Setari Cookie-uri

Tratament naturist pentru chisturi la sani

Buna sunt Maria,ma dor sanii amandoi,de cateva saptamani,am 52 de ani,simt pe sanul stang un mic nodul,am citit despre uleiul de primula,va rog scrieti-mi daca e bun contra durerilor,ca nu le mai suport,nu stiu daca e din cauza menopauzei ori e altceva mai grav.am programare la mamografie dar dureaza mult pana ajung la control.daca mai stiti vreun remediu impotriva acestor dureri,va rog scrieti-mi si pe adresa de e-mail:m.100.maria@hotmail.com.Va multumesc,Maria
Oskiliath
Postat pe 4 Septembrie 2012 22:57
eu chiar vorbeam serios,ca sunt bolnava cu adevarat,trebuie sa merg la chirurgie,nu imi arde de conversatie in privat,imi pare rau ca am apelat la ajutorul vostru......
Oskiliath
Postat pe 8 Septembrie 2012 23:33
Poate ca totusi te-am putea ajuta putin, putin, ca sa nu-ti para rau ca te-ai intalnit cu noi ... virtual !
In primul rand ti-as adresa doua intrebari:
1) DE CE trebuie sa ajungi la chirurgie ?
2) DE CE trebuie sa faci mamografie ?
Si acum o sa-ti explic rostul acestor intrebari:
1) Tu nu ai un diagnostic: "NODUL" NU este un diagnostic, diagnostic poate fi "chist" sau "fibroadenom" sau "abces" etc.
Pentru a avea un diagnostic bun este suficient sa faci o ecografie buna, dar BUNA ! la un medic bun in Buc (eu stiu doar 3 doctorite recunoscute pt priceperea lor in problemele sanului). In fctie de diagnostic, poti sa te gandesti sau nu la operatie, DAR NUMAI DUPA ce te-ai informat asupra riscurilor si recidivelor
2) NU ai de ce sa faci mamografia: ea iti creste riscul de a face cancer cu 3-5% (1 mamografie anual) si "mananca" 150 de zile din viata.
Poti incerca ulei de primula, dar nu te astepta la rezultate imediate. Poate ar trebui sa te gandesti la o analiza mai generala care sa determine gradul de inflamatie in organism.
dusa
Postat pe 10 Septembrie 2012 09:25
BUNA
PENTRU PROBLEMELE TALE AM REZOLVARE
AM UN TRATAMENT
ESTE CEA MAI MARE DESCOPERIRE A TUTUROR TIMPURILOR
CONTACTEAZA-MA SI-TI VOI DA MAI MULTE AMANUNTE
MR_TUTTANKAMON@YAHOO.COM
0768542360
ALEX
kudika_15159
Postat pe 11 Septembrie 2012 23:50
BUNA
PENTRU PROBLEMELE TALE AM REZOLVARE
AM UN TRATAMENT
ESTE CEA MAI MARE DESCOPERIRE A TUTUROR TIMPURILOR
CONTACTEAZA-MA SI-TI VOI DA MAI MULTE AMANUNTE
MR_TUTTANKAMON@YAHOO.COM
0768542360
ALEX
kudika_15159
Postat pe 11 Septembrie 2012 23:51
BUNA
PENTRU PROBLEMELE TALE AM REZOLVARE
AM UN TRATAMENT
ESTE CEA MAI MARE DESCOPERIRE A TUTUROR TIMPURILOR
LASA-TE AJUTATA
AM REZULTATE REMARCABILE
CONTACTEAZA-MA SI-TI VOI DA MAI MULTE AMANUNTE
MR_TUTTANKAMON@YAHOO.COM
0768542360
ALEX
kudika_15159
Postat pe 11 Septembrie 2012 23:52
BUNA
PENTRU PROBLEMELE TALE AM REZOLVARE
AM UN TRATAMENT
ESTE CEA MAI MARE DESCOPERIRE A TUTUROR TIMPURILOR
LASA-TE AJUTATA
AM REZULTATE REMARCABILE
CONTACTEAZA-MA SI-TI VOI DA MAI MULTE AMANUNTE
MR_TUTTANKAMON@YAHOO.COM
0768542360
ALEX
kudika_15159
Postat pe 11 Septembrie 2012 23:54
BUNA
PENTRU PROBLEMELE TALE AM REZOLVARE
AM UN TRATAMENT
ESTE CEA MAI MARE DESCOPERIRE A TUTUROR TIMPURILOR
LASA-TE AJUTATA
AM REZULTATE REMARCABILE
CONTACTEAZA-MA SI-TI VOI DA MAI MULTE AMANUNTE
MR_TUTTANKAMON@YAHOO.COM
0768542360
ALEX
kudika_15159
Postat pe 12 Septembrie 2012 00:28
De la: dusa, la data 2012-09-10 09:25:50Poate ca totusi te-am putea ajuta putin, putin, ca sa nu-ti para rau ca te-ai intalnit cu noi ... virtual !
In primul rand ti-as adresa doua intrebari:
1) DE CE trebuie sa ajungi la chirurgie ?
2) DE CE trebuie sa faci mamografie ?
Si acum o sa-ti explic rostul acestor intrebari:
1) Tu nu ai un diagnostic: "NODUL" NU este un diagnostic, diagnostic poate fi "chist" sau "fibroadenom" sau "abces" etc.
Pentru a avea un diagnostic bun este suficient sa faci o ecografie buna, dar BUNA ! la un medic bun in Buc (eu stiu doar 3 doctorite recunoscute pt priceperea lor in problemele sanului). In fctie de diagnostic, poti sa te gandesti sau nu la operatie, DAR NUMAI DUPA ce te-ai informat asupra riscurilor si recidivelor
2) NU ai de ce sa faci mamografia: ea iti creste riscul de a face cancer cu 3-5% (1 mamografie anual) si "mananca" 150 de zile din viata.
Poti incerca ulei de primula, dar nu te astepta la rezultate imediate. Poate ar trebui sa te gandesti la o analiza mai generala care sa determine gradul de inflamatie in organism.


