Setari Cookie-uri

solutii pentru a combate gandacii de bucatarie

stau la un camin studentesc unde gandacii s-au inmultit alarmant de mult si rapid. am incercat tot ce era prin farmaciile veterinare din zona, dar degeaba!!!!!!!!!!!!
stie cineva vreo solutie de combatere??????
sunt disperata nu se mai poate sta acolo, iar de mutat nu-mi permit
kudika192215
Postat pe 23 Martie 2009 10:31
Am avut si eu aceeasi problema si am rezolvat-o cu Regent 200, pe care il poti lua de la orice farmacie veterinara. Pui o fiola in 2 litri de apa si pulverizezi pe langa pat , sub pat si in locurile frecventate de ei.
cioruta_lili
Postat pe 23 Martie 2009 10:38
De ani de zile nu mai am probleme cu gindacii si am folosit tot Regent diluat in apa.
Il pui intr-un recipient ca cel de spalat geamuri (cu puf) si dai din cind in cind pina nu mai apar.
Nu-ti fa probleme ca nu miroase,asa ca vei putea sta linistita in camera.
Succes
cristinica_healthy
Postat pe 3 Aprilie 2009 19:39
Regent 200 diluat la 1.5 litri o fiola,dat peste tot in camera,iar daca reapar dupa un timp,cand il vezi pe primul faci la fel.Este uimitoare solutia,multumim laboratorului francez pentru acest produs.Este si f ieftin,il gasesti la farmaciile veterinare.
bartaexpert
Postat pe 18 Aprilie 2009 08:33
am rezolvat problema pt o perioada cu acid boric, au disparut relativ toti, dar tebuie sa reiau periodic metoda pt ca reapar. nu se mai fabrica regent si nu a avut niciodata efectul mult asteptat, cred ca gandacii mei erau mutanti!!!!!!!!!
kudika192215
Postat pe 23 Mai 2009 21:58
Sfaturile despre fiola Regent este foarte bun ! Vei scapa de gandaci sigur daca pulverizezi prin toata casa cu diluarea ei in 1 litru de apa ! Nu este nociv .
statelucia
Postat pe 24 Mai 2009 15:56
Exista la magazinele de protectia plantelor o substanta numita Regent.Este formidabila pentru disparitia gandacilor de bucatarie.O faci putin mai concentrata decat este indicat.Nu are miros si nu are grad mare de toxicitate pentru om.Daca dai dimineata si pleci pentru 6 -7 ore,cand te intorci aerisesti bine si noaptea poti dormi fara probleme.Repeti tratamentul dupa o saptamana si adio gandaci.
eneia_u
Postat pe 25 Mai 2009 07:09
Buna ziua tuturor.
Eu va spun cum scapati usor de gandaci. Dizolvati o lingurita de acid boric intr-un recipient cu 50 ml apa in care inmuiati farimituri de paine,pe care le puneti pe unde credeti ca umbla ele.
Atentie !
Nu se pun la indemana copiilor si al animalelor din casa...
kudika085750
Postat pe 13 Iunie 2009 09:54
la magazinele de protectia plantelor se gaseste o substanta numita Regent.Nu are miros,nu este toxica pentru om dar este singura eficienta impotriva gandacilor.Dizolv-o in jumatate din cantitatea de apa recomandata si stropeste cu ea prin camera.repeta dupa o saptamana si vei scapa de gandaci.recomanda si la cei din celelalta camere si vor disparea total.Bafta.
eneia_u
Postat pe 13 Iunie 2009 15:29
Smellwell a lansat recent pe piata BioInsect, un produs din extracte de plante care nu contine substante chimice sau pesticide. Produsul este 100 % natural. Pentru mai multe detalii viziteaza www.smellwell.ro
derves_mihaela
Postat pe 16 Iunie 2009 15:44
Draguta mea in primul rind nu poti doar tu sa faci deparazitarea asta trebuie facuta in tot caminul in acelas timp acum pe perioada de vara intro zi apoi inchis totul ,Daca ar fi o chestie locala RAID SPUMA este cel mai bun dar la un bloc intreg trebuie facuta deratizarea completa ... sunt firme care se ocupa de asa ceva sau de la veterinar solutii care se dilueaza cu apa si dai in primul rind in subsol si apoi pe toate palierele ei fug acolo unde este curatenie ......
cicilia
Postat pe 17 Iunie 2009 22:12
Draguta mea in primul rind nu poti doar tu sa faci deparazitarea asta trebuie facuta in tot caminul in acelas timp acum pe perioada de vara intro zi apoi inchis totul ,Daca ar fi o chestie locala RAID SPUMA este cel mai bun dar la un bloc intreg trebuie facuta deratizarea completa ... sunt firme care se ocupa de asa ceva sau de la veterinar solutii care se dilueaza cu apa si dai in primul rind in subsol si apoi pe toate palierele ei fug acolo unde este curatenie ......
cicilia
Postat pe 17 Iunie 2009 22:12
Raidul nu este eficient.Foloseste universal" Super Killtox " insecticid aerosol,efect garantat.Miroase urat, dar gasesti gandacii morti .
parker
Postat pe 24 Iulie 2009 16:34
multumesc mult
kudika098645
Postat pe 25 Iulie 2009 20:38
Se ard 5,6 ardei iuti . Fumul lor ii goneste tentru o perioada de cateva luni. Nu se sta in camera cat se ard, dar dupa aerisire ramane ceva, care ii goneste chiar daca intra accidental vreunul. Este natural si foarte eficient.
moloviorica
Postat pe 26 Iulie 2009 09:59
NU MAI RECOMANDATI REGENTUL CA NU SE MAI FABRICA!NU SE GASESTE NICAIERI IN MOMENTUL DE FATA!
jesica29
Postat pe 26 Iulie 2009 21:38
eu stiu ca nu s-a scos regentul, e inca pe piata. il gasiti la fitofarmacii. oricum orice solutie ai aplica e doar partiala, temporara de vreme ce toata cladirea e infestata, ca vin din nou, prin tevi, fisuri in pereti, pe cablul de la telefon, pe sub usi. atentie la animalele de casa ca pot fi otravite de aceste solutii.
eleain
Postat pe 22 August 2009 22:32
De la: cristinica, la data 2009-04-03 19:39:41De ani de zile nu mai am probleme cu gindacii si am folosit tot Regent diluat in apa.
Il pui intr-un recipient ca cel de spalat geamuri (cu puf) si dai din cind in cind pina nu mai apar.
Nu-ti fa probleme ca nu miroase,asa ca vei putea sta linistita in camera.
Succes


