Setari Cookie-uri

sarcina+purtatoare hepatita c

sunt insarcinata in 3 luni am 22 ani si as vrea sa stiu ce parere av despre hepatita c in sarcina.am totul normal la ficat din analizele facute insa viremia este de 173ui/ml.stiu k e mik insa pot face cv pt a nu trans cop acest virus?cum pot skpa d el?astept pareri
veyrona
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:28
vai, sincer nu stiu, mai bine intreaba medicul oricum trebuie sa te consulte pe tine si pe bb din burta.
bebei sanatosi la toti! va pup
alexandra25
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:33
De la: healthy009706, la data 2009-12-05 12:28:41sunt insarcinata in 3 luni am 22 ani si as vrea sa stiu ce parere av despre hepatita c in sarcina.am totul normal la ficat din analizele facute insa viremia este de 173ui/ml.stiu k e mik insa pot face cv pt a nu trans cop acest virus?cum pot skpa d el?astept pareri
singura modalitate de a scapa de virus si de a nu periclita sarcina, este aceea de a-ti intari sistemul imunitar in mod natural !!!! iti pot da detalii daca te intereseaza....
4Life
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:44
bineinteles k ma int!kiar astept sfaturile tale!vreau sa skap de ac virus mai rpd!astept rasp si merci mult!
veyrona
Postat pe 5 Decembrie 2009 18:41
GRASUAAI@YAHOO.COM!MRC MULT SI AST RASP TAU
veyrona
Postat pe 5 Decembrie 2009 19:09
Buna!
Si eu am hepatita c, am descoperit cand eram gravida in luna a doua facand analizele de rigoare pt sarcina. Iti spun din proprie experienta sa stai linistita ca cel mai sigur bebelusul n-o sa contacteze hepatita c (exista un risc de 6%)Este mai bine sa nasti prin cezariana deoarece copilul este mai protejat( eu am nascut prin cezariana la sfatul medicului, locuiesc in Spania).Acum este contraindicat orice tip de tratament atat naturisc cat si chimic. Trebuie doar sa-ti asiguri o alimentatie sanatoasa, odihna din plin si evitate toate neplacerile( chiar daca cateodata este inevitabil... )Eu pentru mai multa precautie nu am alaptat deloc pe micuta mea, (are 8 luni)i-am administrat lapte praf si e sanatoasa tun si cuminte. Ai grija cu dulciurile pt ca din cauza hepatitei esti pedispusa la diabet gestational(eu l-am facut,mi-a disparut dupa nastere). Tratamentul contra hepatitei c este foarte dur avand foarte multe efecte secundare: depresii, anemii, caderea parului, etc. si consta din interferon si ribavirina.Este un fel de chimioterapie..Si mie mi-e tare groaza, inca nu l-am facut.
Acum ai grija de tine si de bebelus ca dupa aceea vei avea timp de toate. Te pupic! Sanatate maxima si sarcina usoara!
katykat
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:50
Buna!
Si eu am hepatita c, am descoperit cand eram gravida in luna a doua facand analizele de rigoare pt sarcina. Iti spun din proprie experienta sa stai linistita ca cel mai sigur bebelusul n-o sa contacteze hepatita c (exista un risc de 6%)Este mai bine sa nasti prin cezariana deoarece copilul este mai protejat( eu am nascut prin cezariana la sfatul medicului, locuiesc in Spania).Acum este contraindicat orice tip de tratament atat naturisc cat si chimic. Trebuie doar sa-ti asiguri o alimentatie sanatoasa, odihna din plin si evitate toate neplacerile( chiar daca cateodata este inevitabil... )Eu pentru mai multa precautie nu am alaptat deloc pe micuta mea, (are 8 luni)i-am administrat lapte praf si e sanatoasa tun si cuminte. Ai grija cu dulciurile pt ca din cauza hepatitei esti pedispusa la diabet gestational(eu l-am facut,mi-a disparut dupa nastere). Tratamentul contra hepatitei c este foarte dur avand foarte multe efecte secundare: depresii, anemii, caderea parului, etc. si consta din interferon si ribavirina.Este un fel de chimioterapie..Si mie mi-e tare groaza, inca nu l-am facut.
Acum ai grija de tine si de bebelus ca dupa aceea vei avea timp de toate. Te pupic! Sanatate maxima si sarcina usoara!
katykat
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:50
De la: katykat, la data 2009-12-15 14:50:00Buna!
Si eu am hepatita c, am descoperit cand eram gravida in luna a doua facand analizele de rigoare pt sarcina. Iti spun din proprie experienta sa stai linistita ca cel mai sigur bebelusul n-o sa contacteze hepatita c (exista un risc de 6%)Este mai bine sa nasti prin cezariana deoarece copilul este mai protejat( eu am nascut prin cezariana la sfatul medicului, locuiesc in Spania).Acum este contraindicat orice tip de tratament atat naturisc cat si chimic. Trebuie doar sa-ti asiguri o alimentatie sanatoasa, odihna din plin si evitate toate neplacerile( chiar daca cateodata este inevitabil... )Eu pentru mai multa precautie nu am alaptat deloc pe micuta mea, (are 8 luni)i-am administrat lapte praf si e sanatoasa tun si cuminte. Ai grija cu dulciurile pt ca din cauza hepatitei esti pedispusa la diabet gestational(eu l-am facut,mi-a disparut dupa nastere). Tratamentul contra hepatitei c este foarte dur avand foarte multe efecte secundare: depresii, anemii, caderea parului, etc. si consta din interferon si ribavirina.Este un fel de chimioterapie..Si mie mi-e tare groaza, inca nu l-am facut.
Acum ai grija de tine si de bebelus ca dupa aceea vei avea timp de toate. Te pupic! Sanatate maxima si sarcina usoara!
daca esti in spania te pot ajuta sa-ti rezolvi problema cu hepatita C fara a apela la tratamentele clasice, cu interferon si ribavirina !!! si fara niciun altfel de efecte secundare !!! uite aici ceva detalii:

