Setari Cookie-uri

chiuretaj cu probleme

buna!va rog sa ma ajutati.am facut un chiuretaj aqm 2 luni,de atunci sangerez intr`una...am fost la medic j mi s`a zis k e o raceala,un alt medic mi`a zis k am infectie la ovarul drept.iau tratament de atunci dar sangerarea tot nu s-a oprit si nimeni nu imi zice nimic concret.va rog ajutai-ma
m4riana
Postat pe 11 Aprilie 2009 11:47
buna!

sper ca stii la ce "risc" te-ai expus cand ai deschis un astfel de topic.
vei fi judecata groaznic de unii care bantuie pe forum.

intr-adevar, NU te felicit pt ceea ce ai facut!
insa nu este treaba mea.

daca esti din bucuresti, iti pot recomanda un doctor minunat.
sunt sigura ca te poate ajuta sa-ti revii.

scrie-mi!

multa sanatate!
ramona_eliza
Postat pe 11 Aprilie 2009 12:01
mergi la medicul care te-a chiuretat s-ar putea sa te mai curete odata.trebuie sa faci o ecografie.nu stiu de ce ai facut chiuretaj,si eu am facut ca aveam hemoragie .am un chist de 2 cm si ceva pe ovarul drept.poate te-ai racit.trebuie avut mare grija dupa chiuretaj.contact sex.dupa 6 saptamani,si daca pierzi sange devii anemica,ametesti.te chureti incet incet dupa,dar hemoragia nu e in regula epuizeaza organismul.si foloseste prezervativul,chiuretajele nu sunt bune pentru fete tinere.cand o sa vrei sa ramai insarcinata nu o sa mai poti.prezervativul te protejaza de multe boli si sarcina nedorita.acum poate o sa ti se dea si anticonceptionale .multa sanatate si nu mai astepta ca nu ai ce,tot acolo ajungi
belami
Postat pe 22 Aprilie 2009 03:56
Nu e bine ca sangerezi...du-te urgent la medicul ginecolog...intre timp bea si ceai de coada soricelului cate un litru pe zi...este f indicat tuturor femeilor...daca nu iti face nimic doctorul acela, cauta altul, nu mai sta asa..te anemiezi si greu o sa-ti revii, plus ca atata singerare iti face rana pe col sau te miri ce alte complicatii... Ai grija de tine!
Vorbeste si cu medicul de familie, sa iti dea ceva medicamentatie contra anemiei...sanatate!
floare_de_crin
Postat pe 23 Aprilie 2009 12:47
Buna . Sper ca pana in acest moment sa fii bine. Hemoragiile post chiuretaj sunt datorita unui chiuretaj partial in urma caruia organismul incearca sa detaseze restul mucoasei necuratate. Mai exista si posibilitatea unui chiuretaj efectuat defectuos prin lezarea peretelui uterin.Medicul care a efectuat manopera trebuie consultat din nou pentru un nou chiuretaj sau numai un tratament antihemotragic intensiv , antibiotice , vitamine si fier in functie de hemoglobina. Iti doresc sanatate.
nicusor
Postat pe 4 Mai 2009 16:22
nu ai decit sa te duci tot la medic.cei din forum nu au cum sa te ajute.nu se va opri singerarea
mihaelacnx
Postat pe 5 Mai 2009 17:16
Mihaela! De ce esti tu atat de acida cu fata asta? Si noi am sfatuit-o sa mearga la doctor, dar vroia sa vorbeasca cu cineva pe tema asta, afli multe in acest fel. De ce trebuie tu sa fii o fata rea gratuit? Nu crezi ca are ea destule necazuri si nu are nevoie de asemenea"incurajari"? Stii, daca nu facem ceva constructiv aici, de judecat si atacat e atat de simplu, dar nu stii cat de mult rau poti face! Poate ajungi si tu in ceva necazuri si atunci vei vedea ce rau iti cade sa te ia cineva cu critici si judecati!
Suntem destul de rau si asa , ca fiinte omenesti, dar cand o faci intentionat...ai o problema pe care trebuie s-o rezolvi...ai grija de tine!
floare_de_crin
Postat pe 7 Mai 2009 13:06
Cristal fff bine punctat
maria1931
Postat pe 11 Mai 2009 18:29
De la: m4riana, la data 2009-04-11 11:47:00buna!va rog sa ma ajutati.am facut un chiuretaj aqm 2 luni,de atunci sangerez intr`una...am fost la medic j mi s`a zis k e o raceala,un alt medic mi`a zis k am infectie la ovarul drept.iau tratament de atunci dar sangerarea tot nu s-a oprit si nimeni nu imi zice nimic concret.va rog ajutai-ma

