Setari Cookie-uri

Viitoare mamica cu posibilitati financiare modeste

Suntem un cuplu tinar care locuim cu chirie in Bucuresti,cu posibilitati financiare modeste(chiria si intretinerea ne cam maninca toti bani) si care asteptam cu drag venirea unui sufletel pe la inceputul lui octombrie si desi am dori sa ne pregatim din timp,banii nu ne prea permit.As dori sa rog mamicile cu suflet mare sa ne ajute cu ce pot pt viitorul nostru bebelus (hainute,suzete ,biberoane,paturici,cadita,port bebe,prosopele,patut sau orice alt lucru de trebuinta pt un nou nascut)Orice ajutor este mai mult decit bine venit.Va multumim din suflet,eu si bebe
P.S. Si inca ceva daca cineva are niste hainute de gravida uriase adica marimea 48-50 si nu mai are nevoie de ele sau vre-o doua sutiene marime mare adik 5 ....eu o sa am nevoie de ele in curind
lidia76
Postat pe 13 Mai 2009 12:16
De la: lidia76, la data 2009-05-13 12:16:06 Suntem un cuplu tinar care locuim cu chirie in Bucuresti,cu posibilitati financiare modeste(chiria si intretinerea ne cam maninca toti bani) si care asteptam cu drag venirea unui sufletel pe la inceputul lui octombrie si desi am dori sa ne pregatim din timp,banii nu ne prea permit.As dori sa rog mamicile cu suflet mare sa ne ajute cu ce pot pt viitorul nostru bebelus (hainute,suzete ,biberoane,paturici,cadita,port bebe,prosopele,patut sau orice alt lucru de trebuinta pt un nou nascut)Orice ajutor este mai mult decit bine venit.Va multumim din suflet,eu si bebe
P.S. Si inca ceva daca cineva are niste hainute de gravida uriase adica marimea 48-50 si nu mai are nevoie de ele sau vre-o doua sutiene marime mare adik 5 ....eu o sa am nevoie de ele in curind
sa va bucurati de bebele vostru cand o aparea pe lume....solutia care vreti vos sa o adoptati pentru iesirea din impas nu o sa va ajute prea mult.Mai bine ati face ceva sa va mariti veniturile,sunt atatea modalitati de a face asta !!! Totul depinde numai de cat de mult va doriti voi sa se intample lucrul asta...daca vreti ceva detalii va pot furmniza niste ponturi.
4Life
Postat pe 13 Mai 2009 12:21
Inchideti topicul multumesc
lidia76
Postat pe 21 Mai 2009 17:19
De la: lidia76, la data 2009-05-21 17:19:40Inchideti topicul multumesc

Inchideti topicul,doamna vrea degeaba,fara munca,ce naiba!
enemgabriel
Postat pe 21 Mai 2009 18:26
Credeti ca daca ar fi putut nu si-ar fi marit veniturile pana acum? Sunt o multime de mamici care nu mai au ce face cu hainele si obiectele ramasa de la bebe sau ale lor, nu e chiar asa de greu sa ajuti decat sa le arunci sau sa le dai la tigani.
daca unul/una iti inventeaza o poveste lacrimogena bagi mana in buzunar, daca iti spune adevarul omul ca nu reuseste sa se mai descurce il trimiti la munca.De ce nu trimiteti la munca cohortele de cersetori si de tiganci cu copii spanzurati de gat.Ca sa nu mai zic si de alte categorii care se pot incadra aici.
Nu te descuraja Lidia, Dumnezeu o sa te ajute daca ii ceri ajutor.NU sunt o persoana religioasa, dar de multe ori cand crezi ca ai ajuns la limita ti se deschide o usa sa continui si lumina revine .
roxana096
Postat pe 2 Septembrie 2009 09:24
as vrea si eu niste ponturi,te rog
healthy002764
Postat pe 14 Octombrie 2009 11:21
Buna, ai primit ponturile? Am si eu unul. Daca vrei sa afli mai multe scrie pe adresa ginapatru@yahoo.com sau lasa o adresa de mail.
kudika078589
Postat pe 19 Noiembrie 2009 08:39
De acord cu Roxana, daca ar fi putut sa isi mareasca veniturile, credeti ca nu ar fi facut-o? Pana la urma nu da nimanui in cap, nu fura, decat a cerut politicos o mana de ajutor de la cine POATE si VREA. Cred ca i-a trebuit mult curaj sa scrie ca nu se descruca cu banii. Si mai ales cu un nu nascut, in conditiile in care statul nu te ajuta mai deloc, e foarte greu si costisitor.......

Cand cineva spune pe forum ca vrea sa faca intrerupere de sarcina, sunteti atatia care sariti imediat ca e pacat, ca trebuie sa pasteze copilul, etc.... Unde sunteti acum sa ajutati??????? Dar stai, oricine poate sa dea sfaturi, sa vorbeasca, dar faptele........

Oricum, postul e mai vechi, deja este noiembrie, probabil copilul s-a nascut si cumva cumva se descurca ei....
ciocotoff
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:23
De la: katerina, la data 2009-11-19 13:23:56De acord cu Roxana, daca ar fi putut sa isi mareasca veniturile, credeti ca nu ar fi facut-o? Pana la urma nu da nimanui in cap, nu fura, decat a cerut politicos o mana de ajutor de la cine POATE si VREA. Cred ca i-a trebuit mult curaj sa scrie ca nu se descruca cu banii. Si mai ales cu un nu nascut, in conditiile in care statul nu te ajuta mai deloc, e foarte greu si costisitor.......

