Setari Cookie-uri

Vreau un bebe!

Buna mamici si viitoare mamici. Ajutor am nevoie de un sfat!
Vreau si eu un bebe si cum era si normal am fost la medic, problema mea este ca 2 ani de zile am luat anticonceptionale cu intreruperi nu incotinuu, dar acum nu mai am menstruatia regulata imi vine si la 45 de zile chiar.I-am spus medicului si mi-a dat ovule sa iau dupa ce se termina menstruatia si sa merg la el pentru o monstra sa o analizeze.
Problema mea este ca acum am 50 de zile intarziere,sa merg la medic sa-i spun, sa-mi fac un test de sarcina sau sa astept pana imi vine???
Mai am o problema: mi-a spus ca voi ramane mai greu insarcinata pt ca am uterul retrovers.
Orice sfat e bine venit.
Multumesc.
veronicacotovanu
Postat pe 18 Februarie 2009 21:28
buna,si eu trec cam prin aceeasi situatie,si eu imi doresc un copil si am fost la ginecolog,care mi-a recomandat sa fac niste analize la sange,in a 5,a 10-a si a18-a zi d la menstruatie,si sotul meu sa faca o spermograma,si mai mi-a dat cateva pastile.dar nu cred ca problema sa fie d la anticonceptionale,pt k eu nu am luat asa ceva,am folosit doar pelicule contraceptive,asa ca sfatul meu ar fi sa iti faci un test,si apoi sa mergi la medic, k sa fii sigura,in nici un caz sa nu astepti...nimic.
cht_ancuta
Postat pe 20 Februarie 2009 22:14
Din pacate testul mi-a iesit negativ. Mi-am facut curaj si voi merge saptamana viitoare din nou la medicul meu.
Multumesc mult pt sfat.
Succes si tie si poate in curand vom aveam un ingeras langa noi.
veronicacotovanu
Postat pe 21 Februarie 2009 15:38
ma numesc diana si as dori sa stiu dupa cat timp pot sa raman insarcinata dak am intrerupt anticonceptionalele acum o saptamana le-am luat timp de 4 luni??ast un raspuns va rog..imi doresc un bebe pt k ii iubesc mult
ady2
Postat pe 25 Februarie 2009 13:47
Asteptati si minunea se va intimpla. Mereu am 'jelit'de sarbatori sau in zilele proaste ca vreau un bebe. De fapt mi-am dorit mereu trei copii. Iata ca am ajuns la 35 de ani fara bebelusi cu o cariera de medic si surpriza INSARCINATA , si nu oricum cu TRIPLETI!!!!!Dzeu mi-a ascultat dorinta si suferinta si in martie 2008 am adus pe lume doi ingeri de fetite pt ca cea de-a treia la 29 de saptamini s-a oprit in evolutie. A fost ft greu dar va jur ca poate pe linga d-zeu m-a ajutat si dr JURJ cu ceva remedii homeopate
Acum IOANA DARIA SI MARIA ALESIA imi apartin si sunt fericita ca le am . Imi puteti scrie daca vreti mai multe detalii pe adresa mihaela_palko2003@yahoo.com. Mult succes tuturor si credeti-ma ca visul vostru poate fi realizat
haralambie
Postat pe 24 Aprilie 2009 15:54
draga mea contacteaza-ma si vei afla tot ce doresti. te pun in tema cu persoana care are acum un bebelus de 5 luni datorita produselor naturale
maria.frumuzaiche@yahoo.com
http://mary.dlb.ro/
healthy001546
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:40
De la: veronicacotovanu, la data 2009-02-18 21:28:05Buna mamici si viitoare mamici. Ajutor am nevoie de un sfat!
Vreau si eu un bebe si cum era si normal am fost la medic, problema mea este ca 2 ani de zile am luat anticonceptionale cu intreruperi nu incotinuu, dar acum nu mai am menstruatia regulata imi vine si la 45 de zile chiar.I-am spus medicului si mi-a dat ovule sa iau dupa ce se termina menstruatia si sa merg la el pentru o monstra sa o analizeze.
Problema mea este ca acum am 50 de zile intarziere,sa merg la medic sa-i spun, sa-mi fac un test de sarcina sau sa astept pana imi vine???
Mai am o problema: mi-a spus ca voi ramane mai greu insarcinata pt ca am uterul retrovers.
Orice sfat e bine venit.
Multumesc.
haralambie
Postat pe 29 Aprilie 2009 15:46
Buna Veronica, iti spun din povestile si experienta femeilor aflate in situatia ta , dupa contactul sexual trebuie sa stai cu picioarele in sus(pe perete) ca si cind ai picioarele umflate timp de aprox 10 minute. Bafta !
haralambie
Postat pe 29 Aprilie 2009 15:49
de unde ai mai auzit si tampenia asta????!!!sincer mi se pare o aberatie
snoopitzsa
Postat pe 21 Mai 2009 10:10
Buna! mamicilor si viitoarelor mamici.Si eu am facut parte din categoria celor care-si doreau cu ardoare sa-si tina pruncul in brate.Acum ,cu mana pe inima va spun ca daca Dumnezeu vrea o sa aveti daca nu cu parere de rau dar asta este.Am trecut prin multe pana am reusit sa am doua fete nazdravane.Si apropo nu e nimic de ras si eu am stat cu picioarele in sus pe perete .Sfatul meu este sa te rogi la Maica Domnului si-ti va implini dorinta,iti spun sigur ca pe mine ea ma ajutat,mai mult nu-ti pot spune ca jignesc si nu-mi doresc acest lucru,dar iti mai pod da informatii cu placere.Mult noroc.....
dila
Postat pe 22 Mai 2009 01:49
De la: veronicacotovanu, la data 2009-02-18 21:28:05Buna mamici si viitoare mamici. Ajutor am nevoie de un sfat!
Vreau si eu un bebe si cum era si normal am fost la medic, problema mea este ca 2 ani de zile am luat anticonceptionale cu intreruperi nu incotinuu, dar acum nu mai am menstruatia regulata imi vine si la 45 de zile chiar.I-am spus medicului si mi-a dat ovule sa iau dupa ce se termina menstruatia si sa merg la el pentru o monstra sa o analizeze.
Problema mea este ca acum am 50 de zile intarziere,sa merg la medic sa-i spun, sa-mi fac un test de sarcina sau sa astept pana imi vine???
Mai am o problema: mi-a spus ca voi ramane mai greu insarcinata pt ca am uterul retrovers.
Orice sfat e bine venit.
Multumesc.

