Setari Cookie-uri

Clinici de fertilizare in vitro

Aloe vera e f.bun ptr.f.multe afectiuni,dar obstructiile tubare,sinechiile,nr.mic de spermatozoizi,trompa unica,incompatibilitatea genetica si genul de probleme cu care ne confruntam cele care discutam pe acest forum nu le va rezolva niciodata.Cred totusi ca se poate lua ca si tratament ptr.detoxifierea organismului daca tot ne-am hotarat sa ramanem insarcinate.Rau nu face in nici un caz dar nici nu ne rezolva problemele.Daca tot ai postat pe acest forum,da-ne totusi mai multe detalii.Multumesc.
roxy_healthy
Postat pe 16 Ianuarie 2010 22:42
Eu am facut fiv la clinca Med Life Grivita cu D-na Doctor Predoi Deliana ,si am reusit.Sunt insarcinata in 17 saptamani.
Nu ezitati sa o cautati, este cel mai bun profesionist si om in adevaratul sens al cuvantului. Daca vreti sa reusiti cautati-o ! bafta !
healthy012564
Postat pe 11 Februarie 2010 11:57
Buna
Eu sunt in tratament pentru FIV,si as vrea sa te intreb dc ai facut FIV ce probleme aveati?
La mine avem si eu si sotul,eu endometrioza,ovare polichistice iar sotul prea putini?
As vrea sa-mi spui cam cat te-a costat ce tratament ai facut si daca este primul FIV pe care il faci?

mersi frumos astept raspunsul tau cat mai repede
healthy006474
Postat pe 14 Februarie 2010 15:57
De la: healthy004422, la data 2009-09-29 16:37:12Eu am facut recent fiv in ungaria , la szeged, si nici pe departe nu costa atat. pretul se ridica la 2000-2200 euro cu tot cu tratament. Daca vreti si alte informatii va stau la dispozitie. Va pup
rodiceli
Postat pe 15 Februarie 2010 13:19
As dori sa merg la Szegedsa fac FIV. Cum trebuie procedat? Va multumesc
rodiceli
Postat pe 15 Februarie 2010 13:21
EU AM FOST LA DEBRECEN TREBUIE SA TI DUCI TOATE ANALIZELE CARE LA AI SI SA MERGI A 2 ZI DE CICLU PT CA DACA NU MERGI DEGEABA DACA MERGI A 2 ZI DE CICLU POT SA TI FACA ANALIZELE HORMONALE SI IN FUNCTIE DE REZULTATE ITI SPUN CE SANSE AI
healthy012742
Postat pe 15 Februarie 2010 16:45
C AM CATE ZILE TREBUIE SA STAI LA SZEGHED PT FIV SI SUNT TRADUCATOARE
healthy012742
Postat pe 15 Februarie 2010 16:48
C AM CATE ZILE TREBUIE SA STAI LA SZEGHED PT FIV SI SUNT TRADUCATOARE
healthy012742
Postat pe 15 Februarie 2010 16:48
In primul rand trebuie sa te programezi,prin telefon sau prin email.Va trebui sa faceti analize,atat tu cat si sotul tau.Fiv-ul este in jur de 1400 euro cu tot cu tratament.Eu am facut in decembrie si atat ma costat.Dar dupa ce te programezi,doctorul sau doctorita iti vor spune ce analize trebuie sa faci.Traducatoare sunt foarte multe,dar nu ai nevoie daca sti sa vorbesti engleza sau germana.Dr.Zadori vorbeste ambele limbi.Daca mai ai nevoie de alte informati, te ajut cu mare drag
healthy001117
Postat pe 15 Februarie 2010 17:39
Acum cateva zile va s[uneam ca sunt in tratament pentru fiv.acum gata l-am facut si m-a costat 2500 euro plus 3000 lei tratamentul in bucuresti.
Asteptam rezultatul peste 2 sapt.
Dar inca odata o rog pe doamna care a facut FIV la medlife sa-mi dea si mie cateva informatii din pura curiozitate ce probleme a avut daca este primul fiv si cat a costat.
Parerea mea este ca ori ca pleci din tara ori ca faci in tara este cam acelesi pret.

