Setari Cookie-uri

epilat cu ajutoare de la iubit???????????

buna fetelor!!!
nici nu stiu cum sa incep?!!!zilele trecute ma contraziceam cu prietena mea asupra faptului ca ar trebui sa fim umpic mai pudice.pudice...in sensul ca...ea zicea ca se epileaza acasa(chiar si inghinal)si ca,cateodata il roaga pe iubitul ei sa o ajute la partea din spate... adica na stiti si voi cum e cand mergi la epilat si ti faci un epilat total,tre sa o ajuti pe cosmeticiana...ati inteles...deci puneti va imaginea asta in minte...nu stiu...mie mi se pare putin exagerat sa ceri ajutorul iubitului pana si la epilat care ar trebui sa fie un lucru intim sau ceva care nu trebuie anuntat ;IIIubitule am fost la epilat!!!!eu cred ca e mai concludent rezultatul si gata...trebuia sa recunosc ca si eu am apelat o singura data la ajutorul lui dar nu m am simtit bine,nu tocmai in largul meu!!!prietena mea zicea ca ea se simte ok.nu vede nimic rau in faptul ca o ajuta.nu se simte incomodata si nici el nu are obiectii...poate acum e ok ca relatia lor e inca la inceput(2ani)dar dupa...???va mai fi oare la fel???sunt foarte curioasa ce parere aveti?eu zic ca delasarea asta in care ne aflam cateodata duce mai repede spre deteriorarea relatiei...chiar daca stam imprena de 10ani sau suntem casatoriti de 20 eu zic ca tot timpul trebuie sa fie o limita in ceea ce se poate arata si ceea ce tre sa ramana in 'umbra".hai sa zic 2 3 bigudiuri sau mai stiu eu o mascutza de castraveti proaspeti in preajma lui, mai treaca mearga dar mai mult de atat nu prea...adica e moartea pasiunii...astept parerile voastre cu mare interes.
joy21
Postat pe 17 Septembrie 2009 23:30
Mda, nici eu nu as fi atat de directa, desi se mai intampla sa ma prinda prietenul cu o masca de argila prin casa dar nu as cere ajutor la epilat. Depinde foarte mult si ce fel de barbat ai dea face, eu m-am simtit mai jenata fata de unii decat de altii, depinde de firea lui, cum reactioneaza, daca e ok si nu face mare fuss atunci te simti si tu relaxata dar daca pune prea multe intrebari sau daca are macar o urma de dezaprobare e mai grea colaborarea. E ca si la cosmeticiana, unele te fac sa te simti aiurea, pe cand cu altele esti foarte relaxata.
Cred ca femeia trebuie sa pastreze o anumita distanta si discretie fata de barbat privitor la ritualurile de infrumusetare si ingrijire. Are mai mult farmec pentru el cand nu stie exact cum se intampla si cand mai avem timp si de asa ceva.
vrijaya
Postat pe 21 Septembrie 2009 14:28
Eu cred ca produsul final intotdeauna va impresiona mai mult daca el nu a facut parte din "proces". Cum ai spus si tu, un bigudiu-doua se accepta insa un epilat (si de asemenea 'anvergura' :) ma tem ca nu va avea rezultate benefice pe termen lung. Cred ca acea urma de mister trebuie sa planeze asupra unei femei si peste 2,3, 5 sau 10 ani de relatie. Hai sa impartim totul, sa discutam despre orice si sa facem orice impreuna.. pana la un punct insa unde trebuie sa disociem faptul ca suntem femei si ca ce e al nostru...al nostru tre' sa ramana (asta daca vrem sa-i mai starnim interesul si dupa atata timp)
ffbianca85
Postat pe 21 Septembrie 2009 14:43
voi nu intelegeti un lucru , femeile , ca barbatilor le place sa faca lucrul ala . captas?
healthy002806
Postat pe 22 Septembrie 2009 17:37
mi-ar fi aiurea rrau.si pana la urma unde mai e placerea lui de a simti la sfarsit rezultatul?nasol.si acum a zis cineva unele lucruri trebuie sa ramana in umbra intre parteneri...cum nici noi nu ii asistam cand se rad.
