Setari Cookie-uri

Sampoane de par bune si mai putin bune....

Acum o luna de zile am cumparat un sampon pentru volum si matreata. Mai mult pentru volum pt ca am parul destul de rar si firul subtire. Ideea este ca exact de atunci a inceput sa imi cada foarte mult par, ma sperii cand trec mana prin par si raman cu smocuri in mana!!! e posibil sa fie samponul prea ''tare''?? nu stiu daca ma fac inteleasa dar nu am mai avut probleme de genul asta, alimentatia e ok, nici stresata nu sunt. Am renuntat sa imi mai usuc parul cu foehnul si nici cand ma vopseam nu imi cadea atata. ce pot sa fac acum??? stiti vreun remediu impotriva caderii parului?? eu am deja parul scurtut, mi-e teama ca o sa ajung sa il tai de tot
jessica_healthy
Postat pe 16 Mai 2009 11:23
Am incercat si eu de toate cheltuind f. multi bani. De curand o colega mi-a spus despre usturoi.Deci faci un mujdei de usturoi in care pui ulei de masline si cateva picaturi de vit A. Dupa care te masezi cu el la radacina parului .... dupa aceea iti pui un prosop sau o punga pe cap si stai cat poti (o ora jumate- doua) dar minimum o jumatate de ora. Te speli foarte bine si clatesti. E bine sa-l faci cam o data pe saptamana. Nu te speria de miros. Cand parul este uscat nu se simte nimic.
Succes.
D.
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 1 Iunie 2009 12:30
Nu iti mai face griji. Te pot ajuta cu produse naturiste, organice 100% care poti sa le primesti acasa, prin curier, dar sa imi scrii pe meil meu: pricrodica@yahoo.com si sa imi spui de cand ai prioblema asta si daca esti slabuta, adica vreau sa stiu daca ai nevoie numai tratament pt par sau si ceva intern pt refacerea imunitatii.
healthy002409
Postat pe 9 Iunie 2009 04:20
De la: healthy002409, la data 2009-06-09 04:20:30Nu iti mai face griji. Te pot ajuta cu produse naturiste, organice 100% care poti sa le primesti acasa, prin curier, dar sa imi scrii pe meil meu: pricrodica@yahoo.com si sa imi spui de cand ai prioblema asta si daca esti slabuta, adica vreau sa stiu daca ai nevoie numai tratament pt par sau si ceva intern pt refacerea imunitatii.

Ce intrebari stupide poti pune.Ce legatura are greutatea cu parul?Sau era doar o intrebare doar asa ca sa-l faci pe clent sa creada ca sti multe informatii?Ca nu inteleg,poate aduci si ceva explicatii stiintifice.
enemgabriel
Postat pe 9 Iunie 2009 07:31
De la: deliapetrescu@yahoo.com, la data 2009-06-01 12:30:15Am incercat si eu de toate cheltuind f. multi bani. De curand o colega mi-a spus despre usturoi.Deci faci un mujdei de usturoi in care pui ulei de masline si cateva picaturi de vit A. Dupa care te masezi cu el la radacina parului .... dupa aceea iti pui un prosop sau o punga pe cap si stai cat poti (o ora jumate- doua) dar minimum o jumatate de ora. Te speli foarte bine si clatesti. E bine sa-l faci cam o data pe saptamana. Nu te speria de miros. Cand parul este uscat nu se simte nimic.
Succes.
D.


