Setari Cookie-uri

Tinctura de soc

Buna
A incercat cineva tinctura de soc?Are efect?
mhteodora
Postat pe 24 Martie 2009 12:03
Da am incercat-o eu! dar cand am ajuns la cate 7 lingurite pe zi ma apuca greata, e foarte nasol ca trebuie bauta pe stomacul gol si cum e cu alcool te cam ameteste :)) rezultate nu pot sa spun ca am vazut, desi am baut vreo 3 sapt
petricpatricia
Postat pe 24 Martie 2009 12:13
Nu trebuia sa o iei la ora 18?Ai stat pana atunci nemancata?
mhteodora
Postat pe 24 Martie 2009 12:15
D-ne feri nu :)) ultima masa era la ora 17...si pana a doua zi nu mai mancam...te chinuie o foameee :(
petricpatricia
Postat pe 24 Martie 2009 12:20
Si nu a avut nici un efect?nici macar diuretic?
mhteodora
Postat pe 24 Martie 2009 18:48
Nici macar la baie nu am mers dupa ea...cateva zile am fost constipata :(
petricpatricia
Postat pe 24 Martie 2009 20:00
de cateva zile,eu folosesc un detoxifiant care contine tinctura de soc de la Dacia Plant,l-am cumparat mai mult pt efectul laxativ si diuretic pe care il are.Beau 4 lingurite pe zi si la mine chiar si-a facut efectul!! tinand cont k aveam probleme mari cu tranzitul intestinal!
gustul k si de altfel mirosul sunt oribile dar te obisnuiesti,dak esti nevoit
asdfghqwert
Postat pe 25 Aprilie 2009 22:13
O tampenie aceasta tinctura.Pe langa faptul ca iti produce greatza, nu are nici un efect benefic.....cel putin la mine nu a avut.Eu personal nu o recomand, dar poate ca depinde de reactia fiecarui organism in parte.Pupici!
doareu_healthy
Postat pe 9 Mai 2009 07:03
Atentie ! Respectati strict indicatiile produsului cu soc pe care-l folositi ! Socul este TOXIC chiar la cantitati relativ mici. Socul este detoxifiant (asta stiti !) dar si antiviral si antioxidat. Exista un ceai de soc cu lamaie, care este mai slab, se poate folosi si in cazuri de gripa - scade temperatura.
In ceea ce priveste detoxifierea (cu tinctura soc, electrochelare sau ce vreti voi) ea nu are efect decat daca de stimuleaza inainte organele de eliminare a toxinelor din organism. Deci este esential sa intelegeti ca detoxifierea se face in mai multi pasi si intr-o anumita ordine !
dusa
Postat pe 9 Mai 2009 09:00
Eu am folosit timp de 3 luni, de trei ori pe zi. Si am fost multumita, mi am refacut tranzitul intestinal.Pentru tincturi si produse naturiste trebuie sa le urmezi minim o luna pentru efect.
crissym
Postat pe 9 Mai 2009 09:41
bunä ziua tuturor ...eu am folosit tinctura de soc,päpädie si ienupär,la mine au avut efect...am fäcut cura de släbire disociatä (in 6 luni am släbit 30 kg,acum vreau sä o repet)si aceste tincturi m-au ajutat ! de la hofigal sunt bune...le-as folosii si acum dar aici, in germania,nu am de unde sä le procur...vä doresc multä sänätate tuturor si week-end pläcut cu pace si liniste in suflete !
niko_6611
Postat pe 9 Mai 2009 14:35
BUNA ZIUA DRAGELE MELE!!!
MA SCUZA-TI CA MA ABAT DE LA SUBIECT DAR AM O MARE CURIOZITATE! A INCERCAT CINEVA PRODUSUL DE SLABIT DESERT PLANT??? VA ROG DIN SUFLET SA IMI RASPUNDE-TI SUNT TARE CURIOASA! EU AS VREA SA INCERC DAR AS VREA SA MAI STIU SI ALTE PARERI!
INCA ODATA MA SCUZA-TI CA AM ABORDAT UN ALT SUBIECT IN CADRUL ACESTUI TOPIC!