omidutu
Postat pe 23 Septembrie 2009 10:49
da .. bun si ? eu il ajut pe al meu la pensat si il epilez sub brat ... si ? el nu ma poate ajuta ca .. ce? se duce amorul ? e funny sincer ... da .. daca esti la `inceputul` relatiei ... mi se pare stupid dar asa ...
MicaSiDulce
Postat pe 24 Septembrie 2009 07:52
a si cand vine vorba de ras ... al meu are o placere absoluta sa il rad ... si sa il dau eu cu aftershave ii place sa il spal eu pe cap neaparat si sa ii fac dus :) nu e vorba ca e lenes .. dar ii place lui sa fie rasfatzat ... iar eu nu`mi inchipui sa ma mai spal eu singura pe cap ii place lui sa faca asta ! Depinde de relatie !
MicaSiDulce
Postat pe 24 Septembrie 2009 07:55
Subscriu MicaSiDulce!
Bebulaki
Postat pe 24 Septembrie 2009 08:03
De la: MicaSiDulce, la data 2009-09-24 07:52:49 da .. bun si ? eu il ajut pe al meu la pensat si il epilez sub brat ... si ? el nu ma poate ajuta ca .. ce? se duce amorul ? e funny sincer ... da .. daca esti la `inceputul` relatiei ... mi se pare stupid dar asa ...
ai dreptate la inceput e cam naspa dar cand esti avansat in relatie cred ca iti permiti mai multe
anamaria_brunetik
Postat pe 24 Septembrie 2009 08:42
intotdeauna trebuie sa existe un mister intre parteneri pt ca daca dai totul pe fata, in timp partenerii nu mai au ce descoperii si cauta necunoscutul in alta parte. E vorba de ani de relatie dar depinde si de parteneri. Unora le place viata platonica, fara lupta si lucruri noi in relatie...aceia vor supravietuii epilatului dar restul sigur nu.Unei amice partenerul i-a pus tamponul OB. Vi se pare chiar asa de normal? Mie nu sincer. Si am o relatie de 15 ani dar mereu a fost tinuta in mici mistere dar supravietuieste foarte bine si sper sa ramana pe viata. Bafta sa aveti.
melia_azur
Postat pe 24 Septembrie 2009 09:48
Intr`o relatie apelam si la bun simt nu ???
MicaSiDulce
Postat pe 24 Septembrie 2009 09:52
Atat timp cat partenerii isi permit unul altuia si le face placere ... nu exista limite .... poti face ORICE
Poti mentine relatia si altfel ... nu ca daca ti`a vazut` pasarica` neepilata gata s`a dus amorul nebun !!!!
MicaSiDulce
Postat pe 24 Septembrie 2009 09:58
Buna fetelor! Cu epilatul am inteles toate cum sta treaba, dar cu ob-ul? Mai ca-mi vine mie greu sa ma gandesc la asa ceva..dar sa il pun pe el? Hai sa fim serioase...:))
Barbatii nu stau in ziua de azi cu noi nici daca am fi perfecte. Concurenta este mare,atentie. Consider, ca, trebuie sa existe un pic de puditate sau de mister in treburile acestea ale femeii...Nu trebuie sa ia el parte la toate ritualurile de infrumusetare...
Eu nu sunt rusinoasa din fire..dar ma fac...:D
danna_g
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:49
cu OB`ul deja... e ....
pai daca e asa .. :)) de ce nu ii bagam si noi supozitoarele lor
MicaSiDulce
Postat pe 24 Septembrie 2009 12:10
De la: MicaSiDulce, la data 2009-09-24 12:10:37cu OB`ul deja... e ....
pai daca e asa .. :)) de ce nu le bagam si noi supozitoarele lor
MicaSiDulce
Postat pe 24 Septembrie 2009 12:11
De la: MicaSiDulce, la data 2009-09-24 09:58:14Atat timp cat partenerii isi permit unul altuia si le face placere ... nu exista limite .... poti face ORICE
Poti mentine relatia si altfel ... nu ca daca ti`a vazut` pasarica` neepilata gata s`a dus amorul nebun !!!!