Rugaciunea unui copil nenascut
lasatii pe copii sa traiasca,nu ii omorati aparatii nu le faceti rau,viata lor depinde de voi
Sarut mana, mamicuta mea,
Sunt eu, cel din pantecele tau care-ti soptesc la ureche cat sunt de speriat, de trist si de indurerat pentru ca vrei sa ma omori, crezand ca-ti sunt o grea povara...
Tu nici nu stii cat e de greu sa nu-ti aud cantecul de leagan, sa nu ma bucur de mangaierile tale, sa nu iti vad chipul, maicuta draga! Cat as vrea sa ma cuibaresc la pieptul tau izvorator de tihna, liniste si dragoste! Ce puternici am putea fi impreuna, cum am invinge toate necazurile si, mai ales, ce frumoasa ar fi viata alaturi de tine! Dar tu vrei sa ma ucizi...
As vrea si eu sa ma pot bucura de frumusetea cerului senin, sa alerg pe campul inflorit si sa-ti impletesc mandra cununita. Nu te gandi ca sunt mic si neputincios pentru ca, primindu-ma pe mine in viata ta, mamico, pe Pruncul Hristos il primesti.
Mamico, trebuie sa-ti marturisesc ce frica-mi este de lama taioasa a chiuretei care ma va sfasia curand si ma va transforma in bucatele fara viata care vor ajunge la gunoi...!
Oare tu nu auzi cum imi bate inimioara si cum tremur de frica? Eu iti aud foarte bine inima de aici, din burtica ta.
Mama, as vrea sa ma pot uita in ochii tai si sa te rog sa ai mila de mine, sa-ti zambesc dragalas - cum numai eu stiu - si sa te strang in brate cu manutele mele grasune. Vreau sa-ti dau forta si curaj, incredere si convingerea ca NU omorandu-ma pe mine vei scapa de necazuri, ci abia atunci vei da de greutati, pentru ca-l vei mania pe Bunul Dumnezeu.
Imagineaza-ti ce inseamna pentru mine sa port povara nedreptatii tale, cand ma dai nu numai mortii pamantesti, care e atat de grea si de dureroasa, dar ma lipsesti si de lumina lui Hristos.
Acum, in ultimul ceas, ma rog Maicii Domnului sa te lumineze si sa-ti dea putere, intelepciune si un pic de dragoste si mila pentru mine, cel ce sunt trup din trupul tau, suflet din sufletul tau, copilul tau nevinovat si nenascut.
Amin!

Despre avorturi - poezie de Pãrintele Ilie Cleopa

Oare mamã sã mai fie
Aceea ce-ºi omoarã fiii?
Care fiarã vreodatã
ªi-a omorât a sa fatã?

Nici o fiarã, tu sã ºtii,
Nu-ºi omoarã ai sãi fii,
Numai mama cea creºtinã
S-a fãcut ca o hainã.

Este mai rea ca o fiarã,
E de plâns ºi de ocarã
Ca ea îºi omoarã fiii
ªi este vas al urgiei.

A lui Dumnezeu urgie
O va munci pe vecie
Cã pe pruncii ei cei vii
Ea i-a dat la cãsãpii.

Pe la doctori i-a ucis,
Cu gheena ea s-a aprins
Cã nevinovaþii prunci
I-a supus la grele munci

Spre a fi tãiaþi bucãþi
ªi aruncaþi prin gãleþi.
Vai ºi-amar de-acele mame
Ce ºi-au mâncat a lor carne.

Nu carne de dobitoc
Care se frige la foc,
Ci carne de oameni vii,
De nevinovaþi copii.

Sã ºtiþi voi, mame nebune,
Cã altfel nu vã pot spune,
Care-avorturi aþi comis,
De douã ori aþi ucis.

Nevinovaþilor prunci
Le-aþi dat îndoite munci;
Trupul lor nevinovat
În cuþit l-aþi aruncat.

Sufletul lor chinuit
De luminã l-aþi lipsit,
Cã botez n-au apucat
ªi-n luminã n-au intrat.

Iar în ziua de apoi
Ei vã vor pârî pe voi,
Cã de viaþã i-aþi lipsit
ªi raiul n-au moºtenit.

Iar când voi o sa muriþi
Iadul o sã-l moºteniþi.
Plângeþi acum cu amar
Ca sã scãpaþi de tartar.

Cât mai este vreme-acum
Mergeþi la duhovnic bun,
Cu lacrimi sã vã cãiþi
ªi sã vã mãrturisiþi,

C-aþi ucis pe-ai voºtri fii
Si i-aþi omorât de vii,
Cu moartea cea mai amarã
Voi i-aþi scos din viaþã afarã.

Pruncii cei nevinovaþi
Stau în beznã aruncaþi,
Cãci mãmica lor hainã
N-a vrut sã le dea luminã.

Dumnezeu la început,
Pe Eva când a fãcut,
Cu un nume tãinuit
"Viaþã" pe ea a numit.

ªi i-a spus copii sã nascã,
Cu-al ei lapte sã-i hrãneascã,
În dureri sã nascã fii,
Spre-a fi mamã celor vii.

Iar voi, mamelor nebune,
Moarte semãnaþi în lume,
Din a dracilor povaþã
Omorâþi ºi nu daþi viaþã.

Diavolul uºor vã-nºealã
ªi vã prinde cu momealã,
Cãci acela la-nceput
Omorâtor s-a fãcut.

Iarã voi lui aþi urmat,
Sãvârºind mare pãcat,
Omorând pruncii de vii,
Ducându-i la cãsãpii.

N-aþi fost voi izvor de viatã,
Ci spre moarte-aþi fost povaþã.
N-aþi voit sã naºteþi prunci
ªi veþi primi grele munci.

De aceea voi sã ºtiþi:
Nu puteþi femei sã fiþi,
Nu sunteþi femei de seamã,
De nu vreþi sã fiþi ºi mamã.

Ori pãziþi voi fecioria
ªi lãsaþi cãsãtoria,
Spre a fi femei alese
ªi a Domnului mirese.

De nu-þi place fecioria,
Sã iubeºti cãsãtoria,
Sã duci sarcina de mamã,
Sã fii femeie de seamã.

