Setari Cookie-uri

produse naturiste pt.par si ten

Cauta in urmatorul magazin: http://www.magazine-online.ro/romdesimed/ crema purificatoare pe baza de extract de arbore de ceai. Este ff buna pentru tenul gras, tenul acneic si puncte negre. Eu o folosesc de cateva saptamani si tenul meu arata ff bine
valy_cy
Postat pe 24 Iunie 2009 13:30
Pentru par gras, cu sau fara tendinta de a face matreata, si pentru combaterea caderii parului exista produse (masca, lotiune, gel, sampon) f bune in gama de produse bio, Logona. Dar ideal ar fi sa cautam si cauza interna. pot oferi informatii suplimentare daca imi trimiteti un email la andamargarit@yahoo.com
anda59
Postat pe 26 Iunie 2009 21:34
healthy004549
Postat pe 20 Iulie 2009 15:48
si eu am avut probleme cu parul,dar acum folosesc crema de par de la VIVANATURA cu petrol si sunt multumita .
healthy005083
Postat pe 5 August 2009 16:49
buna am si eu o problema cu parul este rar si moale. stiti cumva un remediu de indesire si sa numi ma cada, sa devina mai puternic?
kudika098645
Postat pe 16 August 2009 17:02
Am gasit intr-o revista cateva masti pt a avea un par sanatos...Sper sa va ajute cu ceva daca le incercati..Eu sunt adepta produselor naturale, pregatite in casa...Eu folosesc ulei de masline , ma dau pe par si dupa cateva ore ma clatesc.

Masti pentru parul uscat
Se amesteca doua galbenusuri de ou cu o lingura de ulei de masline(atat cat este necesar pentru a nu ingrasa parul) si o lingura de iaurt.(eu inloc de iaurt pun o lingurita de miere de albine si zeama de la o jumatate de lamaie) Pasta rezultata se tine pe par timp de 30 de minute.

O alta solutie pentru ingrijirea periodica a parului uscat este masca din doua galbenusuri cu o lingura de ulei de porumb si cu o lingura de rom. Masca se lasa sa actioneze 30 de

Pentru mai mult volum
Pentru parul subtire si lipsit de volum se prepara o data pe saptamana o masca din argila verde, ulei de masline(5 picaturi) si ulei de cimbru(5 picaturi). Se aplica pe toata lungimea firului de par, se lasa sa actioneze 20 de minute dupa care parul se clateste. La final se spala cu apa in care s-au fiert diverse plante medicinale (musetel, tei, urzica).
minute, apoi parul se clateste.

Pentru toate tipurile de par
Se amesteca o banana zdrobita, 1/2 lingura suc de lamaie, o lingura ulei de floarea-soarelui. Pasta obtinuta se tine pe par jumatate de ora dupa care parul se spala cu sampon.

Remediul naturist pentru parul gras
Daca parul gras iti da batai de cap ii vi de hac cu masca din lamiae, galbenus de ou si brusture. Lamaia si brusturele absorb sebumul acumulat pe pielea capului. Ai nevoie doar de 100 ml suc de la o lamaie, un galbenus de ou si ulei de radacina de brusture.


gynaa
Postat pe 18 August 2009 10:22
pentru trandafir, daca parul e rar si subtire de cand te stii atunci e genetic si nu se prea poate face nimic, doar sa il faci sa nu cada si sa fie ceva mai gros in fir. poti incerca sa mananci germeni de grau cu nuci si miere si sa bei suc de morcov. si poti face masti si masaj al scalpului pentru a intensifica circulatia.
succes
alexandra25
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:49
nu parul meu nu a fost asa de la inceput. totul sa schibat, decind am avut apa la plamini. din cauza razelor foarte dese pe care mi le faceau in spital, acum 24 de ani.la nunta mea am aut portiuni fara par.pina atunci, aveam parul foarte des si viguros.de atunci il am rar, moale si subtire
kudika098645
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:24
De la: trandafir_x, la data 2009-09-06 21:24:34nu parul meu nu a fost asa de la inceput. totul sa schibat, decind am avut apa la plamini. din cauza razelor foarte dese pe care mi le faceau in spital, acum 24 de ani.la nunta mea am aut portiuni fara par.pina atunci, aveam parul foarte des si viguros.de atunci il am rar, moale si subtire

ah :-( du-te la un dermatolog, sigur iti da ceva ! se poate rezolva
sab628
Postat pe 11 Septembrie 2009 21:16
produse de gerovital H3
evamoise2007_yahoo_com
Postat pe 16 Noiembrie 2009 15:08
Am folosit sampon Krauter impotriva caderii parului. Foarte bun!
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:52
Buna,esti norocoasa,te invit la cabinetul meu din Brasov pentru o evaluare de sanatate Gratuit.Dca esti interesata trimite-mi nr tau de telefon pe adresa :laura_ama10@yahoo.com si te voi suna pentru programare.Vei afla foarte multe informatii care te intereseaza.