Va pup si sa ramaneti insarcinate
healthy006474
Postat pe 16 Februarie 2010 16:19
Ptr.Healthyoo6474:te rog spune-mi unde anume in Bucuresti ai facut FIV?Noi mergem in martie la Bucuresti.Multumesc anticipat!
roxy_healthy
Postat pe 18 Februarie 2010 23:40
Sa de-a Dumnezeu sa fie testul pozitiv,cat despre pretul fiv-ului,eu nu vorbesc prosti.Pe mine ma costat 1400 de euro cu tot cu tratament.Este o diferenta nu?
healthy001117
Postat pe 19 Februarie 2010 17:04
Buna pt Roxy

Numele meu este Ana si Fiv l-am facut la Genesys Fertility Center Clinica Dr.Tutunaru.
Dansul lucreza cu embriolog Matei Mioara cred ca unul sau daca nu cel mai bun embriolog din tara.
Am avut incredere in ei si sper din suflet sa fie bine.
Altcineva spunea pe forum ca a fost in ungaria si a costat-o 1400 euro dar nu mai inteleg ca alte fete mai sus spun ca le-a costat mult mai mult si sunt fiv facute recent.
Cert este ca daca stai sa te gandesti cam la aceiasi bani te duce cu drum,cazare,masa etc.
Dar ma rog fiecare face unde crede de cuviinta.
Daca mai ai nevoie si de alte informatii te ajut cu mare placere.
Mult succes
healthy006474
Postat pe 19 Februarie 2010 19:18
Pt Radiceli

Buna Am vazut c-ai facut fiv si vroiam sa te intreb daca ti-a reusit si la cete zile ti-ai facut testul ?

Mersi frumos
healthy006474
Postat pe 19 Februarie 2010 19:23
Draga Ana,multumesc f. mult ptr.raspuns.
roxy_healthy
Postat pe 20 Februarie 2010 22:16
Buna Roxy,

N-ai pentru ce si oricand cu mare placere.
Asta vroian si eu sa intreb cam dupa cate zile de la Fiv v-ati facut testul de sarcina sau BHCG?

Multumesc
healthy006474
Postat pe 21 Februarie 2010 15:30
ptr.Ana
Nu mai stiu exact in a cata zi,trebuie sa ma uit pe indicatiile pretioase pe care le-am scris pe undeva.In tot cazul,daca nu-mi venea ciclul,trebuia sa fac BHCG.La mine a fost mic in toate 3 datile Parca la 14 zile de la inseminare.Puteam face si test de sarcina,dar BHCG-ul era cel mai edificator,nu-ti lasa loc de indoiala.Cat despre ceea ce ai spus tu despre bani,asa este:ori ca te duci pana la Budapesta,ori ca faci la noi,tot acolo iesi cu banii.Noi nu mai mergem acolo,momentan,incercam la Bucuresti.Poate doar sa-mi iau cei 3 embrioni congelati,dar nu am mari sperante la ei. Muuuuuuuuuuuuuuuult succes iti doresc!!!Tine-ne la curent,e incurajator sa stii ca cineva a reusit.Poate ne dai si noua sperante.
roxy_healthy
Postat pe 22 Februarie 2010 16:43
Buna Roxy

Mersi frumos pentru raspuns o sa-mi fac un test, mi-a spus d-na embriolog pt ca eu nu ma simt bine datorita faptului c-am produs multe ovocite in urma tratamentului am facut o hiperstimulare ovariana(adica sunt super balonata,ma doare rau burta si a trebuit sa fac 2 punctii sa-mi scoata din lichid.Acum sa spunem ca ma simt mai bine dar ma rog sper sa-mi revin in vreo 3 zile.
Si mai sper sa va dau vesti bune desi ...........dar vedem mai sigur sapt viitoare.

Doamne ajuta la toata lumea
healthy006474
Postat pe 24 Februarie 2010 18:38
TI-AM LASAT UN MESAJ PE MESS
healthy013729
Postat pe 10 Martie 2010 07:04
buna sunt noua pe acest forum si in disperare am incercat sa caut informatii peste tot sunt casatorita de 10 ani si nu am reusit sa raman insarcinata niciodata am fost la medic si am facut tot felul de tratamente dar niciun rezultat cu sotul amm discutii aprinse pentru ca nu vrea sa faca o spermograma spune ca are un copil ditr-o casnicie anterioara si el nu are nimic este posibil ca in timp calitatea spermei sa se micsoreze sau sa devina inaficienta va rog ajutatima
healthy014374
Postat pe 25 Martie 2010 11:10
Buna

