Setari Cookie-uri

am probleme cu tenul

buna din totdeauna eu am avut tenul gras dar de vreo 2 luni am probleme cu tenul la inceput a devenit uscat si mi se ducea pielea am crezut k poate de la frig dupa aceea mia aparut niste egzeme rosii pe fata si daca ies afara la frig si apoi intru la caldura mi se roseste fata si ma mananca am incercat cu o crema hidratanta dar fara nici un succes nu stiu ce sa mai fac cu ce sami mai dau oare si din cauza k fumez mult poate sami faca rau la ten asa am auzit sau poate de la frig si de la vant?
maria84
Postat pe 28 Noiembrie 2009 07:36
cel mai probabil sa nu te fi "pricopsit" cu o alergie cutanata de la o crema,ceva,mai bine te duci sa te vada un dermatolog...sa nu se agraveze daca continui sa dai cu creme din acestea cosmetice de pe piata,ma gandesc ca ti-ar trebui acum o crema preparata in farmacie care sa iti calmeze tenul si sa vindece eczemele care zici ca ti-au aparut.....
sagara_laksami
Postat pe 28 Noiembrie 2009 08:29
Fa niste sport sa transpiri sa mai iasa apa din tine
mihailpaulcraciun
Postat pe 10 Decembrie 2009 18:25
In general eczemele apar pe fondul unui ten foarte sensibil. Eu de exemplu nu am nici o alergie la nici o crema si totusi din cand in cand imi apar si mie. Acum...este una din acele perioade. Stiu ca mai demult am incercat niste tratamente pt eczeme de la dermatolog dar la mine nu s-au vazut rezultate, au continuat sa fie acolo....plus mancarimile care sunt groaznice. Insa am descoperit usturoiul. Ti-l recomand. Taie un catel de usturoi si pune zeama aia pe eczema si o sa vezi ca se usuca in timp foarte scurt, 2-3 zile. E neplacut mirosul dar macar scapi de ele, si in plus scapi si de mancarimi
florina_toma22
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:28
fa masaj cu miere de albini si dupa cu o crema hidratanta sau foloseste produse hemel sunt super
kudika162441
Postat pe 8 Aprilie 2010 13:14
Buna,
Cel mai indicat ar fi sa mergi la un dermatolog care ti-ar putea recomanda un tratament adecvat problemei tale. Poti cauta pe doctorating.ro. Exista foarte multi dermatologi si in plus ratingurile te pot ajuta sa te orientezi in alegerea pe care o faci.
succes!
Monicamm85
Postat pe 9 Iunie 2010 13:01









-------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 10 Iunie 2010 09:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
antistres :))))))))) 11 De la: valy90 13 Decembrie 2010 17:55
Cum definim femeia si activitatile ei zilnice? 71 De la: Summer_ 22 Februarie 2011 00:16
SA MAI RADEM SI NOI 46 De la: KNIGHT_31 15 Decembrie 2010 20:57
Buze uscate si crapate… 28 De la: kudika_M486940 28 Decembrie 2011 17:12
Marirea sanilor 5 De la: kudika_989670 19 Iulie 2015 08:23