Sã nu te faci roabã plãcerii
ªi unealta desfrânãrii,
Ci a naºterii durere
Sã o primeºti cu plãcere.

Cã pedeapsã vei avea
ªi de iad nu vei scãpa
Porunca de n-o pãzeºti
ªi de naºteri te fereºti.

A te mântui doreºti,
Durerea sã o primeºti.
Durerea-þi aduce þie
Cereasca împãrãþie.

De-ai ucis bãiat sau fatã
Ce ar fi trãit odatã
Poate ar fi fost un om vestit
Ce pe mulþi ar fi izbãvit.

Poate-un împãrat sau domn
Sau vreun sfânt sau mare om,
Care, de s-ar fi rugat,
Suflete ar fi salvat,

Pe mulþi ar fi mântuit,
Chiar din focul cel cumplit,
Pe mulþi ar fi ajutat
Sã aibã sufletul curat,

Iar de-ar fi fost el un sfânt
ªi om tare la cuvânt,
Prin ale sale cuvinte
Pe mulþi lumina la minte,

Spre-a întoarce la luminã
ªi la vesnica odihnã,
ªi a le fi spre lãmurire
Spre veºnica fericire.

Mamã, mamã blestematã,
Ai gândit tu vreodatã,
Când îþi ucideai copiii,
Cã aceºtia au sã-nvie

În ziua cea de apoi,
Când vom învia ºi noi,
ªi-au sã-þi cearã socotealã
Pentru moartea lor amarã?

Pentru cã tu i-ai ucis
ªi-n întuneric i-ai trimis.
Atunci ei te vor mustra
ªi-aºa te vor întreba:

"Cum ai îndrãznit tu, mamã,
Mamã cu inima de-aramã,
Ca sã ne ucizi pe noi
ªi sã ne dai la gunoi?

N-ai gândit tu oare-atunci
Cã în iad sunt grele munci
Pentru cei rau ucigasi
Care ucid copilaºi?

N-ai crezut cã vede Domnul
Tot ceea ce face omul?"
Vei da seama ce-ai fãcut
ªi câþi copii ai crescut.

Ai ales numai plãcerea
ªi ai ocolit durerea,
Dar la judecatã atunci
O sã ai amare munci.

ªi pentru a ta plãcere
Tu vei merge în durere
ªi-a lui Dumnezeu mânie
Te va duce la pieire,

În iad te vei osândi,
Munca o vei dobândi,
De nu te vei pocãi
ªi nu te vei spovedi.


N-AI VRUT SA FI MAMA

Ce-am gresit eu, mama,VIATA sa mi-o iei?
Ma alungi din tine, de ce nu ma vrei?
N-am cum sa ma apar, sa strig... n-am putere.
Te iubesc,mamico,cat nu poti tu cere.

Unde mi-e mormantul, in care cimitir?
N-ai vrut sa gust,mama,al VIETII SFANT POTIR.
Iti voi zice "mama"chiar de nu esti mama.
Striga-ma pe nume... nu stiu cum ma cheama!

Mi-ai pus capat,mama, zilelor de vis,
Te iubesc, mamico, chiar de m-ai ucis.
Nu-mi cunosti tu chipul ca sa-l pui in rama,
Desi mi-ai luat VIATA, tot mi-esti draga, mama.

Glasul constiintei l-ai lasat deoparte.
Tocmai tu, IUBIRE ma trimiti la moarte!?
Tu din necredinta te-ai iubit pe sine,
Eu cu atat mai tare te iubeam pe tine.

Iar la Judecata cum sa te prezinti?
Nu va fi scapare, n-ai sa poti sa minti
Ucigasa fapta tu n-o poti ascunde,
N-o sa ai cuvinte pentru a raspunde.

Sunt atatea mame ce-si doresc copii,
Dati-ne o sansa sa ramanem vii.
Cin'sa planga, Doamne;noaptea-atator drame
Cine sa trezeasca ZECI DE MII DE MAME.

Am omorât un înger
odatã…,
i-am sfâºiat veºmântul
de lacrimi ºi suspine
cu mâna mea pãtatã
de sânge ºi de crime.
ªi ce pãcat… sãracul…
cãci gura lui
de-o viaþã,
ºoptindu-mi la ureche
mã-nsenina cu bine.
Acum e dus…
ºi-mi pare rãu
cã nu mai are cine
sã-mi fie… îngeresc
mãcar o clipã…
ªi iar pãcat…
cãci el era iubire:
eu – micul om din el,
El – liniºtea din mine.

Am omorât odatã
un înger
ºi i-am furat din sânu-i
grãmada de minuni
ce mi le-a pus în cale
în drumul meu la vale
din naºtere spre moarte…
Dar n-am putut-o duce
cu mine…
era prea grea
ºi trupul meu prea singur
ca s-o mai poatã þine.

ªi-mi pare rãu acum
c-am stins din el
seninul cer,
cãci nu mai are cine
sã-mai pãºeascã-agale
ºi uneori… timid
pe lângã mine.


E minunat când lumea-i
fãcutã din luminã!
El… îmi ducea minunea
eu… mã duceam pe mine.

lourdess
Postat pe 22 Mai 2009 03:17
Nu vad rostul acestui ultim mesaj. Nu am facut niciodata un chiuretaj, dar eu zic sa nu mai aratam cu degetul in felul acesta.

