera cu un plastic si se lasa toata noaptea. Tratamentul dureaza 14 zile.
top
Reglarea activitatii hormonale

Se ia sublingual o lingurita de pulbere de radacina de lemn dulce de 3 ori/zi si se tine 10 minute, dupa care se inghite cu apa.

http://www.santamia.ro/valeriu-popa/reteta/ap_genital.htm#c17

Mai exista si crema/gel de spanz, cu care te poti unge circular pe ovare, de jos in sus, cu ambele maini odata si tii mainile sa-ti fie cald.
Bai calde la fundulet cu ceaiuri - iarba coada-calului, coada soricelului, matase de porumb, pelin, sare grunjoasa, iod - stai si cu picoarele il acest amestec de ceai sa fie f cald.
Exista un aparat cu raze infrarosii la DOMO - f bun; sau gaseste caramizi refractare baga-le in cuptor sa se infierbante si stai cu funduletul -peste o patura, evident, cat de mult rezisti. Te salvezi, crede-ma! Eu am ramas gravida si am copii.
Sanatate multa, bafta! cu drag
kudika064581
Postat pe 13 Februarie 2009 10:57
M-am confruntat cu aceleasi probleme de sanatate ca si tine,mai ales iarna dar si vara cand intram in apa putin mai rece.Singurul tratament care m-a ajutat a fost unul naturist.Am folosit tinctura de propolis se gaseste in farmacii sau la magazinele naturiste.Se ia in fiecare dimineata pe stomacul gol,pe o coaja de paine: se pune tincura de propolis cate 2 picaturi la fiecare 5 kg.corp si se rumega bine de tot apoi se inghite.Trebuie sa va spun ca nu este foarte gustoasa,dar ajuta foarte mult,inlaturand orice infectie, si o buna imunitate organismului.Eu folosesc acest tratament in fiecare iarna si pot sa va spun ca nu am fost racita sau gripata deloc,chiar daca in jurul meu au fost multi raciti. Multa sanatate.
milasanelena
Postat pe 13 Februarie 2009 18:05
mie mi-a spus doctorul ca anexita e o cicatrice pe anexe si nu se poate vindeca niciodata complet, si e alegerea mea daca vreau sa urmez tratament medicamentos si sa imi ruinez stomacul.. ultima oara cand am fost la ginecolog i-am amimtit de anexita mea dar nu a zis nimic si nici nu ma mai doare nimic, sper sa fie ok ca toate analizele mi-au iesit excelent
imine
Postat pe 13 Februarie 2009 20:42
multumesc de raspunsuri .cred k pentru inceput o sa-l incerc pe cel cu tinctura de propolis pt k am acasa o sticla de jumate de litru preparata:)..sanatate :)
cretzulina06
Postat pe 13 Februarie 2009 22:28
Daca anexita este cu adevarat fara sperante de vindecare, o metoda sigura este sa faceti infiltratii prin vagin direct in jurul ovarelor si uterului cu alfachiminotripsina, antibiotice si antiinflamatorii.
Este o metoda practicata de o doctorita (Raileanu) din Constanta, care din nefericire a murit destul de tanara.
Era supranumita "mama" sau ingerul copiilor, deoarece orice cuplu care nu putea avea copii si apela la serviciile ei rezultatel erau garantate in 98% din cazuri. In cele mai multe cazuri femeile nu pot face copii tocmai din cauza acelor "anexite".
Din pacate nici pana sa ajung la ea, nici dupa, nu am mai gasit vreun doctor care sa practice aceasta metoda care dadea rezultate aproape totale...
Pacat ca Dumnezeu este asa de nedrept si omoara oameni buni / capabili care fac intr-adevar minuni cu cei din jur. Poate din gelozie...
umblataprinlume
Postat pe 14 Februarie 2009 00:54
A, si inca ceva f important: depinde f mult de stilul sexual de viata.