O ZI BUNA TUTUROR!
roberta24
Postat pe 9 Mai 2009 15:00
Eu am luat 17 zile si a avut efect, am pierdut 9 kg. Nu am tinut nici un alt regim si mai ales am mancat ca de obicei.Insa o prietena a luat-o si a pus cateva kg bune.Cred ca e in functie de organism. Am inteles ca schimba metabolismul si eu am continuat sa slabesc si dupa ce am terminat-o fara sa mai pun. Am luat-o din Caciulata dar nu mai stiu firma. Fara greata sau probleme la stomac. Totul a fost normal.
delyiutza_p
Postat pe 9 Mai 2009 18:24
Exista si varianta de Suc pur din fructe de soc - nu TINCTURI!...
SUCUL este BIO, eu l-am gasit la Firma biotta. Nu are adugat apa sau conservanti, nu etoxic! Ajuta ENORM la caile respiratorii, adica afectiuni ale nasului, cavitate bucala (amigdalita), gat, plamani!
Puteti lua cand aveti probleme, cate cca. 100 ml x 2/zi, cateva zile pana va trece. Atentie, ca la copii doza, in principiu e la 1/2! - inainte de mese, cu cca.20 min., se clateste gura cu fiecare inghititura si se inghite!
Are gustul sucul de trandafiri pe care mi-l dadea bunica-mea "fortat")canfd eram mica...:)) Nu e rau! Nu contine zahar!
bafta
alf66
Postat pe 9 Mai 2009 23:02
Unii dieteticieni sustin, logic, ca seara inaintea culcarii ar trebui ingerate alimentele mai "grele" sau care molesesc, pentru ca organismul sa le poata digera fara sa mai depuna alt efort!
crudici_ida
Postat pe 10 Mai 2009 08:05
De la: crudici_ida, la data 2009-05-10 08:05:36Unii dieteticieni sustin, logic, ca seara inaintea culcarii ar trebui ingerate alimentele mai "grele" sau care molesesc, pentru ca organismul sa le poata digera fara sa mai depuna alt efort!

Serios?Care sunt acei nutritionisti?
enemgabriel
Postat pe 10 Mai 2009 11:13
ptr tranzitul intestinal mai bn folositi grau fiert,dimineata in loc de altceva si sa vedeti ce bine este...1 ceasca de grau si 4 de apa cu putina sare...e bun si in diete
alexutzadan
Postat pe 10 Mai 2009 21:47
Eu am incercat sa iau tinctura de soc, dar pe langa faptul ca este foarte rea la gust nici nu a avut niciun efect, astfel ca dupa 2 saptamani am renuntat. Pentru constipatie recomand 1 IAURT pe zi(daca se poate simplu, fara indulcitori si conservanti).

miky_bv_90
Postat pe 17 Mai 2009 14:59
Dar la voi nu isi face efectul cafeaua de dimineata? Ca eu numai o miros si fug la baie!
Anca05
Postat pe 5 Iulie 2009 08:58
nu am incercat nici o tinctura sunt noua pe forum dar vad ca toata lumea se vaita de tranzit intestinal deci constipatia toti avem probleme eu am ajuns la fisura anala si am inceput sa consum dimineata iaurt cu miere de albine si o lingura de tarite ajuta foarte mult si sunt naturale nu tincturi se gaseste in orce supermarchet taritele multa sanatate la toti si referitor la regimuri de slabit incercati regimul danez in general este bazat pe multe fructe si legume si incercati sa eliminati piinea din orce regim bafta
kudika078676
Postat pe 5 Iulie 2009 09:20
Tictura,pai tinctura are in componenta alcool,acest ingredient DISTRUGE aproape toate principiile actve ale plantei respective,deci,nu recomand tictura,este un fel de "apa de ploaie".
