Setari Cookie-uri

UN BARBAT POATE IUBI 2 FEMEI ?

BUNA MA NUMESC ALICE SI AM 17 ANI IN URMA CU 2 ANI AM CUNOSCUT UN BAIAT DE CARE MAM INDRAGOSTIT DIN PRIMA POT SA SPUN DUPA CATEVA LUNI DEJA INCEPUSAM SA L IUBES AM AFLAT CA MAI ARE O RELATIE CU O FATA ERA CU IA DE 2 ANI IN ACEL MOMENT AM VRUT SA PUN CAPAT RELATIEI DAR NU AM PUTUT SI DUPA O PERIOADA F SCURTA TOT EU LAM CAUTAT DECI PALA LA URMA LAM ACCEPTAT CU IA TIN SA VA SPUN CA NU AM INTRETINUT RELETI SEXUALE CU EL SI MOTIVUL PENTRU CARE STATEA CU CEALALTA FATA ERA SEXUL PAREREA EMA SI CARE ASTEPT RASPUNSURI DE LA VOI ESTE CA EL STATEA DIN INTERES CU MINE BN NU CHELTUIAM F MULTI BANI CU EL UN MILION PE ZI CE AS DORI SA MAI VA INTREB IN ACEST MOMENT AM RUPT RELATIA CU EL SI TOT NU INTELEG DC A STAT CU MINE DOI ANI DACA NU MAR FI IUBIT AS DORI UN RSP DE LA DMV CA SA STIU INCOTRO SA O IAU PT CA INCA IL IUBESC F MULT

Postat pe 1 Aprilie 2009 02:13
Din interes,plictiseala....Cine stie?
Cauta pe altcineva,cui pe cui se scoate.iti zic din propria experienta
mhteodora
Postat pe 3 Aprilie 2009 18:59
Daca chiar crezi ca il iubesti cu adevarat, lupta pt el. Nu da, cu piciorul dp 2 ani de zile. Toti gresim si invatam din greseli.
annemari06
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:31
sunt cam nesimtiti ei,eu zic sa-ti vezi de viata ta sa cauti si tu pe cineva.ei asa fac cand sunt si casatoriti si multe asteapata ca ei sa divorteze.n-o sa divorteze numai in rare cazuri.daca le e bine au de mancare ,dormi linistiti cu o mami a lor si se distreaza si cu alta.eu alearga dupa confort mai bine ca noi care ne sacrificam,sa le fie bine la trantori.si nu crede in cuvintele lor lingusitoare.pe vremea la ceau sa insurau pentru papica,casuta ,buletin,etc cu una urata ca dracu.morala lor:asta urata n-o sa mearga cu nimeni si-si vede de familie .dar ei nu stiu un lucru ca uratele sant cele mai norocoase.ele tac si fac .asa ca uitate in jurul tau si mai iesti si tu la o cafea ,dute in grupuri cu colegii.unde o sa fii invitata ,la o nunta de ex ,cam trebuie sa ai partener.si el cred ca nu vine.unele fete stiu ca ei mai merg ,dar ii lasa in pace ca sa puna mana pe el.nu te lupta pentru el,cei al tau e pus deoparte.sa fii sanatoasa si nu-i pune la suflet niciodata .vei avea numai de suferit o sa te doara rau capul si daca te apuca gelozia o sa zici lucruri de nu te mai recunosti.ei tin si cate 2-3 pepeni intr-o mana .cauta si tu unul pana il vei gasi.studiazal bine pana sa ai o relaztie intima.ca ei sunt ca fluturii.zboara din floare in floare.daca li se ofera ei primesc .
belami
Postat pe 25 Aprilie 2009 06:53
vad ca esti cam mica.ar trebui sa faci o scoala sa ai o calificare sa poti avea un loc de munca mai bun.prioritatea ta e asta.cine nu ar unbla cu o fata de 17 ani?unde gasesti,esti tanara ai grja de tine.nu te lega la cap daca nu te doare.
belami
Postat pe 25 Aprilie 2009 06:57
Ti-a dat sfaturi bune bel6!

El are un caracter urat. Nu-ti face mari sperante si iluzii ca il vei putea schimba in bine. De ce sa-ti chinui tu viata?
