Setari Cookie-uri

probleme de comportament?

mergi la o biserica si plateste ptr linistea casei tale pentru 40 de zilesi tine post miercurea si vinerea scrie pe bilet pe amndoi pentru intelegere si liniste in casa
rodica_doina
Postat pe 18 Februarie 2009 21:29
De la: Simply_i, la data 2009-02-07 23:46:51
Faptul ca stati impreuna iti da tie dreptul sa-i ceri lui vre o socoteala, de orice fel?

Cand veti fi sot si sotie, atunci poti sa-ti pui si astfel de intrebari precum cea pe care ai pus-o de aceasta data si care ar fi foarte pertinenta, de altfel.
Amanta ti-ai ales sa fii, asta esti chiar daca TU IL IUBESTI .....

Imi pare sincer reau de tine


am sa-ti povestesc un caz ca sa vezi ca ar fi gresit daca ar face ce spui tu ... sa se comporte ca o falsa si sa tine in ea, sa fie linistita, calma, zambitoare, sa nu-i ceara socoteala pentru nimic... il invta asa si dupa nunta cand se vede cu actul in mana incepe sa se agite din orice, sa stea suparata pe el o saptamana pt ca nu a facut ce i-a zis ea, sa-i scoata ochii pt tot ce face ... si in cateva luni stii ce se va intampla? divort sau amanta ... asa de simplu. Am un prieten care a stat 8 ani cu prietena lui si nu au locuit impreuna, mai dormeau unul la altul dar rarutz si dupa ce s-au casatorit dupa juma de an au divortat ... aia era crizata ii scotea ochii din orice, intrebari peste intrebari, vroia sa controleze totul si n-a mai rezistat saracul ...
daca ai un iubit si relatia e serioasa, locuiti impreuna trebuie sa va respectati si sa fiti asa cum sunteti in realitate
jessica23_healthy
Postat pe 18 Februarie 2009 23:53
PTR.CIRESIK DULCE Nu ma intelge gesit...eu m am referit la faptul ca odata ce intra pe forum si ceri anumite pareri (pe baza unor prea putine date )si dupa ce le primesti ( nu i mai convin ca i a trecut supararea probabil) se intreaba dc ii da lumea astfel de sfauri....poi ce concluzie pot sa trag.Era vorba despre fetita care a deschis subiectul.
Eu nu am nimic impotriva casatoriei dar nici cu ea Eu am un iubit de aprox.8 ani,locuim imprena de vreo 5 ani si de 6 luni avem u baietel frumos...si am locuit si singuri si cu parintii mei si noi tot ne am inteles.
ndr_ncht
Postat pe 19 Februarie 2009 21:48
scuze ndr_ncht :P chiar nu-ti era tie mesajul ci nush ce nume avea fata aia kare zicea k tre sa fie casatorita k sa-i poata pune intrebari si etc lu barba'su.bv tie ndr_ncht si sa-ti traiasca bebelu :).a mea e bebeloaica mare are 2 ani si o luna :) si nici noi nu suntem casatoriti.pup pa pa
ciresik_dulce
Postat pe 28 Februarie 2009 19:53
Felicitari pentru logodna. Fara suparare, insa daca ai cerut sfaturi, cred ca trebuia sa te astepti ca vei primi sfaturi, chiar daca unele poate ca nu iti convin.
michelle_healthy
Postat pe 10 Martie 2009 14:19
Nu stiu daca ai citit articolele acelea legate de horoscop dar sincer mi se par destul de plauzibile. Daca la momentul in care cunoastem pe cineva ne intelegem foarte bine si ni se pare ca suntem foarte compatibili, dea lungul anilor ne schimbam iar acolo se mentionau varstele de 25 si 30 cand au loc schimbari majore. Chiar si lasand la o parte horoscopul cu totii ne schimbam si daga scopurile noastre in viata nu mai sunt aceleasi ca la inceput atunci intervin neintelegerile. Sincer iti spun ca am fost intr-o relatie de aproape 4 ani iar acum uitandu-ma inapoi observ de ce la inceput ne intelegeam atat de bine pentru ca mai apoi sa nu mai avem nimic in comun. Eu m-am maturizat si am inceput sa iau viata mai in serios iar el a preferat comoditatea de a locui cu parintii si a-si trai viata la maximum. Intr-un fel il inteleg si ii dau dreptate, este foarte greu sa devi responsabil si sa iei viata in serios in comparatie cu a fi baiatul mamei si totul sa fie facut si hotarat pentru tine. Cred ca toti ne dorim sa ramanem copii fara griji, dar...
Oricum, un alt factor important intr-o relatie pe care eu recunosc l-am cam ignorat este rutina si obisnuinta, eu eram fericita cu viata noastra asa cum era dar el se plictisea avea nevoie de aventuri si provocari.
Sincer iti spun sa incerci sa vorbesti cu el fara a va certa si lasand la o parte mesajul gasit de tine, vorbiti despre relatia voastra si ce vreti fiecare......cat veti mai locui cu ai lui...si alte detalii. Nu-ti pierde prea mult timp cu un barbat care inca vrea sa copilareasca si sa experimenteze pentru ca desi stiu ca e greu sa te desparti dupa atata timp si mai ales de cineva pe care iubesti meriti ceva mai bun si acea persoana e undeva acolo.
kerigan_ro
Postat pe 10 Iulie 2009 09:49
Buna! Am citit si eu printre randuri cate ceva despre subiectul "probleme de comportament" si imi place ce sfaturi i-ai dat fetei.Pana acum nu prea am intalnit barbati care sa stie sa consoleze.O zi buna!
alexia24
Postat pe 11 Iulie 2009 20:51
DUTE ACASA FATA SI FA O SCOALA BUNA SI DALE PACE LA INMATURI SI NU TE BAZA PE EI NICIODATA ,BAZEAZATE PE TINE FII PE PICIOARELE TALE
belami
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:52
De la: ciresik_dulce, la data 2009-02-18 12:34:41
De la: ndr_ncht, la data 2009-02-17 21:47:25Draga mea,ai probleme de comportament!
cum adik dak nu esti casatorita cu el n-ai dreptu sa-i ceri socoteala?e chiar aberant lucrul asta.dar actele in sine chiar nu spun nimic.atata timp cat fata sta in casa parintilor lui e clar ca omu o vede k si nevasta.kat despre fasa cu msj..:) si eu am gasit odata in mailu lu al meu ka-i trimise un msj la fosta cv de genu k ink ma mai gandesc la tine etc.io abia nascusem.vreau sa zic k m-am infipt tare in el.dar el cik iubi tu nici nu trebuia sa vezi asta..am scris asa la misto sa vad dak mai pune botu.iar eu i-am explicat clar k atat timp kt e cu mine sa faca bn si sa nu se joace cu orgoliul meu si sa nu ma umileasca in halul asta.dak s-a plictisit de mine n-are decat sa se duca la ea si pe mn sa ma lase in pace.coite sunt pe tot globu.si i-am mai explicat k cu fze din astea risca sa nu mai am incredere din loc in el..si nu ia convenit.in fine.ideea e k atata timp ce imparti patu cu cineva de cv timp..sunteti ca si sot si sotie.