Rugaciunea unui copil nenascut
lasatii pe copii sa traiasca,nu ii omorati aparatii nu le faceti rau,viata lor depinde de voi
Sarut mana, mamicuta mea,
Sunt eu, cel din pantecele tau care-ti soptesc la ureche cat sunt de speriat, de trist si de indurerat pentru ca vrei sa ma omori, crezand ca-ti sunt o grea povara...
Tu nici nu stii cat e de greu sa nu-ti aud cantecul de leagan, sa nu ma bucur de mangaierile tale, sa nu iti vad chipul, maicuta draga! Cat as vrea sa ma cuibaresc la pieptul tau izvorator de tihna, liniste si dragoste! Ce puternici am putea fi impreuna, cum am invinge toate necazurile si, mai ales, ce frumoasa ar fi viata alaturi de tine! Dar tu vrei sa ma ucizi...
As vrea si eu sa ma pot bucura de frumusetea cerului senin, sa alerg pe campul inflorit si sa-ti impletesc mandra cununita. Nu te gandi ca sunt mic si neputincios pentru ca, primindu-ma pe mine in viata ta, mamico, pe Pruncul Hristos il primesti.
Mamico, trebuie sa-ti marturisesc ce frica-mi este de lama taioasa a chiuretei care ma va sfasia curand si ma va transforma in bucatele fara viata care vor ajunge la gunoi...!
Oare tu nu auzi cum imi bate inimioara si cum tremur de frica? Eu iti aud foarte bine inima de aici, din burtica ta.
Mama, as vrea sa ma pot uita in ochii tai si sa te rog sa ai mila de mine, sa-ti zambesc dragalas - cum numai eu stiu - si sa te strang in brate cu manutele mele grasune. Vreau sa-ti dau forta si curaj, incredere si convingerea ca NU omorandu-ma pe mine vei scapa de necazuri, ci abia atunci vei da de greutati, pentru ca-l vei mania pe Bunul Dumnezeu.
Imagineaza-ti ce inseamna pentru mine sa port povara nedreptatii tale, cand ma dai nu numai mortii pamantesti, care e atat de grea si de dureroasa, dar ma lipsesti si de lumina lui Hristos.
Acum, in ultimul ceas, ma rog Maicii Domnului sa te lumineze si sa-ti dea putere, intelepciune si un pic de dragoste si mila pentru mine, cel ce sunt trup din trupul tau, suflet din sufletul tau, copilul tau nevinovat si nenascut.
Amin!

Despre avorturi - poezie de Pãrintele Ilie Cleopa

Oare mamã sã mai fie
Aceea ce-ºi omoarã fiii?
Care fiarã vreodatã
ªi-a omorât a sa fatã?

Nici o fiarã, tu sã ºtii,
Nu-ºi omoarã ai sãi fii,
Numai mama cea creºtinã
S-a fãcut ca o hainã.

Este mai rea ca o fiarã,
E de plâns ºi de ocarã
Ca ea îºi omoarã fiii
ªi este vas al urgiei.

A lui Dumnezeu urgie
O va munci pe vecie
Cã pe pruncii ei cei vii
Ea i-a dat la cãsãpii.

Pe la doctori i-a ucis,
Cu gheena ea s-a aprins
Cã nevinovaþii prunci
I-a supus la grele munci

Spre a fi tãiaþi bucãþi
ªi aruncaþi prin gãleþi.
Vai ºi-amar de-acele mame
Ce ºi-au mâncat a lor carne.

Nu carne de dobitoc
Care se frige la foc,
Ci carne de oameni vii,
De nevinovaþi copii.

Sã ºtiþi voi, mame nebune,
Cã altfel nu vã pot spune,
Care-avorturi aþi comis,
De douã ori aþi ucis.

Nevinovaþilor prunci
Le-aþi dat îndoite munci;
Trupul lor nevinovat
În cuþit l-aþi aruncat.

Sufletul lor chinuit
De luminã l-aþi lipsit,
Cã botez n-au apucat
ªi-n luminã n-au intrat.