Decat sa educi pe altii, mai bine canalizeaza-ti energia spre educarea propriului copil.
gandacel
Postat pe 30 Mai 2009 11:57
Nu suntem noi in masura sa judecam pe nimeni!
Draga mea nu este bine sa pierzi mult sange ,am trecut si eu prin asa ceva.
Am avut apoi anemie de care am scapat si am uter fibromatos
Nu te speria mergi la alt medic totul se rezolva!
Multa sanatate!
kudika039152
Postat pe 1 Iunie 2009 13:00
e "impresionant" mesajul tau lourdess, insa nu cred ca cine are astfel de ganduri - asa pur si simplu pentru ca vrea sa scape mai usor printr-un avort - va intra pe site-uri sau va cere sfaturi. In spatele unei actiuni se gasesc intotdeauna lucruri si fapte mult mai complexe. Daca intr-adevar credinta ne indruma ar fi mai bine sa spunem o rugaciune pentru cei care nu au alta solutie iar lor sa le spunem un Doamne-ajuta.
in alta ordine de idei acum un an si jumatate am avut si eu 2 chiuretaje -
puteam sa spun doar atat si sa inteleaga fiecare ce vrea , insa cei cu credinta si frica vor spune Doamne fereste si pazeste, inainte de a moraliza...
si as putea sa dau lovitura de gratie, spunand ca unul dintre ele a fost facut chiar duminica, insa stati linistite, desi era la urgenta medicul m-a tinut stabila pana dupa slujba - aceasi reactie au avut-o si unele persoane din spital
tocmai duminica!!!asta pana sa afle cazul ...
iar exact peste 2 saptamani - din nou doar ca s-a intamplat sambata noapte spre duminica, pentru ca primul chiuretaj nu a reusit

asadar viata e intotdeauna mult mai complexa decat cuvintele cuprinse in cateva randuri
uneori viata e grea - dar trebuie privita cu blandete si intelegere mai degraba ecuzator sau prea sfatos
mi-am dorit acel copil - acum ar fi avut mai mult de 1 an - dar asa mi-a fost dat - sa cunosc si latura asta a vietii - frica si toate spaimele de dupa,

pentru ca in astfel de cazuri simptomele si temerile la cele mai mici nelamuriri pot sa persiste multa vreme
oricum trebuie mers la medic, si chiar sa ceri parerea mai multor medici daca ai nelamuriri
multa sanatate tuturor
dianeet
Postat pe 2 Iunie 2009 12:42
Da, e dura viata uneori cu noi. Ai vrea mereu sa fie totul frumos ca in carti,ca in povesti, dar in realitate te confrunti cu atatea probleme si de multe ori nu stii cum sa iesi din ele.
dianeet frumos gandesti si trist ce ti s-a intamplat!
lourdess e visatoare, dar nu stii niciodata ce iti rezerva viata! Eu nu ii doresc raul, dar sper sa inteleaga candva ca greseste cu atitudinea ei...E o atitudine cu care poti omori un om...e usor sa faci acuzatii...dar e mai greu sa intelegi pe celalalt, mai ales daca nu ai suferit. Si uite asa intelegem de ce ne mai da Dumnezeu si suferinta...sa putem sa ii intelegem pe cei loviti, cazuti, disperati...sa intelegem ca nu suntem mai buni in fatza lui Dumnezeu.
Va doresc multa intelepciune si toleranta!
floare_de_crin
Postat pe 2 Iunie 2009 16:09
De la: m4riana, la data 2009-04-11 11:47:00buna!va rog sa ma ajutati.am facut un chiuretaj aqm 2 luni,de atunci sangerez intr`una...am fost la medic j mi s`a zis k e o raceala,un alt medic mi`a zis k am infectie la ovarul drept.iau tratament de atunci dar sangerarea tot nu s-a oprit si nimeni nu imi zice nimic concret.va rog ajutai-ma

da,hai ca iti explic eu cum stau lucrurile ai ucis un copil si Dumnezeu te pedepseste s-ar putea sa te duci dupa copilul care lai omorat si bine ar fi,sau ar mai fi o varianta daca nu ai vrut sa locuiasca copilul tau in uter va locui CANCERUL si ti se va scoate uterul pentru ca CRIMINALELE nu au nevoie de copii , ele vor doar sa ucida si in loc sa iti pape copilul sanul il va papa CANCERUL succes si sper sa te duci dupa bebele tau care l-ai omorat RUSINE,RUSINE,RUSINE!!!CRIMINALA!!!CRIMINALA!!!CRIMINALA
lourdess
Postat pe 3 Iunie 2009 15:15
De la: dianeet, la data 2009-06-02 12:42:52e "impresionant" mesajul tau lourdess, insa nu cred ca cine are astfel de ganduri - asa pur si simplu pentru ca vrea sa scape mai usor printr-un avort - va intra pe site-uri sau va cere sfaturi. In spatele unei actiuni se gasesc intotdeauna lucruri si fapte mult mai complexe. Daca intr-adevar credinta ne indruma ar fi mai bine sa spunem o rugaciune pentru cei care nu au alta solutie iar lor sa le spunem un Doamne-ajuta.
in alta ordine de idei acum un an si jumatate am avut si eu 2 chiuretaje -
puteam sa spun doar atat si sa inteleaga fiecare ce vrea , insa cei cu credinta si frica vor spune Doamne fereste si pazeste, inainte de a moraliza...
si as putea sa dau lovitura de gratie, spunand ca unul dintre ele a fost facut chiar duminica, insa stati linistite, desi era la urgenta medicul m-a tinut stabila pana dupa slujba - aceasi reactie au avut-o si unele persoane din spital
tocmai duminica!!!asta pana sa afle cazul ...
iar exact peste 2 saptamani - din nou doar ca s-a intamplat sambata noapte spre duminica, pentru ca primul chiuretaj nu a reusit