Daca ai un singur partener stabil ok, treaba e mai simpla, dar daca ai relatii cu mai multi parteneri, trebuie neaparat sa te protejezi f bine pt ca fiecare poate fi purtatorul vreunui microb care intra in conflict cu flora ta microbiana si poate produce diferite iritatii si infectii...
umblataprinlume
Postat pe 14 Februarie 2009 00:58
Draga mea, leacuri babesti ai nevoie?:) 100% sigur pt anexita: intr-o oala fierbe apa sa fie fierbinte. In ceva pe care sa poti sa te asezi o galeata joasa (sau un lighean ceva)curata de exemplu, torni jumat de kg de malai. Peste acest malai torni apa fierbinte, o amesteci un pic si te asezi pe ea. Vezi sa te invelesti cu un prosop mare sa nu iasa aburii din lighean eventual poti sa pui un pic din prosop pe marginea ligheanului sa nu te taie marginea de la lighean sa poti sa stai. E ff bun mai ales cand ai dureri. Este bun din prima utilizare, ca sa te tratezi trebuie de vreo 3-4 ori sa repeti si ori de cate ori e nevoie, dar dupa aceea sa ai grija, mai ales sa nu-ti fie frig la picioare si cu spatele gol aveti mare mare grija. Mult SANATATE!!!
elissa_vasy_healthy
Postat pe 14 Februarie 2009 13:16
o solutie buna ar fi uleiul de CORIANDRU si cel de LAVANDA.pune in apa fierbinte cateva picaturi si fa bai de sezut!apoi, maseaza-te cu cateva picaturi puse in ulei de masline sau ulei de masaj! Bea ceaiuri de RACHITAN, FRUNZE DE MUR, COADA CALULUI, COADA SORICELULUI, GALBENELE, MUSETEL, CRETISORA! fereste-te de frig!
claudia_bursuc
Postat pe 14 Februarie 2009 18:26
si am anexita.... sunt interesata sa aflu de un leac care poate da rezultate... la frig am dureri ingrozitoare si am intels ca greu ramai insarcinata, este adevarat?
ancutzav5
Postat pe 16 Februarie 2009 10:59
De la: milasanelena, la data 2009-02-13 18:05:56M-am confruntat cu aceleasi probleme de sanatate ca si tine,mai ales iarna dar si vara cand intram in apa putin mai rece.Singurul tratament care m-a ajutat a fost unul naturist.Am folosit tinctura de propolis se gaseste in farmacii sau la magazinele naturiste.Se ia in fiecare dimineata pe stomacul gol,pe o coaja de paine: se pune tincura de propolis cate 2 picaturi la fiecare 5 kg.corp si se rumega bine de tot apoi se inghite.Trebuie sa va spun ca nu este foarte gustoasa,dar ajuta foarte mult,inlaturand orice infectie, si o buna imunitate organismului.Eu folosesc acest tratament in fiecare iarna si pot sa va spun ca nu am fost racita sau gripata deloc,chiar daca in jurul meu au fost multi raciti. Multa sanatate.



spune te rog si cit timp faci tratamentul asta? si ce altceva mai iei?
eu sunt alergica la polen. ce fac?
vivacedonna
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:38
adalorena , si eu am patit o raceala puternica pe care am incercat sa o tratez cu tot felul de medicamente.pana la urma disperataaaa,cu toate ca nu prea cred in naturistele astea...poate sunt ajutatoare dar nu vindecabile...sau in poate in problemele mai putin grave , mai usoare, sa faca ceva minuni..nu in cele grave asa cum ajunsesem eu...totusi ( reiau ideea) in disperare am apelat la ele siiiii suprizaaaa.... a inceput sa dispara problema din primele zile asa ca am continuat.. ce crezi ca am facut ??? simplu , bai de sezut cu "coada calului" !!!!seara de seara, dupa care ma infasuram precum pe bebelusi, intr-un prosop gros si ma bagam imediat sub plapuma. stateam pana simteam eu ca incep sa revin la temperatura normala a corpului si apoi ma imbracam cat puteam eu sa suport de grosut pe timpul noptii si nu ma mai dadeam jos din pat pana dimineata. fierbi ceaiul mult mai devreme de baie , il acoperi si il lasi.fierbi cam pe la ora 5 , poftim exemplu, mai pe seara il mai fierbi inca o data si apoi il pui fierbinte in lighean,stai deasupra aburilor pe lighean cat poti de mult dupa in care incet , incet te bagi in lighean, cat poti tu sa suporti de fierbinte si stai pana incepe sa se raceasca,daca poti sa si bei doua cani pe zi ar fii excelent.scuze ca am scris cam mult ...bafta!aceasta iarba e un pic cam groasa , sarmoasa ( nu stiu cum sa zic ) si de aceea se fierbe mult mai inainte ca sa aiba timp sa se patrunda bine.
