Setari Cookie-uri

Cum sa fac sa mearga relatia din nou?

De la: semele_28, la data 2009-02-20 16:34:06...dupa parerea mea,oricat de greu ti-ar fi,ar trebui sa pleci...caci meriti sa fii iubita cu adevarat...


Exact.
Baiatul mi se pare instabil, nehotarat, incapabil sa continue o relatie si sa tina cont de sentimentele persoanei pe care pretinde ca ar iubi-o. Mi se pare ca te chinuie si nu se gandeste decat la dilemele lui filozofice, oare ce simte, oare pentru cine, cand tu esti alaturi de el.
Sarah_healthy
Postat pe 16 Mai 2009 18:05
Vrei sa mai uiti de grijile cotidiene?Vrei sa razi si sa te distrezi cum nu ai mai facut'o pe nici un forum?Ai gasit un loc http://freeraptor.crazy4us.com este locul perfect,un Forum proaspat si plin de surprize,nu evita sa il vizitezi,daca iti va place vei ramane.Distreaza'te!
mimosa
Postat pe 19 Mai 2009 06:46
Eh da :( ... sincer... shi eu am trecut prin cv asemanator... doar k intre mine shi el... erau 3 ani... :(...nu'tzi mai spun ... k probabil shtii ... am fost alaturi la bine shi la greu eram fericitzi ... k orice cuplu ne certam shi noi, dar...reveneam intotdeauna...shi nu ma mai saturam d el...ash fi stat zi shi noapte in bratzele sale...dar...ce s'a intamplat? a intalnit o alta fata shi m'a lasat pt ea..din kte am auzit ii merge f bn...am plans shi eu f mult..aproape 1 saptamana n'am pus mai nimic in gura shi mai mult de 2-3 ore p noapte nu dormeam, k sa'mi revin a trebuit sa am 1 noapte 2 amici f buni...(cuplu shi ei)...shi sa plang kt ma tzineau puterile...am trecut peste oriqm...imi spunea k ma iubeshte shi n'o sa ma lase pt nici una...k n'o sa ma inshele k el vrea sa fiu doar a lui shi el doar al meu... da sigur :-j shi uite unde s'a ajuns :) sincera sa fiu am realizat k nu era de mine shi asha am trecut kiar mai ushor dekt credeam peste...a trecut 1 luna de knd ne'am desp...shi eu deja am p altcineva :) pot spune k amintirile au ramas...shi ink ma mai urmaresc in unele noptzi... asta e... cum a spus shi el " dragoste cu sila nu se poate " ... :( viatza merge inainte cu sau fara ei! nu e sfarshitu' lumii... sunt destui baietzi important e sa'l gaseshti pe cel potrivit! bafta in continuare shi ai grija de tine ... dak el te'a lasat asha ushor... nu t iubea... multzumeshte'i totushi k a avut curaju' sa'tzi spuna adevaru' in fatza... nu k fostu' meu ;))
amyandra
Postat pe 2 Iunie 2009 09:44
Draga mea, imi pare rau de situatia ta...dar asculta povestea mea si iti va parea mai naspa...am avut o relatie de 7 ani si ceva...dupa care ne-am casatorit anul trecut in august...la vreo 3 luni el si-a gasit pe alta(eu am aflat abia dupe ce ne-am despartit ca el o avea si pe ea intre timp)...apoi am aflat eu cate ceva...dar nu ca ar avea o relatie cu ea...au inceput certuri dese si urate...pana cand tot el s-a saturat de atata cearta...care erau din cauza lui si a ceea ce simtea pentru alta...si ne-am despartit..el a plecat..s-a mutat cu ea...au o relatie...iar eu acum am ramas asa...crede-ma ca suferinta e inimaginabila...am plans 2 luni nonstop...acum sa zic ca sunt mai bine...am zis ca nu se merita sa imi distrug viata pt cine nu merita..sunt tanara si am toata viata inainte...e f greu sa o iau de la capat..sa las in urma atata timp si tot ce ne-a legat dar nu pot nici sa stau la mila lui...mi-a spus in fata ca nu ma mai iubeste si asta a pus capac...nu sta sa te rogi de nimeni...daca eu pot da la o parte o casnicie si 8 ani ...tu poti si mai bine...poate sunt pe lume si barbati care merita...ideea este ca tb sa ii cauti...acum e greu ca nu mai avem incredere si credem ca toti sunt la fel..da timpul le va rezolva pe toate...ai grija
mirabusca
Postat pe 2 Iunie 2009 10:48