Iar în ziua de apoi
Ei vã vor pârî pe voi,
Cã de viaþã i-aþi lipsit
ªi raiul n-au moºtenit.

Iar când voi o sa muriþi
Iadul o sã-l moºteniþi.
Plângeþi acum cu amar
Ca sã scãpaþi de tartar.

Cât mai este vreme-acum
Mergeþi la duhovnic bun,
Cu lacrimi sã vã cãiþi
ªi sã vã mãrturisiþi,

C-aþi ucis pe-ai voºtri fii
Si i-aþi omorât de vii,
Cu moartea cea mai amarã
Voi i-aþi scos din viaþã afarã.

Pruncii cei nevinovaþi
Stau în beznã aruncaþi,
Cãci mãmica lor hainã
N-a vrut sã le dea luminã.

Dumnezeu la început,
Pe Eva când a fãcut,
Cu un nume tãinuit
"Viaþã" pe ea a numit.

ªi i-a spus copii sã nascã,
Cu-al ei lapte sã-i hrãneascã,
În dureri sã nascã fii,
Spre-a fi mamã celor vii.

Iar voi, mamelor nebune,
Moarte semãnaþi în lume,
Din a dracilor povaþã
Omorâþi ºi nu daþi viaþã.

Diavolul uºor vã-nºealã
ªi vã prinde cu momealã,
Cãci acela la-nceput
Omorâtor s-a fãcut.

Iarã voi lui aþi urmat,
Sãvârºind mare pãcat,
Omorând pruncii de vii,
Ducându-i la cãsãpii.

N-aþi fost voi izvor de viatã,
Ci spre moarte-aþi fost povaþã.
N-aþi voit sã naºteþi prunci
ªi veþi primi grele munci.

De aceea voi sã ºtiþi:
Nu puteþi femei sã fiþi,
Nu sunteþi femei de seamã,
De nu vreþi sã fiþi ºi mamã.

Ori pãziþi voi fecioria
ªi lãsaþi cãsãtoria,
Spre a fi femei alese
ªi a Domnului mirese.

De nu-þi place fecioria,
Sã iubeºti cãsãtoria,
Sã duci sarcina de mamã,
Sã fii femeie de seamã.

Sã nu te faci roabã plãcerii
ªi unealta desfrânãrii,
Ci a naºterii durere
Sã o primeºti cu plãcere.

Cã pedeapsã vei avea
ªi de iad nu vei scãpa
Porunca de n-o pãzeºti
ªi de naºteri te fereºti.

A te mântui doreºti,
Durerea sã o primeºti.
Durerea-þi aduce þie
Cereasca împãrãþie.

De-ai ucis bãiat sau fatã
Ce ar fi trãit odatã
Poate ar fi fost un om vestit
Ce pe mulþi ar fi izbãvit.

Poate-un împãrat sau domn
Sau vreun sfânt sau mare om,
Care, de s-ar fi rugat,
Suflete ar fi salvat,

Pe mulþi ar fi mântuit,
Chiar din focul cel cumplit,
Pe mulþi ar fi ajutat
Sã aibã sufletul curat,

Iar de-ar fi fost el un sfânt
ªi om tare la cuvânt,
Prin ale sale cuvinte
Pe mulþi lumina la minte,

Spre-a întoarce la luminã
ªi la vesnica odihnã,
ªi a le fi spre lãmurire
Spre veºnica fericire.

Mamã, mamã blestematã,
Ai gândit tu vreodatã,
Când îþi ucideai copiii,
Cã aceºtia au sã-nvie

În ziua cea de apoi,
Când vom învia ºi noi,
ªi-au sã-þi cearã socotealã
Pentru moartea lor amarã?

Pentru cã tu i-ai ucis
ªi-n întuneric i-ai trimis.
Atunci ei te vor mustra
ªi-aºa te vor întreba:

"Cum ai îndrãznit tu, mamã,
Mamã cu inima de-aramã,
Ca sã ne ucizi pe noi
ªi sã ne dai la gunoi?

N-ai gândit tu oare-atunci
Cã în iad sunt grele munci
Pentru cei rau ucigasi
Care ucid copilaºi?

N-ai crezut cã vede Domnul
Tot ceea ce face omul?"
Vei da seama ce-ai fãcut
ªi câþi copii ai crescut.

Ai ales numai plãcerea
ªi ai ocolit durerea,
Dar la judecatã atunci
O sã ai amare munci.

ªi pentru a ta plãcere
Tu vei merge în durere
ªi-a lui Dumnezeu mânie
Te va duce la pieire,

În iad te vei osândi,
Munca o vei dobândi,
De nu te vei pocãi
ªi nu te vei spovedi.


N-AI VRUT SA FI MAMA

Ce-am gresit eu, mama,VIATA sa mi-o iei?
Ma alungi din tine, de ce nu ma vrei?
N-am cum sa ma apar, sa strig... n-am putere.
Te iubesc,mamico,cat nu poti tu cere.

Unde mi-e mormantul, in care cimitir?
N-ai vrut sa gust,mama,al VIETII SFANT POTIR.
Iti voi zice "mama"chiar de nu esti mama.
Striga-ma pe nume... nu stiu cum ma cheama!

Mi-ai pus capat,mama, zilelor de vis,
Te iubesc, mamico, chiar de m-ai ucis.
Nu-mi cunosti tu chipul ca sa-l pui in rama,
Desi mi-ai luat VIATA, tot mi-esti draga, mama.

