Setari Cookie-uri

Ceai ZEIN pentru SLABIT

Nu stiu de ce toata lumea intreaba de unde poate fi cumparat??? Voi ati auzit de farmacie? Eu le-am gasit la 78 lei la farmaciile sensiblu sau helpnet din Brasov. Si da , le iau de o saptaman si am slabit 1 kg. Colegel mele au luat mai de mult si au slabit mai mult si nu s-au p[lans ca se ingrasa dupa ce s-au lasat.
rozine
Postat pe 28 Octombrie 2010 21:51
Inca....
kudika226898
Postat pe 29 Octombrie 2010 07:55
De la: rozine, la data 2010-10-28 21:51:40Nu stiu de ce toata lumea intreaba de unde poate fi cumparat??? Voi ati auzit de farmacie? Eu le-am gasit la 78 lei la farmaciile sensiblu sau helpnet din Brasov. Si da , le iau de o saptaman si am slabit 1 kg. Colegel mele au luat mai de mult si au slabit mai mult si nu s-au p[lans ca se ingrasa dupa ce s-au lasat.

si in rest ce mancau. ca poti sa slabesti si mai mult de 1 kg pe sapt daca bei doar acel ceai. :) oricum, cat de credule puteti fii incat sa credeti ca se poate slabi de la un ceai? sau ca ceaiul respectiv poate inlocui munca depusa prin sport + alimentatia corespunzatoare
Ronnie_Coleman
Postat pe 29 Octombrie 2010 10:39
De la: rozine, la data 2010-10-28 21:51:40Nu stiu de ce toata lumea intreaba de unde poate fi cumparat??? Voi ati auzit de farmacie? Eu le-am gasit la 78 lei la farmaciile sensiblu sau helpnet din Brasov. Si da , le iau de o saptaman si am slabit 1 kg. Colegel mele au luat mai de mult si au slabit mai mult si nu s-au p[lans ca se ingrasa dupa ce s-au lasat.
de cand a aparut acest ceai va tot spun ca este o mare teapa, nimeni nu intelege ca NU SE POATE SLABI CU NICIUN FEL DE PASTILE, CEAIURI, TINCTURI MINUNE SAU ALTE PRODUSE DE GEN !!!! este IMPOSIBIL ASA CEVA, asadar LUATI-VA GANDUL DE LA SLABITUL CU PRODUSE MINUNE !!!!

singuta modalitate de a slabi, este prin dieta, o dieta logica, direct proportionata cu nevoile fiecarui organism in parte !!!!

si apoi cu un program de mentinere inteligent structurat, fiindxca in peste 99% din cazuri, o slabire este urmata de o ingrasare si mai si....
4Life
Postat pe 31 Octombrie 2010 09:33
tot ce fac ceaiurile astea e sa-ti "grabeasca" un pic digestia. si eu am avut o perioada in care am baut ceaiuri, nu mai stiu ce fel de ceai era, unul de plafar. am slabit, intr-adevar, nu miraculos - evident, si nici nu m-am ingrasat dupa aia. decat mult timp dupa, cand am luat-o iar razna cu alimentatia. dar cred ca depinde si de metabolismul fiecareia dintre noi.
RoxRoxy
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:16

moniks327969
Postat pe 31 Octombrie 2010 14:43
De la: kudika327969, la data 2010-10-31 14:43:09
moniks327969
Postat pe 31 Octombrie 2010 14:46
In urma cu o luna am inceput sa consum ceaiul zein impreuna cu pastilele. Dupa o luna , rezultatul este: 6 kg mai putin si 4 cm pierduti din circumferinta soldurilor.

Inainte de a consuma, am citit mesajele postate de alti consumatori pe diverse forum-uri. Unele de bine, altele de rau si foarte rau. Cele mai multe mesaje, nu suna incurajator.

