Setari Cookie-uri

Solutia perfecta pentru caderea parului



Ma bucur ca nu sunt singura care am sesizat greseala! Multumesc, Carmen, ca mi-ai inseninat ziua cu celelalte exemple hilare.

Week-end placut tuturor!
bbjulya
Postat pe 13 Iunie 2009 17:33
usturoiul este foarte bun, incearca inainte cu o ora sa dai cu usturoi in lucul unde nu ai par si dupa aceia spala capul cu un sampon relaxant care lasa parul moale , eu iti recimand jhonson beyby . incearca acest tratament cam o luna sa vezi daca functioneaza , si dupa aia mai vorbim. iti doresc succes, numai bine.
healthy002806
Postat pe 13 Iunie 2009 21:42
Toate produsele mentionate sant f bune pt "REGENERAREA" parului. Adica parul vechi "CADE" si creste unul nou in schim f f repede.

Pe mine m-ar interesa f mult o metoda de a pastra firele existente...
Am auzit ca Elvetienii au inventat ceva, dar inca nu am reusit sa dau de produsul respectiv. Cu siguranta va informez cand aflu...




umblataprinlume
Postat pe 14 Iunie 2009 04:08
toate aceste retete/tratamente recomandate sunt pentru regenerarea parului(acolo unde radacina este inca activa) sau intarirea radacinii. ce facem atunci cand radacinia este aproape "moarta" si nu mai produce nici un fir de par? prietenul meu a incercat tratament in doua serii a cate o luna, o luna jumate fiecare cu un produs elvetian, cel despre care vorbea cea de mai inainte (Crescina). a aparut recent si pe la noi in farmacii; fiole de regenarare, fiole de "reactivare" a radacinilor si sampon si... fara rezultate vizibile. si e chiar scump. pe de alta parte un alt amic a incercat acelasi tratament (e pe categorii in functie de gradul de alopecie) si la el a dat rezultate bunute. recent am cumparat o solutie de la teleshopping dar nici asta nu pare sa faca nimic, nici macar sa il opreasca pe cel care mai e sa cada...
o sa incercam si chelstopu-ul si solutia minoxydil sa vedem ce iese... in cel mai rau caz o sa ne iasa ochii... cautand firele de par.
floaredeiris
Postat pe 14 Iunie 2009 13:37
Cred ca titlul a vrut sa fie:"Solutia perfecta IMPOTRIVA caderii parului"!
aniram
Postat pe 14 Iunie 2009 18:10
Cred ca titlul a vrut sa fie:"Solutia perfecta IMPOTRIVA caderii parului"!
aniram
Postat pe 14 Iunie 2009 18:11
Nu s-ar putea gasi si o solutie perfecta impotriva caderii parului?
crudici_ida
Postat pe 16 Iunie 2009 21:15
De la: crudici_ida, la data 2009-06-16 21:15:45Nu s-ar putea gasi si o solutie perfecta impotriva caderii parului?
Ba da,un sampon de calitate si o dieta care sa cuprinda minerale.A se evita stresul.
enemgabriel
Postat pe 16 Iunie 2009 21:17
si mie mi-a cazut parul,poate ani de zile.Aveam un par subtire si foarte urat.Stresul,un sot nebun si mai apoi un divort care nu semai termina au fost cauzele caderii parului meu.
AQm incercat toate tratamentele cunoscute la data aceea si fara rezultat.
Totusi,cine cauta ,gaseste! Asa am gasit eu tratamentul care a functionat pentru mine.
Un complex de minerale-vitamine si o data pe saptamana am facut urmatoarea masca,dar pe care si astazi o mai repet o data pe luna:

MASCA
-20 ml ulei de ricin
-20 ml ulei de masline
-20 picaturi de suc prospat de lamaie

se amesteca si se unge peste tot parul la radacina si apoi catre varf.
se acopera capul cu o folie subtire ceva de genul cum se face la impachetarile ptr.slabit,si ramaneti asa 2-5 ore dupa care va spalati cu un sampon pe care il folositi de obiceu.Eu folosesc un sampon ptr. par vopsit.
Deja dupa prima masca veti observa diferenta. Apoi si dupa 2-3 luni de tratament cu minerale-vitamine,poate imi veti scrie ce par frumos aveti.
Elena mih_elena2000@yahoo.com
mih_elena2000
Postat pe 21 Iulie 2009 12:24
De la: seoforlove, la data 2009-02-20 10:47:45Caderea parului atat la barbati si la femei este de cele mai multe ori cauzata de efectele hormonilor masculini. Aceasta situatie se distinge de multe alte sindroame de caderea parului mult mai rare.