lauracris
Postat pe 3 Aprilie 2009 06:00
mersi mult :)
cretzulina06
Postat pe 7 Aprilie 2009 22:57
Buna fetelor,

Eu am aceasta problema de 5 ani, e cronica deja.Am incercat(la indicatia medicilor, pt ca am apelat la mai multi)diverse tratamente pe antibiotice-Norfloxacin, Cuminol,Urinex,Urinal cred ca vreo 5 tratamente dar infectia revenea mereu.Am incercat si cu tinctura de ienupar,rovatinex-picuri, ceaiuri de coada soricelului, ceai de matase de porumb, coada calului,si sincer nu au avut nici un efect.Toate acestea pe durata a 5 ani.Singurul tratament care ma ajutat si vreau sa vi-l spun si voua este Pastile de ghiara de mata-este o planta din Brasilia,Cat Glow-va zic sincer ca de un an de zile nu mai am nici o problema,nu mai am nici discomfortul vesnic prezent in cei 5 ani.Va rog atentie ca acest produs se gaseste pe piata romaneasca insa nu este eficient,deoarece contine prea putina substanta derivata din aceasta planta.Produsul pe care l-am cumparat eu-130lei se importa in Ungaria, direct din Brasilia, insa incercati sa contactati pe cineva care sa vi-l aduca.La cate tratamente si nopti nedormite am avut, va spun sincer ca doar acest produs m-a ajutat sunt si eu uimita inca.Acum, dupa un an de cand am luat tratamentul nu am fost nici racita iarna macar.Saptamana aceasta voi incepe al doilea tratament pe baza acestei plante.Multa sanatate va doresc-Loredana Oradea
LOREDANATERPAC
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:42
Anexita este inflamarea mucoasei uterului, a trompelor uterine sau a peritoneului. Aceasta inflamare este provocata de diverse bacterii care genereaza uneori boli cu transmitere sexuala. Din acest motiv, victimele anexitei sunt femei tinere si active din punct de vedere sexual. Insa, bacteriile cauzatoare de boli ajung in uter sau in trompe si din cauza expunerilor la frig. Moda, bat-o vina! care indeamna fetele sa poarte bluze si fuste scurte iar pantalonii sa aiba neaparat talie joasa. Si aceasta nu se intampla numai vara ci si iarna. Ca sa nu mai vorbim de asezatul pe suprafete reci si de nesuferitii papuci de casa pe care nimeni nu-i mai incalta. Boala poate fi cauzata si de prezenta steriletului sau de ingrijiri medicale defectuoase dupa nastere.In prezent, cele mai multe boli inflamatorii pelviene sunt cauzate de germeni noi de tipul chlamdia: garnerella, richetii, ureaplasma, microplasma - care sunt greu de depistat si mult mai greu de tratat deorece sunt rezistenti la medicamente si au urmari periculoase pentru tinerele femei.In concluzie,anexita este o boala inflamatorie generata de o infectie cu un agent patogen.In aceste cazuri,se poate folosi cu succes,pe langa medicatia recomandata de doctor si TRANSFER FACTOR PLUS,un produs 100% natural ce are capacitatea de a stimula sistemul imunitar cu pana la 437%.Stiindu-se faptul ca sistemul imunitar este principala arma a organismului folosita in apararea contra invadatorilor din mediu extern.