asadar viata e intotdeauna mult mai complexa decat cuvintele cuprinse in cateva randuri
uneori viata e grea - dar trebuie privita cu blandete si intelegere mai degraba ecuzator sau prea sfatos
mi-am dorit acel copil - acum ar fi avut mai mult de 1 an - dar asa mi-a fost dat - sa cunosc si latura asta a vietii - frica si toate spaimele de dupa,

pentru ca in astfel de cazuri simptomele si temerile la cele mai mici nelamuriri pot sa persiste multa vreme
oricum trebuie mers la medic, si chiar sa ceri parerea mai multor medici daca ai nelamuriri
multa sanatate tuturor

una din cele zece porunci ale lui dumnezeu este SA NU UCIZI
lourdess
Postat pe 3 Iunie 2009 15:26
lourdess! Nu se stie niciodata ce vei pati cu copilul pe care il ai, ca esti de o uratenie sufleteasca greu de acceptat! Ai rabdare ca vei primi ce meriti, tu sfanta de pe pamant! Nu ti-e un pic rusine? Esti o nemernica! Ai auzit de chiuretaj necesar, cand copilul moare in pantec sau nu poti duce o sarcina ca ai putea sa mori si atunci se face intrerupere sa iti salveze viata?
Esti de o rautate diavoleasca! Vezi sa nu ramai fara copilul asta pe care il ai sau sa mai faci unul handicapat sa te vedem atunci cat de grozava esti! Nesimtito! Sa iti fie rusine! Ce mama esti? Asta e discriminare! Nu esti om! Esti o aratare care se crede grozava, dar stai, ca viata te poate lovi si pe tine! Habar n-ai cat de mult vei regreta ce scrii!
PS Ai facut un copil, ca la scoala vad ca nu prea ti-a placut, ca scrii aiurea gramatical, dar stii sa dai sfaturi. Sa stii ca nu iti ridica nimeni statuie ca ai facut un copil! Mai bine ia o carte de gramatica si invata romaneste si apoi ia Biblia si invata toleranta si faptul ca toti suntem gresiti !RUSINE !
floare_de_crin
Postat pe 3 Iunie 2009 16:13
draga noastra, daca tot iti doresti cu atata fervoare credinta ar trebui la modul cel mai serios sa-ti gasesti un preot, un duhovnic adevarat - el te va putea invata ce e aceea credinta - umila mea parere de pacatos contine printre altele faptul ca important este nu sa fi primul care arunca cu pietre ci sa sti sa iubesti, sa ierti si daca poti sa ajuti, daca nu lasa omul sa-l ajute Dumnezeu si spune un Doamne ajuta-l!
iar despre cele zece porunci - tot ele spun iubeste-ti aproapele!
lasa judeca in seama Domnului - sa spuna El cine face bine si cine nu
aici intram cu totii pentru a gasi ceva intelesuri pe limba noastra si pentru lumea noastra, nu se ne atacam sau sa lovim intre noi
si iti mai spun ceva Isus a iertat cei mai mari pacatosi si El a stiut toate pacatele lor - si noi trebuie sa incercam macar sa iertam - si noi nu le stim, si nu suntem in masura sa le apreciem pacatele
nu cred ca voi reusi eu, sau cineva de aici, sa te convinga ca adevarata credinta e cu totul altceva decat ceea ce-ti inchipui tu, ca trebuie sa dai miere, nu venin, dar omul e dator sa incerce...
iti doresc toate cele bune si ceva in plus Dumnezeu sa-ti ajute!
dianeet
Postat pe 3 Iunie 2009 18:40
M4riana -
noi ne-am incins pe aici cu alte discutii...din pacate
spune-ne tu ce mai faci?
ai fost la medic?
speram ca esti bine...si iti dorim multa sanatate
dianeet
Postat pe 3 Iunie 2009 18:43
De la: cristall, la data 2009-06-03 16:13:51lourdess! Nu se stie niciodata ce vei pati cu copilul pe care il ai, ca esti de o uratenie sufleteasca greu de acceptat! Ai rabdare ca vei primi ce meriti, tu sfanta de pe pamant! Nu ti-e un pic rusine? Esti o nemernica! Ai auzit de chiuretaj necesar, cand copilul moare in pantec sau nu poti duce o sarcina ca ai putea sa mori si atunci se face intrerupere sa iti salveze viata?
Esti de o rautate diavoleasca! Vezi sa nu ramai fara copilul asta pe care il ai sau sa mai faci unul handicapat sa te vedem atunci cat de grozava esti! Nesimtito! Sa iti fie rusine! Ce mama esti? Asta e discriminare! Nu esti om! Esti o aratare care se crede grozava, dar stai, ca viata te poate lovi si pe tine! Habar n-ai cat de mult vei regreta ce scrii!
PS Ai facut un copil, ca la scoala vad ca nu prea ti-a placut, ca scrii aiurea gramatical, dar stii sa dai sfaturi. Sa stii ca nu iti ridica nimeni statuie ca ai facut un copil! Mai bine ia o carte de gramatica si invata romaneste si apoi ia Biblia si invata toleranta si faptul ca toti suntem gresiti !RUSINE !