Mi se pare ceva normal, am 23 ani de casnicie si el ma ajuta si inghinal si axial sa ma epilez, e distractiv, nu ii este greata ,din contra dupa ce ma termina de epilat ma pupa chiar pe acel loc, e ceva anormal? Mi se pare mai aiurea sa ma duc sa-i arat fundul la cosmeticiana decat la sotul meu, Daca va iubiti sincer nu trebuie sa existe secrete si inhibitii, chiar inclin sa cred ca daca nu ar fi de acord s-o faca nu m-ar iubi Dar experienta isi spune cuvantul
protopa
Postat pe 24 Septembrie 2009 13:26
De la: economa, la data 2009-09-24 13:26:47
De la: MicaSiDulce, la data 2009-09-24 09:58:14Atat timp cat partenerii isi permit unul altuia si le face placere ... nu exista limite .... poti face ORICE
Poti mentine relatia si altfel ... nu ca daca ti`a vazut` pasarica` neepilata gata s`a dus amorul nebun !!!!

Mi se pare ceva normal, am 23 ani de casnicie si el ma ajuta si inghinal si axial sa ma epilez, e distractiv, nu ii este greata ,din contra dupa ce ma termina de epilat ma pupa chiar pe acel loc, e ceva anormal? Mi se pare mai aiurea sa ma duc sa-i arat fundul la cosmeticiana decat la sotul meu, Daca va iubiti sincer nu trebuie sa existe secrete si inhibitii, chiar inclin sa cred ca daca nu ar fi de acord s-o faca nu m-ar iubi Dar experienta isi spune cuvantul


Sunt de acord !! Si uite ca se poate si dupa 23 de ani de casnicie !
MicaSiDulce
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:33
Fiecare face ce vrea in relatia lui ! Nu conteaza ce face x sau y in relatia lui ! Atat timp cat pe aman2 va face fericiti totul e bine !!!!
MicaSiDulce
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:39
de acord cu MicaSiDulce si cu economa


De la: joy21, la data 2009-09-17 23:30:04 adica na stiti si voi cum e cand mergi la epilat si ti faci un epilat total,tre sa o ajuti pe cosmeticiana...ati inteles...deci puneti va imaginea asta in minte...nu stiu...

...poate acum e ok ca relatia lor e inca la inceput(2ani)dar dupa...???

eu zic ca delasarea asta in care ne aflam cateodata duce mai repede spre deteriorarea relatiei...

chiar daca stam imprena de 10ani sau suntem casatoriti de 20 eu zic ca tot timpul trebuie sa fie o limita in ceea ce se poate arata si ceea ce tre sa ramana in 'umbra".

mai mult de atat nu prea...adica e moartea pasiunii...

~ mie imaginea cu cosmeticiana care isi face de lucru intre picioarele clientei care mai si "ajuta" mi se pare respingatoare. la ginecolog e una, dar aia sa umble pe acolo?!?!?
~ mai degraba invers. la inceput e mai multa pudoare sa zicem.
~ delasare ar fi sa nu ne ocupam de noi, sa nu ne epilam.
~ limita e sa inchizi usa cand iti faci treburile citind ziarul in rest cum a zis si MicaSiDulce, depinde de parteneri.


De la: melia_azur, la data 2009-09-24 09:48:19in timp partenerii nu mai au ce descoperii si cauta necunoscutul in alta parte.

Unei amice partenerul i-a pus tamponul OB. Vi se pare chiar asa de normal?

~ daca faptul ca partenerul vede cum te epilezi duce la cautarea necunoscutului in alta parte atunci clar e o problema mare in relatie, problema care ar fi aparut si daca epilatul ar fi fost tinut strict secret. sau poate pt unii barbati necunoscutul reprezinta a trage cu ochiul la o femeie care se epileaza. mai stii?