http://www.google.ro/search?hl=ro&source=hp&q=factores+de+transferencia+hepatitis+C&btnG=C%C4%83utare+Google&meta=&aq=f&oq=

sau cauta tu pe google" factores de transferencia hepatitis C"

apoi iti pot pune si eu la dispozitie detalii amanuntite inclusiv studii de specialitate !!!

in ce localitate esti in spania ?
4Life
Postat pe 15 Decembrie 2009 23:13
De la: 4Life, la data 2009-12-15 23:13:43
De la: katykat, la data 2009-12-15 14:50:00Buna!
Si eu am hepatita c, am descoperit cand eram gravida in luna a doua facand analizele de rigoare pt sarcina. Iti spun din proprie experienta sa stai linistita ca cel mai sigur bebelusul n-o sa contacteze hepatita c (exista un risc de 6%)Este mai bine sa nasti prin cezariana deoarece copilul este mai protejat( eu am nascut prin cezariana la sfatul medicului, locuiesc in Spania).Acum este contraindicat orice tip de tratament atat naturisc cat si chimic. Trebuie doar sa-ti asiguri o alimentatie sanatoasa, odihna din plin si evitate toate neplacerile( chiar daca cateodata este inevitabil... )Eu pentru mai multa precautie nu am alaptat deloc pe micuta mea, (are 8 luni)i-am administrat lapte praf si e sanatoasa tun si cuminte. Ai grija cu dulciurile pt ca din cauza hepatitei esti pedispusa la diabet gestational(eu l-am facut,mi-a disparut dupa nastere). Tratamentul contra hepatitei c este foarte dur avand foarte multe efecte secundare: depresii, anemii, caderea parului, etc. si consta din interferon si ribavirina.Este un fel de chimioterapie..Si mie mi-e tare groaza, inca nu l-am facut.
Acum ai grija de tine si de bebelus ca dupa aceea vei avea timp de toate. Te pupic! Sanatate maxima si sarcina usoara!
daca esti in spania te pot ajuta sa-ti rezolvi problema cu hepatita C fara a apela la tratamentele clasice, cu interferon si ribavirina !!! si fara niciun altfel de efecte secundare !!! uite aici ceva detalii:

http://www.google.ro/search?hl=ro&source=hp&q=factores+de+transferencia+hepatitis+C&btnG=C%C4%83utare+Google&meta=&aq=f&oq=

sau cauta tu pe google" factores de transferencia hepatitis C"

apoi iti pot pune si eu la dispozitie detalii amanuntite inclusiv studii de specialitate !!!