Am citit si recomdarile postate pe pagina oficiala a celor care aduc produsele zein in Romania. Pana la urma m-am hotarat sa incep cura de slabire, conform recomandarilor de pe site-ul lor. Prin urmare, am achizitionat ceaiul si pastilele din farmacia Dona. Cutiile originale in care se gasesc produsele zein sunt sigilate si au pe ele un timbru rotund cu imaginea producatorului din tara de origine Liban. Produsele originale sunt fabricate in Liban, de Zinatat SARL , imporate in Romania de Libarom Agri SRL si distribuite de Tania Trading and Investment SRL.(datele sunt de pe cutii). Nu am avut curaj sa cumpar de net, chiar daca la diversi distribuitori preturile erau cu muuuuult mai mici decat in farmacie sau decat cele afisate pe site-ul zein.

La mine, efectele ceaiului combinat cu pastilele (2 cani de ceai -una dimineata pe stomacul gol si una seara inainte de culcare + 2 tablete zein dimineata) au fost:
- slabirea in kg si pierderea in cm
- mi s-au desumfalt mainile si picioarele (am eliminat lichidele acumulate in tesuturi)
- in primele 3 saptamani - m-am imprietenit cu WC-ul, insa acum merg la toaleta normal. Intre timp au disparut si crampele stomacale (ce bine!!!).

Ca si recomandari pentru cei care doresc sa slabeasca cu Zein:
- beti multa apa
- consumati fructe si legume proaspete pentru a aduce un aport suplimentar de vitamine sau luati suplimente cu vitamine. Aveti nevoie, intrucat in primele 3 saptamani eliminati cam tot ce mancati, prin urmare nu prea asimilati din mancare vitaminele si minerale necesare organismului.
- cam la o ora dupa mesele principale, este bine sa aveti prin apropiere o toaleta, altfel.....nu este de bine....
- mincati obligatoriu ceva dimineata, cam la 15-30 min dupa ce ati baut ceaiul
- ultima masa sa nu fie mai tarziu de ora 18

Pana acum, nu am avut stari de ameteala, lesin sau orice alte simptome asociate cu acestea. In afara de mersul des la toaleta si crampele de rigoare, destul de deranjant de altfel la inceput, nimic altceva.

Am intrat in a doua luna de cura si vreau sa merg mai departe, depinde cat ma mai tine bugetul. Destul de costistor de altfel, intr-o luna am cheltuit 595 lei (2 cutii de ceai x 80 lei/cutia si 3 cutii pastile x 145 lei/cutia - preturile de la farmacia Dona). Pana acum, nu imi pare rau de banii dati, macar am slabit uniform (la brate, talie, solduri si picioare). Doar de apropie sarbatorile de iarna!!!!!!!


kudika329507
Postat pe 11 Noiembrie 2010 16:33
Si pielea cum atarna pe tine????
kudika226898
Postat pe 11 Noiembrie 2010 22:08
De la: kudika226898, la data 2010-11-11 22:08:21Si pielea cum atarna pe tine????






... ca draperia din sufragerie ... probabil ...

marco918
Postat pe 11 Noiembrie 2010 22:13
De la: marco918, la data 2010-11-11 22:13:20
De la: kudika226898, la data 2010-11-11 22:08:21Si pielea cum atarna pe tine????






... ca draperia din sufragerie ... probabil ...




se rezolva cu putin sport zilnic
lover_woman
Postat pe 11 Noiembrie 2010 22:15
De la: lover_woman, la data 2010-11-11 22:15:02
De la: marco918, la data 2010-11-11 22:13:20
De la: kudika226898, la data 2010-11-11 22:08:21Si pielea cum atarna pe tine????






