Setari Cookie-uri

Eficacitatea vacuumului pentru celulita

Nu am fost niciodata si as vrea sa stiu cam cat este de eficient
The_me
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:51
eu sunt din timisoara, ai idee daca la noiin oras gasesc asa ceva?
mociu
Postat pe 11 Martie 2009 08:34
o colega de-a mea a facut sedinte de vacuum si chiar a slabit. adik era f vizibil. in plus ea spunea k pielea se vedea f mishto si celulita s-a diminuat considerabil...
georgienika
Postat pe 11 Martie 2009 08:54
Eu am facut asa ceva ,si electrostimulare su vacuum ,sunt total nemultutumita ,poate nu au fost bune profesioniste.Cert este ca nu aveam pe picioare niciun fel de proeminente ale venelor ,sau manunchiuri de mici vinisoare ,foarte urate ,estetic vorbind .Imi este rusine sa ma dezbrac .Nu recomand nimanui asa ceva , si daca o face-ti ,a-ti fost avertizate.Mai bine face-ti un masaj anticelulitic ,tot atat costa si este mult mai eficient si fara urmari de genul acesta .Pute-ti merge numai pe electrostimulare ,fara vacuum conbinat cu masaj anticelulitic si impachetari,FARA VACUUM.
20
Postat pe 11 Martie 2009 09:18
De la: tzucamociu, la data 2009-03-11 08:34:28eu sunt din timisoara, ai idee daca la noiin oras gasesc asa ceva?

SAlut,
in timisoara gasesti vacuum in foarte multe saloane. Da un google in functie de zona in care stai. Eu am fost la Denise's pe pestalozzi si e foarte ok salonul, am facut si vacuum si electrostimulare. Sunt faine, numai ca vacuumul doare un pic.... Electrostimularea e mult mai ok si are si efecte foarte bune.
beatricea
Postat pe 11 Martie 2009 09:19
Buna! Si eu trebuie sa slabesc, am nunta in vara si trebuie sa arat cat se poate de bine... Insa am un program foarte incarcat la birou si seara cand plec nu mai gasesc nici un salon deschis... Ma interesa daca a incercat cineva aparatele de vacuum din comert (de ex: aparatele de vacuum de la teleshopping, sau de pe site-urile de specialitate).
A, era sa uit... A folosit cineva curea de slabit (sauna belt)??? A dat vreun rezultat???
Astept raspunsul vostru.