Buna seara,adaug si eu o experienta ce am patit-o cu fata mea,a stat in preuna cu un baiat 9 ani,dupa 2 ani si-au cumparat impreuna o garsioniera dar pe fata mea nu a trecut-o in contract,si l-au mobilat cu tot ce la trebuit si-au luat si masina,dar dupa 9 ani baiatul a dat-o afara ca el si-a gasit pe altcineva si ca urmeaza sa-i vina un copil,si mi-a adus-o acasa cu bagaj cu tot,fata mea la intretinut ca el nu mai avea servici ,timp de 2 ani,eu nu am stiu nimic pana nu a venit acasa,si fata mea a facut o cadere nevoarsa ca am crezut ca am sa o pierd,ca ea zicea ca nu poate sa traiasca fara el,ca este iubirea vietii ei si cate si mai cate,m-am dus cu ea la psiholog si a facut tratament.Dupa o saptamana ;EL;vine dupa ea cand nu era nimeni acasa si o ia inapoi,a mai durat inca un an calvarul fetei mele,timp de atatia ani in care fata mea manca batai cumplite,culmea ca la mine acasa nu a vazut asa ceva si nu a fost batuta niciodata,stau si ma intreb cum de a suportat.In final fata mea a revenit cu picioarele pe pamant si a plecat si a venit acasa,si-a dat seama ca am avut dreptate si cat de proasta a putut sa fie pt o iubire care nu a fost impartasita de partener.Acum a ramas fara nimic pt ca ordinarul nu a vrut sa-i dea nici un ban din tot ce contribuit si ea.Dar ii multumesc lui DUMNEZEU ca fata mea e sanatoasa si nu a ramas cu sechele si-a revenit si acum e plecata cu serviciul in SPANIA unde a cunoscut un baiat ca o trateaza ca pe o femeie nu ca o sclava.Sfatul meu de mama care a trecut prin asa ceva este ,sa-ti faci singura curaj sa mergi mai departe ca cineva te va remarca .Nu-ti pierde speranta ca pt fiecare exista o jumatate undeva,sper din tot sufletul sa ai o viata implinita asa cum o are fata mea.Aceasta este povestea,sper sa te ajute sa treci mai departe.
healthyoo3274
Postat pe 12 Iunie 2009 22:00
Salut la toata lumea!
Cred ca toate fetele au povesti asemanatoare cum ca prietenul ne lasa pentru una...dar nu mereu. Povestea mea incepe in 2007 cand eram in Franta cu o bursa de studii.Aveam 21 de ani pe atunci si m-am indragostit cu adevarat de un baiat francez. Era o persoana deosebita cu un zambet uluitor. L-am cunoscut in octombrie 2007. Ne iubeam extraordinar de mult. Apoi studiile in Franta s-au terminat in decembrie 2007 si m-am intors acasa, in Romania, cu gandul ca relatia mea, cu iubirea vietii mele v-a continua. dar nu a fost asa.In luna Martie 2008 a vrut sa ne despartim, cerandu-mi sa fim prieteni. Am acceptat pentru ca il iubeam extraordinar. Lunile anului 2008 au trecut, eu am mai avut o relatie intre timp cu un tip din romania, care imi spunea ca ma iubeste si ca ii este tare bine cu mine,etc. Dar mie imi ramasese inima si gandul la baiatul din franta. In capul meu, il iubeam tare mult pe francez, dar nu credeam sa mai fiu vreodata cu el. Asa ca am facut orice si pentru relatia mea cu romanul, insa acesta din urma, mi-a cerut sa ne despartim pentru ca a cunoscut-o pe Cristina si ca are sanii mari....NO COMMENT!!!!... Eu eram distrusa pentru ca m-a parasit, plangeam zile si zile, nu mancam si nu dormeam, eram dezorientata, nu stiam ce sa mai fac. In tot acest timp, "prietenul" meu francez, imi scrie un e-mail sa vada ce mai fac. El stia ca am avut o relatie cu romanul si stia ca aveam probleme in relatia mea cu romanul(Eu intre timp mi-am terminat facultatea si mi-am obtinut diploma de licenta). Imi amintesc ca am vorbit prin e-mail vreo 6 ore. La un moment dat mi-a propus sa merg in Franta, sa imi continui studiile si sa fiu cu el, pentru ca atunci cand mi-a cerut sa ne despartim a fost din cauza distantei si ca el ma iubeste pe mine foarte mult si ca vrea sa ii fiu alturi mereu. Asa ca ghiciti ce? Dupa 2 ani de zile, de bulversari, de ganduri negre, sfaramate de distanta si neimaginandu-ma niciodata ca voi mai avea posibilitatea sa ma intorc la omul de care m-am indragostit cu adevarat si pe care il iubesc cu toata fiinta mea, suntem impreuna in momentul de fata si ne facem planuri de viitor. Ma gandesc cat de norocoasa pot sa fiu, sa cunosc marea mea iubire. Dupa 2 ani de zile sa fim impreuna si sa fim asa ade fericiti.