... ca draperia din sufragerie ... probabil ...




se rezolva cu putin sport zilnic





... eu cred ca o SAPA ar face minuni si ar costa si mai putin ... dar cel mai ieftin iese cu niste clesti de rufe ...



marco918
Postat pe 11 Noiembrie 2010 22:16
desi pare greu de crezut pentru unii, pielea nu atarna ca draperia din sufragerie si prin urmare nu sunt necesari clestii de rufe....chiar arata foarte bine, spre surprinderea unora care posteaza mesaje lipsite de respect pentru cei care raspund la acest topic

sorry ca am omis acest mic amanunt in mesajul meu anterior....




kudika329507
Postat pe 12 Noiembrie 2010 19:21
eu am trecut de etapa ceaiurilor de slabit. pt mine au fost foarte deranjante crampele si n-am continuat sa le consum. chiar exista si alte produse care pot da un imbold metabolismului tau si te pot ajuta sa slabesti frumos si fara sa faci ture la toaleta.
RoxRoxy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 21:06

ceaiul zein se gaseste in toate farmaciile
kudika354982
Postat pe 5 Februarie 2011 10:36
Oameni buni, va rog din tot sufletul sa nu va mai otraviti cu toate pastilele astea, ce este mai normal decat sa incepi sa manaci sanatos si veti slabi : fara carne, fara prajeli, fara dulciuri, paine alba, orice tip de sucuri din comert. Dupa ora 18.00 se bea numai apa sau se manaca ceva usor, iaurt, un fruct.
Dimineata consumati cereale integrale (cele fara adaos de zagar) cu lapte de soia(se gaseste reteta pe internet), pentru indulcire folositi miere de albine, fructoza, pentru a sara folositi sarea de mare, lamaie. Mancati peste fier cu legume la cuptor, salata de castraveti cu ardei gras, morcov, salata de varza cu ardei gras rosu, soia(eu o las de seara in apa cu sare si condimente la inmuiat, a doua zi o prajesc in putin ulei si apoi o pun pe servetele la scurs de ulei, asta pt ca mie imi place soia prajita, o exceptie nu omoara pe nimeni). Fructe(mere, pere, banane, grefe, pomelo, portocale, fructe de sezon, orice fruct va doriti si va place). Ceaiuri cat mai multe diverse sortimente, baute neindulcit daca se poate, putin sport, cateva abdomene, o plimbare mai alerta. Nu e greu sa slabesti, trebuie sa ai vointa, ce rau imi pare ca ne lasam prostiti de aceste firme care vand prostii de pastile de slabit, oare chiar am devenit sclavii mancarurilor si sucurilor cu E-uri, aceste alimente ne inhiba, ne prostesc, nu mai gandim logic, suntem marionete cumva ? eu una refuz sa fiu marioneta cuiva, vreau sa duc o viata sanatoasa, voi ce vreti, CANCER ?
lover_woman
Postat pe 7 Februarie 2011 17:00
De la: lover_woman, la data 2011-02-07 17:00:45Oameni buni, va rog din tot sufletul sa nu va mai otraviti cu toate pastilele astea, ce este mai normal decat sa incepi sa manaci sanatos si veti slabi : fara carne, fara prajeli, fara dulciuri, paine alba, orice tip de sucuri din comert. Dupa ora 18.00 se bea numai apa sau se manaca ceva usor, iaurt, un fruct.
Dimineata consumati cereale integrale (cele fara adaos de zagar) cu lapte de soia(se gaseste reteta pe internet), pentru indulcire folositi miere de albine, fructoza, pentru a sara folositi sarea de mare, lamaie. Mancati peste fier cu legume la cuptor, salata de castraveti cu ardei gras, morcov, salata de varza cu ardei gras rosu, soia(eu o las de seara in apa cu sare si condimente la inmuiat, a doua zi o prajesc in putin ulei si apoi o pun pe servetele la scurs de ulei, asta pt ca mie imi place soia prajita, o exceptie nu omoara pe nimeni). Fructe(mere, pere, banane, grefe, pomelo, portocale, fructe de sezon, orice fruct va doriti si va place). Ceaiuri cat mai multe diverse sortimente, baute neindulcit daca se poate, putin sport, cateva abdomene, o plimbare mai alerta. Nu e greu sa slabesti, trebuie sa ai vointa, ce rau imi pare ca ne lasam prostiti de aceste firme care vand prostii de pastile de slabit, oare chiar am devenit sclavii mancarurilor si sucurilor cu E-uri, aceste alimente ne inhiba, ne prostesc, nu mai gandim logic, suntem marionete cumva ? eu una refuz sa fiu marioneta cuiva, vreau sa duc o viata sanatoasa, voi ce vreti, CANCER ?



