astmul si sarcina

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

loredana81 Avatarul lui loredana81

3 mesaje
Oras: brasov

Va rog ajutati-ma! Sufar de astm si imi doresc mult un copil!Poate astmul sa afecteze sarcina cu ceva?
Raporteaza abuz de limbaj
loredana81 Avatarul lui loredana81

3 mesaje
Oras: brasov

Chiar nu stie nimeni
danike Avatarul lui danike

40 mesaje

mai bine intreaba un medic bun,dar mai cere si alta parere si altui medic,intra pe net,..ex. in cazul meu,am nascut de 2 ori dar astmul il am de curand aprox.7 ani si cand i-am spus medicului ca mi-as mai dori un copil,raspunsul a fost sa stau potolita,deci in cazul meu as avea un risc si eu si copilul,astmul meu mi-a facut complicatii din pacate,acum depinde de fiecare pers. ,de gravitatea bolii,se ia in calcul si varsta,etc...iti doresc sa-ti indeplinesti aceasta dorinta si eu iubesc copii f. mult.pt. ca nimic nu este mai frumos in aceasta lume!!!
Fosta membra Kudika.ro
daca vrei un tratament pentru asm care sa nu afecteze sarcina (naturist)
4Life Avatarul lui 4Life

1991 mesaje
Oras: bucuresti

De la: lrm_mariana, la data 2009-03-10 13:00:02daca vrei un tratament pentru asm care sa nu afecteze sarcina (naturist)
care ar fi acel tratament si ce rezulate are??ma intereseaza si pe mine sa stiu
www.4life-romania.ro
monel10me Avatarul lui monel10me

11 mesaje
Oras: campulung moldovenesc

Buna
Eu sufar de astm de circa 15 ani(am34) si am nascut intre timp 2 copii perfect sanatosi.Intr-adevar in perioada sarcinii nu am luat tratamentul( la primul copil luam Singulair,la al doilea luam Seretide),si am avut cateva crize,ocazie cu care am ajuns la spital: oxigen perfuzii etc,nopti dormite in sezut( nu puteam respira culcata).... Dar daca vrei, se poate!
tarot_healthy Avatarul lui tarot_healthy

754 mesaje

Dacă ați ajuns să citiți aceste rânduri și vă stârnesc interesul, nu este o pură întâmplare; ci este posibil ca tocmai eu să fiu persoana care vă poate ajuta cu anumite răspunsuri referitoare la viața dumneavoastră, fără să îmi dezvăluiți detalii despre viața personală, ca apoi să presupuneți că m-am inspirat. Rămâne doar să vă convingeți! Dacă sunteți interesat/ă, lăsați un E-mail pe: cassey.cassey20@yahoo.com și vă voi contacta în cel mai scurt timp posibil. http://cassey-tarot.weebly.com/ O săptămână frumoasă, vă doresc!