Si eu recomand Regent ,nu mai am probleme si acum il mai folosesc doar preventiv de 2-3 ori pe an.Poti scapa de gandaci cu costuri minime.
andradit
Postat pe 14 Noiembrie 2009 19:30
buna seara,

am o mare rugaminte
imi poate spune cineva daca mai exista cumva vreo farmacie care sa mai aiba o rezerva de regent?
orice am incercat nu a dat rezultate, am folosit regent acum 10 ani approape si anul asta au aparut iar, cat pentru toti anii in care au lipsit!!!
sunt disperata, va rog ajutati=ma cu un sfat, o fiola daca aveti in plus sau cu o adresa de la o farmacie care inca mai are, ca pe unde am fost am primit acelasi raspuns!Nu se mai fabrica! Nu mai avem!
Astept rasunsul dumneavoastra!
Va multumesc!Ella
healthy010219
Postat pe 13 Decembrie 2009 22:38
salut. m-ar interesa si pe mine ceva regent. Nu se mai fabrica pentru ca a fost interzis de lege in europa insa mi se pare mai eficient decat fendona. Daca stie cineva in bucuresti pe unde as mai gasi stocuri vechi sau cineva care sa fabrice la negru, dati-mi un email va rog.
Tot pentru gandaci :)
drkqi@yahoo.com
drkqi
Postat pe 19 Martie 2010 01:45
BUNA ZIUA! CEL MAI IEFTIN SI CEL MAI EFICIENT REMEDIU PT. A SCAPA DE GINDACII DE BUCATARIE ESTE FIOLA DE ''REGENT'' . NOI AM FOLOSIT ACUM 5 ANI SI NU MAI AVEM PROBLEME! SUCCES!
healthy013862
Postat pe 26 Martie 2010 08:32
De la: stmonik, la data 2009-03-23 10:31:42stau la un camin studentesc unde gandacii s-au inmultit alarmant de mult si rapid. am incercat tot ce era prin farmaciile veterinare din zona, dar degeaba!!!!!!!!!!!!
stie cineva vreo solutie de combatere??????
sunt disperata nu se mai poate sta acolo, iar de mutat nu-mi permit



cea mai buna e solutia pentru gandacii de colorado,ce se da pentru cartofi/...regent sigur scapi de ei..
babylenuta
Postat pe 30 Martie 2010 07:51
Nu stiu dc mai ai nevoie de Regent, eu m-am mutat si bucataria imi e plina de gandaci si am luat Regent. Am gasit la piata matache la magazinele cu seminte legume, flori si altele. Fiola este 10 ron.
teodoraoltean
Postat pe 30 Martie 2010 10:31
Buna,
si eu m-am mutat si sunt in lupta cu ei. Am gasit regent la piata matache la magazinele cu seminte de flori, legume si altele. Este 10 ron fiola, dar sunt sigura ca vei gasi la obor si poate chiar mai ieftina.
O zi frumoasa
teodoraoltean
Postat pe 30 Martie 2010 10:32
cea mai buna solutie este aceeia care spala oile se numeste tomosan.100la100 succes.paste fericit.
healthy008415
Postat pe 30 Martie 2010 16:18
Zi-mi si mie, te org, cand ai luat GLOBOL ultima oara si de unde? k nu am mai vazut pe piata! Ast rasp...
healthy014960
Postat pe 14 Aprilie 2010 03:17
execut dezinsectie contra cost cu solutii professionale, am experienta in domeniul DDD, pret convenabil
healthy015859
Postat pe 6 Mai 2010 19:26
PS: pentru detalii dezinsectzie@yahoo.com
healthy015859
Postat pe 6 Mai 2010 19:35

regent,otrava impotriva gandacilor (bun si contra capuselor la caini,inlocuitor frontline)2ml/fiola,15 ron/buc.(se vand cate 2 bucati)pentru comenzi mari se discuta pretul.0765250576
healthy017147
Postat pe 12 Iunie 2010 16:53


regent,otrava impotriva gandacilor (bun si contra capuselor la caini,inlocuitor frontline)2ml/fiola,15 ron/bucata.(se vand cate 2 bucati)pentru comenzi mari se discuta pretul. 0765250576
healthy017147
Postat pe 21 Iunie 2010 23:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crema antirid Zoeevolution 2 De la: Diva_style 23 Februarie 2011 09:14
placa de par 3 De la: anca_jurcau 3 Februarie 2011 00:49
negi genitali, am nevoie de un sfat 43 De la: florina_toma22 22 Mai 2015 08:03
Rujuri & Gloss-uri 3 De la: Anddu_Maddy 8 Mai 2013 11:51
perioada de recuperare dupa implantul mamar. 7 De la: kudika_927239 10 Iulie 2013 06:52