Fetelor, ceea ce am vrut sa spun eu prin povestea mea este ca trebuie sa lasati timpul sa decida pentru voi pentru ca dragostea adevarata exista. Exista fericire si iubire adevarata. EXISTA!!! Asa ce nu mai suferiti pentru cine nu merita, nu dati tot ce puteti pentru cineva care nu a vrut decat o aventura si ca acum va lasa pentru o Cristina cu sanii mari. Nu faceti orice pentru cineva care nu face orice pentru voi! Asa cum a spus cineva, el se gandeste la el, iar tu tot la el...DAR LA TINE CINE SE GANDESTE?
Va pup
serenity_healthy
Postat pe 17 Iunie 2009 13:59
De la: eleain, la data 2009-02-22 20:43:22
sunteti frumoase fetelor, altfel nu v-ati fi postat poza, ce problema aveti? de ce va chinuiti sa "castigati iubirea"??? aceasta trebuie sa fie spontana si o bucurie de trait in fiecare zi. de ce stati si pierdeti timp si energie suferind pentru persoane ambigue si indecise? Bestial!!!

inchei citand pe coelho:
"Poate Dumnezeu vrea ca noi sa intalnim cateva persoane gresite inainte de a o intalni pe cea potrivita, in felul acesta, cand in sfarsit am gasit-o vom sti sa fim recunoscatori pentru asta." (Supertare!!!!!)


nota 10 pt aceste cugetari si argumente!!! ! supertare! Eleain 3 bile albe de la mine!
Gina_J_
Postat pe 29 Iunie 2009 20:38
tarot_healthy
Postat pe 1 Iulie 2009 15:12
"aca tu il lasi in pace ai numai de castigat si-ti explic doua situatii: 1 e cea negativa (aparent) in care el isi gaseste pe cineva, si tu te vindeci si ai sanse sa intalnesti marea iubire care te va respecta pentru ca si tu ai avut respect pentru tine cand a trebuit. 2. el isi da seama cat de idiot a fost si ca esti marea lui iubire si se intoarce la tine si traiti fericiti pana la adanci batraneti.

iti trebuie curaj. teama si ezitarile nu au ce cauta in ceea ce trebuie sa faci.
trebuie sa crezi ca meriti mai mult ca sa ai mai mult. nu mai agoniza langa el incercand sa-l "intelegi". nu e nimic de inteles. el se comporta asa pentru ca se gandescte le el. si tu te gandesti. tot la el. "
....interesant ce a spus cineva in rindurile astea,chiar ca ar trebui sa citesti de 2 ori...
ai0141
Postat pe 6 Iulie 2009 07:54
nu te lasa asa calcata in picioare. adevarul e ca nu te merita si tu trebuie sa ti vezi de viata ta asa nu faci altceva decat sa ti faci rau singura.nu intelegi ca el asa va fi mereu?
de ce vrei tu ca relatia cu el sa continue, cat crezi ca ai sa poti suferi?
kudika056625
Postat pe 31 Iulie 2009 20:36
dind descrierile tale deja ti-a luat personalitatea ,faptul ca te-ai dus la acea fata deja este un punct cistigat in favoarea lui stie ca te va dirija cum vrea el si cind vrea acesti barbati sunt tirani si se iubesc numai pe ei nu mai plinge ,ii place sa te vada asa ,dar daca ai fi venit tu sa ii spui ca ai sentimente pentru un alt barbat? ce crezi ca ti-ar fi facut te-ar fi inteles????????nu te-ar fi parasit imediat,tu ca femeie nu ai voie ,el da ,de ce? nu se va schimba niciodata decit sa ajungi sa regreti dupa 30 de ani renunta acum nici un barbat nu merita sacrificiul din partea ta esti tinara frumoasa daca traiesti singura iti va fi mai bine ,daca vei ramine cu el va fi numai rutina,obisnuinta ,poate ca nici nu il iubesti doar te-ai obisnuit cu el credema nu se va schimba niciodata.
kudika078676
Postat pe 13 August 2009 11:53
De la: Gina_J_, la data 2009-06-29 20:38:42
De la: eleain, la data 2009-02-22 20:43:22
sunteti frumoase fetelor, altfel nu v-ati fi postat poza, ce problema aveti? de ce va chinuiti sa "castigati iubirea"??? aceasta trebuie sa fie spontana si o bucurie de trait in fiecare zi. de ce stati si pierdeti timp si energie suferind pentru persoane ambigue si indecise? Bestial!!!

inchei citand pe coelho:
"Poate Dumnezeu vrea ca noi sa intalnim cateva persoane gresite inainte de a o intalni pe cea potrivita, in felul acesta, cand in sfarsit am gasit-o vom sti sa fim recunoscatori pentru asta." (Supertare!!!!!)


