Setari Cookie-uri

Capsula de ananas

Buna,

A folosit cineva aceasta capsula de ananas?E buna de ceva?
mhteodora
Postat pe 2 Iunie 2009 11:04
HAhahahahahahahahhahahahahahahahahaha,capsula de dude a folosit cineva????????
enemgabriel
Postat pe 2 Iunie 2009 11:07
Serios vb,vorbeau fetele de la salon ca e buna inpotriva celulitei
mhteodora
Postat pe 2 Iunie 2009 11:15
da, e buna, elimina apa in exces. e mai bun ananasul, in special inima, lemnoasa, dar care este bogata in substantele din care au fabricat capsula.
eleain
Postat pe 20 Iunie 2009 11:41
De la: enemgabriel, la data 2009-06-02 11:07:25HAhahahahahahahahhahahahahahahahahaha,capsula de dude a folosit cineva????????


CUM DE AI PIERDUT OCAZIA SA RECOMANZI TU NATURISMELE TALE MINUNE?????NU IMI VINE SA CRED!!!!
sagara_laksami
Postat pe 18 Iulie 2009 10:08
pot sa stiu la ce se foloseste capsula de ananas cunva la slabit?eu stiam ca ananasul este bun ptr slabit dar de aceasta capsula nu am auzit se poate sa se vorbeasca mai detailat despre ea cine stie?va multumesc
kudika078676
Postat pe 19 Iulie 2009 09:25
fetelor nu radeti chiar exista capsule cu ananas se numesc KILOZYM si sunt pentru slabit am lucrat in farmacie naturista si stiu ce vorbesc!!
ancutzicabenciuciuca
Postat pe 21 Iulie 2009 13:02
daca tot lucrati in farmacie de ce nu ne dati mai multe relatii normal toate femeile vor sa mai dea ceva kg jos de aceia cred cai acest forum sa ne informam reciproc de ce nu sunt si oameni care se distreaza dar in general sunt oameni seriosi eu asa cred orce sfat poae ajuta in orce problema de sanatate sper sa se dea mai multe detalii in orce domeniu sa aveti o zi buna si multa sanatate
kudika078676
Postat pe 22 Iulie 2009 20:27
De la: sagara_laksami, la data 2009-07-18 10:08:09
De la: enemgabriel, la data 2009-06-02 11:07:25HAhahahahahahahahhahahahahahahahahaha,capsula de dude a folosit cineva????????


CUM DE AI PIERDUT OCAZIA SA RECOMANZI TU NATURISMELE TALE MINUNE?????NU IMI VINE SA CRED!!!!

Pai as compara la forta un tantar, ceea ce susti tu, cu un elefant, cu ceea ce sustin eu.E inutil sa mai vorbesc de programele Forever(cele mai sanatoase si cele mai eficiente),pentru ca multi doresc sa slabeasca dar nu vor.
enemgabriel
Postat pe 22 Iulie 2009 21:23


Daca e posibil,va rog mai multe relatii despre KILOZYM!compozitie,mod de administrare,pret,de unde putem preocura!Multumesc!
cesege
Postat pe 12 August 2009 08:01
De la: cesege, la data 2009-08-12 08:01:00

Daca e posibil,va rog mai multe relatii despre KILOZYM!compozitie,mod de administrare,pret,de unde putem preocura!Multumesc!
pai ce sa faceti cu acest KILOZIM ??? ca sa slabiti nu aveti nevoie de nimic altceva decat de rabdare si vointa...si ceva informatii !!!
4Life
Postat pe 12 August 2009 08:05
cesege, aici gasesti prospect:

http://www.magazin-naturist.ro/suplimente-alimentare-nutritive/kilozym-ananas,-120-tablete-de-1-gr-(masticabile)--1284

nu este un produs de slabit, ci doar de intretinere. oricum in afara de kilozym sunt multe capsule de ananas, dar mai toate contin si alti compusi chimici. cel mai bine e sa mancati anananas proaspat.
eleain
Postat pe 12 August 2009 08:07

Se gasesc capsule ANANAS-LABORATOARELE MEDICA
WWW.PRO-NATURA.RO
WWW.MEDICALAB.RO
healthy001333
Postat pe 12 August 2009 08:33
Buna,
intra pe www.slabestesanatos.bizoo.ro ,este un site foarte serios si gasesti informatiile care te intereseaza:slabit,celulita.
Pe mine m-a ajutat foarte mult,chiar functioneaza.
SUCCES !