Sarah_healthy
Postat pe 16 Mai 2009 17:14
interes,plictiseala.......
daca te iubea si el te cauta nu astepta sa faci u pasul si acum tear fi cautat daca tear fi iubit si ar fi renuntat la "priena lui cealalta" ca sa fie cu tine......ar trebui sa iti cauti altul
parerea mea:D
healthy001855
Postat pe 5 Iunie 2009 18:46
Draga mea Alice, nu stiu ce s-a mai intamplat cu tine si cu el si imi pare f rau k nu am descoperit forumul mult mai devreme. CE vreau sa precizez este k akm esti f mica, ai doar 17 ani si nu poti sta dupa coada unui singur baiat. Akm trb sa ai alte prioritati mai importante. Crede-ma, baieti gasesti pe toate drumurile. Tu akm vezi viata in roz, gata, ai intalnit un baiat si pe ala zici tu ,, il iubesc'' ei nu-i asa, akm esti doar la prima varsta in care incepi sa te maturizezi, incepi sa-ti recunosti defectele si incepi sa lucrezi la aspectul fizic. Pe timp ce vei creste ai sa-ti dai seama k ceea ce ai trait cu baiatul asta a fost doar o copilarie prosteasca si bineinteles ai sa-ti dai seama k nu ai cum sa stai cu un baiat care mai are deja pe una, e imposibil. Tu trb sa fi constienta k baiatul acela trb sa fie numai al tau, sa sti k te iubeste pe tine, k atunci knd iti spune,, Te iubesc'' it really mean it , dak ma intelegi!Akm depinde de fiecare in parte pt k mai sunt si fete care accepta bigamie. Nu am nimik impotriva dar numai ele stiu ce e in capul lor.
Deci, parerea mea dak inca mai e valabil mesajul tau. Termina scoala, liceul, facultatea,etc(what ever u want) asa ai sa cunosti alti si alti oameni in fiecare zi, alte anturajuri, alte pareri. Ai sa fii mult mai experimentata cu cat inaintezi in societate si credema cel care akm te-a facut sa suferi va fi cel care sufera si pe parcurs il vei considera un prost si ai sa te gandesti cum de ai putut sa stai cu asa persoana.
Te-am pupat ALice.
kudika085008
Postat pe 11 Iulie 2009 21:25
probabil cea de a 3-a era prostituata sii oferea mai multe decit tine, poate pe ia nu o iubea, ci doar ii sadisfacea mai multe placeri. iar cu tine poate statea din alte motive. ai grija ce faci pe viitor in viata. studiazal bine inainte, si apoi daca merita dai o sansa.lasal sa alerge el dupa tine
kudika098645
Postat pe 23 Iulie 2009 08:58
scuzama mam grabit si am scris aiurea in loc de cea de a 2-a am scris a 3-a
kudika098645
Postat pe 23 Iulie 2009 08:59
Fetiþo (nu te supãra cã îþi spun aºa, dar chiar eºti o fetiþã) mã mir cã nimeni nu a reacþionat la ce spui tu: "NU CHELTUIAM F MULTI BANI CU EL UN MILION PE ZI" - cum adicã? Lasã-l încolo, nu te mai întoarce la ãsta nici dacã te roagã el! Vezi-þi de viaþa ta, o sã aparã altul, care sã te aprecieze ºi sã te merite!