Glasul constiintei l-ai lasat deoparte.
Tocmai tu, IUBIRE ma trimiti la moarte!?
Tu din necredinta te-ai iubit pe sine,
Eu cu atat mai tare te iubeam pe tine.

Iar la Judecata cum sa te prezinti?
Nu va fi scapare, n-ai sa poti sa minti
Ucigasa fapta tu n-o poti ascunde,
N-o sa ai cuvinte pentru a raspunde.

Sunt atatea mame ce-si doresc copii,
Dati-ne o sansa sa ramanem vii.
Cin'sa planga, Doamne;noaptea-atator drame
Cine sa trezeasca ZECI DE MII DE MAME.

Am omorât un înger
odatã…,
i-am sfâºiat veºmântul
de lacrimi ºi suspine
cu mâna mea pãtatã
de sânge ºi de crime.
ªi ce pãcat… sãracul…
cãci gura lui
de-o viaþã,
ºoptindu-mi la ureche
mã-nsenina cu bine.
Acum e dus…
ºi-mi pare rãu
cã nu mai are cine
sã-mi fie… îngeresc
mãcar o clipã…
ªi iar pãcat…
cãci el era iubire:
eu – micul om din el,
El – liniºtea din mine.

Am omorât odatã
un înger
ºi i-am furat din sânu-i
grãmada de minuni
ce mi le-a pus în cale
în drumul meu la vale
din naºtere spre moarte…
Dar n-am putut-o duce
cu mine…
era prea grea
ºi trupul meu prea singur
ca s-o mai poatã þine.

ªi-mi pare rãu acum
c-am stins din el
seninul cer,
cãci nu mai are cine
sã-mai pãºeascã-agale
ºi uneori… timid
pe lângã mine.


E minunat când lumea-i
fãcutã din luminã!
El… îmi ducea minunea
eu… mã duceam pe mine.

lourdess
Postat pe 22 Mai 2009 03:22
De la: veronicacotovanu, la data 2009-02-18 21:28:05Buna mamici si viitoare mamici. Ajutor am nevoie de un sfat!
Vreau si eu un bebe si cum era si normal am fost la medic, problema mea este ca 2 ani de zile am luat anticonceptionale cu intreruperi nu incotinuu, dar acum nu mai am menstruatia regulata imi vine si la 45 de zile chiar.I-am spus medicului si mi-a dat ovule sa iau dupa ce se termina menstruatia si sa merg la el pentru o monstra sa o analizeze.
Problema mea este ca acum am 50 de zile intarziere,sa merg la medic sa-i spun, sa-mi fac un test de sarcina sau sa astept pana imi vine???
Mai am o problema: mi-a spus ca voi ramane mai greu insarcinata pt ca am uterul retrovers.
Orice sfat e bine venit.
Multumesc.


Inainte sa spui rugaciuni lungi, sa stai cu picioarele in sus, la propriu... iti recomand testele de ovulatie. Sunt la fel ca testele de sarcina si ai instructiuni foarte clare acolo cum sa le folosesti. Inainte sa dai banii pe analize costisitoare si doctori care mai de care mai scumpi ar fi bine sa lasi natura sa-si faca treaba si daca sunteti un cuplu sanatos totul merge ca pe roate. Abia dupa un an de incercari se poate spune ca exista o problema de infertilitate in cuplu. Tinanad cond ca "procesul tehnologic" este chiar foaaaarte placut nu ar trebui sa fie asa o mare problema sa incercati mult si bine.
mariuca32
Postat pe 26 Iunie 2009 16:58
buna seara ce sa spun si eu am facut si inseminare si fiv si tot nu am ramas doar cu dureri mari la ciclu acum nici nu mai stiu de unde sa incep pot spune doar ce vrea dumnezeu
kudika028170
Postat pe 9 Iulie 2009 21:16
De la: lourdess, la data 2009-05-22 03:22:20
De la: veronicacotovanu, la data 2009-02-18 21:28:05Buna mamici si viitoare mamici. Ajutor am nevoie de un sfat!
Vreau si eu un bebe si cum era si normal am fost la medic, problema mea este ca 2 ani de zile am luat anticonceptionale cu intreruperi nu incotinuu, dar acum nu mai am menstruatia regulata imi vine si la 45 de zile chiar.I-am spus medicului si mi-a dat ovule sa iau dupa ce se termina menstruatia si sa merg la el pentru o monstra sa o analizeze.
Problema mea este ca acum am 50 de zile intarziere,sa merg la medic sa-i spun, sa-mi fac un test de sarcina sau sa astept pana imi vine???
Mai am o problema: mi-a spus ca voi ramane mai greu insarcinata pt ca am uterul retrovers.
Orice sfat e bine venit.
Multumesc.