Revivogen este o solutie naturala, recomandata de medicii dermatologi, ce ajuta la intarirea firelor de par, atat la barbati cat si la femei. Produsul a fost dezvoltat de renumitul doctor dermatolog Alex Khadavi, folosind cele mai puternice ingrediente dovedite stiintific in combaterea DHT – cauza reala a caderii parului.
crizantema_healthy
Postat pe 27 Iulie 2009 13:13
Fiind din provincie, va rog sa-mi spuneti la ce clinica din Bucuresti as putea sa consult un dermatolog competent in problema caderii parului. Este vorba despre fata mea de 16 ani care desi are un par foarte frumos, il cam pierde, de la o vreme in catitati din ce in ce mai mari. Multumesc anticipat.
lcdavidro
Postat pe 1 August 2009 14:18
eu am un par rar si moale ,ce ar trebui sa,iau?
kudika098645
Postat pe 17 August 2009 08:55
buna,, eu va zic sincer . ce am inecract eu .si a dat rezultate foarte bune,,,,,,. sunt fiolele foltene........si impchetari cu aceea solutie de la plafar cu petrol,,,,,,,,,de la gerovital plant,,,,
sunt singurele produce care intreade var au facut ceva, am incercat si vichy,, dar nimic, asa ca tot foltenul si gerovitatlul.. raman pe primul loc
laura_dobaes
Postat pe 14 Septembrie 2009 09:33
Minerale si un sampon de la firma Forever!
alexxaclnsc@yahoo.com
distribuitor autorizat
healthy001662
Postat pe 14 Septembrie 2009 18:40
tarot_healthy
Postat pe 12 Noiembrie 2009 04:44
Cei care va confruntati cu asemenea probleme trebuie sa intelegeti ca problema caderii parului are o CAUZA. Daca vreti, aparitia calvitiei este un semnal al organismului, care trebuie respectat. Din cauze naturale numai barbatii virili chelesc, femeile, copii si batranii nu. Cauzele pot fi foarte diverse, dar in majoritatea cazurilor este vorba de o deficienta de nutrienti in organism, o devitalizare si demineralizare partiala(sau totala) a organismului. De ce se intampla asta? Din cauza modului nostru de viata si alimentatie defectuos in 80% din cazuri. Dificultatea consta in gasirea deficientelor, care insa practic este imposibila, ar necesita investigatii costisitoare indelungate, fara certitudinea ca vom putea gasi exact deficientele, de aceea se recomanda o regenerare totala cu produse care contin majoritatea elementelor - minerale, vitamine, oligoelemente, antioxidanti din toate categoriile. Va pot recomanda cele mai bune si mai ieftine solutii. De asemenea, pentru un rezultat rapid si imediat este necesara aceasta revitalizare si din exterior, am solutii care reprezinta azi tehnologii de varf in domeniul anti-aging(urmariti video)Daca doriti sa aflati solutii stiintifice si nu vreti sa mai incercati leacuri babesti si chimicale ofensive scrieti-mi pe info@antioxidanti.com.
Antioxidanti_NSE
Postat pe 25 Noiembrie 2009 00:13
Va sfatuiesc sa folositi samponul Nanoguard de la Nanogen penru ca opreste caderea excesiva a parului si promoveaza o crestere sanatoasa a lui. Nanoguard constine Zinc si Vitamina B6 si este pe baza de apa. Va las id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009
O zi buna!
scumpica20
Postat pe 3 Decembrie 2009 12:17
sau mai sigur un tratament care functioneaza pe baza de curenti galvanici. pe langa faptul ca stopeaza caderea parului, il regenereaza la culoarea naturaladaca ai inceput de chelie(daca mai ai foliculi) si asta la un pret infim de 12 lei de sedinta, practica ti se pune iar parul pe cap din interior!! :)

littlegirlro2001@yahoo.com
erinya
Postat pe 21 Decembrie 2009 10:48
uleiul de argan,uleiul de masline,uleiul de ricin plus zeama de lamaie sunt combinatia perfecta pt par!
il3ana
Postat pe 21 Decembrie 2009 12:56
nu mai cumparati produse care contin minoxidil pentru ca va deterioreaza foarte tare parul.
scumpica20
Postat pe 21 Decembrie 2009 15:36
Fiindca problema caderii si a REGENERARII parului este de interes general, dati-mi voie sa-mi spun parerea de nutritionist, care vorbeste din experienta. Sanatatea parului este cel mai bun indiciu de sanatate, nu intamplator analiza chimica a parului este si o metoda de diagnosticare. Fara a intra in amanunte, majoritate problemelor din organismul nostru, chiar in proportie de 80%, depind de nutrientii necesari, fara de care acest complex biochimic nu functioneaza sau functioneaza defectuos. Solutia este, in majoritatea cazurilor, eliminarea acestor deficiente prin schimbarea regimului alimentar, consumul de fructe si legume proaspete, eliminarea toxinelor, a fumatului, a medicamentelor si a stresului din viata noastra. Deoarece aceste cerinte nu sunt simple ptr. omul modern, exista solutii stiintifice de refacere a carentelor nutritive din interior cu ajutorul suplimentelor nutritive de calitate si remineralizarea, revitalizarea foliculilor din exterior, prin tehnici de ultima ora, de ex. introducerea, prin tehnici galvanice a nutrientilor in profunzimea scalpului. Leacurile babesti uneori ajuta, dar de cele mai multe ori inrautatesc situatia. Va pot oferi cele mai stiintifice si, astfel, cele mai eficiente metode care rezolva problema actionand asupra CAUZEI, in felul acesta oferind o solutie definitiva. Urmariti www.antioxidanti.com si scrieti-mi pe info@antioxidanti.com ca sa va pot ajuta in mod concret.
Antioxidanti_NSE
Postat pe 21 Decembrie 2009 18:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Helllp vreau sa ma fac de Sarbatori! 1 De la: ronna20 11 Decembrie 2010 15:12
makeup si cosmetica/tatuaj Alba Iulia 4 De la: kudika_22906 16 Decembrie 2012 17:45
ten cu acnee 164 De la: kudika_1045226 27 Martie 2023 18:58
Tratamente corporale 3 De la: kudika325085 11 Iulie 2012 16:33
Buna 4 De la: kudika_968657 14 Iunie 2014 16:25