Nahara
Postat pe 29 Iulie 2009 17:01
Alice, parerea mea este ca un barbat nu poate iubi doua femei in acelasi timp. Poate avea sentimente pentru amandoua insa in niciun caz nu se poate numi iubire. Esti foarte naiva si asta se vede si din modul tau de a gandi si prezenta lucrurile: 'nu cheltuiam mai mult de un milion pe zi cu el' sau 'cu cealalta statea ptr sex'. Este si normal, imi aduc aminte cum vedeam eu lucrurile la 17 fata de acum la 24...ma amuz singura. Fara sa o lungesc prea mult, iti spun sa-l uiti, la varsta asta baietii vin si pleaca si nu are rost sa te opresti la unul care nu merita. Iti va fi cu atat mai usor cu cat nu ai avut nicio implicare sexuala. Deasemenea, spre binele tau, pe viitor ar fi bine sa eviti a te implica intr-un trio sentimental. La varsta asta sunt copilarii insa daca esti adepta unor astfel de relatii si te complaci asa pe viitor, sunt sanse sa ai mult mai mult de pierdut decat acum. Numai de bine
ffbianca85
Postat pe 30 Iulie 2009 10:03
draga mea, esti prea mica si nestiutoare ca sa te gandesti la acel barbat care nu ar fi meritat sa chieltui nici un ban cu el, ca doar barbatul trebuie sa plateasca nu femeia, si plus de asta gandestete la viitor ca ai o scoala de terminat si un viitor sa til asiguri, ca barbati intalnesti la orice pas, numai unu bun sa gasesti. pup si ai grija de tine
mikydutza_healthy
Postat pe 2 Septembrie 2009 12:09
un barbat poate minti doua femei?
alice, mai bine ii cheltui pentru tine banii sau ii aduni frumos intr-un cont si-ti platesti o vacanta. adica nu sunt de parere ca doar barbatul trebuie sa plateasca, dar nici sa platesti tot timpul tu.
plus ca ai nevoie sa termini scoala si eventual sa-ti gasesti o ocupatie part time cand mergi la facultate macar in vacante, va vezi "ce mult ai cheltuit"
eleain
Postat pe 2 Septembrie 2009 12:34
Nu Alice ,nimeni nu poate...doar Dumnezeu..
sol321
Postat pe 16 Septembrie 2009 09:05
nu,un barbat nu poate iubi doua femei,asta e o mare porcarie,iubirea e unica,atunci cind iubesti pe cineva nu mai incape in discutie o alta persoana,nici pt barbati nici pentru femei!
vivianapopescu
Postat pe 16 Septembrie 2009 19:50
lipsa de ocupatie la tine isi spune cuvantul,cred ca mai degraba nu sti ce inseamna sa iubesti,nu inteleg ce are cheltuitul banilor,erau cumva bani munciti de tine sau de mamy si de taty?ai viata inainte,barbatul potrivit pt tine nu va intarzia sa apara,este cumva ultimul barbat de pe pamant si esti in disperare de cauza?fi serioasa,lucrurile bune se intampla atunci cand te astepti mai putin!
il3ana
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:53
dk te iubea statea doar cu tn. nu cu amandoua..iar tu nu ar trebui sa cheltui bani cu el, ci invers cauta-ti alt baiat si il vei uita p fostu f rpd
m_geani
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:57
ai mare dreptate in ce spui. iubirea e unica, doar ptr. o singura persoana
kudika098645
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:29
De la: , la data 2009-04-01 02:13:07BUNA MA NUMESC ALICE SI AM 17 ANI IN URMA CU 2 ANI AM CUNOSCUT UN BAIAT DE CARE MAM INDRAGOSTIT DIN PRIMA POT SA SPUN DUPA CATEVA LUNI DEJA INCEPUSAM SA L IUBES AM AFLAT CA MAI ARE O RELATIE CU O FATA ERA CU IA DE 2 ANI IN ACEL MOMENT AM VRUT SA PUN CAPAT RELATIEI DAR NU AM PUTUT SI DUPA O PERIOADA F SCURTA TOT EU LAM CAUTAT DECI PALA LA URMA LAM ACCEPTAT CU IA TIN SA VA SPUN CA NU AM INTRETINUT RELETI SEXUALE CU EL SI MOTIVUL PENTRU CARE STATEA CU CEALALTA FATA ERA SEXUL PAREREA EMA SI CARE ASTEPT RASPUNSURI DE LA VOI ESTE CA EL STATEA DIN INTERES CU MINE BN NU CHELTUIAM F MULTI BANI CU EL UN MILION PE ZI CE AS DORI SA MAI VA INTREB IN ACEST MOMENT AM RUPT RELATIA CU EL SI TOT NU INTELEG DC A STAT CU MINE DOI ANI DACA NU MAR FI IUBIT AS DORI UN RSP DE LA DMV CA SA STIU INCOTRO SA O IAU PT CA INCA IL IUBESC F MULT



ESTI tanara, sper sa spui adevarul. e mai bine ca esti departe de el acum. nu ai fi fost fericita, mai bine zis implinita langa el. ai sa gasesti pe cineva, care va fi al tau cat va tine relatia. iar tu vei fi prima in sufletul lui.