~ aia cu ob-ul deja e prea de tot. adica hai asa in joaca de proasteala, dar nu sa-i puna ob-ul cand il foloseste la menstruatie.

apropo, ce-ati zice daca partenerul v-ar propune sa va "coafeze"? ati refuza jocul?
vdaiana
Postat pe 24 Septembrie 2009 19:27
Sotul meu mi-a facut si pedichiura , si m-a ajutat sa ma si epilez inghinal , asta pentru ca sunt insarcinata si nu m-am putut face singura....personal nu vad nimic rau in asta . Decat sa se uite o straina prin locurile intime (ma refer la epilat )si sa mai vin si cu ceva boli pe acasa , mai bine ma face sotul meu....dar aici depinde si de barbat si de cat de mare e dragostea in cuplu .
miha_brt
Postat pe 24 Septembrie 2009 19:47
uuu sa il rog maine pe al meu sa-mi faca coditze
MicaSiDulce
Postat pe 25 Septembrie 2009 00:06
depinde de relatie...la inceput si eu evitam sa stie sau sa fie de fatza...dar dupa un timp, daca e o relatie serioasa, incepi sa imparti totul si cum nu totdeauna ajung la cosmetica...de multe ori chiar imi zice sa il anunt cand am de gand sa ma epilez/vopsesc ca sa ma ajute pt ca ii place si oricum el "vede mai bine decat vad eu in oglinda"
pana la urma, e o chestie de cat de stransa e legatura, cat de apropiati suntem.
app. daca iti e rau ce faci? il scoti afara din casa pana iti revii ca sa nu te vada sau preferi sa fie langa tine sa iti poarte de grija??? mi s-a intamplat sa imi fie foarte rau (frisoane, ameteli, chiar am vomitat) si a stat langa mine, m-a ajutat cum a putut el mai bine si cand mi-am revenit nu s-a schimbat nimic intre noi...pana la urma imparti aceeasi locuinta, acelasi pat, aceleasi bucurii si necazuri...
armeanucris
Postat pe 25 Septembrie 2009 08:11
nu cred k daca iubitul/prietenu te ajuta la epilat chiar si in locuri mai delicate :D se deterioreaza relatia
lacry_s
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:44
De la: lacry, la data 2009-09-25 12:44:01nu cred k daca iubitul/prietenu te ajuta la epilat chiar si in locuri mai delicate :D se deterioreaza relatia



Parerea mea e ca EPILATUL fACE PARTE DIN SECRETELE FEMININE la care barbatii nu ar trebui sa ia parte.Femeia trebuie sa fie si mister ca sa fie mereu incitanta pt barbat, sa-i creeze impresia ca mai are ceva la tine de descoperit.Imi suna total aiurea doar cand aud unele fete care spun ca sunt epilate de iubit.Ce aiurela mai e si asta sa-ti pui GAGICUL SA_TI SMULGA MARARUL DE PE PICIOARE?Nu e bine nici sa vada ca ai marar pe picioare, d-apai sa-i mai dai si misiunea sa-l jumuleasca el?
Parul pe corp este un simbol al masculinitatii, nu al feminitatii, iar noi trebuie sa fim feminine.Femeile cu pilozitate mare au nivelul hormonului specific masculin testosteron mai mare.
Stiti vorba romaneasca" Barbatul nu trebuie sa te stie decat de la brau in jos"
Am si eu o cunostinta care mi-a zis ca.si pune iubitul sa-i faca asta, dar persoana aia e chiar o þaþã, de la voi nu ma asteptam la asa ceva.Imi cer scuze fata de voi dar mie una mi se pare un þãrãnism lucrul asta. Iar noi trebuie sa fim niste doamne, nu niste taranci.
Eu pot sa va spun un lucru sigur, cele care isi pun iubitii sa le epileze, isi neglijeaza constant aspectul fizic, iar asta e de rau,chiar si la 90 de ani trebuie sa fim cochete si ingrijite.Eu am vazut doamne care chiar si la aceasta varsta tineau sa-si faca unghiile.
Cand stiu eram mai mica,mama inchidea toate usile cand ne epilam sa nu ne vada tatal meu ce facem sau alegea o ora cand nu era el acasa.
Urati-i spor la treaba din partea mea iubitului vostru la smuls mustati, barba, stors cosuri si alte lucruri care mai de care mai scarboase.Si aveti grija sa nu-i faceti prea mare concurenta la nimicirea mustatii...
sylvynet
Postat pe 26 Septembrie 2009 16:26
Eu il trimit pe sotul meu sa-mi cumpere si tampoane,si e adevarat ca depinde si de relatia pe care o ai,eu am 30 de ani de casnicie si 3 copii din care doua sunt fete si cand le vine minunea si se intampla sa nu fie in casa tampoane il roaga pe taty al lor sa se duca sa le cumpere,cred ca nu trebuie sa fie o rusine cum era pe vremea bunici,acum cu cat esti mai deschis unul fata de celalt cu atat relatia e mai stransa,acum depinde si de partener daca vrea sa se implice, va doresc o seara placuta alaturi de cei dragi
healthyoo3274
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:45
Bag de seama ca unele sinteti muuuuult prea serioase.
Relax, ladies! In dragoste ne mai si jucam.
Se poate improviza un mic concurs cu pedepse, va radeti unul pe altul si vedeti care se pricepe mai bine, care se gadila mai tare, care stie sa faca modele pe "marar"
aaa si ce-o fi asa scarbos in a te rade pe picioare de ex? epilatul se poate face si cu lama sau cu aparatul, nu neaparat cu ceara topita in ibric si intinsa cu bidineaua peste marar si prin toata baia :D
barbatii se rad pe fata tot timpul si e ceva scarbos? se rad si la subrat, chiar si inghinal sau in alte parti. e scarbos?
Misterul feminin = usa inchisa in timpul ritualurilor femeiesti? asta e tare!
pai daca tu lasi sa-ti creasca parul pe picioare cat mararul atunci nu mai zic nimic
"cele care isi pun iubitii sa le epileze, isi neglijeaza constant aspectul fizic" - tocmai ca se ocupa de aspect. aaaa sau ei nu se pricep si ramane femeia cu smocuri
pai sigur ca inchidea mama usa ca tata nu trebuia sa-si vada fiica epilandu-se. dar asta e alta mancare de peste (intimitatea copiilor fata de parinti)
apropo de apelativul "taranci" - era o vreme cand era o mandrie sa fii numit taran, in zilele noastre din pacate a primit o conotatie negativa.

