Setari Cookie-uri

Cat de eficiente sunt testele de sarcina?

Imi poate spune si mie cineva cat sunt de eficiente testele de sarcina si de cand se pot face? Nu mi-a venit ciclu de o saptamana iar testul a iesit negativ, trebuie sa mai astept sa-mi vina, sa refac testul ca nu e concludent asa repede sau ma apuc de cautat hainute si tetine ?
macariesl_yahoo_com
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:02
urmeaza cu strictete instructiunile testului!!! foarte important! totusi, atentie ca orice dezechilibru hormonal poate influenta rezultatul testului...stiu cazul unei prietene, care si-a facut vreo 5 teste de sarcina, si toate au iesit pozitive...cand s`a dus la medic...tzapa!...concluzia mea este ca nu ar fi deosebit de indicat sa te bazezi 100% pe rezultatul unui test. cel mai bine, intreaba un farmacist, sau mergi la medic...mai stiam o metoda cu masurarea temperaturii vaginului, cu ajutorul unui termometru. Daca temperatura depaseste MAXIM 37.5, s-ar putea sa ai o surpriza "cu ochi"...atentie insa, temperatura ridicata poate indica existenta unei infectii (exemplu: candidoza...eu am patit). Depinde de la femeie la femeie. Cel mai bine ar fi sa te vada un medic ginecolog.

sanatate!
silverinne86
Postat pe 6 Iunie 2009 14:22
Multumesc pentru sfaturi, intre timp n-a fost sa fie si am avut menstruatie, deci m-am lamurit:sunt destul de bune testele!
macariesl_yahoo_com
Postat pe 6 Iunie 2009 17:54
Salutare.Sunt eficiente, eu le-am testat speriata de o intarziere de 3 zile, am facut testul si a iesit negativ urmand ca a doua zi de la testare sa am menstruatie, cand iese negativ e prea putin probabil sa fi insarcinata ...la pozitiv dubiile sunt mai mari.
mariana_worth
Postat pe 18 August 2009 11:34
TESTELE DE SARCINA SE POT FACE SI LA DOUA ZILE DUPA CONTACUL SEXUAL.
SUNT EFICIETE 100%. LE POTI FACE LA ORICE ORA DIN ZI
vasilica1978
Postat pe 18 August 2009 15:51
la doua zile? eu eram convinsa dupa sapte
eleain
Postat pe 18 August 2009 18:23
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 19 Noiembrie 2009 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bunaa 2 De la: Barbie30_ 24 Noiembrie 2010 02:41
rh negativ 14 De la: dorina27 4 Decembrie 2009 09:23
mama surogat 4 De la: healthy014228 2 Ianuarie 2011 04:31
Sarcina nedorita cu viitorul posibil fost? 148 De la: parvati 5 August 2012 23:47
CE AJUTA LA INFERTILITATE??? 11 De la: healthy005533 10 Decembrie 2009 21:45