Setari Cookie-uri

cura cu pufuletsi

am auzit de cura cu pufuleti este o cura rapida . slabesti 3 kg pe saptamana mancand 100gr pufuletsi si 2 mere :d eu zic k poti slabi si mai mult , eu va propun sa beti dimineta o cana cu apa si o lingura mica de otet de mere ;) chiar functioneza ! bafta!
izzabela
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:49
De la: ciufixx, la data 2009-09-20 18:49:21am auzit de cura cu pufuleti este o cura rapida . slabesti 3 kg pe saptamana mancand 100gr pufuletsi si 2 mere :d eu zic k poti slabi si mai mult , eu va propun sa beti dimineta o cana cu apa si o lingura mica de otet de mere ;) chiar functioneza ! bafta!
sa vezi ce bine iti va fi cand vor fermenta acei pufuleti in intestinele tale...in cateva zile cu siguranta vei fi bolnava...toata flora intestinala iti va fi data peste cap....spor la pufuleti !!!
4Life
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:40
da
healthy006271
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:49
pufuletii nu au cum sa fermenteze pt ca sunt facuti cu extract de malai. sunt mai mai infonsivi dacat iti poti imagina
Dana63
Postat pe 18 Octombrie 2009 06:10
De prin reviste de sanatate adunate....se pare ca procedeul prin care sunt creati pufuletii este foarte nociv pentru corpul uman.Banuiesc ca devin "nocivi" in mometul in care consumi in cantitati foarte mari sau numai pufuleti.O cura pe care o pot recomanda este: mancati cat mai natural, multe fructe si legume+ sport+multa apa si carne cu cat mai putina grasime= o silueta de invidiat.
Nu rabdati de foame ca sa slabiti sau mancati nu stiu ce prostii sau pastile....ganditi-va.....SUNTEM CEEA CE MANCAM!
iraas
Postat pe 18 Octombrie 2009 06:43
si altceva nimic??
kudika014414
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:10
Nu am auzit niciodata de aceasta cura, mi se pare prostie curata. Dietele minune au rezultate pe moment, dar daca nu te decizi sa ai un stil de viata sanatoasa, vei pune dublu pe tine. Asa cum spunea cineva mai sus, incearca dietele disociate pe o perioada nedeterminata de timp, nu numai ca vei fi mai sanatoasa, dar numai asa poti da kg nedorite jos.

Aaaa si ar trebui sa te interesezi cate calorii are o punga de pufuleti, atunci cu siguranta iti vei ridica un semn de intrebare.
celticsun
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:17
lingura de otet o dizolvam in apa?
mykr
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:28
Cea mai buna cura este regimul echilibrat subcaloric de lunga durata bazat pe cel putin 3 feluri de fructe si 5 feluri de legume pe zi pe langa lactate slabe si carne alba si peste, preferabil oceanic. Este foarte important sa nu rontaiti nimic (cel mult un mar) intre cele 3-4 mese zilnice, ultima masa cu cel putin 3 ore inainte de culcare. Deasemeni, este recpomandabil sa va ridicati de la masa cu senzatia ca ati mai manca ceva, sa nu mancati pana la deplina satietate, sa mai ramana un locusor liber in stomac. De zece-cinsprezece ani aplic acest mod de viata si ma simt perfect, fara variatii de greutate sau modificari de silueta. Si pentru a nu avea senzatia de frustrare, de regim impus, nu renuntati la lucrurile placute - o ciocolatica, o prajiturica, etc. cu conditia sa fie cate putin si nu foarte des. La inceput trebuie un pic de vointa, un efort de acomodare, dar cu timpul devine obisnuinta si nu se mai simte ca un regim, devine un mod de viata firesc.
Succes si nu asteptati rezultate imediate!
Alecu_healthy
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:01
normal!vrei sa faci ulcer?
georgiana53
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:30
Nota 20 pt Alecu! Daca mai adaugam si ceva sport rezultatul este garantat!
darksukkubus69
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:48
ai dreptate si eu am observat ca dupa ce mananci o punga de pufuleti si bei apa senzatie e de balonare.
ioanabil
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:52
da sigur.nu mai bn faci tu o cura cu... nmk?
m_geani
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:19
sint de acord. si mie imi plac fructele si legumele, dar nu mi se pare posibil sa maninci 5 feluri de legume in fiecare zi. cum sa faci asta? inseamna ca nu mai maninci nimic altceva in acea zi. si care ar fi cele 5 feluri pe care sa le maninci in fiecare zi? chiar ma intereseaza, pt ca am mai auzit teoria asta. te rog lamureste-ma si pe mine, chiar vreau sa incerc acest stil de alimentare, mai ales ca, asa cum spuneam, imi plac fructele si legumele deci nu mi s-ar parea un chin. multumesc
lumiiana
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:22
Scuze pentru Lumiiana, nu m-am exprimat bine. Este vorba despre cinci legume care pot fi cuprinse in cate feluri doresti, chiar si intr-un singur fel. De exemplu inr-un ghiveci. Ideea este ca nici o leguma nu contine toti nutrientii necesari si atunci se combina cinci legume diferite ca sa se complecteze reciproc. Esta bine sa nu lipseasca ceapa si usturoiul, plantele aromate ca marar, busuioc, frunze de patrunjel, cimbru, radacina de ghimbir, etc.
Si miscarea sub orice forma, de la mersul zilnic pe jos (minimum o jumatate de ora de mers vioi) pana la aerobic, fitnes sau gimnastica in forta (culturism).
Alecu_healthy
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:16
Asa este,santem ceea ce mancam,iar eu spun:sanatatea se pastreaza prin ce mancam,ce si cat bem,cat dormim si cum gandim.
doinitaeda
Postat pe 19 Octombrie 2009 11:21
darksukkubus69
Postat pe 19 Octombrie 2009 17:52
De la: mykr, la data 2009-10-18 11:28:55lingura de otet o dizolvam in apa?