in fond, asa cum s-a zis de mai multe ori, depinde de relatie, de gradul de apropiere. si daca cei doi se simt bine asa, n-ar trebui sa numim acest fapt aiureala. sint sigura ca un barbat n-ar sta de bunavoie sa priveasca daca l-ar deranja epilatul sau alte activitati femeiesti.
vdaiana
Postat pe 2 Octombrie 2009 23:10
De la: healthyoo3274, la data 2009-10-02 20:45:34Eu il trimit pe sotul meu sa-mi cumpere si tampoane,si e adevarat ca depinde si de relatia pe care o ai,eu am 30 de ani de casnicie si 3 copii din care doua sunt fete si cand le vine minunea si se intampla sa nu fie in casa tampoane il roaga pe taty al lor sa se duca sa le cumpere,cred ca nu trebuie sa fie o rusine cum era pe vremea bunici,acum cu cat esti mai deschis unul fata de celalt cu atat relatia e mai stransa,acum depinde si de partener daca vrea sa se implice, va doresc o seara placuta alaturi de cei dragi
sylvynet
Postat pe 3 Octombrie 2009 15:10
Una e sa iti trimiti sotul sa.ti cumpere tampoane pt o problema strict femeiasca(asta sa spunem ca e chiar incitant pt un barbat sa faca asta), iar alta e sa-i faci concurenta la mustati(care am precizat ca e cauzata de un nivel mai mare al hormonului specific barbatesc, testosteronul).Sunt unele femei care au pilozitate mai mare decat barbatii. Daca va uitati prin tramvaie vara cand oamenii poarta maneca scurta veti observa ca unele fete au mai mult par pe maini decat baietii, si atunci ma intreb, cum stau ele asa?Eu cand stiu ca nu sunt epilata pe maini, chiar si vara imi iau o bluza mai subtire, dar cu maneca lunga pt a nu ma simti prost.Suntem femei totusi, nu barbati!
sylvynet
Postat pe 3 Octombrie 2009 15:21
De la: vdaiana, la data 2009-10-02 23:10:50Bag de seama ca unele sinteti muuuuult prea serioase.
Relax, ladies! In dragoste ne mai si jucam.
Se poate improviza un mic concurs cu pedepse, va radeti unul pe altul si vedeti care se pricepe mai bine, care se gadila mai tare, care stie sa faca modele pe "marar"
aaa si ce-o fi asa scarbos in a te rade pe picioare de ex? epilatul se poate face si cu lama sau cu aparatul, nu neaparat cu ceara topita in ibric si intinsa cu bidineaua peste marar si prin toata baia :D
barbatii se rad pe fata tot timpul si e ceva scarbos? se rad si la subrat, chiar si inghinal sau in alte parti. e scarbos?
Misterul feminin = usa inchisa in timpul ritualurilor femeiesti? asta e tare!
pai daca tu lasi sa-ti creasca parul pe picioare cat mararul atunci nu mai zic nimic
"cele care isi pun iubitii sa le epileze, isi neglijeaza constant aspectul fizic" - tocmai ca se ocupa de aspect. aaaa sau ei nu se pricep si ramane femeia cu smocuri
pai sigur ca inchidea mama usa ca tata nu trebuia sa-si vada fiica epilandu-se. dar asta e alta mancare de peste (intimitatea copiilor fata de parinti)
apropo de apelativul "taranci" - era o vreme cand era o mandrie sa fii numit taran, in zilele noastre din pacate a primit o conotatie negativa.

