Setari Cookie-uri

avem nevoie de voi

numele meu este Ramona. am doua fetite de 8luni respectiv 2ani si 5luni.noi 3 suntem o familie fericita desi tati a ales alt drum acum mai bine de un an de zile, si cu toate ca sunt foarte multe neajunsuri. am trecut in ultimul an de zile prin foarte multe incercari.am "schimbat" 3 chirii iar acum locuim in iasi.ne am mutat aici in speranta oportunitatilor pe care le ofera un oras mare.locuim cu chirie la o grasoniera in pacurari.am fost evacuate acum 2luni(inainte de venirea in iasi) pt ca acumulasem f multe datorii, aprox 18mil chirie si facturi pe 2luni.a trebuit sa o luam aproape de la zero. am avut noroc ca am apucat si am dus calculatorul si cateva lucruri la o vecina. acum rugamintea mea este..daca ne poate ajuta cineva(preferabil din iasi pt a evita orice suspiciune) cu lucruri atat pt fetite(hainute, incaltaminte, pampersi, sau lapte-ii dau si de vaca asa ca nu conteaza de care lapte) cat si pt casa(de la vesela la lenjerii, chiar si consumabile) si un premergator(asa as putea sa mai scap de griji cu cea mica). o alta rugaminte pe care o am este daca stie cineva o fundatie care sa mi poata primi fetele in regim de cresa/gradinita astfel incat sa ma pot angaja. am apelat la cateva asociatii insa la care am reusit sa merg pana acum nu ma pot ajuta.am o lista cu mai multe adrse insa cum nu cunosc iasi ul caut destul de mult pana sa ajung la adresa respectiva. ce mi-ar fi si de mai mare folos ar fi o masina de spalat(nu neaparat automata) pt ca spal la mana si mi-e destul de greu sau un cuptor daca are cineva sa pot face painita(noi avem un aragaz cu 2 ochiuri fara cuptor-din dotarea garsonierei). un pat mai vechi poate are cineva(cel de aici este groaznic, eu dorm la margine si aproape cad, este tip canapea extensibil si nu are picioare deci e ff lasat la margine). stiu ca sunt cam multe cerinte dar le-am scris nu in speranta de a le "rezolva " pe toate insa in speranta ca macar cateva din ele. as vrea sa rog pe cineva din iasi sa vina la mine acasa ca sa poata confirma situatia in care suntem, pt ca nu vreau sa formez o parere gresita. va multumesc si sper sa ma puteti ajuta cu ceva. in masura in care voi putea voi ajuta si eu la randul meu, pt ca am mai fost ajutata si am mai ajutat si stiu ce inseamna. multumesc
maria_daria
Postat pe 8 August 2009 07:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am si eu o problema.. va rog ajutati-ma 6 De la: kudika224205 2 Iulie 2010 14:05
O fi sau o nu fii? Sunt sau nu insarcinata? 13 De la: kudika477651 6 Noiembrie 2014 15:59
despre infectia clamedya 27 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:27
oare sunt insarcinata? 28 De la: kudika_24704 18 Februarie 2013 16:30
Ce sa Fie? Nu mai Inteleg nimic! 3 De la: andreeaBMA 1 Iulie 2012 20:03