4Life
Postat pe 5 Mai 2009 20:42
De la: TF_, la data 2009-05-05 20:42:25Anexita este inflamarea mucoasei uterului, a trompelor uterine sau a peritoneului. Aceasta inflamare este provocata de diverse bacterii care genereaza uneori boli cu transmitere sexuala. Din acest motiv, victimele anexitei sunt femei tinere si active din punct de vedere sexual. Insa, bacteriile cauzatoare de boli ajung in uter sau in trompe si din cauza expunerilor la frig. Moda, bat-o vina! care indeamna fetele sa poarte bluze si fuste scurte iar pantalonii sa aiba neaparat talie joasa. Si aceasta nu se intampla numai vara ci si iarna. Ca sa nu mai vorbim de asezatul pe suprafete reci si de nesuferitii papuci de casa pe care nimeni nu-i mai incalta. Boala poate fi cauzata si de prezenta steriletului sau de ingrijiri medicale defectuoase dupa nastere.In prezent, cele mai multe boli inflamatorii pelviene sunt cauzate de germeni noi de tipul chlamdia: garnerella, richetii, ureaplasma, microplasma - care sunt greu de depistat si mult mai greu de tratat deorece sunt rezistenti la medicamente si au urmari periculoase pentru tinerele femei.In concluzie,anexita este o boala inflamatorie generata de o infectie cu un agent patogen.In aceste cazuri,se poate folosi cu succes,pe langa medicatia recomandata de doctor si TRANSFER FACTOR PLUS,un produs 100% natural ce are capacitatea de a stimula sistemul imunitar cu pana la 437%.Stiindu-se faptul ca sistemul imunitar este principala arma a organismului folosita in apararea contra invadatorilor din mediu extern.

Bai nutritionistul santierului,anexita este o infectie care se trateaza si cu antibiotic natural,PROPOLIS(antibioticul natural nr 1 in lume),are colastra asa ceva in ea sau galbenusul de ou?
enemgabriel
Postat pe 5 Mai 2009 20:46
De la: enemgabriel, la data 2009-05-05 20:46:07
De la: TF_, la data 2009-05-05 20:42:25Anexita este inflamarea mucoasei uterului, a trompelor uterine sau a peritoneului. Aceasta inflamare este provocata de diverse bacterii care genereaza uneori boli cu transmitere sexuala. Din acest motiv, victimele anexitei sunt femei tinere si active din punct de vedere sexual. Insa, bacteriile cauzatoare de boli ajung in uter sau in trompe si din cauza expunerilor la frig. Moda, bat-o vina! care indeamna fetele sa poarte bluze si fuste scurte iar pantalonii sa aiba neaparat talie joasa. Si aceasta nu se intampla numai vara ci si iarna. Ca sa nu mai vorbim de asezatul pe suprafete reci si de nesuferitii papuci de casa pe care nimeni nu-i mai incalta. Boala poate fi cauzata si de prezenta steriletului sau de ingrijiri medicale defectuoase dupa nastere.In prezent, cele mai multe boli inflamatorii pelviene sunt cauzate de germeni noi de tipul chlamdia: garnerella, richetii, ureaplasma, microplasma - care sunt greu de depistat si mult mai greu de tratat deorece sunt rezistenti la medicamente si au urmari periculoase pentru tinerele femei.In concluzie,anexita este o boala inflamatorie generata de o infectie cu un agent patogen.In aceste cazuri,se poate folosi cu succes,pe langa medicatia recomandata de doctor si TRANSFER FACTOR PLUS,un produs 100% natural ce are capacitatea de a stimula sistemul imunitar cu pana la 437%.Stiindu-se faptul ca sistemul imunitar este principala arma a organismului folosita in apararea contra invadatorilor din mediu extern.

Bai nutritionistul santierului,anexita este o infectie care se trateaza si cu antibiotic natural,PROPOLIS(antibioticul natural nr 1 in lume),are colastra asa ceva in ea sau galbenusul de ou?
cutia ta craniana oare ce o avea in ea???doar o ata dispusa transversal sa nu-ti cada urechile???
