Setari Cookie-uri

"Trucuri" pentru par !

Buna fetele:)

Am citit multe pe acest forum si am avut atatea de invatat(despre ingrijirea tenului,pielii,anumite boli,simptome etc),ma gandeam la inca un mic aspect care poate fi "dezbatut".Ce trucuri folositi in privinta coafurilor??

Eu din fericire am un par foarte drept si des...nu este nevoie de placa deoarece este perfect intins,numai ca din cauza asta daca vreau sa mai fac cate o schimbare,de exemplu BUCLE,aceasta nu rezista foarte mult...

Ce folositi si cum pentru o fixare si o coafura rezistenta si perfecta???
Ada016
Postat pe 9 Iulie 2009 14:26
iti potzi face bucle cu placa ...
cauta pe youtube curling hair with flat iron si iti arata cum sa iti faci
dai buclele cu fixativ si o sa reziste ;)
bb_sunshine
Postat pe 12 Iulie 2009 19:14
De la: bebits, la data 2009-07-12 19:14:57iti potzi face bucle cu placa ...
cauta pe youtube curling hair with flat iron si iti arata cum sa iti faci
dai buclele cu fixativ si o sa reziste ;)


Multumesc pentru idee

o sa caut si sa vedem rezultatele

Mai asteptam pareri
Ada016
Postat pe 13 Iulie 2009 15:03
De la: bebits, la data 2009-07-12 19:14:57iti potzi face bucle cu placa ...
cauta pe youtube curling hair with flat iron si iti arata cum sa iti faci
dai buclele cu fixativ si o sa reziste ;)


am vazut, interesant, voi incerca si eu
eleain
Postat pe 13 Iulie 2009 15:08
Sau iti mai poti face parul cu difuzorul de la foen,
dupa ce faci baie la cap iti dai cu spuma si atasezi difuzorul la foen si o sa ai si volum si se onduleaza

daca incercati sa-mi spunetzi daca v-a placut ;)
bb_sunshine
Postat pe 15 Iulie 2009 14:35
La mine faza cu buclele facute cu placa nu tine

Placa mea este un pic cam lata si nu functioneaza

Pot sa folosesc si ondulatorul da nu stiu ce sa fac sa dureze cat mai mult

Spuma...fixativ...parca nu tine defiecare data
Ada016
Postat pe 15 Iulie 2009 14:45
nu mi-au iesit cu placa e prea lata a mea, motiv pentru care imi trebuie una noua difuzorul nu-l folosesc ca daca-l las sa se usuce natural se onduleaza singur. multumesc pt tips
eleain
Postat pe 16 Iulie 2009 12:46
hmmm..decat sa ma ard cu placa sa-i fac bucle..mai bn ma fac cu bigudiuri, sau mi-l impletesc seara, orice altcv in afar d placa.am renuntat de muult la ea
m_geani
Postat pe 24 Octombrie 2009 18:37
De la: M_Geany, la data 2009-10-24 18:37:36hmmm..decat sa ma ard cu placa sa-i fac bucle..mai bn ma fac cu bigudiuri, sau mi-l impletesc seara, orice altcv in afar d placa.am renuntat de muult la ea




De acord cu tine nici eu nu o foloseam decat foarte rar(1-2 ori pe luna) si nici nu stiu de ce pt ca am parul atat de drept si de greu incat nu sta nici macar bucle


Ca drept dovada nici macar buclele facute la coafor nu rezista decat vreo 2 ore maxim,noroc ca se lasa totusi intr-un mod placut
Ada016
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:49
am eu o pr care are parul f drept, dar ea zice ca dupa ce se spala ii sta ondulat asa ca, se face cu placa cam zilnic, i-a intrat ei in cap ca tre sa fie drept, si face exces..chiar dk i se indreapta, tot mai da cu placa ca zice sa stea asa toata ziua noroc de ea ca nu e vopsita ca altfel..eu sunt si vopsita si mie imi afecteaza mai mult parul.dar cel mai frumos lucru la un par mi se pare stralucirea.nuj imi place ff mult sa straluceasca
m_geani
Postat pe 1 Noiembrie 2009 20:26
De la: M_Geany, la data 2009-11-01 20:26:43am eu o pr care are parul f drept, dar ea zice ca dupa ce se spala ii sta ondulat asa ca, se face cu placa cam zilnic, i-a intrat ei in cap ca tre sa fie drept, si face exces..chiar dk i se indreapta, tot mai da cu placa ca zice sa stea asa toata ziua noroc de ea ca nu e vopsita ca altfel..eu sunt si vopsita si mie imi afecteaza mai mult parul.dar cel mai frumos lucru la un par mi se pare stralucirea.nuj imi place ff mult sa straluceasca



