Setari Cookie-uri

Ovare polichistice, vreau un copil...

Am o rugaminte la voi fetelor care suferiti de aceesi boala (ovare polichistice), daca stiti un medic cu suflet, care sa trateze acest aspect, cu care ati reusit eventual sa ramaneti insarcinata spuneti-mi si mie numele lui si unde il pot gasi. Imi doresc din suflet un copil si de aproximativ 2 ani nu reusesc sa raman insarcinata pentru ca nu am ovulatie (menstruatie foarte rar). Am fost la mai multi medici dar fara un rezultat concret. Am 27 de ani si nu am avut nici-o sarcina. Astept raspunsul vostru.
kudika172319
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:52
buna, nu-ti pierde speranta, eu sunt in italia si am avut aceeasi problema ca si tine,dar am mergs la o clinica din Milano si un medic de acolo mi-a dat un tratament care in 3 luni mi-a facut ca sa-mi dispara chisturile, iar de atunci am avut ciclu regulat luna de luna, pana acum 2 luni cand am ramas insarcinata ! Deasemenea eu aveam si chisturi mamare , acestea fiind rezultatul unui dezechilibru hormonal.
International_Networkers_Team
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:10
Multumesc Lavinia, de curiozitate te intreb ce tratament ai luat?, si inca ceva, in Romania nu stii un medic bun care sa ma ajute? Multa sanatate si sa te ajute Dumnezeu sa iti implinesti toate visele!
kudika172319
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:37
salut, ma numesc madalina. iti pot recomanda un medic foarte bun. Socol Zorela Carmen. adresa este:cal rahovei, nr 321 , bl 8 sc A. e cel mai bun medic ginecologic din cati am cunoscut. am aceleasi probleme k shy tine. bafta!!!
healthy009912
Postat pe 8 Decembrie 2009 18:32
Buna, citeste aici:www.carpicon.ro
dobrita1
Postat pe 12 Decembrie 2009 06:24
lavinia daca nu vrei sa ne spui tratamentul te rugam macar sa spui clinica si medicul poate il vizitam in Italia
Sunt multe persoane care sufera pe tema asta si chiar ar trebui sa fim uniti prin rubrica asta...
herc
Postat pe 12 Decembrie 2009 13:40
sunt 2 produse din sua, eu le-am procurat cu ajutorul medicului de aici din Italia, el comandandu-le pt mine.Pentru 3 luni ma costat 325 euro, se numesc Transfer factor belle vie si Transfer factor plus. Daca vreti detalii suplimentare, va pot pune in legatura cu una din asistentele medicului care este romanca, eu asa ajungand la el, prin aceasta asistenta.
International_Networkers_Team
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:05
Madalina, sa inteleg ca ai reusdit sa ai copil? daca poti sa ne dai mai multe detalii? ai ramas insarcinata pe cale naturala? ai facut stimulare etc...astept cu nerabdare raspunsul tau. Sarbatori fericite tie si tuturor celorlalte fete!
kudika172319
Postat pe 12 Decembrie 2009 17:07
Si eu am fost diagnosticata cu ovare polichistice acum 6 ani,....eram disperata,...la sfatul unei prietene care e Consultant de nutritie Herbalife,am urmat un tratament de detoxifiere si reglare hormonala,cu produsele lor pe baza de plante,...si ce sa va spun am un baiat sanatos care doar ce a implinit 4 anisori,....rezultatul?....nu mai am incredere in verdictele medicilor,sunt o mamica super fericita si impartasesc aceeasi bucurie cu multe alte mamici pe care le-am cunoscut la cabinet,....succes
anavera
Postat pe 19 Decembrie 2009 12:30
buna... am avut si eu aceeasi problema ca si tine medicul meu ginecolog mi-a dat diane 35 si androcur am tinut tratamentul 4 luni si am mai luat inca 2 luni diane apoi am facut pauza de 2 luni si acum astept rezultatele(un bebelus) care inca nu a aparut...incerc de 3 luni asta dupa tratament...ca inainte am incercat vre-o 2 ani
bandruta
Postat pe 22 Decembrie 2009 14:04
Laptisorul de matca pur, te poate ajuta pentru ca:
♦este un puternic afrodiziac (prelungeºte ºi menþine tonusul organelor genitale, este un excelent remediu în caz de sterilitate si frigiditate);
♦ are efect reglator hormonal (este indicat în perturbãri ale funcþiei glandelor endocrine, ajutã la restabilirea echilibrului hormonal dupã renunþarea la anticoncepþionale);
♦ stimuleaza procesul de ovulatie
♦ poate ajuta in tratarea chisturilor si micro-polichisturilor ovariene, a fibromului uterin si cu multa consecventa poate ajuta la vindecarea de anexita, gratie unei substante catre imita estrogenul uman.
♦ contine un cocktail natural de vitamine,(toata gama de vitamine B1,B2,B3,B5,B9,B12), aminoacizi,minerale,acizi grasi nesaturati precum Omega 3,glucide,care datorita faptului ca sunt naturale, sunt mult mai usor asimilate de organism si mult mai sanatoase
♦ continutul bogat in acid folic (vitamina B9),ajuta la dezvoltarea normala a fatului, fara defecte de tub neural
♦ajuta la combaterea oboselii si stresului pre si post natale si din timpul sarcinii, datorita continutului de acetilcolina,substanta activa cu rol in transmiterea influxului nervos si al vitaminei B5,supranumita si “vitamina antistres”
Laptisorul de matca pur se poate administra in perfecta siguranta, inainte,in timpul sarcinii(mai ales in luna 3 si 8) si in perioada post natala, cate 0,5-1 g/zi,sublingual,dimineata,inainte de masa.
Multa bafta!
kudika116665
Postat pe 15 Martie 2010 09:40
Buna fetelor! Eu am avut ovare polichistice ºi fara ovulatie.Am mers la Sp.Panait Sârbu la Dr.Hodovanu, iar acum dupã 4 ani de tratament am o fetita de 1an si 6 luni care a venit pe cale naturala.Pentru ovarele polichistice am facut laparocsopie (ovarele au fost curatate) am obtinut ovulatie si la exact 9 luni de la interventie am ramas insarcinata.Cred ca cel mai bine pentru aceasta problema este sa mergi la medic si sa nu incerci tratarea dupa metoda altora.În plus ovarele nu se pot curata decat prin interventie chirurgicala si mai putin probabil prin tratament,asta in cazul in care sunt întradevar ovare polichistice.Eu am încercat mai multe metode naturiste si tratamente dar fara rezultat.În final tot la operatie am ajuns.În plus multa bafta si rabdare.