Viata iti va oferi atat de multe lucruri frumoase! va veni momentul cand vei fi furioasa pe tine ca ai trait o asemenea experienta.
ai grija de tine.
kudika182838
Postat pe 17 Decembrie 2009 22:55
ceziceti de un barbat care toata viata a ascultat de masa si afacut ce zice ea si acum umbla din femeie in femeie si chiar cu fete de 25 de ani imaginativa cum sa mai stau cu el 0mpreuna pina cind deja am imbatrinit si are relatie cu fata de virstra fetei mele si tot o data ma cuza pe mine de toate iar dupa 3 ani de casatorie isi bate joc de o domnisoara cind eram insarcinata cu al treilea copil ce ziceti sfat va rog
kudika079972
Postat pe 29 Ianuarie 2010 08:39
auzi .....poate nu-i place cum scrii.....poate vrea si el ceva mai bun
carapace
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:12
pentru ...healthy010353.se zice ca at knd esti insarcinata, na treb sa ai grija de tine bla bla, barbatul nu mai primeste ce vrea si etc, si poate de asta a mers la altele.dar nah acuma tu esti la a 3 sarcina si el continua, uof fratele meu, ai copii acasa trezeste-te.........daca nu o iubesti, macar respecto, desparte-te ...nah nu e un sfat era o idee....sfatul meu e sa pui piciorul in prag...adika nah ...isi bate joc de tine si pt ce?de dragul de a simti o piele mai tanara sau ce?? nu stiu eu astfel de barbati cu copii acasa i-as tortura. poate ar fi mai bine sa aveti o discutie serioasa si sa da-ti cartile pe fatza.
marina_teodora
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:23
Esti o proasta si o analfabeta ! Vai de capul tau tampita !
borodimonica
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:47
buna.nu are rost sa alergi dupa el,in acest fel o sa inceapa sa profita si mai mult de tine,iar chiestia cheltuiai bani cu el ,puteai face alte lucruri mult mai bune.dar sa stii ca nici unul nu e perfect,din greseli se invata
fata_healthy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:00
un barbat poate iubi si 10 femei , fizic!! dar in inima lor este doar una care scuza-ma ca-ti spun , nu este nici una din voi 2. pt ca daca ar fi iubit pe vreo una adevarat nu ar mai fi avut nevoie de a2a.ideea este daca noi femeile putem accepta sa iubeasca un barbat 2 femei???? atat timp cat noi acceptam ei vor iubi asa mereu!!!! un barbat care te vrea cu adevarat lasa si pe mama-sa pt tine !!!! crede-ma ca stiu ce spun ....dar pt. tine deabia acum incepe viata!! vei gasi singura raspuns la intrebare peste cativa ani! multa bafta si daca te respecti pe tine insati nu mai accepta niciodata o relatie dubla !!! ca barbati sunt destiu.