Locuiesti in Pantelimon? yo mama !!!
ffbianca85
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:23
draga mea in primul rand la inceput totul este bn si frumos cand deja stati impreuna zi de zi lucrurile se mai sch dar cand deja stati si cu parintii at lucrurile se sch si mai mult ce economie ati facut stand cu ai lui? pe prafu asta o ksa o ai f greu cu sacrifii ideea e sa stati din nou impreuna sa vedeti cum e iarasi in 2 sa aveti sarcinile si raspunderile voastre iar vis a vis de acel mesaj ce sa zik poate de plictiseala o cauta pe fosta dak se mai repeta si banuiesk k va fi mai atent vb cu el si intreabal ce vrea de fapt cu cine vrea cu ea sau cu tn? lamuriti lucrurile,dak nu exista incredere at rel asta nu are mare viitor numai bn iubitiva mult
DANA_DGG
Postat pe 29 Septembrie 2009 21:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spasmofilia si atacurile de panica 18 De la: healthy001005 27 Noiembrie 2017 00:19
Diferenta mare de varsta in cuplu 45 De la: poateveiafla 27 Aprilie 2010 10:40
30% reducere pentru controlul ginecologic anual de rutina 1 De la: curly_curly 20 Iunie 2011 17:17
intarzierea menstruatiei 3 De la: kudika454187 24 Noiembrie 2011 22:43
Am 20 de ani si nu mi-au crescut sanii 96 De la: tvr140460 12 Februarie 2012 09:13