FETIT-O daca iti permiti sa mai vorbesti de copilul meu fa nenorocita dracu te fac praf,eu nu am omorat niciodata si nu vorbeam de femeile care trebuie neaparat sa avorteze din probleme strict medicale ci de cele care se duc de buna voie si omoara copii si ce imi doresti tu mie sa iti dea Dumnezeu tie ca eu voi face toti copii care mi va da Bunul Dumnezeu nu imi voi omori nici un copilas Dumnezeu tii da sa ii faci nu sa ii ucizi si copii handicapati fac in general cele care isi ucid copii in pantec pe ele le pedepseste Dumnezeu,si nu te-ai chinuit tu cu copilul meu ca sa iti permiti sa jignesti doresti moartea sa iti vezi SFANTO de treaba ta esti credincioasa nu ucizi una din cele zece porunci este SA NU UCIZI si eu nu am dorit nimanui sa ii moara copilul asa cum faci tu cu mine ci din contra am acuzat pe cele care ii omoara de mici, nevinovati si lipsiti de aparare MOARTEA sa te ia pe tine ca esti o nenorocita care isi permite sa vorbeasca de un bebelus nevinovat luand partea unei CRIMINALE DUTE DRACU DE TAMPITA PROASTA
lourdess
Postat pe 4 Iunie 2009 00:28
mai lourdess du-te femeie la un psiholog ca stai rau cu mansarda...sau sa zic psihiatru? tu citesti ce scrii?care e problema ta ca femeia a cerut ajutor?cine esti tu sa judeci?intr-adevar biblia e facuta pt cei care STIU cu adevarat sa citeasca nu pt persoane ca tine care scriu "fetit-o".io zic sa te calmezi...da cu capul de perete sau ceva...sau nu mai judeca ca pe tine nu te-a judecat nimeni. tu aia bisericoasa...lasa vrajelile pe forumuri si vezi de copilul tau si nu mai arunca aici cu vorbe grele ptr ca le vei primi inapoi inzecit!
rilury
Postat pe 4 Iunie 2009 15:11
Ca sa fie nebunia ei deplina, (lourdess)mi-a trimis niste mesaje, inclusiv si cel postat mai sus si pe mesaj privat! Dumnezeu sa o ierte ca judeca cu atata asprime, desi toti suntem pacatosi in fata Lui si El ne mai rabda pe pamant si ne mai da sperante de intoarcere la El.
O femeie cu buzele atat de rosii spune multe, nu? Ce ziceti?
floare_de_crin
Postat pe 4 Iunie 2009 22:37
Lourdess (care va sa zica un nume de sfanta ) ma gandesc cu oroare ce educatie crestina/civica/sexuala/etc o sa-i oferi copilului tau. De frica ta, nici nu o sa poate sa intrebe cum ar trebui sa se poarte in adolescenta, sa-ti ceara un sfat legat de viata intima. O sa ajunga sa ia niste decizii gresite pentru ca in mod cert nu o sa aiba parte de niciun fel de sprijin moral din partea ta. Si atunci o sa-i spui fiicei tale acelasi lucru: ca este o criminala? O s-o abandonezi? Tind sa cred ca da.

Ai grija ce mesaj ii transmiti copilului tau!! Are nevoie de echilibru, nu de "profetii apocaliptice". O sa se indeparteze de tine. Si asta tot abandon se numeste si este la fel de grav cu a lua viata unui om.

PS: Esti incoerenta in gandire, iar asta se reflecta si in modul in care scrii. Enunturile tale au o frazare care lasa de dorit!
gandacel
Postat pe 4 Iunie 2009 23:17
De la: lourdess, la data 2009-06-03 15:15:46
De la: m4riana, la data 2009-04-11 11:47:00buna!va rog sa ma ajutati.am facut un chiuretaj aqm 2 luni,de atunci sangerez intr`una...am fost la medic j mi s`a zis k e o raceala,un alt medic mi`a zis k am infectie la ovarul drept.iau tratament de atunci dar sangerarea tot nu s-a oprit si nimeni nu imi zice nimic concret.va rog ajutai-ma

da,hai ca iti explic eu cum stau lucrurile ai ucis un copil si Dumnezeu te pedepseste s-ar putea sa te duci dupa copilul care lai omorat si bine ar fi,sau ar mai fi o varianta daca nu ai vrut sa locuiasca copilul tau in uter va locui CANCERUL si ti se va scoate uterul pentru ca CRIMINALELE nu au nevoie de copii , ele vor doar sa ucida si in loc sa iti pape copilul sanul il va papa CANCERUL succes si sper sa te duci dupa bebele tau care l-ai omorat RUSINE,RUSINE,RUSINE!!!CRIMINALA!!!CRIMINALA!!!CRIMINALA


vay de capul meu!
tu sigur esti crestina?
cum ramane cu toleranta si cu intorsul obrazului!?
tu nu stii ce a facut-o pe fata sa faca avort, personal nu am facut niciodata asa ceva dar ma gandesc ca e foarteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee traumatizant, asa ca nu-i mai "ridica si tu moralul", plus ca nu stii ce-ti rezerva viitorul
sfinte din astea ca tine am mai vazut eu, asa sunteti 90% daca va duceti la biserica credeti ca aveti un loc in rai asigurat, nu conteaza ce scoateti pe gura si ca sufletul vostru e negru!
mai bine ia o pauza si analizeaza-te!
nu te trimis Allah pe pamant sa judeci oamenii!
Amall
Postat pe 5 Iunie 2009 07:29

dragelor, mesajele acestea sunt inutile. oricum lourdess are un loc asigurat: direct la cazanul cu smoala!

