Setari Cookie-uri

Mamici, am nevoi de sfaturile voastre!

Am o mare nelamurire!sunt insarcinata sau nu? simt ca sunt, dar nu vreau sa fiu dezamagita din nou, si nu vreau sa imi dezamagesc sotul...din nou..am un baietel de 2 ani, super:)) deja si ne dorim o surioara sau un fratior, dar ...problema e urmatoarea, trebuie sa vina menstra pe sept26, dar cu o saptamana inainte , anume pe 19 am avut un spotting, de un maro-rozaliu, a durat spotting'ul asta cam 3-4 zile, doar o data pe zi just a bit....am facut test de sarcina pe sept 22, sept 24, sept 26, sept 29, dar din pacate toate negative, acum mestra a intarziat mai bine de 2 saptamani, mentionaz ca intodeauna am avut o mentruatie regulata. cu prima sarcina nu am avut nici un simpton, si nici acum nu am ..programare la medic am peste 3 saptamani, test ma gandesc sa incerc dar imi e frica sa nu iasa negativ din nou......poate e prea devreme, daca mai astept...
mamici, s-a intamplat asta? a-ti aflat intr-un final daca vine bebe sau nu, sunt tare confuza, as dorii sa imi povesteti experientele voastre..
ps.: sorry pt detalii
mrd86
Postat pe 13 Noiembrie 2009 05:10
buna
nu sunt experta in nimic, atat pot sa-ti spun ca mie nu mi-a venit mai bine de 40 de zile, apoi am facut testul de sarcina si intr-adevar a iesit pozitiv , acum sunt si eu putin nelamurita ca doctorita mea spune ca sarcina are 9 saptamani, dar eu nu cred asta nici in ruptul capului pt ca atunci eram in perioada nasoala si chiar nu are cum, acum tu stii si chiar te rog sa-mi zici si mie se poate ca d-na doctor sa se insele?
e diferenta de cam 2-3 saptamani dintre ce-mi zice ea si ce stiu eu , se poate insela, mi-a spus ea ceva acolo ca pana la 20 de saptamani nu vor coincide calculele noastre dar nu stiu ce sa cred
sunt extrem de fericita dar mi-e cam teama sincer, am ascultat pareri si pareri, te rog dak vrei sa facem schimb de informatii sa imi raspunzi sau da-mi o adresa de mail pe care sa putem vb mai usor. poop dulce si la multi ani de 1 decembrie si sa dea Domnul sa fie bebe si la tine
p.s.:nu te poti lua dupa testele de sarcina tot timpul
mari_utzah
Postat pe 1 Decembrie 2009 20:02
doctorii calculeaza prima saptamana de sarcina saptamana in care ai ultimul ciclu. poate de aia iti zice ca ai mai mult de cat ai calculat tu.
llore21
Postat pe 1 Iulie 2010 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor 5 De la: Valy90 22 Mai 2011 19:03
ganglionii 2 De la: camiflorea 23 Martie 2010 07:39
sarcina? 2 De la: AdrianaR 2 Decembrie 2010 02:03
Operatie Szeget 1 De la: kudika316991 26 August 2010 13:44
vand vaccin rh negativ 1 De la: kudika296119 27 Iulie 2010 18:40