Setari Cookie-uri

stie cineva o crema autobronzanta buna?

Fetelor ma ajutati si pe mine, va rog!?
La solar nu mai merg pentru ca am observat,ca nu imi face bine la piele. Dar nici sa stau cu aceasta culoare de stafie toata iarna nu as vrea. A folosit una dintre voi o crema autobronzanta de care a fost foarte multumita? Care nu lasa pete,cand bronzul incepe sa dispara, si care sa dea o culoare cat de cat naturala? Sau stiti alte metode ? Ma refer la cremele autobronzante nu la cele care te ajuta sa te bronzenzi mai repede?
ioana_p_healthy
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:18
...si crezi ca vopseaua pe piele face mai bine? oricum nu esti bronzata, doar ca umbli cu "cioara vopsita"
100101
Postat pe 13 Decembrie 2009 19:49
eu am de la nivea si mi se pare foarte buna.......
kudika035989
Postat pe 13 Decembrie 2009 21:38
cea de la vichy mi s-a parut ok. dar de intretinere, nu pt piele cadaverica. exista bronzarea cu dha se bazeaza tot pe pigmenti si care e fara riscuri.
eleain
Postat pe 13 Decembrie 2009 22:03
Iti multumesc mult,Eleain! M-am informat,despre bronzarea cu dha si mi se pare super ok, din punct de vedere estetic cat si pt. sanatatea pielii.
ioana_p_healthy
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:47
n-ai de ce, Ioana
eleain
Postat pe 15 Decembrie 2009 17:48
De la: ioana_p, la data 2009-12-05 14:18:34Fetelor ma ajutati si pe mine, va rog!?
La solar nu mai merg pentru ca am observat,ca nu imi face bine la piele. Dar nici sa stau cu aceasta culoare de stafie toata iarna nu as vrea. A folosit una dintre voi o crema autobronzanta de care a fost foarte multumita? Care nu lasa pete,cand bronzul incepe sa dispara, si care sa dea o culoare cat de cat naturala? Sau stiti alte metode ? Ma refer la cremele autobronzante nu la cele care te ajuta sa te bronzenzi mai repede?

nu stiu ce sa zic, stafiile nu au culoare cred asa lasand gluma la o partea, doar daca e la moda sa fii mai colorata nu inseamna ca e ceva in neregula la tine ! nu putem sa fim toate filipineze ! si ca un mic detaliu, eu sunt mai inchisa la piele, si daca sunt obosita, pielea arata cenusie, in nici un caz ca in reviste, pentru asta exista fond de ten ! eu am auzit ca autobronzantele de la clarins sunt cele mai bune, dar in principiu, toate au exact aceeasi substanta activa, dha, aia care da si putoarea specifica ! ma bucur sincer k nu-ti prieste solarul, nu te ajuta decat sa te ridezi mult prea devreme, plus...cancer de piele si alte bucurii !
sab628
Postat pe 24 Decembrie 2009 21:18
eu stiam ca nu-s bune
m_geani
Postat pe 25 Decembrie 2009 22:03
nici nu prea mai este la moda bronzul exagerat si mai ales off season a fost pana acum 2-3 ani.
eleain
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:50
Cele mai bune creme autobronzante folosite de mine sunt de la LANCASTER si de la CLARINS!!!!!!!!!Sunt super.
alinaalina_healthy
Postat pe 20 Ianuarie 2010 17:47
m-am bronzat cu DHA si pot sa zic ca e naspa : in primul rand culoarea seamana cu cea de autobronzant doar ca nu miroase la fel, in al 2 lea rand dureaza cam 6- 7 zile si sincer nu m-as mai duce( parca ai fi o masina si te vopseste cu pistolul); creme am folosit de tot felul dar tot solarul mi se pare mai eficient
claudeta
Postat pe 15 Martie 2010 12:50
crema de la forever,este naturala si de fff buna calitate
kudika089884
Postat pe 16 Aprilie 2010 08:57
nu are cum sa fie naturala doar nu contine soareel in ea.toate sunt pe baza de DHA adica dihidroxiacetona.nu cred sa existe vreuna care sa nu lase urme daca nu este intinsa uniform pe o piele exfoliata perfect de celulele moarte.dar pentru intretinerea bronzului sunt bune.pentru bronzare artificiala pe timpul iernii nu cred dau aspect icteric pielii-gabui adica.si credeti-ma am incercat nenumarate feluri.
maria1931
Postat pe 16 Aprilie 2010 17:34
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 17 Aprilie 2010 10:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce creme de indreptat parul stiti? 7 De la: kudika365888 19 Iunie 2013 18:56
like:D 9 De la: steffy91 31 Ianuarie 2012 20:38
Ati auzit de EndyMed PRO? Am inteles ca ar remodelea colagenul prin caldura.. 1 De la: mirelaiones 9 Aprilie 2012 15:05
Ce lotiune de plaja recomandati? 15 De la: lara007_healthy 2 August 2015 12:00
cumpar extensii de par clip-on second-hand din Arad! 6 De la: kudika488618 20 Februarie 2012 17:26