nota 10 pt aceste cugetari si argumente!!! ! supertare! Eleain 3 bile albe de la mine!


pe orce forum ai intra vei descoperi inteligenta ei si bunul simt si totdeaua vei avea un sfat bun de la ea ,pentru care eu personal o felicit
kudika078676
Postat pe 13 August 2009 12:05
nu merita sa stai cu un barbat care nu e sigur daca te iubeste sau nu !
sab628
Postat pe 13 August 2009 13:43
Buna,numele meu e Laura,siiti inteleg perfect draguta suferinta.Am avut o relatie de 5 ani ,o relatie perfecta doar 4 ani,in ultimul an s-a cam stins flacara incepuse cu jigniri cu nemultumiri desi nu avea de ce sa fie asa.Toata lumea ii spunea ca e un prostut daca renunta la mine.I-am inghitit toate prostioarele si toate nemultumirile si jignirile.Anul trecut in iunie ne-am despartin.Am suferit enorm nu mancam nu dormeam consideram ca fara el nu exista viata ca nu are rost viata mea fara el...am suferit 7 luni.Atrunci consideram ca nu e drept ce mi se intampla dar acum ii multumkesc lui D-zeu ca a facut sa fie asa.Ptr ca in decembrie am cunoscut un om extraordinar si in mai am facut nunta.Sunt fericita implinita.Asa ca incearca sa te gandesti ca il iubesti dar nu poti trai cu teama ca se va intampla mereu sa se uite dupa alta stiind ca tu il vei ierta si vei fi permanernt langa el.E cea mai mare prostie.Mai bine suferi acum catebva luni fara el si iti va fi bine pe urma,mult mai bine.Parerea mea e sa nu ii mai acorzi nici cea mai mica sansa ptr ca ceva ce nu a mers acum nu va merge nici mai incolo,ciorba reincalzita de mai multe ori nu mai are acelasi gust.,mai alrs ca nu te tine inafara de ceva dragoste langa el.Nu aveti copii nu aveti nimic altceva in comun decat poate sentimentele tale care sunt extrem de puternice si nu poti realiza ca iti e rau asa si ca de fapt e ok daca ai incerca viata fara el.BAFTA
lauracristina_pl
Postat pe 18 August 2009 10:27
draga mea prin aceeasi situatie am trecut si eu si inca mai trec.........din experienta mea,iti recomnad oricatde tare te doare sa rupi relatia imediat cu el.faceti amandoi o pauza oricat de greu va este.o luna,acordati-va o luna,si linistiti-va,trebuie s arezisti ispitei de a-l suna,nu faci decat mai rau....pur si simplu fa-ti ordine in minte si in suflet,pune-te si fa-ti obiective noi,iesi in oras cu fetele,schimba-ti garderoba,implica-te in activitati noi,sau munceste mai mult in perioadaasta,seara cand te vei culca vor fi singurele momente cand te vei gandi puternic la el,eh atunci functioneaza telepatia,cu cat te gandesti mai mult la el cu atat se va gandi si el la tine,dar incearca sa faci asta doar seara,si....retraieste in minte numai detaliile frumoase ale relatiei tale,si spune-ti in gand mereu,ca " ma iubeste si se va reaintoarce la mine,caci asta imi doresc" repeta-ti asta zi de zi si vei vedea ca functioneaza,trebuie sa fii optimista ca sa atragi optimism,dacagabndesti negativ si te smiorcaio in stanga'n dreapta va fi mai rau,caci il respingi,nici-unui barbat nu-i placfemeile insistente,plangacioase si mai ales dependente,arata-te puternica si demosntreaza-i ca lumea nu se incheie cu el...fa-l sa creada cate pierde....rezista o luna si vei vedea cate va cauta...eu am rezistat 2 luni si functioneaza...goodluck
andreaV
Postat pe 20 August 2009 15:59
draga mea,imi pare rau ca treci prin asa ceva...si eu am suferit mult din dragoste si stiu cum e..dar la tn nu e totul pierdut.incearca sa te linistesti si sa gandesti pozitiv..nu fa presiuni asupra lui.arata-i doar ca il iubesti.nu i-o mai spune si nu ii cere sa iti vb despre sentimentele lui..daca faci presiuni e mai rau.lasa-l sa se apropie de tn,sa vada in tn si prietena nu nuami iubita.incet,incet isi va deschide sufletul in fata ta si va trece peste indoielile lui..asculta-l atunci cand vrea sa vb,sfatuieste-l atunci cand iti cere asta si sustine-l.si eu am fost in situatia lui si stiu ca ii este greu.eu am avut de ales intre o relatie de 2 ani si omul care ma adora si o fosta relatie(prima mea dragoste).eu am ales a doua varianta si nu a mers mai mult de o luna.abia atunci am inteles ca "ata o data rupta,funie de matase nu se mai face".nu se poate trai in trecut.iti doresc sa fii puternica si sa lupti pt dragostea voastra.mult noroc.