Adelyna84
Postat pe 25 Februarie 2010 17:08
De la: , la data 2009-04-01 02:13:07BUNA MA NUMESC ALICE SI AM 17 ANI IN URMA CU 2 ANI AM CUNOSCUT UN BAIAT DE CARE MAM INDRAGOSTIT DIN PRIMA POT SA SPUN DUPA CATEVA LUNI DEJA INCEPUSAM SA L IUBES AM AFLAT CA MAI ARE O RELATIE CU O FATA ERA CU IA DE 2 ANI IN ACEL MOMENT AM VRUT SA PUN CAPAT RELATIEI DAR NU AM PUTUT SI DUPA O PERIOADA F SCURTA TOT EU LAM CAUTAT DECI PALA LA URMA LAM ACCEPTAT CU IA TIN SA VA SPUN CA NU AM INTRETINUT RELETI SEXUALE CU EL SI MOTIVUL PENTRU CARE STATEA CU CEALALTA FATA ERA SEXUL PAREREA EMA SI CARE ASTEPT RASPUNSURI DE LA VOI ESTE CA EL STATEA DIN INTERES CU MINE BN NU CHELTUIAM F MULTI BANI CU EL UN MILION PE ZI CE AS DORI SA MAI VA INTREB IN ACEST MOMENT AM RUPT RELATIA CU EL SI TOT NU INTELEG DC A STAT CU MINE DOI ANI DACA NU MAR FI IUBIT AS DORI UN RSP DE LA DMV CA SA STIU INCOTRO SA O IAU PT CA INCA IL IUBESC F MULT



NU cheltuiai mult cu el,1 milion pe zi..pai ce-i faceai ?plateai mereu consumatia,ii faceai cumparaturile?? doamne..,e normal sa mai participi(financiar) si tu daca el e stramtorat,dar se pare ca in cazu vostru tu mereu scoteai din portofel.Clar !! statea cu tine din interes,daca a ramas cu cealta fata ..pe ea o iubea,iar cu tine omul se distra,ii faceai poftele,nici nu-l mai interesa sa-l satisfaci tu in pat,avea ce-i trebuia de la iubita lui,poate ea nu avea portofelu asa gros ca al tau si nu era nici atat de naiva.Cauta-ti altul,dar nu il intretine si pe el.
cami_goanga10
Postat pe 15 Martie 2010 19:17
De la: carapace, la data 2010-01-29 09:12:25auzi .....poate nu-i place cum scrii.....poate vrea si el ceva mai bun



cami_goanga10
Postat pe 15 Martie 2010 19:18
De la: , la data 2009-04-01 02:13:07BUNA MA NUMESC ALICE SI AM 17 ANI IN URMA CU 2 ANI AM CUNOSCUT UN BAIAT DE CARE MAM INDRAGOSTIT DIN PRIMA POT SA SPUN DUPA CATEVA LUNI DEJA INCEPUSAM SA L IUBES AM AFLAT CA MAI ARE O RELATIE CU O FATA ERA CU IA DE 2 ANI IN ACEL MOMENT AM VRUT SA PUN CAPAT RELATIEI DAR NU AM PUTUT SI DUPA O PERIOADA F SCURTA TOT EU LAM CAUTAT DECI PALA LA URMA LAM ACCEPTAT CU IA TIN SA VA SPUN CA NU AM INTRETINUT RELETI SEXUALE CU EL SI MOTIVUL PENTRU CARE STATEA CU CEALALTA FATA ERA SEXUL PAREREA EMA SI CARE ASTEPT RASPUNSURI DE LA VOI ESTE CA EL STATEA DIN INTERES CU MINE BN NU CHELTUIAM F MULTI BANI CU EL UN MILION PE ZI CE AS DORI SA MAI VA INTREB IN ACEST MOMENT AM RUPT RELATIA CU EL SI TOT NU INTELEG DC A STAT CU MINE DOI ANI DACA NU MAR FI IUBIT AS DORI UN RSP DE LA DMV CA SA STIU INCOTRO SA O IAU PT CA INCA IL IUBESC F MULT




Ai bani,dar ii ai degeaba ,pt ca se pare ca nu ai cap sa-i folosesti cum trebuie,ii cheltui cu ratati,in fata lui ai fost o proasta(iarta-ma nu am vrut sa te jicnesc).Numai o fata care nu se respecta accepta sa fie pe locul 2,iar faza ca-l intretineai e de tot rahatul.Sper ca nu-i dadeai si bani,poate asa ii facea zilele mai frumoase iubitei lui,plamband'o si facandu-i cadouri pe spatele tau.
cami_goanga10
Postat pe 15 Martie 2010 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
avort interzis 5 De la: fata 29 Ianuarie 2010 11:06
teme de discutie despre cuplurile casatorite 22 De la: kudika195501 14 Ianuarie 2011 17:06
sunt insarcinata? 1 De la: healthy010465 21 Decembrie 2009 12:28
pt mame purtatoare 4 De la: asteraki1973 4 August 2013 12:22
RH NEGATIV 51 De la: kudika371965 27 Februarie 2011 00:19