Rugaciunea unui copil nenascut
lasatii pe copii sa traiasca,nu ii omorati aparatii nu le faceti rau,viata lor depinde de voi
Sarut mana, mamicuta mea,
Sunt eu, cel din pantecele tau care-ti soptesc la ureche cat sunt de speriat, de trist si de indurerat pentru ca vrei sa ma omori, crezand ca-ti sunt o grea povara...
Tu nici nu stii cat e de greu sa nu-ti aud cantecul de leagan, sa nu ma bucur de mangaierile tale, sa nu iti vad chipul, maicuta draga! Cat as vrea sa ma cuibaresc la pieptul tau izvorator de tihna, liniste si dragoste! Ce puternici am putea fi impreuna, cum am invinge toate necazurile si, mai ales, ce frumoasa ar fi viata alaturi de tine! Dar tu vrei sa ma ucizi...
As vrea si eu sa ma pot bucura de frumusetea cerului senin, sa alerg pe campul inflorit si sa-ti impletesc mandra cununita. Nu te gandi ca sunt mic si neputincios pentru ca, primindu-ma pe mine in viata ta, mamico, pe Pruncul Hristos il primesti.
Mamico, trebuie sa-ti marturisesc ce frica-mi este de lama taioasa a chiuretei care ma va sfasia curand si ma va transforma in bucatele fara viata care vor ajunge la gunoi...!
Oare tu nu auzi cum imi bate inimioara si cum tremur de frica? Eu iti aud foarte bine inima de aici, din burtica ta.
Mama, as vrea sa ma pot uita in ochii tai si sa te rog sa ai mila de mine, sa-ti zambesc dragalas - cum numai eu stiu - si sa te strang in brate cu manutele mele grasune. Vreau sa-ti dau forta si curaj, incredere si convingerea ca NU omorandu-ma pe mine vei scapa de necazuri, ci abia atunci vei da de greutati, pentru ca-l vei mania pe Bunul Dumnezeu.
Imagineaza-ti ce inseamna pentru mine sa port povara nedreptatii tale, cand ma dai nu numai mortii pamantesti, care e atat de grea si de dureroasa, dar ma lipsesti si de lumina lui Hristos.
Acum, in ultimul ceas, ma rog Maicii Domnului sa te lumineze si sa-ti dea putere, intelepciune si un pic de dragoste si mila pentru mine, cel ce sunt trup din trupul tau, suflet din sufletul tau, copilul tau nevinovat si nenascut.
Amin!

Despre avorturi - poezie de Pãrintele Ilie Cleopa

Oare mamã sã mai fie
Aceea ce-ºi omoarã fiii?
Care fiarã vreodatã
ªi-a omorât a sa fatã?

Nici o fiarã, tu sã ºtii,
Nu-ºi omoarã ai sãi fii,
Numai mama cea creºtinã
S-a fãcut ca o hainã.

Este mai rea ca o fiarã,
E de plâns ºi de ocarã
Ca ea îºi omoarã fiii
ªi este vas al urgiei.

A lui Dumnezeu urgie
O va munci pe vecie
Cã pe pruncii ei cei vii
Ea i-a dat la cãsãpii.

Pe la doctori i-a ucis,
Cu gheena ea s-a aprins
Cã nevinovaþii prunci
I-a supus la grele munci

Spre a fi tãiaþi bucãþi
ªi aruncaþi prin gãleþi.
Vai ºi-amar de-acele mame
Ce ºi-au mâncat a lor carne.

Nu carne de dobitoc
Care se frige la foc,
Ci carne de oameni vii,
De nevinovaþi copii.

Sã ºtiþi voi, mame nebune,
Cã altfel nu vã pot spune,
Care-avorturi aþi comis,
De douã ori aþi ucis.

Nevinovaþilor prunci
Le-aþi dat îndoite munci;
Trupul lor nevinovat
În cuþit l-aþi aruncat.

Sufletul lor chinuit
De luminã l-aþi lipsit,
Cã botez n-au apucat
ªi-n luminã n-au intrat.

Iar în ziua de apoi
Ei vã vor pârî pe voi,
Cã de viaþã i-aþi lipsit
ªi raiul n-au moºtenit.

Iar când voi o sa muriþi
Iadul o sã-l moºteniþi.
Plângeþi acum cu amar
Ca sã scãpaþi de tartar.

Cât mai este vreme-acum
Mergeþi la duhovnic bun,
Cu lacrimi sã vã cãiþi
ªi sã vã mãrturisiþi,

C-aþi ucis pe-ai voºtri fii
Si i-aþi omorât de vii,
Cu moartea cea mai amarã
Voi i-aþi scos din viaþã afarã.

Pruncii cei nevinovaþi
Stau în beznã aruncaþi,
Cãci mãmica lor hainã
N-a vrut sã le dea luminã.

Dumnezeu la început,
Pe Eva când a fãcut,
Cu un nume tãinuit
"Viaþã" pe ea a numit.

ªi i-a spus copii sã nascã,
Cu-al ei lapte sã-i hrãneascã,
În dureri sã nascã fii,
Spre-a fi mamã celor vii.

Iar voi, mamelor nebune,
Moarte semãnaþi în lume,
Din a dracilor povaþã
Omorâþi ºi nu daþi viaþã.

Diavolul uºor vã-nºealã
ªi vã prinde cu momealã,
Cãci acela la-nceput
Omorâtor s-a fãcut.

Iarã voi lui aþi urmat,
Sãvârºind mare pãcat,
Omorând pruncii de vii,
Ducându-i la cãsãpii.

N-aþi fost voi izvor de viatã,
Ci spre moarte-aþi fost povaþã.
N-aþi voit sã naºteþi prunci
ªi veþi primi grele munci.

De aceea voi sã ºtiþi:
Nu puteþi femei sã fiþi,
Nu sunteþi femei de seamã,
De nu vreþi sã fiþi ºi mamã.