ok, am notat :) momentan incerc tratamentul cu ricin, sunt la inceput, astept sa vad daca functioneaza dar pana atunci tot asa de rau imi pica parul!!! mi'e groaza sa ma mai spal pe cap. mersi frumos pt sfat, apreciez
jessica_healthy
Postat pe 9 Iunie 2009 18:01
Cu produse de la Forever puteti rezolva problema cu succes.Contactati-ma octavianpas@yahoo.com sau tel.0745450957
healthy003785
Postat pe 26 Iunie 2009 12:10
De la: healthy003785, la data 2009-06-26 12:10:52Cu produse de la Forever puteti rezolva problema cu succes.Contactati-ma octavianpas@yahoo.com sau tel.0745450957
care problema...ai dat la copy/paste de ti-a venit rau...lasa-ne cu foreverul tau nu ne mai minti...sunt altii vechi pe aici care nu au niciun succes..
4Life
Postat pe 28 Iunie 2009 22:20
buna, in legatura cu caderea parului...am observat si la mine ca atunci cand sunt super stresata de ceva anume, serviciu, diverse probleme, etc...imediat dupa ce trece perioada de stres maxim la o mica distanta de timp incepe sa imi cada parul ceva mai abundent decat normal(stiti si voi ce inseamna normal,cateva fire de par la pieptanat),ori mie imi cade uneori de ma si sperii...am impresia ca o sa raman cheala...cred ca totul se petrece in interiorul nostru la nivel psihic,poate si o parte din pricina a ceea ce mancam,totul plin de tot felul de substante care nu fac "casa buna " cu "noi"....
sagara_laksami
Postat pe 7 Iulie 2009 14:21
e clar k de la sampon, ai scalp sensibil ! de aia faci si matreata in primul rand ! ideal ar fi sa mergi la dermatolog, si lasa samponul ala deoparte ! am luat multe pastile contra caderii parului, cele mai bune sunt forcapil ! e o solutie la gerovital plant, cu ulei de ricin si inca niste chestii, aia iarasi e buna ;-) bafta !
sab628
Postat pe 28 Iulie 2009 12:11
Cred ca e de vina samponul pt ceea ce ti se intampla.
Si mamei ii cadea parul.Dar a fost la un plafar si a intrebat de ceva pt caderea parului si i-au dat o crema cu petrol.Poate ar trebui sa incerci.
Aila_sakura13
Postat pe 3 Septembrie 2009 03:25
acum citiva ani,cind am fost sa ma tund,coafeza mi-a spus ca in crestetul capului mi s-a rarit foarte tare parul si tot ea mi-a dat o reteta simpla dar eficienta,in cazul meu:intr-o sticla de 1/2 kg (plastic sau sticla) am pus cam 1/4 rostopasca si am turnat otet de mere(cu sau fara miere)pina am umplut-o,am lasat-o 2 saptamini,agitind-o din cind in cind,iar apoi mi-am dat odata la doua zile,nu pot spune ca nu-mi mai cade parul,dar mai putin,iar unde era rarit rau,s-a regenerat
helen50
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:17
Eu am rezolvat problema caderii parului fara sa vreau: am luat 60 pastile de calciu, D3, zinc si parul cazut la baie s-a redus la cateva fire.Am observat ca si atunci cand iau vitamine parul cazut este foarte putin.De aici am tras concluzia ca tratamentele contra caderii parului se bazeaza pe vitamine si minerale(citind compozitia lor).
De pe Internet am aflat ca zincul este responsabil de sanatatea parului si a unghiilor.
parker
Postat pe 11 Noiembrie 2009 19:15
Eu m-am spalat cu sampon Klorane cand mi-a cazut parul. Nu aveam matreata,e drept,doar imi cadea si am folosit Klorane (din farmacii) si dupa 2 flacoane nu am mai avut probleme. Chestia cu uleiul de ricin e cam unsuroasa, risti sa ti se ingrase parul la radacina.
GreenBubbles
Postat pe 11 Noiembrie 2009 19:31
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:10
Nu mai aruncati banii pe tor felul de sampoane/lotiuni/uleiuri etc care nu au efect... Parul cade pentru ca radacina nu mai este hranita/irigata cu sange, se atrofiaza si cade...
Ca sa nu va mai cada parul faceti tratamente cu vitamine pentru par de 2-3 ori pe an, cate 1-2 luni. Eu as ami-am rezolvat problema, acum nici nu mai astept sa inceapa sa-mi cada, in fiecare toamna si primavara fac un tratyament de o luna si nu imi cade deloc parul.
Si inca un sfat, cand va spalati parul, masati-va pielea capului cu buricele degetelor (in nici un caz nu cu unghiile) incat sa simtiti ca se misca usor pielea capului. Faceti chestia asta de fiecare data cand va spalati, nu mult, 1-2 minute si combinat cu vitaminele si un stil sanatos de viata, n-o sa mai aveti probleme.
Vitaminele pentru par le gasiti sub tot felul de prezentari la farmacii si plafaruri. Eu prefer sa cumpar de la plafar, sunt putin mai ieftine.

Bafta!
ciocotoff
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:49
Am auzit prima data de samponul pentru cabaline de la Herba-Vital, de la o colega, acum 3-4 luni. La inceput am fost sceptica. Cum sa te speli cu sampon de cal? O perioada am ras mult pe treaba asta, pana mi-a spus ca este foarte bun si pentru caderea parului. In momentul acela am zis ca vreau sa incerc si eu. In prima luna de folosire, am crezut ca e o porcarie. Pe langa faptul ca mi se ingrasa parul foarte repede, aveam impresia ca pica si mai mult. Totusi am continuat cu el pentru ca este un produs natural. Oricum cel mai bun lucru pe care l-am facut, este ca nu l-am oprit. Parul meu pica din ce in ce mai putin. Nu mai raman cu un pumn de par de fiecare data cand il spal, si in plus nu-mi mai e frica sa il pieptan sau sa bag mana in el. Nu stiu daca samponul este atat de bun incat sa nu mai pice nici un fir, dar la cum a lucrat pana acum, si am abia 3 luni de folosire, pentru mine e miracol!. De ce? Pentru ca am folosit o multime de sampoane si produse si suplimente pentru oprirea caderii parului, si nimic. Majoritatea colegelor mele de munca il folosesc si ce m-a uimit este ca produsul acesta este recomandat si de unele saloane. Samponul acesta face parul sanatos si il improspateaza, in nici un caz nu o sa aveti parul in cap gros ca la cai cum am vazut eu la cineva pe internet care si-a dat cu parerea fara ca macar sa testeze. Inca o bila alba pentru produs, nu este deloc scump. Am comandat samponul telefonic: 0727605569
kudika_1001831
Postat pe 6 Martie 2016 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Detalii dieta Montignac 1 De la: ioanabobocea 3 Februarie 2010 07:57
Am o mica problema... 14 De la: kudika_11935 4 Decembrie 2012 12:32
HISTEROSAPLINGOGRAFIE 4 De la: Dianne_t8 13 Octombrie 2009 11:54
Pot concepe un bebe imediat dupa un tratament cu antibiotic? 15 De la: cristinne83 12 Septembrie 2014 15:50
Fertilizare cu selectie de gene 5 De la: 2001iubi 23 Decembrie 2010 07:57