Este foarte posibil ca in timp calitatea spermei sa scada deci inceraca sa-l convingi sa-si faca o spermograma.
Tu ai facut si o laparoscopie sa vezi sigur ca esti ok?
nu dispera sunt multe metode prin care poti sa faci un bebe

o zi buna
healthy006474
Postat pe 25 Martie 2010 16:47
DA AM FACUT O LAPARASCOPIE SI ANALIZE CARE AU IESIT FOARTE BINE ADICA IN ORDINEA INVERSA ANALIZE LAPARASCOPIE URMATA DE TRATAMENT CU MONITORIZARE TRATAMENTUL A CONSTAT IN CLASTYLBEGIT 5 ZILE, MONITORIZARE, INJECTII CU PREGNIL 5000UI URMAT DE DUPHASTON TIMP DE 3 LUNI DE ZILE DOCTORITA NU ISI EXPLICA CE SE INTAMPLA PT CA TOTUL ERA OK OVULELE DE MARIME NORMALA
healthy014374
Postat pe 26 Martie 2010 08:55
Buna
stii ce nu inteleg dc ai facut tratament cu Pregnyl dupa laparoscopie eu stiu ca acesta se foloseste la cu totul altceva?
in alta ordine daca totul este ok atunci trebuie sa-l convingi pe sotul tau sa-si faca o spermograma pt ca altfel nuu se explica???

mult succes si vb
healthy006474
Postat pe 26 Martie 2010 18:26
am facut laparoscopie acum mai bine de un an si am asteptat un timp 6-7 luni tratamentul cu pregnyl l-am facut in luna decembrie ,ianuarie ,februarie si tot nu da rezultat pt ca in martie mi-a venit ciclul si dezamagirea devine tot mai mare
healthy014374
Postat pe 28 Martie 2010 10:39
Buna,

Felicitari
Ma poti ajuta cu o adresa de contact de acolo, eventual si cateva informatii suplimentare gen costuri, analize necesare din Romania, logistica deplasarii, etc. Noi incercam de 3 ani si nimic, chiar si dupa 3 IUI facute la Bucuresti, si fara nici o problema medicala(in orice caz nici una depistata la investigatii). Cred ca este momentul sa rasara soarele si la noi....
munteanu_am
Postat pe 29 Martie 2010 00:04
buna

eu de exemplu dupa laparo mi-a descoperit endometrioza si-am facut un tratament cu dipheriline 3 luni prin care mi-a oprit mentruatia timp de de 3 luni cat am facut tratamentul si apoi inca vreo 3 luni aproximativ dupa care mi-a venit prin noiembrie apoi in dec nu mi-a mai venit si apoi cand a venit in ianuarie am inceput tratamentul pentru stimulare.

Iar acum cu ajutorul lui Dumnezeu sunt insarcinata in 8 saptamani.
Deci ai mare incredere si fa tot ce-ti sta in putinta pentru un bebe.

Vb
healthy006474
Postat pe 29 Martie 2010 21:04
buna ma poate ajuta cineva am nevoie de o informatie in ce conditii trebuie dusa sperma pentru analize temperatura recipient si timp va rog ajutor astept un raspuns de la cineva care a facut o asemenea anliza
healthy014374
Postat pe 31 Martie 2010 09:18
buna
suna-na la medsana ei iti explica cel mai bine,trebuie abstinenta vreo 4 zile plus trebuia sa ajungi la ei in 30 min.

Dar cel mai bine recolteaza la locul faptei adica medsana,medlife si nu mai stiu.

O seara buna
healthy006474
Postat pe 31 Martie 2010 21:55
buna as vrea sa stiu daca mai sunt pers care au facut fertilizare la clinica genesys din bucuresti eu sunt in tratament de stimulare acum si urmeaza sa fac si procedura in sine sapt viitoare as vrea sa stiu daca mai este cineva care a facut la aceasta clinica ce parere are
lau28
Postat pe 31 Martie 2010 22:34
buna

Genesys si mai cum ca sunt multe in buc sub numele de genesys?
eu am facu la genesys fertility center cu dl.dr Tutunaru si D-na dr.embriolog Matei Mioara.
Asa ca astept raspunsul tau cu numele clinicii
healthy006474
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fertilizare in vitro 2 De la: healthy001958 13 Decembrie 2010 16:32
Recomandare medic bun pentru protezare 2 De la: kudika_953483 6 Mai 2014 11:25
Magazin aparatura medicala 1 De la: Medicland 27 Iunie 2015 07:21
BRONZARE NATURALA ORGANICA DHA LA DOMICILIU 9 De la: maria7301 4 Septembrie 2010 17:57
Clinici de fertilizare in vitro 130 De la: pysypisi 19 Octombrie 2014 23:37