poti sa o iei si nediluata...tot ulcer vei face......
bea mai bine un ceai verde....e bun pentru slabit si in plus un energizant natural....
lela74
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:10
De la: mykr, la data 2009-10-18 11:28:55lingura de otet o dizolvam in apa?
O DILUAM
claudeta
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:38

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru dumneavoastra
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96


Cura de slabire MONTIGNAC

IN PRIMELE 3 LUNI
INTERZIS !!!!!!
• DULCIURI
• GRASIMI vegetale sau animale

HIDROCARBONATI
• PAINE
• PASTE
• PORUMB
• CARTOFI
• OREZ


NU SE AMESTECA CU :
• GRASIMI
• CARNE
• BRANZA

SE POT AMESTECA :
LEGUME cu :
• HIDROCARBONATI
• CARNE
• BRANZA
• GRASIMI








IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 09:48
buna, vreau sa va spun ca eu intr-o luna , am slabit 4kg jumate.va spun cum , dar nu vreau sa faceti ca mine.am avut o problema, si din cauza asta , am plins o saptamina. mincam o data in zi si atunci foarte sareab. nici nu prea mai dormeam bine.apoi am inceput sa maninc , doar pilav fara pine deloc. elimind cu desavirsire uleiul, inlocuindul cu cel de masline. mincam pilav doar o data in zi . iar restul zilei fructe. mere, banane etc..a trecut o luna m-am cintarit si acuma am 64 jumate.aveam la inceput, 68 kg.recunosc la inceput mia fost cam rau de la inima , apoi m-am obisnuit. as vrea sa mai slabesc inca 4 kg.
kudika098645
Postat pe 29 Octombrie 2009 20:34
stiu cate cal are un pachet de pufuletsi„ au vreo 400 . mie imi convine cura asta k o pot tsine si la scoala . vreau neaparat sa slabesc pana la bal . . spunetsimi alte cure daca stiitsi ! bye
izzabela
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:48
De la: ciufixx, la data 2009-10-30 12:48:11stiu cate cal are un pachet de pufuletsi„ au vreo 400 . mie imi convine cura asta k o pot tsine si la scoala . vreau neaparat sa slabesc pana la bal . . spunetsimi alte cure daca stiitsi ! bye
dA,ITI RECOMNAD CU CALDURA CURA.....DE SPORT,MAI ALES LA VARSTA TA.
ene_m_gabriel
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:52
Salut,vreau ºi eu cura cu pufuleþi. Vã rog cine poate sã mi-o dea ºi mie?
healthy004426
Postat pe 2 Noiembrie 2009 12:30
Intrati pe site-ul irinei reisler si cititi despre cura 3+3. E foarte usor de tinut si chiar se slabeste...sunt multe marturii acolo.Nu e o cura restrictiva.e chiar un regim prietenos,eu o tin de o sapt. si ma simt foarte bine.
irinush13
Postat pe 22 Ianuarie 2010 08:10
saluuut!
Eu de ceva vrema consum pufuleti..cam 2 in fiecare zi si mai plusez cu o salata de varza. Chiar functioneaza! Eu nu vroiam neaparat sa slabesc, chestia cu salatele e un stil de viata de mai bine de 5 ani. Au trecut 2 saptamani de cand mananc si pufuleti si am dat jos 4 kg si ma simt bine!
LauraMaris
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:39
Dada functioneaza ie un drum sigur spre cimitr continua tot asa si nu trebuie sa te vaccinezi contra gripei aviare
rebeca69
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:58
o sa urmez sfatul tau cu aapa si cu otetul.dar in rest tu ce ai mancat dupa amiaza si seara la cina?te rog eu astept un raspuns .mersi mult de tot
kudika_6410
Postat pe 2 Mai 2012 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse 100% naturale pentru controlul greutatii care dau rezultate 100% 7 De la: diajust4jesus 5 Martie 2009 13:21
Pareri 10 De la: cutesuzy 9 Martie 2011 19:35
dieta de slabit rapid 32 De la: duphz 26 Iulie 2010 23:17
CE PARERE AVETI DESPRE NOUL APARAT DE SLABIT EXIMIA? 1 De la: andrada_28 18 August 2008 13:41
DISTRIBUITOR ALOE VERA 4 De la: TF_ 20 Octombrie 2009 19:46