asa ca propun sa-i ignoram aberatiile!

va pup!
ramona_eliza
Postat pe 5 Iunie 2009 08:34
Corect! Asemenea specimene trebuie ignorate! Oricum persoana care a deschis topicul nu mai intra. De multe ori m-am gandit daca chiar exista aceste persoane, daca problemele lor sunt reale sau imaginare, pentru ca de prea multe ori am vazut ca deschid un topic si nu mai scriu deloc sau o fac f rar.
De multe ori viata asta te arunca in niste situatii din care uneori nu mai poti iesi sau ajungi sa faci lucruri pe care in tinerete te jurai ca nu le vei face, nu le vei accepta sa ti se intample. Si asta se intampla de multe ori pentru ca societatea, parintii, biserica nu iti ofera sprijin, indrumare, principii ferme. Cate nu s-au inventat in ultima vreme ca sa ne indeparteze de reala credinta si de Dumnezeu...Nu prea suntem un popor crestin, in sensul real al cuvantului."Nu orisicine imi zice Doamne, Doamne , va intra in Imparatia cerurilor!"
Nu e trist ca ne pretindem crestini si avem atata rautate fata de altii, dar vrem clementa maxima pentru noi? Egoismul pur care nu are ce cauta in viata unui crestin, si totusi exista...Trist!!!
floare_de_crin
Postat pe 5 Iunie 2009 09:06
De la: Amall, la data 2009-06-05 07:29:43
De la: lourdess, la data 2009-06-03 15:15:46
De la: m4riana, la data 2009-04-11 11:47:00buna!va rog sa ma ajutati.am facut un chiuretaj aqm 2 luni,de atunci sangerez intr`una...am fost la medic j mi s`a zis k e o raceala,un alt medic mi`a zis k am infectie la ovarul drept.iau tratament de atunci dar sangerarea tot nu s-a oprit si nimeni nu imi zice nimic concret.va rog ajutai-ma

da,hai ca iti explic eu cum stau lucrurile ai ucis un copil si Dumnezeu te pedepseste s-ar putea sa te duci dupa copilul care lai omorat si bine ar fi,sau ar mai fi o varianta daca nu ai vrut sa locuiasca copilul tau in uter va locui CANCERUL si ti se va scoate uterul pentru ca CRIMINALELE nu au nevoie de copii , ele vor doar sa ucida si in loc sa iti pape copilul sanul il va papa CANCERUL succes si sper sa te duci dupa bebele tau care l-ai omorat RUSINE,RUSINE,RUSINE!!!CRIMINALA!!!CRIMINALA!!!CRIMINALA


vay de capul meu!
tu sigur esti crestina?
cum ramane cu toleranta si cu intorsul obrazului!?
tu nu stii ce a facut-o pe fata sa faca avort, personal nu am facut niciodata asa ceva dar ma gandesc ca e foarteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee traumatizant, asa ca nu-i mai "ridica si tu moralul", plus ca nu stii ce-ti rezerva viitorul
sfinte din astea ca tine am mai vazut eu, asa sunteti 90% daca va duceti la biserica credeti ca aveti un loc in rai asigurat, nu conteaza ce scoateti pe gura si ca sufletul vostru e negru!
mai bine ia o pauza si analizeaza-te!
nu te trimis Allah pe pamant sa judeci oamenii!

nu e o judecata este un adevar cele care isi ucid copii sunt niste CRIMINALE CRIMINALE CRIMINALEEEEEEE
lourdess
Postat pe 5 Iunie 2009 15:44
hai sa lamurim un lucru
eu sunt psiholog de profesie
habar nu ai ce inseamna sa faci un avort (presupun ca nu ai trecut prin asa ceva si nici eu nu stiu ce inseamna),dar chiar tu nu stii de ce fata respectiva a facut asta, ca ea nu da detalii
poate a fost un avort medical, poate afost o sarcina dupa un viol, poate a fost un copil cu handicap si medicul i-a recomandat avortul
tu judeci doar pentru ca presupui ca asa a vrut ea
si am vazut ca ai numai 23 de ani, ai o viata lunga in fata, niciodata nu zstii ce-ti rezerva viitorul
dar am vazut ca de fiecare data cand cineva pune etichte se intampla din cateva motive
1. ori persoana respectiva a facut actul pe care il incrimineaza ca sa isi creeze un confort psihic
2. ori nu stie ce vorbeste pentru ca e mai usor sa nu asculti dar sa arati cu degetul
am o intrebare prntru tine
ce ai face daca maine esti violata si ramii gravida? sau daca ti se spune ca o sa ai un copil cu sindrom Edwards ?
faci sau nu avort?
ca tu ziceai ca vei naste toti copii pe care tii trimite Dumnezeu
Amall
Postat pe 6 Iunie 2009 06:24
nu credeti ca ii dati prea multa atentie doamnei prea crestine? e clar ca are o problema, o frustrare pe care tine sa o refuleze pe acest forum. chiar nu exista o modalitate de a raporta un limbaj abuziv? pina acum am vazut ca a fost singura care din ratiuni "crestinesti" isi prolifeleaza crestinatatea in injurii si invective impotriva celor care nu sint de parerea ei. poate ca la biserica ei asa se invata....