enemgabriel
Postat pe 5 Iulie 2009 10:07
buna,ce pot sa-ti spun eu este ca euam luat o perioada foarte lunga de timp si mi-a facut foarte bine.Motivul pt.care am inceput sa iau ( obezitate, detoxifierea organismului, urticarie cronica, ALERGII ACUTE- pina la soc anafilactic) mie mi-a fost de folos.Am depasit crizele mult mai usor
aleculelia
Postat pe 8 August 2009 15:41
Nu ne poate obliga nimeni sa luam produse de la o firma doar pt ca lucreaza el acolo si are diverse bonusuri.Daca cineva are rezultate cu un anumit produs e foarte bine ca spune asta.Chiar nu e necesar sa venim cu chestii de genul (apa de ploaie).Cine doreste produse de la firma respectiva e liber sa le procure de acolo.Pina atunci lasati-ne sa stim si altceva. Cu stima
healthy003660
Postat pe 9 August 2009 16:09
gelul cu clorofila si aloe vera bun pt tranzit int.
iuliazah65
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:38
eu am luat tinctura de soc de la DACIA PLANT.nu costa mult si chiar am fost multumita..in afara de problemele cu greutatea le aveam si pe cele ginecologice,deci am impuscat 2 iepuri dintr-un foc.e adevarat nu am slabit decat 2kilograme,dar am ceva timp de cand nu am mai luat tinctura si greutatea este acceiasi
kudika098043
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:54
Mama soacra face in fiecare an o cura de soc. Si anume isi prepara singura un sirop din flori de soc, sirop ce rezista peste iarna. In general il consuma insa atunci proaspat. Tot in acea perioada consuma si siropul de papadie. Ambele au zahar. Insa ea slabeste de fiecare data intre 5 si 8 sau chiar 9 kg, fara alt regim sau abtineri de la mancare. E si fiert bine, are si zahar, si totusi plantele au efectul lor.
dianeet
Postat pe 12 Ianuarie 2010 08:49
Patricia...am patit la fel ca tine...niciodata nu am reusit sa golesc o sticluta pana la capat...dar acum au apartut pastilele detoxifiante din flori de soc...au acelasi miros, dar ...nu mai am peobleme cu inghititul...poate te ajuta ce ti-am spus...o zi buna
cami_dumitrache
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:00
De la: healthy003660, la data 2009-08-09 16:09:39Nu ne poate obliga nimeni sa luam produse de la o firma doar pt ca lucreaza el acolo si are diverse bonusuri.Daca cineva are rezultate cu un anumit produs e foarte bine ca spune asta.Chiar nu e necesar sa venim cu chestii de genul (apa de ploaie).Cine doreste produse de la firma respectiva e liber sa le procure de acolo.Pina atunci lasati-ne sa stim si altceva. Cu stima
doamna cu tigarea,nu te obliga nimeni sa cumperi de la o anumita firma,probabil nicotina isi face efectul in analiza unui mesaj,dar nici nu putem sa aplecam urechea la o individa ca dumneata care cu siguranta te roade invidia si nu apa de ploaie.
ene_m_gabriel
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:06
Buna, Niko! Sa ai un An Nou cu bucurii.
Spuneai ca ai folosit tinctura de soc, papadie si ienupar. Acestea sunt tincturi separate sau sunt toate intr-un amestec? Eu m-am ingrasat mult, am coxartroza bilaterala si TREBUIE sa slabesc urgent.... Te rog frumos sa-mi raspunzi cat poti tu de repede cum ai procedat. Multumesc frumos.
Daca nu esti in tara, poate iti trimit eu prin posta aceste tincturi.
Adresa mea de e-mail este camelia2002ro@yahoo.com
kudika093422
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:34
excelentele voastre,trebuie sigur facuta o asociere ,,sinergica,,a socului, an tinctura cu un alt produs,,chelator,, adica ,,coenzima q10 cardio gel de pilda,.... scuze pentru scrisul dificil ,,nu agramat,, am un ,, dificil accident vascular,,an remisie,,..succes,multumesc ,,studiati si acest aspect,,q10,,...sicvolo nihil sine deo....
kudika002209
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MASAJ ANTICELULITIC-PT SLABIT 1 De la: andreea_costachi 6 Decembrie 2009 13:11
Spanacul, "matura" sistemului digestiv. 3 De la: enemgabriel 16 Iunie 2009 13:04
ATENTIE ALTFEL MOARTE SIGURA..... 5 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:56
mamaliga in loc de paine ca sa slabesti 21 De la: 21 August 2013 12:46
silueta sau cat de mult iti doresti sa te recunosti ca femeie 33 De la: DESERT_PLANT_healthy 22 Noiembrie 2013 10:38