Setari Cookie-uri

Inlaturarea petelor de pe piele rezultate in urma chimioterapiei si radioterapiei?

Salut. Am 29 de ani si sufar de limfom Hodgkin, scleroza nodulara. Mai am o luna si finalizez tratamentul, dar in urma chimioterapiei si radioterapiei am ramas pe piele cu multe semne din cauza hiperpigmentarii spun doctorii. Oriunde m-am scarpinat am dungi maronii pe corp. De asemenea, de la EKG-uri am cerculete de la chestiile care se aplica pe piele. De la arsurile de la radioterapie pielea mea arata jalnic in zona in care a foat afectata. Nu mai pot purta nimic decoltat fara sa pun o esarfa la gat. Nu am fost la un dermatolog, dar daca exista cineva care a avut o problema asemanatoare, astept sfaturi. Am crezut ca in timp vor disparea dar nu vad nici unsemn desi am folosit intens diverse creme hidratante de corp. Homeopatul nu mi-a oferit nici o solutie. Va multumesc anticipat celor care ma pot ajuta.
ireneteach
Postat pe 23 Februarie 2009 23:23
Buna.pot sa-ti recomand sa incerci sa folosesti gama Glimpse.Stiu persoane care au folosit si a dat rezultate foarte bune.Pt mai multe detalii poti sa ma contactezi pe adr. de e-mail clauasofroniei@yahoo.it
healthy006970
Postat pe 9 Octombrie 2009 03:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
banchet 3 De la: G1N3A5 31 Ianuarie 2011 13:16
Caut voluntara pentru marirea sanilor 22 De la: kudika418468 25 August 2011 20:57
Tu cata grija ai de corpul tau? 6 De la: carmen_natural 31 Ianuarie 2011 00:08
epilat cu ajutoare de la iubit??????????? 34 De la: goanga 16 Martie 2010 19:10
ATI AUZIT DE NONI JUICE - DE LA TAHITIAN NONI INTERENATIONAL - WWW.TNI.COM - 2918251 1 De la: mihaiamedeo 19 Aprilie 2010 17:27