mirela3074
Postat pe 2 Aprilie 2010 09:08
COSMETICE DE LUXcream antiride jour clarins 50 ml pret 70 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 50 ron
serum lift botanical clarins 30 ml pret 60 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 25 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 25 ron
masca raifermisant multi regenerate 50 ml clarins pret 35 ron
cream regenerare de zi super calitativ protejeata fata de frig si intemperi clarins 50 ml 50ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 135RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594

ocaziebuna
Postat pe 2 Aprilie 2010 09:17
ITI RECOMAND CU CEA MAI MARE INCREDERE SA MERGI CAT MAI CURAND LA MATERNITATEA GIULESTI,LA DL.DR.ION IONUT ADRIAN.UN OM EXTRAORDINAR,CARE MI-A OPERAT FATA IN IUNIE2009,LAPAROSCOPIC,CU DIAGNOSTICUL OVARE POLICHISTICE,PRINTRE CARE UN CHIST AVEA DIMENSIUNEA DE 8.6CM PE OVARUL DREPT.AM MERS LA F. MULTI DR.SI TOTI IMI SPUNEAU CA NU VOR PUTEA SA II SALVEZE OVARUL DREPT CA IL VOR EXTIRPA SI VOR FACE OPERATIE CLASICA.DAR DL.DR.ION A SPUS DE LA INCEPUT CA VA INCEPE LAPAROSCOPIC SI NUMAI IN CAZUL IN CARE SE VA COMPLICA,VA RECURGE LA OPERATIA CLASICA.A REUSIT CU SUCCES,AM FOST CU FATA DE 2 ORI LA CONTROL PANA ACUM,SI TOTUL E IN REGULA.TI-L RECOMAND,E UN DR.PE CARE NU IL POT DESCRIE PRIN CUVINTE....MULTA SANATATE SI MERGI CAT MAI CURAND,PT.CA NOI AM TOT AMANAT SI NU MAI PUTEA FI TRATAT.
healthy001563
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:11
buna mirela nu te supara cat tea costat operatia laparoscopica si unde ai facuto...va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi ceva nu stiu ce sa mai fac am dat o gramada de bani la doctori dar nimic tot imi spune sa mai vin sa mai vada ce se intampla..
kudika_952356
Postat pe 20 Ianuarie 2014 14:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e normal asa ceva ??? 22 De la: mica 5 Februarie 2010 13:07
buna 12 De la: ilumax_76 13 Noiembrie 2011 06:58
buna 4 De la: camiflorea 13 Aprilie 2010 12:10
tratament pt eventratie 6 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:22
Flutamid-eficient pt hirsutism??? 1 De la: ktaLINE 28 Ianuarie 2011 19:12