LauraAma
Postat pe 12 August 2009 08:34
De la: mhteodora, la data 2009-06-02 11:04:05Buna,

A folosit cineva aceasta capsula de ananas?E buna de ceva?

o prietena folosea capsule cu ananas care le combina cu cele de fucus sau altceva pentru a slabi, retentie de apa, arderea grasimilor. stiu ca au la sensiblu marca care le folosea ea. http://www.ciblesante.com/details/ananas.htm
ema_7
Postat pe 12 August 2009 09:37
nu sunt sanatoase deloc.de ce au guma guar in ele?
crilunitza
Postat pe 12 August 2009 09:52
De la: enemgabriel, la data 2009-07-22 21:23:10
De la: sagara_laksami, la data 2009-07-18 10:08:09
De la: enemgabriel, la data 2009-06-02 11:07:25HAhahahahahahahahhahahahahahahahahaha,capsula de dude a folosit cineva????????


CUM DE AI PIERDUT OCAZIA SA RECOMANZI TU NATURISMELE TALE MINUNE?????NU IMI VINE SA CRED!!!!

Pai as compara la forta un tantar, ceea ce susti tu, cu un elefant, cu ceea ce sustin eu.E inutil sa mai vorbesc de programele Forever(cele mai sanatoase si cele mai eficiente),pentru ca multi doresc sa slabeasca dar nu vor.

nu sunt sanatoase deloc.de ce au guma guar in continut???eu am luat si nu am slabit deloc!!!!!!!!!!!!!!!in conditiile in care n-am mancat decat gratar
crilunitza
Postat pe 12 August 2009 09:54
De la: crilunitza, la data 2009-08-12 09:52:40nu sunt sanatoase deloc.de ce au guma guar in ele?

ma refeream la enemgabriel
crilunitza
Postat pe 12 August 2009 09:57
De la: crilunitza, la data 2009-08-12 09:57:01
De la: crilunitza, la data 2009-08-12 09:52:40nu sunt sanatoase deloc.de ce au guma guar in ele?

ma refeream la enemgabriel
mare adevar graiesti...si pe langa guma de guar,sunt produse ce contin si metilparaben(de la forever-cele atat de bune si de naturale !!!)
4Life
Postat pe 12 August 2009 10:09
nu are rost sa aruncati banii. nu-si fac efect capsulele de ananas si fucus
lisselot
Postat pe 12 August 2009 11:23
e pentru ca trebuie sa beti multa apa. oricum nu sunt de slabit, asa cum am mai scris. si trebuie sa fiti atente la compusii aditionali.
eleain
Postat pe 12 August 2009 11:27
nu se scrie "orce"..ci "orice" si nici "cunva"ci "cumva"..mai invata sa scrii( nu cred ca a fost o greseala de tastare pt ca ai repetat-o):P:P
stavrosoana
Postat pe 12 August 2009 11:37
Exista si capsule Bio cu enzime vegetale si concentrat de ananas, care nu contin ingrediente chimice si sunt facute in Germania unde legislatia este foarte stricta in acest sens. Abia acum am inteles de ce majoritatea cosmeticleor se fac in Polonia, indiferent de originea marcii - acolo legislatia nu este la fel de stricta si se pot introduce multe... Ideea la aceste capsule, suplimente nutritive este ca se extrag exact substantele de care este nevoie in anumite afectiuni, si sunt concentrate, adica ar trebui sa mancam multe kg din acel fruct ca sa aiva acelasi efect. Problema este ca este doar un supliment, fara dieta, exercitii fizice si fara un tratament de minim 3 luni (atat ii ia metabolismului ca sa inceapa sa se schimbe), nu da rezultate.
beatricea
Postat pe 12 August 2009 11:46
-KILOZYM ANANAS, 120 tablete de 1 gram

-Recomandat persoanelor supraponderale, cu tendinþe de îngrãºare, în general oamenilor sedentari

-Tabletele de KILOZYM sunt fabricate din extract de ananas ºi conþin enzimele acestuia

-Bromelina dizolvã grãsimile, separã proteinele ºi este responsabilã de digestia zahãrului. Conþinutul de bromelinã al tabletelor de KILOZYM, determinã metabolismul celular simultan cu acþiunea enzimelor ca: ptialina ºi pepsina.

-Compoziþie:
-pudrã de ananas, oligofructozã, lactozã, agenþi de compactare ºi întãrire, fosfat tricalcic ºi stearat de magneziu, aromã natural identicã, bromelinã.

-Mod de administrare:
-mestecaþi 2-3 tablete dupã fiecare masã, apoi beþi apã, sau ceai neîndulcit
-În timpul folosirii acestui produs se recomandã sã se scadã numarul de calorii din meniuri, precum ºi introducerea unui program de exerciþii fizice.