mda...
eu ceaiul Zein l am gasit intr o farmacie din Vitan,la 98 lei:) am inceput sa beau de 2 zile,deci momentan nu va pot spune ca e bun sau nu.cat despre pastile de slabit,iau Acai Berry Thin de o saptamana si mi se pare foarte foarte ok!consum f multe lichide de la ele,foame nu imi este,mananc pt k trebuie,si am foarte multa energie.
Spor la slabit
RebecaA
Postat pe 7 Februarie 2011 17:20
De la: RebecaA, la data 2011-02-07 17:20:55
De la: lover_woman, la data 2011-02-07 17:00:45Oameni buni, va rog din tot sufletul sa nu va mai otraviti cu toate pastilele astea, ce este mai normal decat sa incepi sa manaci sanatos si veti slabi : fara carne, fara prajeli, fara dulciuri, paine alba, orice tip de sucuri din comert. Dupa ora 18.00 se bea numai apa sau se manaca ceva usor, iaurt, un fruct.
Dimineata consumati cereale integrale (cele fara adaos de zagar) cu lapte de soia(se gaseste reteta pe internet), pentru indulcire folositi miere de albine, fructoza, pentru a sara folositi sarea de mare, lamaie. Mancati peste fier cu legume la cuptor, salata de castraveti cu ardei gras, morcov, salata de varza cu ardei gras rosu, soia(eu o las de seara in apa cu sare si condimente la inmuiat, a doua zi o prajesc in putin ulei si apoi o pun pe servetele la scurs de ulei, asta pt ca mie imi place soia prajita, o exceptie nu omoara pe nimeni). Fructe(mere, pere, banane, grefe, pomelo, portocale, fructe de sezon, orice fruct va doriti si va place). Ceaiuri cat mai multe diverse sortimente, baute neindulcit daca se poate, putin sport, cateva abdomene, o plimbare mai alerta. Nu e greu sa slabesti, trebuie sa ai vointa, ce rau imi pare ca ne lasam prostiti de aceste firme care vand prostii de pastile de slabit, oare chiar am devenit sclavii mancarurilor si sucurilor cu E-uri, aceste alimente ne inhiba, ne prostesc, nu mai gandim logic, suntem marionete cumva ? eu una refuz sa fiu marioneta cuiva, vreau sa duc o viata sanatoasa, voi ce vreti, CANCER ?



mda...
eu ceaiul Zein l am gasit intr o farmacie din Vitan,la 98 lei:) am inceput sa beau de 2 zile,deci momentan nu va pot spune ca e bun sau nu.cat despre pastile de slabit,iau Acai Berry Thin de o saptamana si mi se pare foarte foarte ok!consum f multe lichide de la ele,foame nu imi este,mananc pt k trebuie,si am foarte multa energie.
Spor la slabit