healthy006555
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:17
Sall shi buna!!Voi trece direct la subiect:sunt cu o fata cu care am mai avut o relatie aacum un an!Imi tot spunea k ma iubeste shi ca tine la mn dar s-a mintit atat pe ea cat shi pe mn!Dupa ce ne-am despartit m-am indragostit de o prietena a ei shi devenise geloasa ba chiar o certa shi pe cologa ei!Anul acesta ne-am reintalnit shi mi-a propus sa fim din nou impreuna iar eu am acceptat dar totushi cu o teama ca s-ar putea intampla acelashi lucru de anul trecut!As vrea o parere cu privire la: daca am facut bn ca m-am "impacat" cu ea shi daca ar fi bn sa discut cu ea desprte ce ganduri are!Mai este de specificat ca nu este din aceeashi localitate cu mn!Trebuie sa pecizez ca eu incerc sa tin legura cu ea,insa ea "isi aduce aminte de me" doar cand vb cu ea!
Ce este de facut?
Multumesc anticipat:*
costin_healthy
Postat pe 11 Octombrie 2009 11:46
Trec si eu prin momente dificile, sunt in depresie de 2 luni....e usor mai complicat la noi...ma iubeste, il iubesc, ....dar parem sa ne uram in acelasi timp...dupa care ne reindragostim si tot asa...
In cazul tau pare usor mai simplu si totusi la fel de dureros...zice ca nu stie ce mai simte pentru tine, ca isi analizeaza sentimentele...iar tu il iubesti...cu atat mai mult cu cat el este mai nehotorat. Este jocul asta idiot in care in final unul oboseste si cedeaza....pierde, e un joc de putere....am observat asta pe propia mea piele. Acum eu am obosit...asa cum probabil ai obosit si tu, vrei liniste in vreme ce el vrea provocarea pe care tu nu mai esti in stare sa o oferi. Disperi...il vrei cu atat mai mult cu cat il vezi mai rece...nu mai poti conduce jocul...a fost intrerupt in momentul in care el a inceput sa se intrebe daca sa aleaga intre "EA" si tine. Asa vad eu relatia ta. Scuze daca gresesc!
Ce sfat iti pot da eu tie...si nu il pot aplica eu ptr mine (sunt buna doar la dat sfaturi nu si in a le pune in practica) este sa strangi din dinti, sa nu te multumesti cu putin, sa mergi pe ideea de totul sau nimic, iti joci ultima carte. Ai nevoie de tarie, curaj....gandeste te ca oricum suferi zi de zi, te macina sa il vezi cum il pierzi. Macar daca suferi,il pierzi...o faci odata, puternic...insa ramai puternica in fata lui, lucru de care un barbat e atras. Poate s-ar mira sa te vada schimbata, sa fie el acela care simte ca te pierde, poate altfel vor curge gandurile lui in momentul in care nu mai are sguranta ca esti a lui oricum....ci trebuie sa te recastige, cava ramane singur, ca are concurenta si "ce bine ii era cu tine, cu dragostea ta sigura"!!! In felul asta simte ca este din nou la "vanatoare" asta vor barbatii si asta vrem si noi, femeile,...PROVOCARE!!!
In cazul in care ideea mea nu ar merge, probabil ca nu a mai ramas nimic in sufletul lui pentru tine, nu esti tu aleasa asa cum cu siguranta nici el nu este ACELA de care ai nevoie, tu doar ai grabit moartea lenta si dureroasa a relatiei cu una puternica, agresiva si f dureroasa, nu te va ucide ci te va face mai puternica.
In final el nu va ramane cu amintirea unei femei disperate sa il recastige, ci o femeie puternica care stie ce vrea...INDEPENDENTA (ceea ce iti pastreaza unele sanse pe viitor daca il mai vrei. Poate o sa spui ca sunt nebuna sa spun asa ceva...dar, stiu ce fel de durere simti...insa in cazul meu problemele sunt de alta natura...vin una dupa alta fara ca eu sa mai am timp sa le procesez, sa vin cu o solutie.
In final....decizia iti apartine...eu doar ti am prezentat un punct de vedere usor feminist, pe care pe eu urmaresc sa il aplic.