ralukutza24
Postat pe 11 Martie 2009 10:12
Salut! Eu una nu am incredere in aceste aparate gen sauna belt..adik stai in pat..te uiti la tv si slabesti. Parerea mea este ca cea mai sfanta e miscare. Alergatul sau chiar mersul pe jos. Eu fac exercitii acasa cu ajutorul youtube-ului: "8 min abs", "8 min buns" etc si pot spune ca se vad rezultate, nu foarte mari pt ca mananc cam de toate fara sa ma abtin de la nimic :)..dar se vad.
roxanaaldea
Postat pe 11 Martie 2009 10:34
sauna belt e ineficienta,am folosit-o timp indelungat si fara reziltate
lovedia05
Postat pe 11 Martie 2009 10:45
draga mea...incearca cura south beach...eu una nu am crezut ca va functiona insa am inceput de trei zile si am slabit 1 kg 200
e super tare si nici nu te infometezi....
si eu am nunta la vara si m-am decis sa arat traznet:)))
in ceea ce priveste aparatele prezentate la teleshoping ...este doar comert si nimik altceva
mult succes
NASUC18
Postat pe 11 Martie 2009 12:32
Sauna belt...e o porcarie fetelor, la fel ca si aparatul ala vibromass...contra celulitei. l-am cumparat...mi-am facut cateva rani de la curele...m-am potolit si ca sa scap de el , l-am dat mai ieftin decat a costat. m-am lecuit cu toate aparatele din reclama. ei fac reclama foarte fain, dar rezultatele televizate sunt ale unor persoane care arata asa de la natura, nu de la aparatele lor. sa nu va tepuiti si voi!
cataducu2004
Postat pe 11 Martie 2009 13:10
South Beach...da, o sustin! am studiat cartea, am tinut regimul si a dat rezultate. eu o recomand tuturor, chiar functioneaza!
cataducu2004
Postat pe 11 Martie 2009 13:11
eu am facut si sunt 2 ani de cand m-am lasat, si regret ca am apelat la vacuum,
am niste varice si mi s-au spart venele pe picior de nu se pooate.
ai mare grija....nu recomand nimanui.......repet este parera mea.
mry_iliescu
Postat pe 11 Martie 2009 13:44
Buna ! Are cineva cartea cu dieta South Beach in format pdf ?
Daca , da atunci mi-o puteti trimite si mie ?
Ms mult . Eu tot incercam sa slabesc cu supa de varza dar ma simteam slabita si m-am oprit.
Laura_Nikoleta
Postat pe 11 Martie 2009 13:52
eu recomand vacuum-ul cu multa incredere. am citit aici ca unele se plang de vanatai. in primul rand trebuie sa sti daca ai capilare sensibile. in cazul in care le ai,sedintele de vacuum se incep la intensitate mica-medie,iar pe parcurs,cand pielea se obisnuieste cu procesul,se regleaza intensitatea in functie de cat de mult suporta fiecare. va garantez ca veti fi multumite,bineinteles daca respectati programul si frecventa sedintelor.
aly_b
Postat pe 11 Martie 2009 14:00
parerea mea este ca cea mai sfanta este gimnastica.si eu am aparat de masaj cu 5 curele dar 0 rezultate.
daca nu tii regim cat de cat nu slabesti deloc, binenteles ma refer la persoanele cu tendinte majore de ingrasare.sportul este cel mai bun si chiar daca nu ai timp de sala fa seara jumatate de ora de gimnastica, putin regim si ai sa vezi ca rezultatele o sa apara.
bafta multa si...........casa de piatra
corinabizom
Postat pe 11 Martie 2009 15:31
Eu fac exercitiile respective cam de 3 luni...rezultatele se vad asta iti garantez.. numai trebuie sa ai rabdare. Multa bafta si spor!
roxanaaldea
Postat pe 11 Martie 2009 15:35
...sauna belt nu este eficienta, nu transpiri deloc, arde doar..iar cellules este eficient, eu vad o schimbare in bine, o folosesc din decembrie iar efectul este vizibil...
DIANA_DIANA
Postat pe 11 Martie 2009 18:48
De la: alinaiudita, la data 2009-03-11 14:00:33eu recomand vacuum-ul cu multa incredere. am citit aici ca unele se plang de vanatai. in primul rand trebuie sa sti daca ai capilare sensibile. in cazul in care le ai,sedintele de vacuum se incep la intensitate mica-medie,iar pe parcurs,cand pielea se obisnuieste cu procesul,se regleaza intensitatea in functie de cat de mult suporta fiecare. va garantez ca veti fi multumite,bineinteles daca respectati programul si frecventa sedintelor.
20
Postat pe 11 Martie 2009 21:10
fetelor ,am urmarit parerile voastre pro si contra vacuum,va repet,parerea mea este ca gimnastica,10-15 minute pe zi ,cu un masaj anticelulitic ,un regim alimentar ,cu o indrumare de la un nutritionist,,vezi cartea Mihaelei Bilic,,rezultatele sunt sigure.Exista mai multe conditii ,pe care majoritatea dintre noi nu le aplicam:perseverenta,rabdarea si alimentatia.
Nu putem sa dam jos intr-o saptamana sau o luna , KG puse in luni sau chiar ani.
20
Postat pe 11 Martie 2009 21:18
Vad ca sunt multe pareri contra dar si pro. Acum cred ca depinde de pielea fiecaruia, eu ma invinetesc foarte usor, am si piele foarte alba si cred ca ar fi mai bine sa renunt, sa fac doar masaj anticelulitic.
Multumesc ca mi-ati spus parerile voastre
M-am apucat de curand de masaj si se vede o oarecare diferenta dupa 4 sedinte, sper sa mearga...
The_me
Postat pe 11 Martie 2009 22:16
supa de varza chiar ajuta!eu o folosesc de 2 saptamini si am slabit cu 1 kg,si ajuta si impotriva constipatiei,dar cel mai bine e sa folositi pastile LINDAXA si ve-ti slabi 8 kg timp de o luna,va asigur
healthy000228
Postat pe 11 Martie 2009 22:25
Aparatele din comert sunt porcarii si dai banii degeaba. Ar fi pacat sa ii pierzi. Incearca masaj anticelulitic acasa. Da rezultate f bune daca e facut cum trebuie si cla inceput o data la doua zile asa vreo 10 sedinte si apoi intretinere. Bafta multa!
kudikneverending
Postat pe 12 Martie 2009 13:17
Salut!
Din proprie experienta va spun ca vaccumul pentru mine a fpst cea mai buna metoda de a scapa de kg in plus . Am facut un tratament la clinica Silhouette, in care s-a folosit vaccumul. Am slabit de la 74 kg la 64 kg in cam 2 luni, de 2 ori pe saptamana si o dieta personalizata data de ei. Tratamentul dureaza cam 40 de minute si este foarte eficient, asa ca vi-l recomand cu caldura!
O zi buna! si sa avem suuces la diete!
Pa!
s_alina
Postat pe 1 Aprilie 2009 09:43
Buna,
acest tratament la clinica Silhouette cam cat te-a costat?pe sedinta sau cu totul?
florea_georgiana
Postat pe 29 Iunie 2009 10:16
Eu am facut vacuum.E super!
Nu trebuie sa faci luni intregi...normal ca ai tot felul de probleme poi.Trebuie sa faci pana ajungi la rezultatul dorit si apoi sa te mentii.
Aphrodisia
Postat pe 29 Iunie 2009 11:04
Iubita,am folosit eu sauna belt. crede-ma ca nu e cine stie ce ...doar RECLAMA e de ea.
Poate da rezultate, dar pana sa ajungi sa dea rezultarte trebuie sa rezisti sa o tii cateva minute bune, ceea ce e cam imposibil deoarece pur si simplu iti arde pielea. se supraincalzeste minunea aceea .....si iti arde pielea.