in ce localitate esti in spania ?
iar ai venit ma cu reclama mincinoasa,studii,care studii,efectuate de zootehnisti si nerecunoscute de organizatia mondiala a sanatatii,ai ma si tu un caz cu analizele efectuate la zi prin care poti demonstra ca s-a vindecat de hepatita?Ai pe dracu,reclama mincinoasa.
ene_m_gabriel
Postat pe 16 Decembrie 2009 09:30
De la: 4Life, la data 2009-12-05 12:44:18
De la: healthy009706, la data 2009-12-05 12:28:41sunt insarcinata in 3 luni am 22 ani si as vrea sa stiu ce parere av despre hepatita c in sarcina.am totul normal la ficat din analizele facute insa viremia este de 173ui/ml.stiu k e mik insa pot face cv pt a nu trans cop acest virus?cum pot skpa d el?astept pareri
singura modalitate de a scapa de virus si de a nu periclita sarcina, este aceea de a-ti intari sistemul imunitar in mod natural !!!! iti pot da detalii daca te intereseaza....
Buna!sant tare curioasa ce ii puteti oferi ca sa nu ii afecteze sarcina!?!.....in afara de iluzii
51160
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:17
chiar daca bebelusul se naste sanatos lupta cu virusul nu se sfarseste la nastere...trebuie sa ai grija sa nu se declanseze pt ca e oricand posibil sa il faca activ...cred ca va trebui sa pastrezi copilul departe de alimentatia care il ajuta sa se dezvolte si sa-i faci analize la 6 luni si chiar ecograf cand e necesar...mai intreaba si tu medicii citeste materiale care se refera la acest subiect si nu uita ca va trebui sa lupti pt copilul tau multi ani chiar daca virusul nu isi face aparitia imediat...bafta si multa sanatate si tie si bebelusului ....pana la urma este o boala care se poate vindeca....parerea mea
sunlight_healthy
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:58
De la: 51160, la data 2010-01-25 16:17:12
De la: 4Life, la data 2009-12-05 12:44:18
De la: healthy009706, la data 2009-12-05 12:28:41sunt insarcinata in 3 luni am 22 ani si as vrea sa stiu ce parere av despre hepatita c in sarcina.am totul normal la ficat din analizele facute insa viremia este de 173ui/ml.stiu k e mik insa pot face cv pt a nu trans cop acest virus?cum pot skpa d el?astept pareri
singura modalitate de a scapa de virus si de a nu periclita sarcina, este aceea de a-ti intari sistemul imunitar in mod natural !!!! iti pot da detalii daca te intereseaza....
Buna!sant tare curioasa ce ii puteti oferi ca sa nu ii afecteze sarcina!?!.....in afara de iluzii
sunt solutii, dar nu multa lume le intelege...din pacate nici foarte multi medici de pe la noi nu le inteleg, deoarece au fost instruiti sa nu se uite si spre natura, decat spre medicamente de sinteza...si oricum, imunologia este in facultate o materie foarte grea de care fug majoritatea studentilor...
4Life
Postat pe 25 Ianuarie 2010 17:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
brida amniotica 2 De la: fericire 25 Ianuarie 2010 12:23
Alarma falsa? 7 De la: Alexandra04 9 Noiembrie 2012 10:23
Ce parere aveti despre cezariana? 11 De la: anrya 15 Februarie 2014 20:00
Proluton Depot (Gravibinon) 3 De la: LadyLu_healthy 11 Aprilie 2012 09:19
se poate oare sa fiu insarcinata? 66 De la: nykky 5 August 2012 23:35