4Life
Postat pe 6 Mai 2009 19:22
De la: TF_, la data 2009-05-06 19:22:18
De la: enemgabriel, la data 2009-05-05 20:46:07
De la: TF_, la data 2009-05-05 20:42:25Anexita este inflamarea mucoasei uterului, a trompelor uterine sau a peritoneului. Aceasta inflamare este provocata de diverse bacterii care genereaza uneori boli cu transmitere sexuala. Din acest motiv, victimele anexitei sunt femei tinere si active din punct de vedere sexual. Insa, bacteriile cauzatoare de boli ajung in uter sau in trompe si din cauza expunerilor la frig. Moda, bat-o vina! care indeamna fetele sa poarte bluze si fuste scurte iar pantalonii sa aiba neaparat talie joasa. Si aceasta nu se intampla numai vara ci si iarna. Ca sa nu mai vorbim de asezatul pe suprafete reci si de nesuferitii papuci de casa pe care nimeni nu-i mai incalta. Boala poate fi cauzata si de prezenta steriletului sau de ingrijiri medicale defectuoase dupa nastere.In prezent, cele mai multe boli inflamatorii pelviene sunt cauzate de germeni noi de tipul chlamdia: garnerella, richetii, ureaplasma, microplasma - care sunt greu de depistat si mult mai greu de tratat deorece sunt rezistenti la medicamente si au urmari periculoase pentru tinerele femei.In concluzie,anexita este o boala inflamatorie generata de o infectie cu un agent patogen.In aceste cazuri,se poate folosi cu succes,pe langa medicatia recomandata de doctor si TRANSFER FACTOR PLUS,un produs 100% natural ce are capacitatea de a stimula sistemul imunitar cu pana la 437%.Stiindu-se faptul ca sistemul imunitar este principala arma a organismului folosita in apararea contra invadatorilor din mediu extern.

Bai nutritionistul santierului,anexita este o infectie care se trateaza si cu antibiotic natural,PROPOLIS(antibioticul natural nr 1 in lume),are colastra asa ceva in ea sau galbenusul de ou?
cutia ta craniana oare ce o avea in ea???doar o ata dispusa transversal sa nu-ti cada urechile???
Dupa modul de folosire a acelor maimutoi din mesaj,esti un pustan frustrat ca nu ti-au dat parintii bani de kinder,sau mai bine zis, semeni cu cei care ii postezi si gandesti ca ei.Vezi tu ma ceferistule ,astea sunt argumente la care tu ai ramas cu urechile in aer,dar tu nu ai cum sa le vezi de colastra din ochii tai.Apropo ,pana si polenul este mai complex decat produsele tale, scumpe si dezechilibrate din punct de vedere nutritional.Sa ma nunti cand gasesti explicatia la vitamina c,sa nu crezi ca am uitat cat de penibil si neinformat esti.
enemgabriel
Postat pe 6 Mai 2009 21:56
De la: enemgabriel, la data 2009-05-06 21:56:15
De la: TF_, la data 2009-05-06 19:22:18
De la: enemgabriel, la data 2009-05-05 20:46:07
De la: TF_, la data 2009-05-05 20:42:25Anexita este inflamarea mucoasei uterului, a trompelor uterine sau a peritoneului. Aceasta inflamare este provocata de diverse bacterii care genereaza uneori boli cu transmitere sexuala. Din acest motiv, victimele anexitei sunt femei tinere si active din punct de vedere sexual. Insa, bacteriile cauzatoare de boli ajung in uter sau in trompe si din cauza expunerilor la frig. Moda, bat-o vina! care indeamna fetele sa poarte bluze si fuste scurte iar pantalonii sa aiba neaparat talie joasa. Si aceasta nu se intampla numai vara ci si iarna. Ca sa nu mai vorbim de asezatul pe suprafete reci si de nesuferitii papuci de casa pe care nimeni nu-i mai incalta. Boala poate fi cauzata si de prezenta steriletului sau de ingrijiri medicale defectuoase dupa nastere.In prezent, cele mai multe boli inflamatorii pelviene sunt cauzate de germeni noi de tipul chlamdia: garnerella, richetii, ureaplasma, microplasma - care sunt greu de depistat si mult mai greu de tratat deorece sunt rezistenti la medicamente si au urmari periculoase pentru tinerele femei.In concluzie,anexita este o boala inflamatorie generata de o infectie cu un agent patogen.In aceste cazuri,se poate folosi cu succes,pe langa medicatia recomandata de doctor si TRANSFER FACTOR PLUS,un produs 100% natural ce are capacitatea de a stimula sistemul imunitar cu pana la 437%.Stiindu-se faptul ca sistemul imunitar este principala arma a organismului folosita in apararea contra invadatorilor din mediu extern.