Cand cineva spune pe forum ca vrea sa faca intrerupere de sarcina, sunteti atatia care sariti imediat ca e pacat, ca trebuie sa pasteze copilul, etc.... Unde sunteti acum sa ajutati??????? Dar stai, oricine poate sa dea sfaturi, sa vorbeasca, dar faptele........

Oricum, postul e mai vechi, deja este noiembrie, probabil copilul s-a nascut si cumva cumva se descurca ei....
katerina,crede-ma ca sunt atatea modalitati decente de a-ti suplimenta veniturile,foarte multe care nu necesita investitii...dar sun enor de multi oameni care nu fac nimic in sesul asta,chiar daca tine numai si numai de ei si de deciziile pe care le iau...
eu am in mana o asemenea oportunitate si vreau sa o impartasesc oamenilor,ca sa beneficieze de ea cat mai multa lume si vad cum oamenii stau doar si se vaieta in loc sa faca ceva pentru a putea iesi din situatiile limita in care foarte multi se afla in ziua de azi...pentru cine este interesat,sa ma contacteze pentru detalii
4Life
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:42
pt acei imbecili care judeca ca prostii: la ora actuala se moare de foame in romania cu diploma in buzunar. e o intreaga mafie in lumea asta.eu am 2 servicii si sunt terminata si tot nu mi ajung banii.vorba fetei, merg aproape toti pe chirie, intretinere si mancare. cat sa mai extind posibilitatile? pana ajung la sapa de lemn? macar taceti din gura si nu mai scrieti atatea abureli si lucruri absurde.daca n o puteti ajuta vedeti va de treaba vostra. e vai si amar pt cei ce stau in bucuresti si n au casa. nu pot sa strnga un leut, iar copiii vin cand vrea d zeu si trebuie sa i primim ca pe un dar.doar pt ca o duceti voi bine nu inseamna ca si ceilalti o duc la fel. sunt atatea cucoane care arunca hain si bunuri la tomberon, in loc sa ajute o femeie care are nevoie de ajutor. IMBRACA L PE CEL GOL, HRANESTE L PE CEL FLAMAND, ASTA SE NUMESTE AJUTOR. SI DACA N AI CE FACE CU ELE DE CE N AI AJUTA. INSA TOATE MERG CU CAPU N JOS, IAR OAMENII AU UIOTAT DE D ZEU. HAIDETI SA VA SPUN UN LUCRU CERT: CA VETI MURI; NU STIU CAND, DAR SIGUR!!!
christina_healthy
Postat pe 18 Februarie 2010 19:37
eleain
Postat pe 18 Februarie 2010 19:48
De la: 4Life, la data 2009-11-19 13:42:59
De la: katerina, la data 2009-11-19 13:23:56De acord cu Roxana, daca ar fi putut sa isi mareasca veniturile, credeti ca nu ar fi facut-o? Pana la urma nu da nimanui in cap, nu fura, decat a cerut politicos o mana de ajutor de la cine POATE si VREA. Cred ca i-a trebuit mult curaj sa scrie ca nu se descruca cu banii. Si mai ales cu un nu nascut, in conditiile in care statul nu te ajuta mai deloc, e foarte greu si costisitor.......

Cand cineva spune pe forum ca vrea sa faca intrerupere de sarcina, sunteti atatia care sariti imediat ca e pacat, ca trebuie sa pasteze copilul, etc.... Unde sunteti acum sa ajutati??????? Dar stai, oricine poate sa dea sfaturi, sa vorbeasca, dar faptele........

Oricum, postul e mai vechi, deja este noiembrie, probabil copilul s-a nascut si cumva cumva se descurca ei....
katerina,crede-ma ca sunt atatea modalitati decente de a-ti suplimenta veniturile,foarte multe care nu necesita investitii...dar sun enor de multi oameni care nu fac nimic in sesul asta,chiar daca tine numai si numai de ei si de deciziile pe care le iau...
eu am in mana o asemenea oportunitate si vreau sa o impartasesc oamenilor,ca sa beneficieze de ea cat mai multa lume si vad cum oamenii stau doar si se vaieta in loc sa faca ceva pentru a putea iesi din situatiile limita in care foarte multi se afla in ziua de azi...pentru cine este interesat,sa ma contacteze pentru detalii

lasa ca stiu si eu modalitati decente de a face bani...de exempu am facut asigurari la o broker si nu mi s- virat nici un ban in cont..pt ca toate asigurarile facute de mine s-au trecut pe numele altei tipe...de comisionul meu se bucura alta tipa...de 3 luni incerc sa-mi recuperez bani si mi se trantesc usi in fata...
healthy008124
Postat pe 31 Martie 2010 14:32
lidia si alte mamici
Va astept pe pagina mea https://www.facebook.com/groups/459972457442788/
sa imparatim experiente.Se ofera si hainute pt astfel de situatii modeste...etc
Va astept in numar cat mai mare.
ronnabog
Postat pe 25 Ianuarie 2014 19:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PROLUTON DEPOT 500MG/2ML-INLOCUIESTE GRAVIBINONUL 2 De la: alinacristina 4 Iunie 2010 15:10
oare sunt insarcinata? 28 De la: kudika_24704 18 Februarie 2013 16:30
.... 2 De la: geo_refinantat 27 Mai 2011 23:21
arsuri de stomac 11 De la: gaby_scumpyk 23 Februarie 2010 14:08
buna ziua 9 De la: size_back 15 August 2010 22:24