Ori pãziþi voi fecioria
ªi lãsaþi cãsãtoria,
Spre a fi femei alese
ªi a Domnului mirese.

De nu-þi place fecioria,
Sã iubeºti cãsãtoria,
Sã duci sarcina de mamã,
Sã fii femeie de seamã.

Sã nu te faci roabã plãcerii
ªi unealta desfrânãrii,
Ci a naºterii durere
Sã o primeºti cu plãcere.

Cã pedeapsã vei avea
ªi de iad nu vei scãpa
Porunca de n-o pãzeºti
ªi de naºteri te fereºti.

A te mântui doreºti,
Durerea sã o primeºti.
Durerea-þi aduce þie
Cereasca împãrãþie.

De-ai ucis bãiat sau fatã
Ce ar fi trãit odatã
Poate ar fi fost un om vestit
Ce pe mulþi ar fi izbãvit.

Poate-un împãrat sau domn
Sau vreun sfânt sau mare om,
Care, de s-ar fi rugat,
Suflete ar fi salvat,

Pe mulþi ar fi mântuit,
Chiar din focul cel cumplit,
Pe mulþi ar fi ajutat
Sã aibã sufletul curat,

Iar de-ar fi fost el un sfânt
ªi om tare la cuvânt,
Prin ale sale cuvinte
Pe mulþi lumina la minte,

Spre-a întoarce la luminã
ªi la vesnica odihnã,
ªi a le fi spre lãmurire
Spre veºnica fericire.

Mamã, mamã blestematã,
Ai gândit tu vreodatã,
Când îþi ucideai copiii,
Cã aceºtia au sã-nvie

În ziua cea de apoi,
Când vom învia ºi noi,
ªi-au sã-þi cearã socotealã
Pentru moartea lor amarã?

Pentru cã tu i-ai ucis
ªi-n întuneric i-ai trimis.
Atunci ei te vor mustra
ªi-aºa te vor întreba:

"Cum ai îndrãznit tu, mamã,
Mamã cu inima de-aramã,
Ca sã ne ucizi pe noi
ªi sã ne dai la gunoi?

N-ai gândit tu oare-atunci
Cã în iad sunt grele munci
Pentru cei rau ucigasi
Care ucid copilaºi?

N-ai crezut cã vede Domnul
Tot ceea ce face omul?"
Vei da seama ce-ai fãcut
ªi câþi copii ai crescut.

Ai ales numai plãcerea
ªi ai ocolit durerea,
Dar la judecatã atunci
O sã ai amare munci.

ªi pentru a ta plãcere
Tu vei merge în durere
ªi-a lui Dumnezeu mânie
Te va duce la pieire,

În iad te vei osândi,
Munca o vei dobândi,
De nu te vei pocãi
ªi nu te vei spovedi.


N-AI VRUT SA FI MAMA

Ce-am gresit eu, mama,VIATA sa mi-o iei?
Ma alungi din tine, de ce nu ma vrei?
N-am cum sa ma apar, sa strig... n-am putere.
Te iubesc,mamico,cat nu poti tu cere.

Unde mi-e mormantul, in care cimitir?
N-ai vrut sa gust,mama,al VIETII SFANT POTIR.
Iti voi zice "mama"chiar de nu esti mama.
Striga-ma pe nume... nu stiu cum ma cheama!

Mi-ai pus capat,mama, zilelor de vis,
Te iubesc, mamico, chiar de m-ai ucis.
Nu-mi cunosti tu chipul ca sa-l pui in rama,
Desi mi-ai luat VIATA, tot mi-esti draga, mama.

Glasul constiintei l-ai lasat deoparte.
Tocmai tu, IUBIRE ma trimiti la moarte!?
Tu din necredinta te-ai iubit pe sine,
Eu cu atat mai tare te iubeam pe tine.

Iar la Judecata cum sa te prezinti?
Nu va fi scapare, n-ai sa poti sa minti
Ucigasa fapta tu n-o poti ascunde,
N-o sa ai cuvinte pentru a raspunde.

Sunt atatea mame ce-si doresc copii,
Dati-ne o sansa sa ramanem vii.
Cin'sa planga, Doamne;noaptea-atator drame
Cine sa trezeasca ZECI DE MII DE MAME.

Am omorât un înger
odatã…,
i-am sfâºiat veºmântul
de lacrimi ºi suspine
cu mâna mea pãtatã
de sânge ºi de crime.
ªi ce pãcat… sãracul…
cãci gura lui
de-o viaþã,
ºoptindu-mi la ureche
mã-nsenina cu bine.
Acum e dus…
ºi-mi pare rãu
cã nu mai are cine
sã-mi fie… îngeresc
mãcar o clipã…
ªi iar pãcat…
cãci el era iubire:
eu – micul om din el,
El – liniºtea din mine.

Am omorât odatã
un înger
ºi i-am furat din sânu-i
grãmada de minuni
ce mi le-a pus în cale
în drumul meu la vale
din naºtere spre moarte…
Dar n-am putut-o duce
cu mine…
era prea grea
ºi trupul meu prea singur
ca s-o mai poatã þine.

ªi-mi pare rãu acum
c-am stins din el
seninul cer,
cãci nu mai are cine
sã-mai pãºeascã-agale
ºi uneori… timid
pe lângã mine.