cred ca cel mai bine e sa o ignorati total si sa gasim o modalitate de a nu ii mai raspunde. topicul forumului si-a pierdut aspectul initial si divagam in teme de intoleranta si lipsa de bun simt si civilizatie. nu e cazul sa transformam acest subiect in postari pseudo crestinesti din partea unora sau de morala prost inteleasa. fiecare in viata are liberul arbitru de a face ce vrea si fiecare va da socoteala pentru ceea ce face mai devreme sau mai tarziu, cum ne e sortit... dar niciodata sa nu spui niciodata.....

e clar ca o problema medicala poate fi rezolvata numai de un medic, este bine sa nu uitam asta. daca medicul care a efectuat procedura respectiva nu a fost de incredere in ceea ce te priveste si ai avut probleme ulterioare, incearca sa consulti un altul. relatia cu orice medic trebuie sa fie una de incredere, dar mai ales cu cel ginecolog datorita starii de discomfort pe care o parte din femei o au. deci, draga mea, mergi la un alt medic. pentru un sfat si un suport moral sint convinsa ca acest topic deschis de tine pe forum iti va da suportul si sfatul pe care il cauti.

ps. apropos, de la lourdes(loc sfant pt catolici) la mentionarea lui Allah si reintoarcerea la principiile si morala crestina din postare care e legatura? ....ca eu nu am gasit-o....am vazut doar greselile de exprimare si de ortografie...sa nu il uitam pe Budha atunci ...
dunare
Postat pe 6 Iunie 2009 07:58
Cu un asemenea specimen nu se poate trata si clarifica nimic! O tine pe a ei si gata! La scoala nu i-a placut, de mancat da, ca se vede ce obraji are, si s-a maritat si ea si a facut un copil si acum vrea statuie! Dar nu se impart statui pentru sex!Asta face oricine, iar copii fac si tiganii, cati le da Domnul, nu? Ea are un fix al ei si se tine crestina, dar e departe de asa ceva! Dumnezeu a spus sa fim toleranti si sa nu judecam, mai ales ca habar n-are in ce conditii s-a facut avortul , asa cum se preciza mai sus!
E trist si infiorator si jalnic ce monstri a creat societatea asta! Ce fel de mama poate avea atata rautate? Ce mama poate judeca pe altul? Chiar nu stie ca atrage blestem asupra ei si a copiilor ei prin ceea ce gandeste si spune?Ce exemplu ii da copilului ei? Mi-e frica sa ma gandesc ce va ajunge copilul ei , ca se zice ca ei te copiaza pe tine, ca parinte!!!
Esti tu fara vina sa poti arunca piatra? Esti tu fara de pacat? Chiar asa? Sa te ierte Dumnezeu si sa te lumineze, poate mai ai scapare! Dar esti departe de El, prin tot ceea ce faci si gandesti! Dar, asa cum am mai spus, viata iti va dovedi cat de mult gresesti!Ce inseamna iubirea de aproapele pentru tine? Poti iubi cu un suflet atat de negru?
Chiar imi pare rau! Esti atat de ignoranta si prostuta si naiva!
Mare e gradina, Doamne!
floare_de_crin
Postat pe 6 Iunie 2009 16:38
De la: Amall, la data 2009-06-06 06:24:30hai sa lamurim un lucru
eu sunt psiholog de profesie
habar nu ai ce inseamna sa faci un avort (presupun ca nu ai trecut prin asa ceva si nici eu nu stiu ce inseamna),dar chiar tu nu stii de ce fata respectiva a facut asta, ca ea nu da detalii
poate a fost un avort medical, poate afost o sarcina dupa un viol, poate a fost un copil cu handicap si medicul i-a recomandat avortul
tu judeci doar pentru ca presupui ca asa a vrut ea
si am vazut ca ai numai 23 de ani, ai o viata lunga in fata, niciodata nu zstii ce-ti rezerva viitorul
dar am vazut ca de fiecare data cand cineva pune etichte se intampla din cateva motive
1. ori persoana respectiva a facut actul pe care il incrimineaza ca sa isi creeze un confort psihic
2. ori nu stie ce vorbeste pentru ca e mai usor sa nu asculti dar sa arati cu degetul
am o intrebare prntru tine
ce ai face daca maine esti violata si ramii gravida? sau daca ti se spune ca o sa ai un copil cu sindrom Edwards ?
faci sau nu avort?
ca tu ziceai ca vei naste toti copii pe care tii trimite Dumnezeu

mai femeie sigur ca il nasc tu chiar nu intelegi ca de ce fugi nu scapi??????? nu ai voie sa iei viata unui copil indiferent de ce se intampla,tu acum esti sanatoasa dar maine te poti imbolnavii ca oamenii se pot imbolnavii datorita pacatelor si ai vrea sa te eutanasieze parintii tai sau rudele tale??????doar pt ca esti bolnava???????eu nu cred,daca erai credincioasa ai fi spus ca il faci si tu,voi repede apelati la crima,una doua crima aveti in cap
lourdess
Postat pe 7 Iunie 2009 21:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat 14 De la: utad 6 August 2010 16:45
Anticonceptionale 7 De la: revolution 14 Aprilie 2012 03:49
Remedii naturale pentru reglarea ciclului menstrual 1 De la: kudika_15604 6 Iunie 2014 15:42
e posibil sa gresesti sexul copilului la eco marfologica? 14 De la: laraariss 5 Martie 2011 01:09
Am ovare polichistice ,iar ciclul mi-a intarziat 3 saptamani... 5 De la: kudika_959142 28 Martie 2014 03:15