Setari Cookie-uri

Mi s-au ,marit sani si ma dor ! ce poate fi !

Mi s-au marit sani si ma dor , nu inteleg de ce , insarcinata nu sunt , dar nu stiu care o fi cauza !
ioana2280
Postat pe 6 Decembrie 2009 19:19
Daca as sti ca asta nu e semn de vreo boala sau dereglare hormonala , sau daca as fii la perioada pubertatii nu m-ar deranja, chiar m-as bucura si eu , dar la 30 de ani deja mi se pare ceva ingrijorator sa am sanii inflamati si sa ma doara !
ioana2280
Postat pe 14 Decembrie 2009 18:00
parera mea e sa te prezinti imediat la medic. poate sa fie hormonal, si mai ales aparitia unor noduli. problema e foarte serioasa, nu amina, e spre binele tau. lupta ptr. viata ta
kudika098645
Postat pe 18 Decembrie 2009 11:54
tocmai ca ai anii astia, problemele apar orcind. asa am aminat eu, si acuma e ceva serios. daca ma duceam la timp nu sa ajungea aici. de asta iti spun dute la medic
kudika098645
Postat pe 18 Decembrie 2009 11:57
De la: aliceea2000, la data 2009-12-14 18:00:32Daca as sti ca asta nu e semn de vreo boala sau dereglare hormonala , sau daca as fii la perioada pubertatii nu m-ar deranja, chiar m-as bucura si eu , dar la 30 de ani deja mi se pare ceva ingrijorator sa am sanii inflamati si sa ma doara !

In general sunt probleme de ordin hormonal ,insa pot fi si cauza unor inflamatii de tip infectios sau ai racit ,sanii sunt in general semnalul nostru de alarma,asta daca nu cumva poate fi vorba despre o sarcina ce evolueaza asimptomatic si nedepistata prin testele din farmacie (orice este posibil)si ca sa completez depinde si de activitatea sexuala, vezi tu femeile sunt complexe si din acest motiv ingrijeste-te. Mergi la medicul ginecolog pentru un control este cel mai sigur mod de a afla exact ceea ce ai. O femeie trebuie sa se controleze cel putin o data pe an pana la 30 de ani si dupa 30 de ani din 6 in 6 luni .
snowflower
Postat pe 25 Decembrie 2009 21:48
Pt Aliceea , www ircon.ro un produs cu extracte din plante MAMELDIN UNGUENT cunoscut si recomandat de medici de specialitate din IASI , in prezent promovat de MAGNA PHARM pe plan national . Sanatate !
MARWAN
Postat pe 26 Decembrie 2009 18:18
Esti gravida?
mireladoncut
Postat pe 7 Ianuarie 2010 02:44
Eu zic ca e o sarcina....
monel10me
Postat pe 7 Ianuarie 2010 08:59
eu zic ca te-ai cam indopat de sarbatori si ai mancat sarat, asa ca poate fi un exces de sodiu asta daca nu esti insarcinata
eleain
Postat pe 7 Ianuarie 2010 10:18
Nu , nu sunt , tocmai asta e curios, ca nu sunt !
ioana2280
Postat pe 7 Ianuarie 2010 15:03
Problema e dinainte de sarbatori , nu are nici o legatura cu indopatul sau alimentatia, dar o sa consult un medic , e mai bine, ma gandeam ca s-a mai confruntat cineva cu problema asta si imi poate spune ceva util , ca asa sfaturi dupa ureche imi da si bunica! oricum multumesc celor care au depus efortul sa isi dea cu parerea !
ioana2280
Postat pe 7 Ianuarie 2010 15:07
pai si la ce te asteptai? nici macar un doctor nu ar fi putut sa-ti dea diagnostic dupa mesajul tau initial.
sunt multe lucruri de luat in considerare: varsta, precedente familiale, contraceptive sau nu, ultima menstruatie, greutate corporala, examene de sange etc
acum vad ca ai scris in 6 decembrie cuuum? nu te-ai dus inca la medic? de-atunci??? consulta medicul: poate fi o dereglare hormonala
eleain
Postat pe 7 Ianuarie 2010 16:42
draga alice , am patit eu asa ceva . aveam niste sani imensi si beeeton..cu timpul am descoperit ca aveam PROLACTINA (un hormon crescut de obicei in timpul alaptarii) f mare ...dublu peste normal.mentinonez ca nu alaptam :)...fiica mea avea atunci 16 ani...
lauracris
Postat pe 8 Ianuarie 2010 19:25
da, si eu cunosc o fata in aceeasi situatie si nici macar nu a nascut vreodata.

eleain
Postat pe 8 Ianuarie 2010 19:30
cam aceeasi problema o am si eu..de cateva zile ma dor sanii groaznic, si par mai mari, mai tari.de obicei aveam astfel de dureri inainte de menstruatie.dar acum nu e cazul.Analizand situatia mi-am amintit ca acum ceva timp am avut niste noduli in zona axilelor.plus ca am descoperit, o chestie, nu stiu exact ce e. la sandul drept.e ca si cum sanul ar mai avea ceva in el, de o altfel de consistenta..sa fie tot un nodul?
adelynnee
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:32
asta este simptom clar de sarcina.sint foarte multe femei care desi au avut menstruatie au aflat intr-un tirziu ca sint insarcinate.cumpara-ti un test de sarcina si afla.
blanch
Postat pe 18 Februarie 2010 01:53
tarot_healthy
Postat pe 10 Iunie 2010 18:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina 3 De la: olteancristinamaria 1 Martie 2010 15:18
despre ciuperci 12 De la: roxanaisabella 5 Aprilie 2010 00:02
Dilema, va rog?? 14 De la: kudika461661 1 Noiembrie 2011 16:26
probleme ciudate 9 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:11
S.O.S. Infertilitatea 16 De la: kudika416871 28 Decembrie 2011 13:22