Nu stiu cat te am ajutat, sper sa iti fie bine! Multa bafta si...sa fi tare!!! Nu e bine sa suferi...stiu ce spun...
kudika_Invia
Postat pe 14 Noiembrie 2009 03:56
De la: ROXIOA, la data 2009-11-14 03:56:38Trec si eu prin momente dificile, sunt in depresie de 2 luni....e usor mai complicat la noi...ma iubeste, il iubesc, ....dar parem sa ne uram in acelasi timp...dupa care ne reindragostim si tot asa...
In cazul tau pare usor mai simplu si totusi la fel de dureros...zice ca nu stie ce mai simte pentru tine, ca isi analizeaza sentimentele...iar tu il iubesti...cu atat mai mult cu cat el este mai nehotorat. Este jocul asta idiot in care in final unul oboseste si cedeaza....pierde, e un joc de putere....am observat asta pe propia mea piele. Acum eu am obosit...asa cum probabil ai obosit si tu, vrei liniste in vreme ce el vrea provocarea pe care tu nu mai esti in stare sa o oferi. Disperi...il vrei cu atat mai mult cu cat il vezi mai rece...nu mai poti conduce jocul...a fost intrerupt in momentul in care el a inceput sa se intrebe daca sa aleaga intre "EA" si tine. Asa vad eu relatia ta. Scuze daca gresesc!
Ce sfat iti pot da eu tie...si nu il pot aplica eu ptr mine (sunt buna doar la dat sfaturi nu si in a le pune in practica) este sa strangi din dinti, sa nu te multumesti cu putin, sa mergi pe ideea de totul sau nimic, iti joci ultima carte. Ai nevoie de tarie, curaj....gandeste te ca oricum suferi zi de zi, te macina sa il vezi cum il pierzi. Macar daca suferi,il pierzi...o faci odata, puternic...insa ramai puternica in fata lui, lucru de care un barbat e atras. Poate s-ar mira sa te vada schimbata, sa fie el acela care simte ca te pierde, poate altfel vor curge gandurile lui in momentul in care nu mai are sguranta ca esti a lui oricum....ci trebuie sa te recastige, cava ramane singur, ca are concurenta si "ce bine ii era cu tine, cu dragostea ta sigura"!!! In felul asta simte ca este din nou la "vanatoare" asta vor barbatii si asta vrem si noi, femeile,...PROVOCARE!!!
In cazul in care ideea mea nu ar merge, probabil ca nu a mai ramas nimic in sufletul lui pentru tine, nu esti tu aleasa asa cum cu siguranta nici el nu este ACELA de care ai nevoie, tu doar ai grabit moartea lenta si dureroasa a relatiei cu una puternica, agresiva si f dureroasa, nu te va ucide ci te va face mai puternica.
In final el nu va ramane cu amintirea unei femei disperate sa il recastige, ci o femeie puternica care stie ce vrea...INDEPENDENTA (ceea ce iti pastreaza unele sanse pe viitor daca il mai vrei. Poate o sa spui ca sunt nebuna sa spun asa ceva...dar, stiu ce fel de durere simti...insa in cazul meu problemele sunt de alta natura...vin una dupa alta fara ca eu sa mai am timp sa le procesez, sa vin cu o solutie.
In final....decizia iti apartine...eu doar ti am prezentat un punct de vedere usor feminist, pe care pe eu urmaresc sa il aplic.
Nu stiu cat te am ajutat, sper sa iti fie bine! Multa bafta si...sa fi tare!!! Nu e bine sa suferi...stiu ce spun...


Ai perfecta dreptate. Cu cat unui barbat ii dai cu " flit " mai tare cu atat se incapataneaza mai rau si este mai atras de tine. Ciudat, dar asa este.
Barbatii nu sorta ideea ca sunt respinsi si atunci se incapataneaza sa te pastreze..Nu e bine sa suferi, nu e bine sa te umilesti cersind dragostea unui barbat. Cine nu te vrea nu te merita.
kukla
Postat pe 2 Decembrie 2009 00:06
V-ati gandit vreodata ca trebuie sa va iubiti cel mai mult pe voi? Sa va puneti voi pe primul loc?! Eu asa am facut intotdeauna... si taare bine mi-a mai fost! "Baiete, nu esti hotarat ce vrei??? Nici o problema, eu sunt foarte hotarata!" Ii tot dati zor cu iubirea... iubiti de fapt ce ati vrea voi sa fie ei (dar nu sunt)! Daca nu sunteti fericite in relatie... la ce va foloseste relatia respectiva????
darksukkubus69
Postat pe 11 Decembrie 2009 12:58
bune sfaturile. am postat si eu ceva asemanator in topicul prietenii! va multumesc! si numai bine!
florineta
Postat pe 16 Decembrie 2009 19:11
este o situatie destul de sensibila. incearca sa fii sincera cu tine. intreba-te daca este persoana langa care ai sa poti sa fii cand va fi greu. inima este plina de iubire, dar poate el nu este capabil in acest moment sa primeasca acest dar de iubire.