O zi buna,Laura Amariei-consultant wellness expert
LauraAma
Postat pe 19 Noiembrie 2009 09:01
dar perfectil ati folosit careva?si binenteles care a dat si rezultate .ca ce am incercat pana acum local masti tinctiuru etc situatia nu s-a schimbat
bighiu
Postat pe 19 Noiembrie 2009 17:28
Buna fetelor.....eu va recomand produsele cosmetice BIO-ORGANICE OLIVO....CERTIFICATE de toate cele 4 organizatii mondiale pt produse organice.
Sunt pe piata din Romania cam de 1 an.....insa pt cine a fost prin Grecia stie despre ce produse vorbesc. Atat pt fata cat si pt ten sau orice zona a corpului eu va recomand aceste produse....pt par am fff multe produse....va enumar ccateva din ele si ce efecte au : masca-balsam organic pt par cu ulei de masline,sampon organic pt - par degradat cu ulei de masline
-uz frecvent pt toate tipurile de par
-par gras cu ulei de masline
-par normal si uscat cu ulei de masline
-sampon organic tonic impotriva caderii parului cu ulei de masline
-balsam organic pt par cu ulei de masline
-masca organica pt refacerea parului cu ulei de masline
Iar pt ten....depinde ce probleme aveti......eu una folosesc UNTUL DE SHEA NERAFINAT....pt ca are intrebuintari multiple ...de ex .eu il folosesc pt fata,cosuri,cicatricile care mi-au ramas in urma cosurilor ,pt sani fiind ca am vergeturi, pt vergeturile de pe coapse, il dau si pe bebele meu cu el daca se opareste si este ca o minune.....de fapt UNTUL DE SHEA are un continut mare de vit.A si E , ceea ce ii confera o eficienta ridicata in regenerarea celulelor si efecte antiimbatranire.Este unul dintre cele mai cunoscute si eficiente produse de hidratare a pielii. Se poate folosi pt fata si corp, fiind recomandat pt PIELE USCATA, DERMATITE, PSORIAZIS, ECZEME, ARSURI, PEELING, IRITATII, PETE ROSII PE FATA SI CORP, ARSURI PROVOCATE DE SOARE, RIDURI FINE, INTEPATURI DE INSESCTE, BUZE CRAPATE. Este potrivit pe ingrijirea pielii gravidelor si dupa nastere. Se gaseste in varianta pura sau cu diferite uleiuri esentiale naturale.
Daca sunteti interesate eu sunt din Timisoara si ma ocup cu produsele BIO-ORGANICE 100% si am produse de vanzare si caut chiar si colaboratori-reprezentanti pt orice oras al tarii sau judet. Daca aveti intrebari sau vreti sa stiti mai multe va dau id-ul meu si putem vb
alysa_faberlic@yahoo.com
va poop si sper sa va fiu de ajutor pe viitor !!!
alysa_alex
Postat pe 27 Noiembrie 2009 19:58
Buna
Pentru par va recomand produsul Nanogaine de la Nanogen. Sunt 2 solutii, una se aplica dimineata, una seara. Va recomand din suflet acest produs. Va las id-ul daca veti dori sa ma intrebati ceva in legatura cu aceasta solutie: oana_eu2009.
Pupici
scumpica20
Postat pe 11 Ianuarie 2010 10:08
Poti folosi ALOE JOJOBA SHAMPOO {sampon de par} iar pt. ten ALOE SUNSCEEN LOTION {lotiune de protectie} -ai grija cred ca sunt si niste dezechilibre in organism {lipsa minerale+vitamine} Daca doresti mai multe informatii maragind@yahoo.com
kudika100110
Postat pe 11 Ianuarie 2010 19:56
revin cu vesti despre parul meu: NU MAI CADE!!! in plus este matasos si stralucitor, chiar dupa vopsit, nu este nevoie sa aplic balsam. dupa ce am incercat cu masca preparata de mine in casa dupa sfaturile cuiva de pe acest forum (ulei de masline, ulei de ricin, vit.A, zeama de lamaie si miere) fara rezultat din pacate, am cumparat de la un magazin naturist o lotiune si un sampon pt. caderea parului. sunt produse de Gerovital Plant, pe baza de petrol, ulei de ricin si vit.A. aplicam la radacina si putin si pe lungimea firului de par,cu trei ore inainte de spalarea parului, infasuram capul cu folie de plastic si puneam un fes. aratam ca Axinte, dar ce conteaza! dupa 6 saptamani nu mi-a mai cazut parul deloc. am uitat sa specific faptul ca repetam tratamentul de doua ori pe sapt. in plus,
timp de o luna am luat zilnic cate o pastila de Eurovita pentru par si unghii.
LuminitaR_healthy
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:22
De la: LuminitaR, la data 2009-01-14 11:45:19Cunoasteti produse naturiste eficiente pentru regenerarea parului si pentru tenul patat de soare?


Buna,

Pentru caderea parului si pentru regenerare sunt utile vitamina B6, zincul, precum si alimente - fructe, legume bogate in vitamine.