kudika226898
Postat pe 13 Septembrie 2012 00:45
De la: kudika_15159, la data 2012-09-12 00:28:28 BUNA
PENTRU PROBLEMELE TALE AM REZOLVARE
AM UN TRATAMENT
ESTE CEA MAI MARE DESCOPERIRE A TUTUROR TIMPURILOR
LASA-TE AJUTATA
AM REZULTATE REMARCABILE
CONTACTEAZA-MA SI-TI VOI DA MAI MULTE AMANUNTE
MR_TUTTANKAMON@YAHOO.COM
0768542360
ALEX


Tut, intoarce-te la piramida si lasa vrajeala...
kudika226898
Postat pe 13 Septembrie 2012 00:46
buna ziua tuturor femeilor.untratament vreau sa va recomand naturist pt dureri la san,dar eficient pt intregul sistem umanitar.
incercati sa folositi propolis(brut sai tinctura)in fiecare zi,laptisor de matca,propolis,chiar si venin de albine daca va puteti procura,sau daca va permiteti,caci este foarte scump.
alteceva dureri sunt mereu,poate mai rare,dar tratamentul este foarte bun pt sanatate.
incercati sa folositi foarte putin zahar,si cafea daca o puteti bea fara zahar,sau cu foarte putina miere.eu cred ca zaharul intretine boala.
dulciuri iar sa le reduceti,daca vreti totusi o data pe saptamana,si foarte putin zahar sa contina.
lichide puteti folosi foarte multe,daca puteti sa va preparati sucuri naturale acasa fara sa adaugati zahar in ele,pt ca ele deja contin zahar in ele,de la Dumnezeu.
mai puteti bea ceaiuri in fiecare zi,neindulcite.
si cei mai important rugaciunile.
multa sanatate.
mariana2009
Postat pe 12 Noiembrie 2012 15:36
Substantele naturale recomandat de tine sunt INTERZISE femeilor cu sistem imunitar dezechilibrat in fav.Th1, adica femeilor cu tiroidita Hashimoto, endometrioza, artrita reumatoida, sindrom Sjogren's etc etc, DECI cred ca ar trebui sa intelegeti ca un tratament universal valabil este o UTOPIE !
Cine ia un tratament naturist dupa ureche, fara un consult prealabil, risca sa-si agraveze problemele de sanatate.
Plante & alte subst. naturale nu sunt miracole, ci sunt instrumente prin care se poate oferi suport stiintific organismului pentru vindecare, numai DUPA ce s-a analizat si procesat informatia existenta in organism, adica DUPA CE s-a inteles :
- CE a aparut ?
- DE CE a aparut ?
- De ce a aparut la SANI ?
Dupa parerea mea, cel mai important lucru este sa faceti saltul mental de la abordarea ca va puteti CUMPARA sanatatea (dand bani pe propolis, unei de primula etc) la mentalitatea ca aveti un organism care are probleme de care sunteti RESPONSABILA.
dusa
Postat pe 16 Noiembrie 2012 08:42
de ce aburiti lumea cu biorezonantavoastra?efect zero pt bolnav si bani cheltuiti.iar cei care zic ca s-au vindecat orie e efectul placebo,ori mananca ciuperci.si clivita e la fel...frectie la picior de lemn,si argile ela fel...ne-am saturat de excroci...la munca ,nu la sarlatanii.eu una le-am testa pe toate.am un rezultat la care nu ma pronunt inca si anume;e o batrana(mama ana din sabas)cautati pe net ...da ceaiuri si cataplaseme facute de ea...cautai pe net si gasiti pareri .eu una sunt multumita,durerile au mai scazut in intensitate,da rnu de tot.de aceea nu vreau sa certific ,pt ca stiu ce inseamna bani si sperante desarte.doamne ajuta sa ne faem bine cu toatele!
kudika_933481
Postat pe 5 Septembrie 2013 20:13
dar chiar esti obraznica rau...incurci spatiul recomandan pamant...sa fie la tine.,ca eu am baut si nenorocire de asta ...far pic de rezultat.rusine celor care prostesc bolnavii(caci asta suntem)
kudika_933481
Postat pe 5 Septembrie 2013 20:18
dar chiar esti obraznica rau...incurci spatiul recomandan pamant...sa fie la tine.,ca eu am baut si nenorocire de asta ...far pic de rezultat.rusine celor care prostesc bolnavii(caci asta suntem)
kudika_933481
Postat pe 5 Septembrie 2013 20:18
mai,deceflor-mai plimba ursul cu sfaturile tale mincinoase!
kudika_933481
Postat pe 5 Septembrie 2013 20:20
Bine de stiut.Voi incerca cu perseverenta si sper sa nu regret banii si timpul alocat.

