Setari Cookie-uri

Costumele pentru sauna

Salut!
Intentionez sa imi cumpar un costum pentru sauna, ceva de genul acesta:
http://www.articolesportive.com/index.html
As vrea sa va stiu opinia: ce credeti despre el, daca l-ati folosit sau stiti sa-l fi folosit cineva si mai ales daca este bun.

Multumesc frumos!
to_gabriela
Postat pe 5 Mai 2009 13:12
salut,
am unul si l-am folosit prin casa, cand spalam vase sau faceam curatenie.. functioneaza daca vrei sa transpiri si sa pierzi niste calorii.
L-am folosit deasemenea cand alergam pe banda. E foarte eficient, si daca totusi completezi cu o dieta, nu prea mare ( nu sunt genul care sa faca foamea )... sa stii ca vezi rezultatele... in special la talie si picioare.
Iti sugerez sa-l folosesti cel putin cateva luni, dar eficient.
carmenss
Postat pe 27 August 2009 06:27
p.s.: e cam scump.. cauta mai mult... singura diferenta ar fi ca unele se rup mai repede.. sau pocnesc pe tine... depinde ce efort faci..., dar toate sunt din plastic...
cauta pe amazon sau ebay. liciteaza pentru unul...sunt mai ieftine..
carmenss
Postat pe 27 August 2009 06:31
http://www.onestop.ro/produs-costum-sauna--pid21788?gclid=CK-f8-v0wpwCFVYt3godj2PZqQ
asta da pret
aeu
Postat pe 27 August 2009 06:41
Eu acum aproximativ o luna mi-am luat unul din Cora lujerului. Nu l-am luat nici pe cel mai ieftin, nici pe cel mai scum. Am dat vre-o 40 lei (l-am luat pe cel negru) si vreau sa spun ca este peste asteptari. Nu s-a rupt de la folosise, daca faci gimnastica transpiri in el extrem de mult si apoi il speli imediat la dus.
Eu sunt multumita de el si n-am dat o avere.
Alapopescu
Postat pe 27 August 2009 08:16
Eu l-am luat tot pe cel de la cora Lujerului, negru, si mi s-a rupt in prima zi de purtare. Adica oamenii care fac chestiile astea nu isi dau seama ca o sa le cumparam noi, niste tipe mai "cu forme" si nu cele cu dimensiuni normale sau sub normale. Ala mi s-a lipit de mine, si desi stateam pe scaun, a reusit sa se rupa intre picioare... si inca foarte rau. Altul pe care l-am luat e din Carrefour, argintiu, si ala vreo 40 de lei, si am patit la fel, numai ca adeam cu aspiratorul. Acum astept si eu sa imi spuna si mie cineva daca a functionat, e intreg dupa 3 purtari,, pentru ca nu mi se pare economic sa ma tot infasor in folie dintraceea alimentara, autoadeziva (pentru ca lucreaza si aceea foarte bine). Singura chestie este sa te speli bine dupa, ca sa nu faci vreo ciuperca, si eventual sa te ungi inainte de folosire cu o crema anticelulitica de orice fel (ajuta destul de mult), iar metoda cu totul functioneaza cel mai bine (pentru mine cel putin).

Multa bafta tuturor!
iulia_hornea
Postat pe 27 August 2009 10:54
Exista la Metro cu 33 lei,nu sunt scumpe dar se rup destul de repede.Trebuie insa sa inmomentul cd esti transpirata si te dezbraci sa ai mare grija si in felul acesta o pastrezi mai mult.Cat despre eficienta,este suuuuuper eficient cand faci cardio(alergat,bicicleta,etc).Eu am dat jos cu dieta,cardio si costumul sauna 10 kg intr-o luna!Deci foloseste-l ca ajuta mult!Bafta!
bobitzasim
Postat pe 27 August 2009 11:37
incercati sa puneti pe dedesubt niste colanti de bumbac si veti vedea ca nu se mai rup !
healthy002838
Postat pe 27 August 2009 11:47
Eu teoretic intram in cel small dar l-am luat pe cel mediu tocmai ca m-am gandit ca se lipeste de mine. De lipit s-a lipit dar nu s-a rupt.
Chiar n-am avut probleme cu el, avand in vedere ca la mine exercitiile variaza de la cele pe spalier, cu bastonul, saltea, bicicleta, etc.
Alapopescu
Postat pe 27 August 2009 15:36
da a avut mama mea un costum deasta cumparat din germania si ... adevarul e ca slabeshti dar nu e de buna calitate... sau trebuie avut mare grija de el... mie sincer nu mia placut :P e mai fain in sauna :)
Crazy_ClaudiA
Postat pe 28 August 2009 00:09
da a avut mama mea un costum deasta cumparat din germania si ... adevarul e ca slabeshti dar nu e de buna calitate... sau trebuie avut mare grija de el... mie sincer nu mia placut :P e mai fain in sauna :)
Crazy_ClaudiA
Postat pe 28 August 2009 00:09
da a avut mama mea un costum deasta cumparat din germania si ... adevarul e ca slabeshti dar nu e de buna calitate... sau trebuie avut mare grija de el... mie sincer nu mia placut :P e mai fain in sauna :)
Crazy_ClaudiA
Postat pe 28 August 2009 00:09
Si eu mi-am luat un costum de sauna de care sunt foarte multumita. Il folosesc de 3 luni si inca nu mi s-a rupt. L-am cumparat de la Intersport si am dat 35 lei. A meritat banii .
nadia_alina2
Postat pe 30 August 2009 01:08
Eu am facut curat in casa cu el pe mine asa s-a rupt prima data, iar pe cel de al-doilea, l-a rupt stand pe scaun toata ziua, la birou. Deci nu se poate spune ca l-am supus unor chestii inumane. Apoi la cele 75 kg la 1.70, nu cred ca sunt un monstru... cred.. ce sa zic ca-s cat casa si deasta nu gasesc unul pe masura. Deci, daca gasiti un costum care e chiar rezistent sau materialul e ceva mai mult decat o folie pvc gen scaosa de Cora, poate imi spune-ti si mie. Raman datoare
iulia_hornea
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:09
BUNA, VA PUTETI ACHIZITIONA U NASTFEL DE COSTUM DE LA ORICE PLAFAR. COSTA UNDEVA LA 40 RON SI NU TREBUIE SA VA LUATI EXACT MASURA CARE O PURTATI DE OBICEI. EU MI-AM LUAT UN L, SA-MI FIE PUTIN MAI MARE, STA PUTIN MAI BUFANT PE MINE DAR ORICUM IL FOLOSESC CAND FAC SPORT IN CASA. SA-L PORT AFARA NU E INDICAT PENTRU CA SUB COSTUM SE TRANSPIRA CHIAR DIN ABUNDENTA SI E POSIBIL SA NE ALEGEM CU VREO PNEUMONIE. SUCCES, CEL DIN PLAFAR, ESTE UNUL GALBEN, IL AM DE 2 ANI SI NU MA POT PLANGE CA N UE DE CALITATE, IL FOLOSESC SI ACUM.
miki2009
Postat pe 16 Noiembrie 2009 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Jurnal de slabit!!!! 14 De la: kudika376160 20 Martie 2011 11:42
....sunt tare demoralizata 51 De la: RUY_BLAS 11 Septembrie 2013 17:24
Herbalife 9 De la: ene_m_gabriel 13 Noiembrie 2009 21:25
rana pe col 5 De la: gaby_scumpyk 23 Februarie 2010 14:18
WELLSTAR 1 De la: epopescu58 19 Ianuarie 2009 08:36