Da, cand ai sanatatea restul nu mai conteaza, cum iti chinui organismul cu tot felul de pastile de slabit, dar, fiecare face ce doreste cu propriul corp, o sa se umple spitalele de lume, deja e plin cu cei care au cancer, te intrebi de unde atata cancer ?????? Abia cand ajungi cu diagnosticul Cancer o sa vrei sa iei toate masurile din lume sa supravietuiesti, multa inconstienta zace in noi...
lover_woman
Postat pe 8 Februarie 2011 18:42
crezi ca din cauza pastilelor de slabit ajungi sa faci cancer? sunt o mie de factori care ne afecteaza sanatatea. fiecare e liber sa aleaga si apoi sa suporte consecintele.
RoxRoxy
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:50
EU SUFAR DE CONSTIPATIE SI AM LUAT COLON FIT ,AM SCAPAT DE CONSTIPATIE SI AM SI SLABIT 5KG.
manu20001
Postat pe 19 Iulie 2011 13:49
LOL! nu ca as fi avut vreo revelatie dar serios..de ce trebuie sa postati acelasi lucru pe toate subiectele?!
GeorgianaBB
Postat pe 20 Iulie 2011 22:54
Cum a slabit Roxana Ionescu http://celebry.ro/0721/mama-naturaroxana-ionescu-a-slabit-cu-fyt-form-syrup/
linda234
Postat pe 21 Iulie 2011 17:00
Roxana Ionescu a slabit cu fyt form syrup
PARTICIPA LA CONCURS SI CASTIGA 5 FYTFORMSYRUP:
http://celebry.ro/0726/castiga-5-seturi-de-fyt-form-syrup/
manu20001
Postat pe 26 Iulie 2011 14:30
sincer nu recomand nimanui a ia pastile miraculoase de slabit este cea mai mare greseala ....... eu am patit-o acum 2 ani ... ce sa fac si eu sa scap de vre-o cateva kg in plus ... am luat nu stiu ce minunatie de pastila de la farmacie .... nimic de zi am dat jo kg dorite repede .... dar nu va imaginati k am ramas asa am pus in 2 luni ink atat ... si ink atat ..... dak vreti sa slabiti duceti-va la un nutritionist .. e cel mai in masura sa va dea un sfat sa labiti
ionascu_georgiana
Postat pe 26 Iulie 2011 14:54
da, in farmacii, dar mie mi-e si mai comod sa il cumpar de-acasa. eu l-am gasit pe www.spolutiideslabit.ro si pe site-ul lor, a ajuns repede si nu am pierdut timp prin farmacie:)
kudika420502
Postat pe 19 August 2011 13:33
Alta reclama...
kudika226898
Postat pe 20 August 2011 10:32
Am cumparat si eu acest ZEIN MINUNE si rezultate 0.Acum ma intreb cum poti slabi cu un ceai care are un miros de musetel si niste pilule care nu au nici un rost?
Pe bune ,nici macar pofta de mancare nu mi-a taiat si in plus am mancat sanatos cat am luat zein si tot nu am slabit.Asa ca numai reclama este de ei.
laurastoichitza23
Postat pe 24 Octombrie 2011 20:29
kudika226898
Postat pe 25 Octombrie 2011 19:03
Am flosit si eu o perioada ceaiul zein pentru constipatie ,dar dupa cateva saptamani am renuntat pentru ca nu slabeam cu el ,doar ieseam regulat la toaleta.Acum iau un ceai la recomandarea unei farmaciste Canadian tea se numeste si ma simt foarte bine intr-o saptamana am slabit 2 kg si nu mai sunt balonata,am scapat de probleme intestinale si de 2 kg.
bubu2010
Postat pe 27 Noiembrie 2011 15:50
Salut!
Am auzit si eu de canadian tea de la o colega ,a slabit foarte mult cu el,si ea il ia in continuare,a spus ca se simte foarte bine de la el.
kudika483553
Postat pe 9 Decembrie 2011 22:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Punctele forte pentru fiecare semn zodiacal. 1 De la: dianana 27 August 2008 21:51
masaj de celulita iefin in constanta? 4 De la: Indiana_Jones 11 Noiembrie 2011 13:40
Cursuri de gatit- hobby, pasiune, trucuri 1 De la: raluca_ichim 5 Septembrie 2010 13:17
De ce apelam la diete? 8 De la: Rusu_Andrei_Andrei_1 30 Ianuarie 2016 08:17
ceau! 6 De la: alfredodecurtofreco 31 Octombrie 2010 18:25