criszoe
Postat pe 2 Februarie 2014 02:09
De la: criszoe, la data 2014-02-02 02:09:21Bine de stiut.Voi incerca cu perseverenta si sper sa nu regret banii si timpul alocat.



O sa le regreti pe amandoua, 100%.
kudika226898
Postat pe 2 Februarie 2014 15:45
De ce ??
criszoe
Postat pe 2 Februarie 2014 21:17
De la: criszoe, la data 2014-02-02 21:17:33De ce ??


O sa te lamuresti singura si o sa vii sa ne povestesti ce tzeapa ai luat.
kudika226898
Postat pe 3 Februarie 2014 16:31
Bai nene ,daca nu ai idee despre aceste suplimente 4life Factori de Transfer,eu cred ca e cazul sa te abtii.Da sunt foarte bune pentru chisturi la sani,noduli,pietre spune cum vrei,pentru ca am observat cineva s-a pronuntat ca nodulii solizi nu trec...Eu am luat Factori de Transfer Belle Vie si PLUS,si sunt vindecata.Nu fac reclama,dar cred ca cine doreste sa incerce nu are nimic de pierdut si trebuie sa crezi ca te vei vindeca ,iar dupa ce acesti noduli se retrag,e bine de continuat cu o doza minima cu aceste suplimente pentru a mentine o imunitate buna.Asa ca fetelor cine a scris aici de Factori de Transfer e adevarat ce spune.Cu siguranta pentru oamenii negativi nimic nu e bun si nu merge,pentru ei exista doar teapa.


O zi buna in continuare.
kudika_960114
Postat pe 6 Aprilie 2014 17:19
De la: kudika_960114, la data 2014-04-06 17:19:40Bai nene ,daca nu ai idee despre aceste suplimente 4life Factori de Transfer,eu cred ca e cazul sa te abtii.Da sunt foarte bune pentru chisturi la sani,noduli,pietre spune cum vrei,pentru ca am observat cineva s-a pronuntat ca nodulii solizi nu trec...Eu am luat Factori de Transfer Belle Vie si PLUS,si sunt vindecata.Nu fac reclama,dar cred ca cine doreste sa incerce nu are nimic de pierdut si trebuie sa crezi ca te vei vindeca ,iar dupa ce acesti noduli se retrag,e bine de continuat cu o doza minima cu aceste suplimente pentru a mentine o imunitate buna.Asa ca fetelor cine a scris aici de Factori de Transfer e adevarat ce spune.Cu siguranta pentru oamenii negativi nimic nu e bun si nu merge,pentru ei exista doar teapa.


O zi buna in continuare.



Du-te, bre, si te transfera...vezi ca mai era un apciupalitic care se transfera pe aici de mama focului, dar i-au dat stingerea la Spitalul 9...
kudika226898
Postat pe 7 Aprilie 2014 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tiroidita autoimuna cr cu hipo 7 De la: Ghicicummacheama 18 Septembrie 2013 19:07
despre ganglioni crescuti pe glanda tiroida 2 De la: kudika226898 2 Septembrie 2010 17:37
Esti o persoana in pas cu moda si te preocupi de sanatatea ta? 0 De la: 2 Septembrie 2010 10:13
2% PENTRU TERAPIE PRIN ZAMBET 2 De la: kudika096488 17 Martie 2011 14:36
ovare polichistice 5 De la: kudika172319 13 Februarie 2015 16:23