in fond, asa cum s-a zis de mai multe ori, depinde de relatie, de gradul de apropiere. si daca cei doi se simt bine asa, n-ar trebui sa numim acest fapt aiureala. sint sigura ca un barbat n-ar sta de bunavoie sa priveasca daca l-ar deranja epilatul sau alte activitati femeiesti.
sylvynet
Postat pe 3 Octombrie 2009 15:27
De la: vdaiana, la data 2009-10-02 23:10:50Bag de seama ca unele sinteti muuuuult prea serioase.
Relax, ladies! In dragoste ne mai si jucam.
Se poate improviza un mic concurs cu pedepse, va radeti unul pe altul si vedeti care se pricepe mai bine, care se gadila mai tare, care stie sa faca modele pe "marar"
aaa si ce-o fi asa scarbos in a te rade pe picioare de ex? epilatul se poate face si cu lama sau cu aparatul, nu neaparat cu ceara topita in ibric si intinsa cu bidineaua peste marar si prin toata baia :D
barbatii se rad pe fata tot timpul si e ceva scarbos? se rad si la subrat, chiar si inghinal sau in alte parti. e scarbos?
Misterul feminin = usa inchisa in timpul ritualurilor femeiesti? asta e tare!
pai daca tu lasi sa-ti creasca parul pe picioare cat mararul atunci nu mai zic nimic
"cele care isi pun iubitii sa le epileze, isi neglijeaza constant aspectul fizic" - tocmai ca se ocupa de aspect. aaaa sau ei nu se pricep si ramane femeia cu smocuri
pai sigur ca inchidea mama usa ca tata nu trebuia sa-si vada fiica epilandu-se. dar asta e alta mancare de peste (intimitatea copiilor fata de parinti)
apropo de apelativul "taranci" - era o vreme cand era o mandrie sa fii numit taran, in zilele noastre din pacate a primit o conotatie negativa.

in fond, asa cum s-a zis de mai multe ori, depinde de relatie, de gradul de apropiere. si daca cei doi se simt bine asa, n-ar trebui sa numim acest fapt aiureala. sint sigura ca un barbat n-ar sta de bunavoie sa priveasca daca l-ar deranja epilatul sau alte activitati femeiesti.
sylvynet
Postat pe 3 Octombrie 2009 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii de par 1 De la: styleextensii1 18 Martie 2010 13:30
TU CE PARERE AI DESPRE BRONZAREA ORGANICA? 28 De la: balrog 14 Martie 2011 12:14
Vopsea semipermanenta 3 De la: JustMarta 8 Ianuarie 2012 19:28
eficient pentru celulita 14 De la: Frumusete_La_Superlativ_1 3 Martie 2016 01:24
UNGHII FALSE CALITATE PREMIUM LA PRETURI LOW COST 9 De la: kudika_6459 9 Mai 2012 20:31