E minunat când lumea-i
fãcutã din luminã!
El… îmi ducea minunea
eu… mã duceam pe mine.



NEBUNA LUME MAI CIRCULA LIBERA !!!!!
sagara_laksami
Postat pe 15 Iulie 2009 14:21
si eu am uteru retrovers si intr-adevar ramai f greu insarcinata.dar ramai!io am ramas din cauza la antibiotice si chiar pe menstruatie!roaga-te la doamne doamne si-ti va asculta rugaciunea.mult succes.
ciresik_dulce
Postat pe 16 Iulie 2009 09:30
Eu am tot spus dar am ajuns la concluzia ca lumea in Romania nici nu vrea sa-si rezolve problemele. Supraspecialistul in problema femeilor care vor si nu pot sa aiba copii este in BUCURESTI prof. dr. HORHOIANU - seful uneia din cele 2 sectii de ginecologie de la S.U.U.B. - Spitalul UNIVERSITAR de URGENTA al MUNICIPIULUI BUCURESTI - statia de metrou EROILOR. De-a lungul timpului obisnuia sa dea consultatii in fiecare dimineata (la 7,30 coada era formata) special pentru femeile care nu pot avea copii, la Cabinetul de consultatii interdisciplinare (echografie, colposcopie) de pe A2 - aripa 2 a sectiei. Statea si vedea pe toata lumea inainte sa inceapa treaba pe sectie; investigeaza, f. clar, se lamureste si in primul rand explica femeii care e problema, ce sanse are, ce trebuie facut, cat dureaza si iese cum spune. Puteti cauta spitalul pe google, luati nr. de tel. al spitalului, sunati, cereti sectia de ginecologie prof. dr. HORHOIANU, intrebati acolo daca mai da consultatii dimineata la prima ora pe A2 la "interdisciplinare" pentru femeile care nu pot avea copii, vedeti daca e in BUC. in mom. cand vreti sa va duceti. Are si cabinet particular - puteti intreba tot acolo. Daca chiar vreti copii ar fi cazul sa va duceti
Pentru problema barbatilor cu spermograma anormala - sunt in BUC. 2 specialisti: - dr. CALOMFIRESCU - sef sectie urologie la Spitalul DIMITRIE GEROTA - sct. 2 intre DIMITROV si FOISORUL de FoC - are cabinet privat UROANDROMED unde se poate discuta cu el inainte pe email. A fost ani de zile la Spitalul FUNDENI dar l-au luat sa conduca si dincolo; - dr. S. VOINEA de la sectia urologie a Spitalului FUNDENI.
healthy005533
Postat pe 23 August 2009 15:19
Buna numele meu este mihaela; am 35 de ani si de 2 ani incer sa am un bebe, dar din pacate se lasa asteptat.
am facut o serie de analize, sunt bune, dar bebe???????????tot nu vine
nu stiu ce sa mai fac
MIKIS
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:55
MA NUMESC MIHAELA AM 35 DE ANI NU AM RAMAS INSARCINATA DIN 1995 SUNT DISPERATA AM 3 CHIURETAJE M-AM SATURAT DE TRAT.HISTERO INSTILATII LAPAROSCOPIE HORMONII ETC SPUNE-MI TE ROG CE TRAT AI LUAT HOMEOPAT .multumesc
ellasweet71
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:42
eu iti recomand sa iei legatura cu cei de la www.favisan.ro au tratamente naturiste fff bune, cu efect pe termen lung. Sunt mult mai mult recunoscuti in SUA si Germania...eu am prietene si cateva rude care s-au tratat de diferite boli cu Favisan, inclusiv de infertilitate.
..........................................................................
www.exposhop.ro - pe blog castiga parfumul tau Coco Chanel Mademoiselle
adika_healthy
Postat pe 16 Septembrie 2009 13:21
se merita sa incercati produsele de la FAVISAN...am auyit ca sunt foarte bune si au randament real...multa bafta tuturor!!!
Onuta05
Postat pe 7 Octombrie 2009 14:28
Buna ziua
Numele meu este Mihaela,imi doresc/ne dorim cu ardoare un bebe,dar din pacate se lasa asteptat
Ce produse nasturiste ma pot ajuta?
Am 36 ani.
Multumesc
MIKIS
Postat pe 8 Octombrie 2009 14:17
De la: COCUTA, la data 2009-10-08 14:17:44Buna ziua
Numele meu este Mihaela,imi doresc/ne dorim cu ardoare un bebe,dar din pacate se lasa asteptat
Ce produse nasturiste ma pot ajuta?
Am 36 ani.
Multumesc
Un examen ginecologic ai facut?Ma refer la examenul care arata si daca trompele uterine sunt infundata sau nu.Este un examen dureros dar bine de faut.Daca trompele sunt infundate nu se poate rezolva cu icin tratament fie el si naturist.Daca trompele nu sunt infundate sunt sanse de a ramane insarcinata.Cunosc o doamna din constanta care a nascut la 38 e ani si copilul este sanatos tun,un tratament adjuvant ce l-a folosit in timpul sarcinii(unul natural)este responsabil pentru reusita dansei.
ene_m_gabriel
Postat pe 8 Octombrie 2009 14:27
Buna si eu vreu cu ardoare un bebe, nu indraznesc sa cer mai mult, dar din pacate............bebe intarzie sa apara, iar eu am implinit deja 36 ani
Ajuta ma cu un sfat
Multumec
MIKIS
Postat pe 8 Octombrie 2009 14:32
De la: COCUTA, la data 2009-10-08 14:32:03Buna si eu vreu cu ardoare un bebe, nu indraznesc sa cer mai mult, dar din pacate............bebe intarzie sa apara, iar eu am implinit deja 36 ani
Ajuta ma cu un sfat
Multumec
Si pentru dumneavoastra este valabil raspunsul meu de mai sus.
ene_m_gabriel
Postat pe 8 Octombrie 2009 14:59
da in afara de trompe cred ca ai cum am avut si eu probleme cu ovulatia sau cu ovare polichistice.pe mine m-au ajutat tratamentele cu: duphaston, brocriptin, pregnyl, acid folic (si sotul), clostilbegyt. apropo dak dr vostru va da astfel de pastile, mie mi-au ramas si vi le dau bucuroasa la juma de pret. bafta
0722967720 saau messenger : dianaeuroct
dianaeuroct
Postat pe 12 Octombrie 2009 22:23
da in afara de trompe cred ca ai cum am avut si eu probleme cu ovulatia sau cu ovare polichistice.pe mine m-au ajutat tratamentele cu: duphaston, brocriptin, pregnyl, acid folic (si sotul), clostilbegyt. apropo dak dr vostru va da astfel de pastile, mie mi-au ramas si vi le dau bucuroasa la juma de pret. bafta
0722967720 saau messenger : dianaeuroct
eu am facut tratament 6 luni apoi pauzaa inca 6 luni si am ramas
dianaeuroct
Postat pe 12 Octombrie 2009 22:25
da in afara de trompe cred ca ai cum am avut si eu probleme cu ovulatia sau cu ovare polichistice.pe mine m-au ajutat tratamentele cu: duphaston, brocriptin, pregnyl, acid folic (si sotul), clostilbegyt. apropo dak dr vostru va da astfel de pastile, mie mi-au ramas si vi le dau bucuroasa la juma de pret. bafta
0722967720 saau messenger : dianaeuroct
eu am facut tratament 6 luni apoi pauzaa inca 6 luni si am ramas
dianaeuroct
Postat pe 12 Octombrie 2009 22:27
De la: COCUTA, la data 2009-10-08 14:32:03Buna si eu vreu cu ardoare un bebe, nu indraznesc sa cer mai mult, dar din pacate............bebe intarzie sa apara, iar eu am implinit deja 36 ani
Ajuta ma cu un sfat
Multumec