iti doresc din suflet sa ai intelepciunea necesara de a face ceea ce este mai bine pt amandoi.Doamne ajuta
kudika182838
Postat pe 16 Decembrie 2009 21:04
dar poate relatia respectiva a ajuns la final. atunci cu multa responsabilitate se spune adevarul. e cel mai cinstit asa
kudika182838
Postat pe 18 Decembrie 2009 20:46
De la: , la data 2009-02-10 23:09:45rdraga mea ,eu am 22ani de casnicie din care ultimii 3de cosmar cam din aceleasi motive din care suferi tu.si crede ma ca dupa atitia ani alaturi de un sot ,tradarea doare direct proportional cu vechimea relatiei.iti dau acelasi sfat pe care i l am dat fiicei mele care are 21 ani ai rabdare..unu i barbat trebuie sa i dai timp sa se hotarasca ..sa si analizeze sentimentele ..creda ma ca si la 50ani unui barbat ii trebuie timp sa si faca ordine in suflet atunci cind nu se poate hotari intre 2femei .caci iubirea il poate lovi la orice virsta ...daca il iubesti mai lasa i timp sa se hotarasca si daca va renunta la cealalta cu adevarat sa l ierti si sa l iubestimai mult ca inainte...daca o va alege pe cealalta sa ai puterea sa treci peste dezamagire si sa speri ca fericirea e aproape si o vei intilni...fii tare si mai asteapta .caci daca exista iubire merita sa suferi ca sa mai dai o sansa relatiei voastre...e foarte usor sa rupi o relatie la primul hop dar cit de greu si cit suflet ai pus in ea nu trebuie sa uiti in momentele acestea..scuze am folosit e mailul baiatului meu..pa..



sunteti o femeie deosebita! este un norocos baiatul dvs. foarte frumos si adevarat tot ce afirmati. din spusele dvs. durerea pare mai usor de suportat. aveti mare dreptate! sanatate si multe impliniri copilului dvs.
kudika182838
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:04
De la: , la data 2009-02-10 23:09:45rdraga mea ,eu am 22ani de casnicie din care ultimii 3de cosmar cam din aceleasi motive din care suferi tu.si crede ma ca dupa atitia ani alaturi de un sot ,tradarea doare direct proportional cu vechimea relatiei.iti dau acelasi sfat pe care i l am dat fiicei mele care are 21 ani ai rabdare..unu i barbat trebuie sa i dai timp sa se hotarasca ..sa si analizeze sentimentele ..creda ma ca si la 50ani unui barbat ii trebuie timp sa si faca ordine in suflet atunci cind nu se poate hotari intre 2femei .caci iubirea il poate lovi la orice virsta ...daca il iubesti mai lasa i timp sa se hotarasca si daca va renunta la cealalta cu adevarat sa l ierti si sa l iubestimai mult ca inainte...daca o va alege pe cealalta sa ai puterea sa treci peste dezamagire si sa speri ca fericirea e aproape si o vei intilni...fii tare si mai asteapta .caci daca exista iubire merita sa suferi ca sa mai dai o sansa relatiei voastre...e foarte usor sa rupi o relatie la primul hop dar cit de greu si cit suflet ai pus in ea nu trebuie sa uiti in momentele acestea..scuze am folosit e mailul baiatului meu..pa..



felicitari! sunteti o femeie deosebita.ati facut sa para mai usor de suportat aceasta durere.va doresc sanatate si multe impliniri pt dvs. si copiii dvs.
kudika182838
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:21
Buna sunt noua pe aici si am si eu o problema mai grava spun eu.....legata de fosta mea relatie care s-a terminat acum 3 zile mai exact pe 14 feb,si totul a inceput de la incapatanarea mea ca el isi dorea sa mearga la fratesu' la o bere si eu evident nu am acceptat sa mearga fara mine si i-am spus ca daca merge....ne despartim.....asa s-a si intamplat.....de luni sunt intr-o stare de nedescris.....am inceput sem 2 la faculta si nu am avut curaj sa ies din casa.....sunt terminata,si a mai venit marti la mine sa "vada dak plang" sa imi spuna sa nu mai plang ..... si lucru' asta ma termina sincer pt ca stiu ca ma iubeste si stiu motivu' pt kre el nu vrea sa ne mai impacam....pt ca i-a spus mama lui ca dak el se impaca cu mn poate sa se mute de acasa, si din partea lui (ma refer la familie) mama,tata,fratele totzi sunt impotriva mea si e normal ca ei au o influenta mult mai mare asupra lui si imi pare rau de ralatia noastra pentru ca aman2 ne iubim si chiar mi-a trimis un mesaj azi ca ma iarta pt ca ma iubeste,dar nu ne vom mai impaca niciodata....si credeti-ma ca mi-e greu fara el.....simt ca o iau razna,am nevoie de un sfat sincer si de la o persoana care a avut o asemenea problema! crede-ti ca se v-a mai intoarce la mine? e mai bine sa il las o perioada sa se gandeasca?! de 10 luni eram impreuna,dar eram ca si logoditzi!