Am gasit niste sugestii mai detaliate pentru caderea parului:


http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=24&sid=d960ebdaaddc65b8f7f3d26deb848af8
Monicamm85
Postat pe 18 Iunie 2010 12:08
buna
sigur
intra pe www.slabesti-acum.ro la NUTRITIE EXTERNA
ACOLO GASESTI CEEA CE CAUTI
1708
Postat pe 13 Iulie 2010 20:45
Daaaa....acolo dai de herbalife, bun la toate....mai repeta pe cateva topicuri...cred ca lumea nu a inteles...
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2010 21:07
Sucul de ardei gras intareste unghiile si parul, deoarece contine siliciu. Este indicat si in colici intestinale, crampe si balonari. De asemenea, ajuta la curatarea petelor inchise de pe piele. Se bea in inghitituri mici, cu 30 de minute inainte de masa.
RUY_BLAS
Postat pe 22 Iulie 2010 12:45
Produse Gerovital Plant gãsiþi ºi aici: http://naturalmagazinonline.wordpress.com/
Pt cãderea pãrului e recomandat ºi gemoderivatul de mlãdiþe de Tuia de la Hofigal, dar ºi cel de Rozmarin.
Cel de tuia îl gãsiþi aici: http://naturmedmagazinonline.wordpress.com/category/alopecie-chelie/
Citiþi ºi rubrica ''ce înseamnã client special'' ca sã aflaþi cum puteþi cumãra produsele cu discounturi importante sau chiar GRATIS!
Alina_Ml
Postat pe 27 Martie 2011 00:57
vezi ca pe juicenoni.ro au aparut niste produse bazate pe fructul noni, care se aplica cu aparatura speciala microderm si ultraderm
nu stiu daca te vor ajuta si cu petele,dar eu am reusit sa-mi curat tenul cu ele, si mi-a mai redus si din ridurile de pe langa ochi
kudika470260
Postat pe 12 Noiembrie 2011 15:14
De la: kudika470260, la data 2011-11-12 15:14:04vezi ca pe juicenoni.ro au aparut niste produse bazate pe fructul noni, care se aplica cu aparatura speciala microderm si ultraderm
nu stiu daca te vor ajuta si cu petele,dar eu am reusit sa-mi curat tenul cu ele, si mi-a mai redus si din ridurile de pe langa ochi



Mai taci...
kudika226898
Postat pe 2 Martie 2012 17:17
De la: RUY_BLAS, la data 2010-07-22 12:45:33Sucul de ardei gras intareste unghiile si parul, deoarece contine siliciu. Este indicat si in colici intestinale, crampe si balonari. De asemenea, ajuta la curatarea petelor inchise de pe piele. Se bea in inghitituri mici, cu 30 de minute inainte de masa.


bun sfat!!!! voi tine cont de el!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 13 Martie 2012 16:36
buna
pentru ten nu stiu dar pt caderea parului exista ceva naturist garantat prin utilizarea de catre nevastamea si cateva prieteni care utilizand produsul au incetat sa mai imprastie parul prin casa
putem discuta pe mgitudor@yahoo.com
sper sa -ti fie de folos
Mihai
memeitza
Postat pe 18 Martie 2012 21:44
buna
cu indesirea nu stiu cum e dar cu caderea parului te pot ajuta
scrie-mi la mgitudor@yahoo.com
Mihai
memeitza
Postat pe 18 Martie 2012 21:47
buna!
sa inteleg ca inca alaptezi?
o sa ma interesez sa vad daca ceea ce a luat nevastamea e bun si pe perioada alaptarii.
ea aluat inainte de sarcina cand ii cadea f tare parul. si rezultatele au fost uimitoare.
insa dupa sarcina nu a mai avut aceasta problema si nu a mai lua.
da-mi ragaz sa aflu.

scrie-mi la mgitudor@yahoo.com si vorbim pe mail
o zi buna Mihai!
memeitza
Postat pe 18 Martie 2012 22:09
OARE DE A CAZUT PARUL PERSOANEI IN CAUZA?sE SPUNE CA CEL MAI BUN MEDIC SUNTEM NOI INSINE DACA STIM SA NE ASCULTAM CORPUL;Produse gasim oriunde dar oare stim care este esenta folosirii produsului?Am auzit ca a folosit cutare.......si a fost bun !Cea mai des intalnita replica cauzele sunt diferite,daca stim cauza gasim tratamentul cel mai eficient!
naturistul1
Postat pe 12 Aprilie 2012 15:52
elmiplant skin,,,pt ten patat .....
NEGRUTTTT
Postat pe 22 August 2014 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Memorialul durerii - vizionare integrala pe net 2 De la: kudika226898 22 Ianuarie 2011 16:30
Am si eu nevoie de putin ajutor :) 7 De la: Annda01 23 Februarie 2012 08:32
salut!!! 11 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:05
tratament pentru ulcer gastric, duodenal, constipatie... 2 De la: MedicFares 4 Noiembrie 2009 12:42
caz disperat dupa ajutorrrr 2 De la: EZARA 12 Octombrie 2010 11:43