Setari Cookie-uri

Operatie de reductie mamara

Hello.
Ma gandesc din ce in ce mai serios la o operatie de reductie mamara . Am sanii un pic cam mari si ma dor uneori, plus ca ma simt incomod ca ii am. A facut cineva o astfel de operatie de curand? Imi puteti recomnada o clinica/un medic ok unde as putea face aceasta operatie?
Multumesc mult.
Rainbow_healthy
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:29
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:49
sunt tehnician maseur si, prin natura meseriei, am avut ocazia sa vad 2 astfel de operatii. Prima anul trecut, la o pacienta frumusica foc, subtirica, cocheta. Initial am crezut ca a facut un implant mamar si ca nu a reusit. Nu mi-am permis sa intreb nimic. Intr-o zi mi-a spus ea ca a facut reductie cu un an inainte. Arata infiorator. Anul acesta am vazut acelasi tip de operatie la alta pacienta. Alt doctor, acelasi rezultat. Cicatricile sunt foarte urate. Tu alegi.
solutia
Postat pe 21 Noiembrie 2009 01:18
am auzit si eu k ramai cu semne urate.
si eu is in dubii,am sanii prea mari imi doresc si eu o operatie,mai ales k acum mi s-o lasat sanii pana la buric
ciresik_dulce
Postat pe 22 Noiembrie 2009 23:55
De la: ciresik_dulce, la data 2009-11-22 23:55:01am auzit si eu k ramai cu semne urate.
si eu is in dubii,am sanii prea mari imi doresc si eu o operatie,mai ales k acum mi s-o lasat sanii pana la buric



...nu cred ca vreti sa treceti prin asa ceva...nasa mea s-a operat la timisoara sa reduca din volumul sanilor, dar...E INGROZITOR...dupa operatie cam 6-7 luni a mai iesit puroi din sani, durere ingrozitoare...1 an de zile numai sutien special poate sa poarte, si trebuie sa cumpere o crema care este foarte scumpa si trebuie sa foloseasca mult timp...a ramas cu cicatrici urate, chiar ingrozitoare...si acuma serios...daca as fi barbat n-as pune mana pe asa ceva...chiar scarbos...am vazut cu ochii mei...si rezultatul nu este de durata, ca daca mai face un copil o sa fie exact la fel cum era inainte, s-ar putea sa nu mai poate sa alapteze...ganditi-va de multe ori inainte sa treceti prin asa ceva...semnele oricum o sa ramana, nu cred ca merita...nasa mea acum regreta, dar prea tarziu...si a costat o gramada de euro...
healthy003603
Postat pe 6 Februarie 2010 12:02
http://drdoboscalin.ro/chirurgia-sanului/marire-prin-implanturi/normotrof
misha88
Postat pe 8 Februarie 2010 00:41
De la: Rainbow, la data 2009-10-13 19:29:04Hello.
Ma gandesc din ce in ce mai serios la o operatie de reductie mamara . Am sanii un pic cam mari si ma dor uneori, plus ca ma simt incomod ca ii am. A facut cineva o astfel de operatie de curand? Imi puteti recomnada o clinica/un medic ok unde as putea face aceasta operatie?
Multumesc mult.



ITI RECOMAND EU MEDICUL LA CARE EU M-AM OPERAT LA SANI ......UN MEDIC EXTRAORDINAR DE BUN ......UITE LINK DE LAS SITE-UL SAU