kudika075249
Postat pe 17 Februarie 2010 17:16
Adica el a comis-o si el "te iarta pt ca te iubeste"??? Asta te iubeste cum sunt eu calugarita! Daca te iubea nu va desparteati... a fost doar un pretext din partea lui, sa stii! Daca te iubea nu-l interesa parerea familiei, i-ar fi pus la punct imediat! Ar trebui sa te bucuri ca esti libera... pe el lasa-l sa se "gandeasca" pana la adanci batranete in timp ce tu iti vei trai viata! Succes!
darksukkubus69
Postat pe 18 Februarie 2010 22:31
mai lasa-l sa se gandeasca...poate vrea doar sa-ti dea o lectie...daca te iubeste cu adev o sa vina la tine indiferent de ce spun cei din jur...un sfat:pe viitor chiar daca o sa fi cu el sau cu altul dai libertatea necesara, sa poata iesi si cu altii,..crede-ma ca e aiurea cand te sufoca cineva care tre sa fie prezent peste tot doar pt ca e prietenul/a ta..
k_mizi
Postat pe 18 Februarie 2010 23:25
buna,vreau sa va povestesc ce mi s-a intamplat,poate cnv ii da de cap k yo nu mai stiu c sa cred...am avut o frumoasa relatie de doar 9 luni. Dupa 4 luni de relatie m-a cerut in casatorie...am acceptat si urma sa ne mutam impreuna dupa c se inscriia si el la fac(mentionez ca el era intr-a 12 la teologie si yo in anul 1 d fac dar eram amn2 d aceiasi varsta).Il cunos de mica dar abia aqm ne-am bagat impreuna.Dupa c m-a cerut am ramas insarcinata,am faqt intrerupere(ceea c nu recomand nimanui k ramai markta toata viata).Relatia noastra mergea super bn pana la un punct cand park el s-a distantat d mn.Am inceput sa-l intreb c se intampla k nu mai e k inainte si el mi-a zis k ma iubeste dar k e stresat q toate(bac+mama lui ii dadea dureri de cap).Am mai mers un timp si p urma iar l-am intrebat pttr k yo vdm k el tine la mn dar numai vb k inainte...mi-a zis scurt k nu ma mai iubeste dar nu stie motivul,k cik nc el nu-si da seama.Eu nu cred k e asta eu cred k are e cv legatt d mama lui.Mama lui nu ma prea placea p mn ptr k nu sunt destul d frum k el si inteligenta(chiar dak sunt la fac si am luat baq q 9.5).Inainte sa fim impreuna el vb totul q mama lui,de cand s-a bagat p mn ,mai mult vb q mn ,ceea c p dansa o deranja f.tare.Vb p mess,dar evitam sa disqtam despre acest subiect.(el aintrat la teologie,ceea c el nu-si dorea,dar aici sunt sig k tot mana mamei lui a fost).Dak puteti sa-mi da-ti un sfat,o parere cv as fi foarte incantata
yasminadulcik
Postat pe 25 Februarie 2010 13:28
salut....in primul rand te rog sa nu mai scrii cu asa multe prescurtari ca induci in eroare,limba romana e foarte frumoasa...sa nu te superi pe mine!
Parerea mea...eu cred ca e genul de persoana care depinde foarte mult de parinti, de parerea lor, de absolut tot ce inseamna ei.Astfel de persoane o sa puna pe prim plan parintii si apoi iubita sau sotia...Asta se va intampla si dupa casatorie...Nu stiu daca iti doresti sa ai un barbat langa tine care va fi ca o marioneta...Mama lui il va dirija si cand el va avea 50 ani....Analizeaza tu mai bine situatia si vezi ce vrei de la viata: o casnicie cu un barbat sau o casnicie cu un barbat si mama lui????
Dyana_24
Postat pe 25 Februarie 2010 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Orgasmul nocturn la femei 63 De la: catavalcea 3 Ianuarie 2012 18:06
HERPES GENITAL - TREBUIE SA NE SALVAM 2 De la: kudika_949007 24 Ianuarie 2014 12:19
Am nevoie de cateva opinii, scumpe doamne... 49 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 31 Iulie 2010 18:16
virusul papiloma 4 De la: healthy001128 31 Ianuarie 2010 12:31
Tratarea impotentei 2 De la: healthy005744 23 Decembrie 2009 19:53