am incercat sa repet metodologia, folosind un prosop subtire pe piele si peste sauna, insa la fel.
am incercat cu uceva mai gros, insa nu mai are acelasi efect.

de fapt ar trebui sa transpiri, si transpiri, nu zic nu, dar ti se inroseste pielea si ramane aspra si arsa
asta am patit eu


mult succes
gcris24
Postat pe 29 Iunie 2009 12:13
Incercati starvacul la Body Bliss si veti vedea atat rezultate cat si cele mai mici preturi din Bucuresti.Eu garantez pt. ceea ce se obtine pt. k l-am facut si il fac in continuare pt. intretinere atat pt. celulita cat si pt. masaj decontracturant.drenaj limfatic, aspectul pielii etc.
kudika081339
Postat pe 29 Iunie 2009 12:22
eu pentru a scapa de celulita am folosit colanti anticelulita. cremele nu au avut nici un efect. Acesti colanti anticelulita isi fac efectul cam in 14 zile de cand incepi sa ii porti. ciorapii au pe interior microcapsule ce ajuta la eliminarea acestor grasimi. Ii poti purta oriunde, oricand, nu te deranjeaza, 2-3 ore pe zi.
sper sa nu sune a reclama, eu mi i-am comandat online de la o tehnica medicala si mi-au fost adusi acasa prin curier. aici poti gasi mai multe informatii despre ei si tot de aici ii poti comanda: 3w.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Colanti-cu-microcapsule-anticelulita-Corsaro
kudika006707
Postat pe 29 Iunie 2009 13:26
eu am facut vacuum si electo in salon si a dat rezultate faine, numai k trebuie sa faci s intretinere, o data pe luna....ceea ce eu nu am facut si se cunoaste.
am acasa aparat de vacuum din comert, problema e ca atunci cand il cumperi....te tii de program 2-3 sapt....apoi.......te lasi. pt. k esti obosita, pt. k .....lasa k fac maine si tot asa
iti recomand k in timp ce faci dus,..sa te freci cu zat de cafea, face o piele super faina si apoi aplica o crema anticelulitica.
fa acest lucru zilnic...oricum faci dus, si ai sa vezi rezultatele destul de repede.
spor!
alcedo
Postat pe 29 Iunie 2009 17:28
Buna!
este ff adevarat ca da rezultate,spun asta pt ca am vazut la citeva cunostinte care l-au folosit cu succes,n-as putea sa spun acelasi lucru si la mine deci depinde unde mergi,eu am facut si impachetari si vaccum dar in afara de faputl ca am reusit sa-mi subtiez portofelul,alta schimbare n-a fost am incercat la 2 centre si am ajuns la concluzia ca mai bine investesc intr-un aparat decit sa tot incerc asa la nesfirsitin speranta ca voi vedea si rezultate pe corp
justforme
Postat pe 29 Iunie 2009 21:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diferenta mare de varsta in cuplu 45 De la: poateveiafla 27 Aprilie 2010 10:40
Intrebari despre anticonceptionale 19 De la: marco918 16 Decembrie 2010 19:23
help 24 De la: kudika_19015 22 Octombrie 2012 16:21
Pastile de a2a zi 3 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:25
anticorpi antispermatozoizi 25 De la: healthy009478 15 Februarie 2010 16:26