Setari Cookie-uri

nodul de la injectii

am luat injectii in urma unei operatii de colecist si mam ales cu un nodulfoarte dureros de fapt ma doare tot picioru am facut si fizioterapie dar fara rezultat.Am vb cu un chirurg care a zis ca ar fi ultima solutie operatia .Daca ma puteti ajuta cu un sfat ce as mai putea sa fac sa nu ma operez.Multumesc
healthy002649
Postat pe 23 Iunie 2009 15:31
SI FIICA MEA A AVUT ACELEASI PROBLEMA,DOAR CA EU AM TRATAT-O DIN TIMP,CRED CA S-A MANIFESTAT SI CEVA MAI AGRESIV DECAT LA DUMNEAVOASTRA,AVEA FEBRA SI LOCUL RESPECTIV PREZENTA TOATE SIMPTOMELE UNEI INFECTII , FUSESE DEJA PROGRAMATA PTR INTREVENTIA CHIRURGICALA CARE NU S-A MAI FACUT DEOARECE..DISPARUSE CAUZA,ADICA NODULUL INFECTAT,CARE SE RETRASESE SI MICSOARESE . MAI EXACT ,I-AM APLICAT INTR-UN STRAT CONSISTENT UNGUENTUL MEBAZOM,PROCURAT DE LA FARMACIA VETERINARA SI CARE ESTE MIRACULOS PTR TRATAREA INFECTIILOR CU PUROI SI APOI APLICAM O COMPREASA FORMATA DIN -TR-O BUCATA DE MATERIAL TEXTIL,UDATA SI PUSA LA GONGELATOR SA INGHTETE.SI INVELITA INTR-O PUNGUTZA DE PLASTIC ,IAR APOI FIXAM 'BANDAJUL " INGHETAT CU LEOCUPLAST .OPERATIUNEA O REPETAM CAM LA 3 ORE,ADICA CAND BANDAJUL LUA TEMPERATURA CORPULUI ,SI AVEAM ALT BANDAJ PREGATIT LA CONGELATOR,IAR PE ACESTA IL ARUNCAM.VA STAU LA DISPOZITIE PTR ALTE SFATURI,MI-E TEAMA CA LA DVSTR ,AFECTIUNEA S-A ACUTIZAT SI ..AR TREBUI SA-MI SPUNTI CE SIMPTOME AVETI,DACA LOCUL E ROSU,TARE ,DIREROS,SAU NUMAI DUR.VA DORESC MULTA SANATATE ,DUMNEZEU SA VA AJUTE !!
gabimoro
Postat pe 16 Iulie 2009 10:31
va multumesc pt sfat dar nu am mai avut de ales si am fost sa ma operez si nu pot sa zic ca imi pare rau pt ca medicul care m-a operat mi-a zis ca a fost cu puroi si f bine ca m-am hotarat
acum ma bucur k nu ma mai doare nici piciorul si nici operatia desi suntoperata doar de o saptamana va doresc sanatate si toate cele bune
healthy002649
Postat pe 16 Iulie 2009 19:18
adresa mea este dumitrela2003@yahoo.co.uk,acelasi ID ptr mess..iti stau cu drag la dispozitie sa vorbim ,poate te pot ajuta cu un sfat..
gabimoro
Postat pe 17 Iulie 2009 11:33
scuze..am gasit acum mesajul in care spui ca te-ai operat..poate e mai bine asa,aavnd in vedere ca la tine infectia era deja acutizata si mai dificil de tratat,nu au cum sa fii urmari decat pozitive dupa o astefel de intreventie.iti doresc multa sanatate si vondecare grabnica !
gabimoro
Postat pe 17 Iulie 2009 11:35
Dragele mele,
Nu vand nimic.Nu am nici un avantaj!Vreau sa ajut!
Trebuie diagnosticata boala (eu va sfatuiesc la biorezonanta , unde scapi cel mai rapid(intre 1 ora si 2), cel mai ieftin(intre 100 si 300 lei) si se analizeaza tot corpul,inclusiv tipul de radiatii,alergia exact identificata, intoxicatii cu metale grele s.a.)
Dar la capitolul terapii,tratamente cititi, informati-va, cautati pe net,cautati in site-ul la revista www.formula-as.ro, cautare in site:scrieti diagnosticul si va apar articolele cu marturii despre terapii de toate felurile dar mai ales naturale, care nu agreseaza organismul !!!Sau terapie tot prin biorezonanta(o sedinta de tratament este unde fac eu=30 lei)Eu am facut diagnosticare la copilul meu de 7 ani la biorezonanta si voi lua sirop NONI!!
Cititi www.nonitv.net !!!!Acest suc NONI este o minune !De la forme avansate de cancer pana la, daca vreau o simpla intarire de sistem imunitar la copil inainte de inceperea anului scolar....
deceflor
Postat pe 8 August 2009 18:16
intotdeuna dupa fiecare injectie apasati locul unde sa facut injectia apasind insistent, timp de 5 minute
kudika098645
Postat pe 18 August 2009 09:29
apasati si frecati in acelas timp
kudika098645
Postat pe 18 August 2009 13:41
se maseaza locul unde s-a facut injectia,nu se freaca.
fanamorariu
Postat pe 16 Octombrie 2009 20:01
cred ca am cel putin 10 noduli pe fiecare parte de la injectii ,nu ma dor decat daca apas ,mai nou nu prea mai am loc sa fac alte injectii ,ce e de facut stie cineva ?
kudika051850
Postat pe 23 Octombrie 2009 21:11
solutia, e sa mergi la medic
kudika098645
Postat pe 29 Octombrie 2009 19:59
Cataplasme cu argila alba. Va urez sanatate.
kudika176738
Postat pe 9 Aprilie 2010 08:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta de ingrasare 7 De la: Monicamm85 21 Mai 2010 12:12
depresie din... dragoste 91 De la: amalia79_healthy 29 Mai 2012 09:10
Tuberculoza 28 De la: office_salinasusesi_ro 2 Aprilie 2010 20:06
toxoplasmoza 16 De la: healthy010890 25 Ianuarie 2010 15:08
Mai are cineva alergii de vara? 19 De la: ionelaela 11 August 2010 00:25