da in afara de trompe cred ca ai cum am avut si eu probleme cu ovulatia sau cu ovare polichistice.pe mine m-au ajutat tratamentele cu: duphaston, brocriptin, pregnyl, acid folic (si sotul), clostilbegyt. apropo dak dr vostru va da astfel de pastile, mie mi-au ramas si vi le dau bucuroasa la juma de pret. bafta
0722967720 saau messenger : dianaeuroct
eu am facut tratament 6 luni apoi pauzaa inca 6 luni si am ramas
dianaeuroct
Postat pe 12 Octombrie 2009 22:28
De la: cht_ancuta, la data 2009-02-20 22:14:03buna,si eu trec cam prin aceeasi situatie,si eu imi doresc un copil si am fost la ginecolog,care mi-a recomandat sa fac niste analize la sange,in a 5,a 10-a si a18-a zi d la menstruatie,si sotul meu sa faca o spermograma,si mai mi-a dat cateva pastile.dar nu cred ca problema sa fie d la anticonceptionale,pt k eu nu am luat asa ceva,am folosit doar pelicule contraceptive,asa ca sfatul meu ar fi sa iti faci un test,si apoi sa mergi la medic, k sa fii sigura,in nici un caz sa nu astepti...nimic.


da in afara de trompe cred ca ai cum am avut si eu probleme cu ovulatia sau cu ovare polichistice.pe mine m-au ajutat tratamentele cu: duphaston, brocriptin, pregnyl, acid folic (si sotul), clostilbegyt. apropo dak dr vostru va da astfel de pastile, mie mi-au ramas si vi le dau bucuroasa la juma de pret. bafta
0722967720 saau messenger : dianaeuroct
eu am facut tratament 6 luni apoi pauzaa inca 6 luni si am ramas
dianaeuroct
Postat pe 12 Octombrie 2009 22:29
Buna! am si eu o problema in conceperea unui copil dar fara rezultate, iar nu de curand am aflat k sotul meu facandu-si analizele la spermograma rezultatul este 0 la toate acele valori. Ce imi recomandati nu mai stiu ce sa fac si unde si la ce medic sa ma mai duc. Va multumesc dak imi recomandati ceva k deja mi-am pierdut orice speranta.
artele
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sanatate la toata lumea !!! 10 De la: healthy003913_maria 5 August 2009 22:34
Uterul retrovers...... 61 De la: tina34 26 Februarie 2011 14:06
Ajutati-ma!! E urgent! E posibil sa fi ramas insarcinata? 2 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:17
am si eu o problema.. va rog ajutati-ma 6 De la: kudika224205 2 Iulie 2010 14:05
ANESTEZIA DENTARA IN SARCINA 2 De la: healthy005256 1 Decembrie 2009 15:13