http://drdoboscalin.ro/chirurgia-sanului/marire-prin-implanturi/normotrof




BAFTA
misha88
Postat pe 8 Februarie 2010 00:42
la operatia de LIFTING mamar raman cicatrici la fel de urate?
ana_ana_healthy
Postat pe 13 Iunie 2010 09:12
Eu am facut acum 2 ani operatia de reducere a sanilor si nu am deloc probleme.Ma simt mult mai bine decat inainte.Nu ma mai taie breteaua de la sutien. Am facut-o la CLINICA PROESTETICA si m-a operat d-na doctor JIANU. O profesionista. Numai cuvinte de lauda la adresa ei. Pot sa port si eu acum rochite cu breteluta. Am suferit mult in primele luni dar a meritat. Nu am avut voie sa dorm pe burta, sa ridic o sticla cu apa sau sa conduc masina in primele 3 luni.M-am dat cu tot felul de creme aduse din afara ca de exemplu KELOSOFT care vindeca mai repede. Nu am avut voie in primul an la mare si nu am avut voie sa fac sport. Riscuri exista ca de exemplu riscul de 50% de a nu mai putea alapta. Nu am copiii si nu sunt casatorita dar mi-am asumat acest risc.
fieraru_viorica
Postat pe 13 Iunie 2010 10:05
Buna!
Te inteleg perfect. Si eu aveam sanii foarte mari si ma dureau..... Nu mai stiam
cum sa mai dorm. Mai ales in anumite zile ale lunii.
M-am operat (reductie) la Dna Jianu. A fost totul ok si surprinzator de rapid. Eu, din fericire , am un organinsm sanatos. Ma refac imediat, dupa orice. Ma ajuta si corpul si mintea! Dar nu trebuie sa te temi de operatie, daca ti-o doresti. IMPORTANT este CINE te opereaza!!
Eu.....nici macar nu am urmat toate instructiunile d-nei doctor...., dupa operatie. Slava Domnului, sunt total ok! Cicatricele abia se mai vad.
Sanatate si succes!
piera32
Postat pe 13 Iunie 2010 10:54
Cred ca depinde cine si in ce conditii te opereaza... Fosta prietena a cumnatului meu si-a facut operatie de micsorare a sanilor. Ea e scunduta si slabuta dar cu niste sani imensi, arata disproportionat.... Am vazut-o dupa cateva luni dupa operatie intr-un maieu, si arata super. Acum nu stiu daca avea cicatrici sau nu, dar arata super....
ciocotoff
Postat pe 13 Iunie 2010 12:47
Salutare,
Intamplator am intrat si am citit ce anume iti doresti.Deasemenea am citit si anumite impresii ale unor cititoare.
Vreau sa-ti povestesc un caz concret intamplat recent92 saptamani)
Fiul meu in varsta de 17 ani avea un complex legat de dimensiunea sanilor.Nu putea iesi la strand cu baietii,la mare statea imbracat cu tricoul.Am fost la endocrinolog(de la Parhon)am facut o serie intreaga de analize specifice care au iesit foarte bune,adica nu suferea de nimic.Atunci el a luat decizia de a se opera(masectomie).Am fost cam retinuta in ceea ce priveste decizia lui dar am vazut ca insista si insista sa faca aceasta operatie.Decizia nu a fost medicala ci una personala.
Asadar s-a operat ,deja in a doua zi a fost dat acasa.In prezent se simte foarte bine,recuperarea s-a facut foarte repede.Aproape o saptamana a mai curs ceva "mizerie"pe la drene dar acum e OK.
Concluzie:sanii arata super frumosi si el este OK.Operatia s-a facut la Spitalul Judetean Ploiesti de catre medicul chirurg plastician Falca.
Deci,nu este chiar asa inspaimantator pe cat ar parea!
O seara placuta!
criss_pana
Postat pe 13 Iunie 2010 18:41
buna , vreau sa stiu cat costa aceasta opeatie....multumesc
dasilia
Postat pe 13 Iunie 2010 22:47
Da, draga mea eu am facut o astfel de operatie, la spitalul de chirurgie plastica reparatorie din Calea grivitei, in anul 2001, Pe d-na doctor am cunoscut=o la policlinica din Drumul Taberii, acolo ma dusesem sa scap de niste alunite cu Laser Med.
Operatia am facut=o la spitalul de mai sus, totul este ok, sinii mei sunt fermila cei 59 de ani pe care ii am, pot sa port rochii cu bretele subtiri, fara sutien.
Un singur lucru ma nemultumeste, mameloanele mele nu mai arata ca la inceput si mult timp, am avut ( si o mai am inca) o sensibilitate la atingerea sanilor, s-a taiat o felie din ei , ca ajunsesem sa port cupa 105 la sutien si intr=adevar ma dureau din cauza greutatii. Acum probabil, se poate face mult mai estetic operatia si cu alte materiale mai bune. Nu pot suporta sa ma apesi pe sani sau asa cum le place barbatilor uneori sa fie mangaiati mai dur...
In rest totul e ok, super OK...
Lenusa
Postat pe 14 Iunie 2010 16:34
Ma intereseaza cit v-a costat aceasta interventie la PROESTETICA pentru ca intr-adevar am aflat ca sunt cei mai buni. Va multumesc anticipat pentru raspuns.
capitanuruxandra
Postat pe 18 Iunie 2010 13:24
l
kudika374278
Postat pe 6 Mai 2012 19:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
avort, sex ne protejat, pilula de a doua zi?? 5 De la: alina_udrescu 4 Februarie 2014 19:32
Cateva idei pt organizarea unui bal al francofoniei 1 De la: Madwtza 7 Aprilie 2010 12:05
tratament cancer la sin 10 De la: t 3 Aprilie 2012 23:28
Ce analize se fac pentru a descoperi dereglarile hormonale ? 12 De la: ioanabobocea 20 Ianuarie 2010 19:02
Eficacitatea vacuumului pentru celulita 53 De la: The_me 15 Aprilie 2014 19:37