-Valoare nutritivã În 1 tabletã:
-Carbohidraþi 582 mg; Proteine 6 mg; Grãsimi
ancutzicabenciuciuca
Postat pe 12 August 2009 13:13
De la: stavrosoana, la data 2009-08-12 11:37:05nu se scrie "orce"..ci "orice" si nici "cunva"ci "cumva"..mai invata sa scrii( nu cred ca a fost o greseala de tastare pt ca ai repetat-o):P:P


Esential e ceea ce a vrut sa spuna , a gresi e omenesc, nu cred ca ar trebui sa arati birna din ochii cuiva, cind nu vezi paiul din ochiul tau.
Ma agaseaza foarte tare cind ne dam rotunzi si atragem atentia asupra greselilor, desi, atunci cind e de felicitat nu o facem niciodata !!!!
Nu toata lumea e perfecta, ca, daca ar fi...
Violeta30
Postat pe 12 August 2009 13:15
Stimati cititori,
Capsula de slabit contine si ananas in compozitie, eu am folosit si rezultatele sunt uimitoate, am slabit fara alt efort, 8 kg intr-o luna, n-am schibat nimic din felul meu de existenta, tot fara miscare, ca asa e job=ul meu, am mai baut si cite o bere ca de pe caldura asta ce sa faci, si cate un pahar de vin, e adevarat n-am exagerat cu bauturile si nici cu acidulatele.....Ma simt minunat fara cele 8 kg si iau in continuare capsula , asa cum scrie pana la 6 luni apoi pauza....
Singurul lucru neplacut a fost starea de gura uscata, dar eu am si un diabet gradul 2, fara dependenta de insulina...S-a reglat si tensiunea de la 18 cu 11 la 13 cu 8, ma pot apleca, am mobilitate, am facut efor fizic, nesperat pt varsta mea, am ajutat pe fiica mea sa-ri aranjezse gradina la casa noua, si credeti-ma ca de la 30 de ani, n-am mai pus mana pe cazma si lopata sa sap santuri sa car saci de pamant de sera, sa car pietre...etc. 10 zile de efort fizic, continuu dar in afara de febra musculara inerenta in astfel de situatii, totul a fost SUPER, am dormit fara vise....acum imi place cand ma uit in oglinda si vad ca am inceput sa capat acele forme sexi, sa ma imbrac in blugi, sau pantalon scurt, cu maiouri decoltate....si am 57 de ani....
Ananasul in afara de faptul ca este un fruct placut la gust nu stiu ce rau ar putea face.
Succes va doresc, eu am intinerit si vreau sa mai dau jos cateva kg sa fiu si mai tanara....
Lenusa
Postat pe 12 August 2009 13:40
da este interesant subiectul si pe mine ma intereseaza daca are cineva un prospect al acestei capsule as dori si eu sa-l citesc.
optokon
Postat pe 12 August 2009 14:29
ooo, chiar e interesant cu aceste capsule cu ananas.Unde se gasesc? La plafar?
gabrioprest@yahoo.com
Postat pe 12 August 2009 15:24
Pe langa asta Capsula de slabit contine si amfetamine si este foarte "naturala". Distruge ficatul instant.
beatricea
Postat pe 12 August 2009 15:47
-KILOZYM ANANAS, 120 tablete de 1 gram

-Recomandat persoanelor supraponderale, cu tendinþe de îngrãºare, în general oamenilor sedentari

-Tabletele de KILOZYM sunt fabricate din extract de ananas ºi conþin enzimele acestuia

-Bromelina dizolvã grãsimile, separã proteinele ºi este responsabilã de digestia zahãrului. Conþinutul de bromelinã al tabletelor de KILOZYM, determinã metabolismul celular simultan cu acþiunea enzimelor ca: ptialina ºi pepsina.

-Compoziþie:
-pudrã de ananas, oligofructozã, lactozã, agenþi de compactare ºi întãrire, fosfat tricalcic ºi stearat de magneziu, aromã natural identicã, bromelinã.

-Mod de administrare:
-mestecaþi 2-3 tablete dupã fiecare masã, apoi beþi apã, sau ceai neîndulcit
-În timpul folosirii acestui produs se recomandã sã se scadã numarul de calorii din meniuri, precum ºi introducerea unui program de exerciþii fizice.

-Valoare nutritivã În 1 tabletã:
-Carbohidraþi 582 mg; Proteine 6 mg; Grãsimi
magdazzz2000
Postat pe 12 August 2009 22:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ulei versus unt 18 De la: anceaf 10 Iulie 2014 15:37
Raspberry Ketone Max 4 De la: kudika_21956 31 Decembrie 2012 13:51
Hai sa scapam de vergeturi!! 2 De la: kudika226898 2 Septembrie 2010 10:23
Saloane..... 2 De la: office_salinasusesi_ro 2 Martie 2010 23:09
Am slabit sanatos si ma mentin! 11 De la: kudika329427 28 Octombrie 2013 20:08