Bai nutritionistul santierului,anexita este o infectie care se trateaza si cu antibiotic natural,PROPOLIS(antibioticul natural nr 1 in lume),are colastra asa ceva in ea sau galbenusul de ou?
cutia ta craniana oare ce o avea in ea???doar o ata dispusa transversal sa nu-ti cada urechile???
Dupa modul de folosire a acelor maimutoi din mesaj,esti un pustan frustrat ca nu ti-au dat parintii bani de kinder,sau mai bine zis, semeni cu cei care ii postezi si gandesti ca ei.Vezi tu ma ceferistule ,astea sunt argumente la care tu ai ramas cu urechile in aer,dar tu nu ai cum sa le vezi de colastra din ochii tai.Apropo ,pana si polenul este mai complex decat produsele tale, scumpe si dezechilibrate din punct de vedere nutritional.Sa ma nunti cand gasesti explicatia la vitamina c,sa nu crezi ca am uitat cat de penibil si neinformat esti.
mai incearca,mai incearca...straduieste-te putin mai mult...dar sa nu faci efort intelectual prea mare ca ti se rupe ata din cutia craniana si iti cad urechile...
4Life
Postat pe 7 Mai 2009 17:31
De la: TF_, la data 2009-05-07 17:31:04
De la: enemgabriel, la data 2009-05-06 21:56:15
De la: TF_, la data 2009-05-06 19:22:18
De la: enemgabriel, la data 2009-05-05 20:46:07
De la: TF_, la data 2009-05-05 20:42:25Anexita este inflamarea mucoasei uterului, a trompelor uterine sau a peritoneului. Aceasta inflamare este provocata de diverse bacterii care genereaza uneori boli cu transmitere sexuala. Din acest motiv, victimele anexitei sunt femei tinere si active din punct de vedere sexual. Insa, bacteriile cauzatoare de boli ajung in uter sau in trompe si din cauza expunerilor la frig. Moda, bat-o vina! care indeamna fetele sa poarte bluze si fuste scurte iar pantalonii sa aiba neaparat talie joasa. Si aceasta nu se intampla numai vara ci si iarna. Ca sa nu mai vorbim de asezatul pe suprafete reci si de nesuferitii papuci de casa pe care nimeni nu-i mai incalta. Boala poate fi cauzata si de prezenta steriletului sau de ingrijiri medicale defectuoase dupa nastere.In prezent, cele mai multe boli inflamatorii pelviene sunt cauzate de germeni noi de tipul chlamdia: garnerella, richetii, ureaplasma, microplasma - care sunt greu de depistat si mult mai greu de tratat deorece sunt rezistenti la medicamente si au urmari periculoase pentru tinerele femei.In concluzie,anexita este o boala inflamatorie generata de o infectie cu un agent patogen.In aceste cazuri,se poate folosi cu succes,pe langa medicatia recomandata de doctor si TRANSFER FACTOR PLUS,un produs 100% natural ce are capacitatea de a stimula sistemul imunitar cu pana la 437%.Stiindu-se faptul ca sistemul imunitar este principala arma a organismului folosita in apararea contra invadatorilor din mediu extern.

