Setari Cookie-uri

senzatie de arsura

mi-am inceput viata sexuala acu cateva luni (am 20 de ani) si am observat ca dupa o perioada de contact sexual mai lunga, incep sa simt un discomfort mic inauntrul vaginului..o usoara arsura/usturime...nimic pronuntat sau evident.Imi trece daca incetez sau iau pauza,eu zic ca ii doar o reactie la prezervativ sau pur si smp faptul ca "uzez" zona,ca sa zic asa...locul devenind mai sensibil.ati avut parte de experiente similare?credeti ca ar putea fi mai mult de atat?vreau sa stiu daca e cazul sa intreb doctorul.nu am gasit subiect asemanator pe forum.repet ca e doar un usor discomfort.multumesc tuturor,anticipat.:)
shoeshine
Postat pe 23 Noiembrie 2009 01:00
s-ar putea sa fie din cauza prezervativului,schimba,cumpara altceva si urmareste reactia !
babalica
Postat pe 23 Noiembrie 2009 08:31


Draga mea,
pentru pastrarea sanatatii in zona intima iti recomand folosirea constanta a absorbantelor Lady Anion. Aceste absorbante stimuleaza atât sistemul imunitar printr/un procedeu 100% natural, cât ºi circulatia sangelui la nivel capilar. Absorbantele din gama Lady ANION (www.ladyanion.ro) sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale textile si hartie pura, polimer ultra-absorbant, adezivi non toxici aprobati pentru industria alimentara, materiale impermeabile Hi-Tech care permit patrunderea aerului in timp ce retin lichidele. Pot fi folosite atat in perioada ciclului cât si in afara ei asigurand o protectie antibacteriana si antiinflamatorie perfecta. Cu fiecare pachet este distribuit si un Self Tester - pentru verificarea starii de sanatate. Este un instrument simplu si eficient prin care iti vei putea determina singura starea de sanatate la nivelul aparatului ginecologic. Vei afla in cateva secunde daca trebuie sa mergi urgent la doctor sau daca esti sanatoasa.
Printr-o folosirea constanta absorbantele Lady ANION pot avea efect profilactic si terapeutic in urmatoarele cazuri : Inflamatii si Dermatite, Alergii, Infectii cu bacterii de toate tipurile, Candidoze, mancarimi, arsuri, Infectii trompe uterine, Scurgeri excesive, Dismenoree, Migrene, Cancer de col uterin, Ciclu neregulat. De asemenea, ionii negativi asigura o oxigenare mai buna a sangelui si ajuta la echilibrarea hormonala. Daca exista inflamatii produse de bacterii rezistente la medicamentatie, emisia de ioni negativi din absorbante poate restrange aria acestora iar in cazul unei utilizari consecvente inflamatiile pot fi inlaturate. Certificate de Ministerul Sanatatii.
Pentru informatii detaliate ma poti gãsi la tel: 0768.05.68.69 sau la adresa loapersonal@yahoo.com

deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 4 Decembrie 2009 20:14
se poate sa fie o vaginita, dar daca simptomele persista nu strica un control !
sab628
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:00
Buna! Am avut si eu o usturime,am fost la ginecolog.Acesta mi-a spus ca in timpul actului daca dureaza mai mult se freaca o anumita parte in interior.Probabil nu esti suficient de umezita,sau esti incordata.Nu mai am aceasta problema.
cami_goanga10
Postat pe 4 Martie 2010 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iritatie 2 De la: Beni 30 Iunie 2009 09:09
HOROSCOP RAUTACIOS (dar simpatic) 25 De la: mala84 12 Ianuarie 2010 03:38
hepatita B 4 De la: healthy012115 6 Februarie 2010 14:52
Trusa de remedii naturiste pentru raceala si gripa 2 De la: luchianramona 7 Octombrie 2013 16:37
tratament parodontoze 8 De la: RalucaRalu 10 Martie 2011 17:28