Complet de acord


oricum daca ai parul drept...ti-l mai doresti si ondulat...si invers oricum ar fi si orice ti-ai dori cred k mai important este sa ai grija de el intr-un mod sanatos,asa cum e el...ca mai rau e fara
Ada016
Postat pe 2 Noiembrie 2009 15:04
off...ajutatzi-ma si pe mne:(..am incercat sa imi faq parul cu placa si nu imi iese ..probabil din cauza k placa este prea groasa..am incercat cu plaka si lokul unde l-am intins mi s-a ars si chiar ieri m-iam taiat varfurile la par..si akuma trebuie iara sa mi-l tai:( ..as putea sa imi faq parul cu ondulatorul..sar nu stiu exact cat ma tzine:(:(...
lora4everme
Postat pe 21 Decembrie 2009 16:03
Probabil ca iei suvitele prea groase...
ciocotoff
Postat pe 20 Ianuarie 2010 13:18
Incearca produsele profesionale Wella si L'Oreal... si cand spun profesionale, ma refer la cele ce se cumpara numai din coafor
Eu folosesc Liss Ultime de la L'Oreal si High Hair Add some Body extra strong control de la Wella... combinate... si am parul drept si rezista coafat doar cu peria si uscatorul (adica nu ma complic cu placa sau cu ondulator) ... nNu incarca firul de par, nu il lasa lipicios si buclele mele rezista foarte bine
vantul bate, buclele raman, somnul e facut, buclele raman, ploaia curge, port umbrela... soarele bate... imi ochelarii de soare....

Fata, crede-ma, astea doua combinate... (fara sa exagerezi in ceea ce [ppriveste cantitatea folosita).... sunt ASI!!

Pucca_healthy
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:17
De la: Pucca, la data 2010-01-20 20:17:27Incearca produsele profesionale Wella si L'Oreal... si cand spun profesionale, ma refer la cele ce se cumpara numai din coafor
Eu folosesc Liss Ultime de la L'Oreal si High Hair Add some Body extra strong control de la Wella... combinate... si am parul drept si rezista coafat doar cu peria si uscatorul (adica nu ma complic cu placa sau cu ondulator) ... nNu incarca firul de par, nu il lasa lipicios si buclele mele rezista foarte bine
vantul bate, buclele raman, somnul e facut, buclele raman, ploaia curge, port umbrela... soarele bate... imi ochelarii de soare....

Fata, crede-ma, astea doua combinate... (fara sa exagerezi in ceea ce [ppriveste cantitatea folosita).... sunt ASI!!





este adevarat produsele profesionale Wella sunt bune...si la coaforul unde ma duc(Abate) se folosesc aceste produse...


oricum parul meu este o exceptie: nu dureaza coafura mult oricum
Ada016
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:46
De la: Ada016, la data 2010-01-21 15:46:17
De la: Pucca, la data 2010-01-20 20:17:27Incearca produsele profesionale Wella si L'Oreal... si cand spun profesionale, ma refer la cele ce se cumpara numai din coafor
Eu folosesc Liss Ultime de la L'Oreal si High Hair Add some Body extra strong control de la Wella... combinate... si am parul drept si rezista coafat doar cu peria si uscatorul (adica nu ma complic cu placa sau cu ondulator) ... nNu incarca firul de par, nu il lasa lipicios si buclele mele rezista foarte bine
vantul bate, buclele raman, somnul e facut, buclele raman, ploaia curge, port umbrela... soarele bate... imi ochelarii de soare....

Fata, crede-ma, astea doua combinate... (fara sa exagerezi in ceea ce [ppriveste cantitatea folosita).... sunt ASI!!





este adevarat produsele profesionale Wella sunt bune...si la coaforul unde ma duc(Abate) se folosesc aceste produse...


oricum parul meu este o exceptie: nu dureaza coafura mult oricum


Pai, de unde crezi ca am aflat eu de combinatia asta?:D
De la Ina de la coafor,,,....care coafor este Abbate...dar la mine chiar tine coafura Inei
Pucca_healthy
Postat pe 22 Ianuarie 2010 18:32
Facand si putin offtopic...salonul asta(Abbate) chiar este bun merg periodic de cand ma stiu si pt tuns/coafat si pentru cosmetica si intradevar fetele au grija sa isi faca meseria bine...





Si cum ati spus si dv, folosesc produse profesionale
Ada016
Postat pe 23 Ianuarie 2010 18:47
TI-L POTI PUNE PE MOATE https://www.youtube.com/watch?v=RiBy4HFZ_mE
SAU POTI INCERCA METODA ASTA CARE NU STIU EXACT CUM SE NUMESTE https://www.youtube.com/watch?v=PBik0XlFZKE...SAU https://www.youtube.com/watch?v=GfIKF-cV_cg
Livia_Comsa_1
Postat pe 17 Aprilie 2014 05:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cardiologie 4 De la: aripi_de_inger 5 Octombrie 2009 17:05
paraziti intestinali 18 De la: 4Life 18 Decembrie 2009 15:07
steriletul 52 De la: kudika418793 18 Februarie 2012 22:45
ce spuneti?? 1 De la: healthy007192 7 Octombrie 2009 21:19
AJUTOOOOR 12 De la: un_inger_trist 11 Decembrie 2009 15:18