Bai nutritionistul santierului,anexita este o infectie care se trateaza si cu antibiotic natural,PROPOLIS(antibioticul natural nr 1 in lume),are colastra asa ceva in ea sau galbenusul de ou?
cutia ta craniana oare ce o avea in ea???doar o ata dispusa transversal sa nu-ti cada urechile???
Dupa modul de folosire a acelor maimutoi din mesaj,esti un pustan frustrat ca nu ti-au dat parintii bani de kinder,sau mai bine zis, semeni cu cei care ii postezi si gandesti ca ei.Vezi tu ma ceferistule ,astea sunt argumente la care tu ai ramas cu urechile in aer,dar tu nu ai cum sa le vezi de colastra din ochii tai.Apropo ,pana si polenul este mai complex decat produsele tale, scumpe si dezechilibrate din punct de vedere nutritional.Sa ma nunti cand gasesti explicatia la vitamina c,sa nu crezi ca am uitat cat de penibil si neinformat esti.
mai incearca,mai incearca...straduieste-te putin mai mult...dar sa nu faci efort intelectual prea mare ca ti se rupe ata din cutia craniana si iti cad urechile...

Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.
enemgabriel
Postat pe 7 Mai 2009 22:08
De la: enemgabriel, la data 2009-05-07 22:08:42
De la: TF_, la data 2009-05-07 17:31:04
De la: enemgabriel, la data 2009-05-06 21:56:15
De la: TF_, la data 2009-05-06 19:22:18
De la: enemgabriel, la data 2009-05-05 20:46:07
De la: TF_, la data 2009-05-05 20:42:25Anexita este inflamarea mucoasei uterului, a trompelor uterine sau a peritoneului. Aceasta inflamare este provocata de diverse bacterii care genereaza uneori boli cu transmitere sexuala. Din acest motiv, victimele anexitei sunt femei tinere si active din punct de vedere sexual. Insa, bacteriile cauzatoare de boli ajung in uter sau in trompe si din cauza expunerilor la frig. Moda, bat-o vina! care indeamna fetele sa poarte bluze si fuste scurte iar pantalonii sa aiba neaparat talie joasa. Si aceasta nu se intampla numai vara ci si iarna. Ca sa nu mai vorbim de asezatul pe suprafete reci si de nesuferitii papuci de casa pe care nimeni nu-i mai incalta. Boala poate fi cauzata si de prezenta steriletului sau de ingrijiri medicale defectuoase dupa nastere.In prezent, cele mai multe boli inflamatorii pelviene sunt cauzate de germeni noi de tipul chlamdia: garnerella, richetii, ureaplasma, microplasma - care sunt greu de depistat si mult mai greu de tratat deorece sunt rezistenti la medicamente si au urmari periculoase pentru tinerele femei.In concluzie,anexita este o boala inflamatorie generata de o infectie cu un agent patogen.In aceste cazuri,se poate folosi cu succes,pe langa medicatia recomandata de doctor si TRANSFER FACTOR PLUS,un produs 100% natural ce are capacitatea de a stimula sistemul imunitar cu pana la 437%.Stiindu-se faptul ca sistemul imunitar este principala arma a organismului folosita in apararea contra invadatorilor din mediu extern.

Bai nutritionistul santierului,anexita este o infectie care se trateaza si cu antibiotic natural,PROPOLIS(antibioticul natural nr 1 in lume),are colastra asa ceva in ea sau galbenusul de ou?
cutia ta craniana oare ce o avea in ea???doar o ata dispusa transversal sa nu-ti cada urechile???
Dupa modul de folosire a acelor maimutoi din mesaj,esti un pustan frustrat ca nu ti-au dat parintii bani de kinder,sau mai bine zis, semeni cu cei care ii postezi si gandesti ca ei.Vezi tu ma ceferistule ,astea sunt argumente la care tu ai ramas cu urechile in aer,dar tu nu ai cum sa le vezi de colastra din ochii tai.Apropo ,pana si polenul este mai complex decat produsele tale, scumpe si dezechilibrate din punct de vedere nutritional.Sa ma nunti cand gasesti explicatia la vitamina c,sa nu crezi ca am uitat cat de penibil si neinformat esti.
mai incearca,mai incearca...straduieste-te putin mai mult...dar sa nu faci efort intelectual prea mare ca ti se rupe ata din cutia craniana si iti cad urechile...

Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.
asta cine ti-a mai spus-o?ca tu nu puteai sa o gandesti singur...stii de ce???
4Life
Postat pe 8 Mai 2009 20:44
Cred ca s-a sticat creierul tau,sa fie cumva de la colastra?
enemgabriel
Postat pe 8 Mai 2009 21:59
De la: enemgabriel, la data 2009-05-08 21:59:50Cred ca s-a sticat creierul tau,sa fie cumva de la colastra?
ene petre din pitesti: "Buna ziua si bine v-am gasit,Ene Petre este numele meu,sunt din Pitesti am 31 de ani si lucrez in firma Forever de 5 ani.As vrea sa spun si eu cateva cuvinte cu permisiunea dumneavoastra." ce faci mai ene,lucrezi la forever???si inainte unde ai lucrat fratele meu de esti asa de documentat in domeniul sanatatii???la electrica??? dar pe site-uri de matrimoniale ce cauti??pipite?? ca doar spui ca esti insurat....mare pezevenghi mai esti tu.... daca vrei iti pun si poza....
4Life
Postat pe 9 Mai 2009 15:19
De la: enemgabriel, la data 2009-05-09 16:10:04Tinere,te priveste viata mea,te rog,te astept la mine la birou.Cat despre tine,pot spune ca este normal sa te deranjeze Forever,stai linistit nu te ambala,NICIODATA,NICIODATA nu vom avea nevoie de analfabeti ca tine si nci colastra nu o sa luam de la tine si nci ou,avem si noi vacute si gaini si costa mult mai putin decat 55 de dolari cat costa la tine 2 sticlute (2 la 500 ml).Vezi ca sunt niste oamenii de la tara in piata care vand lapte,infiltreaza-te printre ei si sigur vei pleca cu coada intre picioare.Esti un las fara pereche,un mincinos,un om care face umbra pamantului degeaba.Sa retii un lucru de la mine,nu am sa mai ripostez la porcariile care le postezi tu la adresa mea,dar am sa te taxez INTOTDEAUNA cand vei spune bazaconii depre Aloe si despre colastra dumitale.


Te astept la mine la birou sa dezbatem subiecte despre viata personala.Promit ca sunt un om pasnic,nu sunt violent si deschis la orice discutie ,dar ,atentie,cu argumente.
petrica frate...dai o tuica de pitesti daca vin la tine la birou??ca altfel imi este cam teama,cine stie ce gealati ai pe acolo sa ma paruiasca... acum lasand gluma la oparte,nu ai tu cum sa ma cataloghezi pe mine nicicum,din cauza ca nu ma cunosti !!! in al 2-lea rand,daca ai fi un om inteligent,te-ai informa un pic despre produsele 4Life...si ai constata ca sunt net superioare multor tampenii de pe piata.Mai departe de asta,esti prea agresiv in exprimari,ar fi benefic pentru tine daca ti-ai revizui putin comportamentul si limbajul fata de alti oameni de prin zona.Sigur ti-ai castiga prieteni si simpatii.Nu de alta,dar nu ai cum sa fi tu detinatorul adevarului absolut,fiecare este liber sa-si spuna parerea fie ca iti convine,fie ca nu iti convine.
4Life
Postat pe 9 Mai 2009 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fibrom uterin 23 De la: stem_29 11 Iulie 2010 23:56
Intarzieri indelungate ale ciclului menstrual, amenoreee sau ce... 16 De la: ioanabobocea 20 Noiembrie 2009 18:50
amenoreea 1 De la: 12ani 10 Noiembrie 2008 17:02
APARAT DE DIAGNOSTIC PRIN BIOREZONANTA SI TRATAMENT { .REVOLUTIONAR 1 De la: healthy006304 31 Martie 2010 15:19
Fostul ma vrea inapoi... 6 De la: healthy010392 12 Februarie 2010 20:53